Şimdi Ara

ÇİNDEN ALINAN 1 ADET TABLET GÜMRÜĞE TAKILIR MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
7.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alibabadan 125 $ a android işletim sistemli bir tablet pc aldım gümrüğe takılır mı ? bilgi verirseniz sevinirim

• düşük fiyatlı ve hediye olarak gösterilmiş ise takılmadan geçer
  • Takılma riski her daim var ama muhtemelen geçecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darnglove

alibabadan 125 $ a android işletim sistemli bir tablet pc aldım gümrüğe takılır mı ? bilgi verirseniz sevinirim

Cihaz gümrüğe takılacaktır bilgine
  • chaina air mail ile gelecek , peki bana telefon acacaklar mi nasil ogrenicem gumrukte takildigini?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

chaina air mail ile gelecek , peki bana telefon acacaklar mi nasil ogrenicem gumrukte takildigini?

takip numarasından görürsün.
    sana da ptt bir bildiri getirmeli.

her zaman var takılma riski ama ben takılcağını düşünmüyorum.
    tabi gerekli önlemler alınmadıysa takılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o3 -- 12 Ocak 2012; 16:36:44 >
  • Bende aldım dhgate'den , faturayı düşük göstermelerini ve hediye olarak göndermelerini istedim. Öyle yaptıklarını Çinli bir eleman söyledi. Şuan ürünüm PTT'de , geçmiş anlayacağın. Umarım senin ki de aynı şekilde gönderilmiştir. Risk çok çok daha azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhanasci

quote:

alibabadan 125 $ a android işletim sistemli bir tablet pc aldım gümrüğe takılır mı ? bilgi verirseniz sevinirim

quote:

chaina air mail ile gelecek , peki bana telefon acacaklar mi nasil ogrenicem gumrukte takildigini?

neye göre bunu söylüyorsun. Bu kadar emin olmanın var mı bir sebebi. Bilmeden adamı neden korkutuyorsun?
    Sıkıntısız birşekilde geliyor. Ayın 4 ünde aldığım ürün bugün elime çok sağlıklı bir şekilde ulaştı.

Gümrüğe takılma riski var demen yeterli.

Eğer tracking number aldıysan, düzgünce takip edersin ve elinde bir nevi garanti olur.
    Eğer ptt gümrüğünde takılırsa, ki muhtemelen takılmaz. Sana mektup telefon gelir. Gider alırsın.
    Bu herzaman olası bir durumdur. Aslında doğru olanı da ürünün gümrüğe takılmasıdır!!!.
    Biz yanlış olanı istiyor ve doğru olanı risk olarak görüyoruz o başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNeXiEtY -- 13 Ocak 2012; 13:44:10 >

• bilgi için teşekkür ederim tracing number var sürekli kontrol ediyorum , ürün düşük ücretten gönderildi ve gift olarak.... bakalım neler olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aNeXiEtY

quote:

Orijinalden alıntı: emirhanasci

quote:

quote:

neye göre bunu söylüyorsun. Bu kadar emin olmanın var mı bir sebebi. Bilmeden adamı neden korkutuyorsun?
    Sıkıntısız birşekilde geliyor. Ayın 4 ünde aldığım ürün bugün elime çok sağlıklı bir şekilde ulaştı.

Gümrüğe takılma riski var demen yeterli.

Eğer tracking number aldıysan, düzgünce takip edersin ve elinde bir nevi garanti olur.
    Eğer ptt gümrüğünde takılırsa, ki muhtemelen takılmaz. Sana mektup telefon gelir. Gider alırsın.
    Bu herzaman olası bir durumdur. Aslında doğru olanı da ürünün gümrüğe takılmasıdır!!!.
    Biz yanlış olanı istiyor ve doğru olanı risk olarak görüyoruz o başka.

Takılma ihtimali konusunda ürün satmama rağmen objektif davrandım bende herkes böyle yapmalı bence.

Gümrükten ürün alma olayları ole kolay mi orasını bilmiyorum.

• herkeze merhaba çinden aldığım 125.43$ lık tabletim gümrüğe takılmış durumda malesef malesef diyorum çünki ayın 25 inde
    türkiyede olan cihazım bir haftadır gümrükte bekletiliyor ilk olarak postada sorunmu var diyerek aramadığım yer kalmadı sağolsun bir memur cihazımın istanbulda bursaya gönderilecek olan gümrüğe takılmış olan diğer muhtelif posta yada kargoların biriktirilip bursaya gönderileceğini bunun 10 gün sürebileceğini bu süreden önce beklemem gerektiğini belirtmesi ile netleşti
    teslimat koşulları ise gümrük memurunun kontrolünden geçecek olan cihaz gümrüğe tabi olursa o yazılıp çizilen kanun maddelerinin aksine yol masrafı +75€ olan vergi muhafiyeti toplamdan düşmediği ve istenen ödeme bilgisindeki tutar(hesap ekstresi ) üstünden vergilendirildiğini belirtti yani: 125.43$ lık tableti
    125.43/100=1.2543*20=25.086+125.43=150.516$ a almış olacağız
    artı adresinize kadar ücretsiz gelecekken gümrüğe yönlendirilen postanızın kargo ücretini ödemek gerekecek diye bellirtti bunun dışında bir ücret varmı teslimatta göreceğiz tabi bu yazdıklarım gümrük kontrolünü yapacak olan memurun insiyatifinde gümrüğe tabi bir paket değil derse alır ve çıkarız inşallah son kısım gibi olur fiyatı uygun olsun diye çinden aracısız alalım dedik gümrükte sorun çıkmasın diye fiyatı düşük belirtin paketede hediye yazın diye tembihledik ama tablet pc yazma demedik suç bizim çıraklık dönemimize denk geldi :) öylede kalacak
    çinlinin yazdığı 50$ yada gift gümrükte pekte birşey değiştirmiyormuş demekki tablet pc yazdırmayında ne yazdırırsanız yazdırın mp3/mp4 videoplayer resim çerçevesi gibi şeyler yazsınlar düşük belirtsinler hediye yazsın diyenler keşke bunuda belirtselerdi demeden edemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marko16 -- 1 Aralık 2012; 23:48:26 >

• kimi siteler dijital fotoğraf çerçevesi olarak gösteriyor sorunsuz gelir ozaman

• Çin alışveriş sitesi olan Pandawill.com'dan 270 Dolar değerindeki FreeLander PD80 Vogue tablet almayı düşünüyorum.
    http://www.pandawill.com/freelander-pd80-vogue-quad-core-tablet-pc-exynos-4412-android-40-97-inch-ips-screen-2g-16gb-ultra-thin-79mm-p69484.html

Pandawill nasıl kargolama yapıyor bilen var mı yoksa, gümrüğe takılmayacak şekilde resim çerçevesi, gift falan yazıyor mu, yoksa özel olarak mesaj atıp belirtmek mi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Çin alışveriş sitesi olan Pandawill.com'dan 270 Dolar değerindeki FreeLander PD80 Vogue tablet almayı düşünüyorum.
    http://www.pandawill.com/freelander-pd80-vogue-quad-core-tablet-pc-exynos-4412-android-40-97-inch-ips-screen-2g-16gb-ultra-thin-79mm-p69484.html

Pandawill nasıl kargolama yapıyor bilen var mı yoksa, gümrüğe takılmayacak şekilde resim çerçevesi, gift falan yazıyor mu, yoksa özel olarak mesaj atıp belirtmek mi lazım.

Hocam bende bir tablet aldım. Adamlara mail attım 50 $ ve gift yazın diye. Nasıl işliyor bende bilmiyorum daha önce merimobilestan aliexprees ten fln alışveriş yaptım ama burdan ilk def yapıyorum.

• -cmengn, tabletin geldi mi? Sıkıntı yaşadın mı; gümrük v.s....?
  • ultimate hort

merhaba hocam tablet elinize geçtimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheStarBox -- 12 Aralık 2014; 2:20:23 >
  • Nice hort bro

• merhaba 80 dolara amazondan tablet alacagim gumrukten gecmesi icin ne yapmam gerek?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.