Şimdi Ara

Çin Malı Ekran Kartı - Marka Colorful (HD 6850 30 Dolar) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
7.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deathness666

quote:

Orijinalden alıntı: arycanda66

quote:

Orijinalden alıntı: TRZeist

Pek tutulacağını sanmam ,

Özellikle bilinçli bir kullanıcı elektironik bir aletin özellikle çok teknolojik özelliklere sahip narin bir cihazı çinden almak istemiyecektir ,

Yani bu hafife alınacak birşey değil bu gün orjinal parçalarla bile birçok ekran kartı anında ısınıyor , anında bozuluyor.

Şimdi birde kopya ürünleri düşünelip sadece chipset olsa bile anında bozulabilme garantisine sahip ,

Garanti demişken eminim "Garanti " kapsamına sahip cihazlar olmıyacaktır.

Buda kötü bir taraftan avantajın olucaktır.

Ama sen 30 dolara aldığını Vergisi bilmemnesi derken sıfır kutulu halde 120 TL gibi bir fiyattan verirsen ,

Elbet müşterin çıkar hatta yüksek bir kitleye bile hitab edebilirsin tabi bu kitle parası yetmiyenler ve işten anlamıyanların acele ettiği kitledir.

Neyse kardeş sen getirt şansını dene eğer aynı performansı alıyorsan gerçekten çok iyi bir kitleye hitab edebilirsin.

Hocam kendim Dış ticaretçiyim. Bir İthalat&İhracat şirketinde dış ticarete bakıyorum. Bu ürün için Gümrük vergilerini kargo masraflarını kolaylıkla hesaplayabilirim.
    Kabaca bir hesap yaptığımda bana 30dolarlık kartın maliyeti TL olarak 110-130 TL arasında tutuyor.
    Ben de bunu 200 TL ye satışa sunsam mı ki diye düşünmedim değil. Eğer gerçekten de Orjinaline yakın bir performans verecekse denemeye değer gibi.
    Şeytan sürekli dürtüyor vala git bir tane getirt bak performansına en fazla 100-150 liran gider diyor :D :D
    Cesaret edip denemek istiyorum ama hadi hayırlısı.

Hocam denemekte fayda var ama 30 dolarlık ürünün fiyatı 130 liraya denk geliyor demişsiniz. Eee sizde kazanmanız lazım dediğiniz gibi 200 liradan satışa sunarsanız kimse almazki. Çünkü 6850 = 7770 ayarında kart. Adam gider indirimli 7770 225 liraya bulunuyor garantili orijinal ürünü alır. GTX660ti mesela onunda fiyatı yaklaşık 300 lira civarında olur onun yerinede vatandaş gider 7850 tercih eder. Yalnışım varsa affedin!

Estafurullah! sizin bu düşünğünüz mantığı bende düşündüm. Haliyle daha sağlıklı bir iş olur. HD 6850, HD 7770 den biraz daha performanslı bir kart ama genede adam gider garantili ve bilindik bir marka alır. Bu konu benim de kafama takılıyor. Bu kartı en fazla 170 tl gibi bir fiyata koymayım ki müşteri bulabileyim.
    :)

• quote:

quote:

Özellikle bilinçli bir kullanıcı elektironik bir aletin özellikle çok teknolojik özelliklere sahip narin bir cihazı çinden almak istemiyecektir ,

Yani bu hafife alınacak birşey değil bu gün orjinal parçalarla bile birçok ekran kartı anında ısınıyor , anında bozuluyor.

Şimdi birde kopya ürünleri düşünelip sadece chipset olsa bile anında bozulabilme garantisine sahip ,

Ama sen 30 dolara aldığını Vergisi bilmemnesi derken sıfır kutulu halde 120 TL gibi bir fiyattan verirsen ,

Elbet müşterin çıkar hatta yüksek bir kitleye bile hitab edebilirsin tabi bu kitle parası yetmiyenler ve işten anlamıyanların acele ettiği kitledir.

Neyse kardeş sen getirt şansını dene eğer aynı performansı alıyorsan gerçekten çok iyi bir kitleye hitab edebilirsin.

Hocam kendim Dış ticaretçiyim. Bir İthalat&İhracat şirketinde dış ticarete bakıyorum. Bu ürün için Gümrük vergilerini kargo masraflarını kolaylıkla hesaplayabilirim.
    Kabaca bir hesap yaptığımda bana 30dolarlık kartın maliyeti TL olarak 110-130 TL arasında tutuyor.
    Ben de bunu 200 TL ye satışa sunsam mı ki diye düşünmedim değil. Eğer gerçekten de Orjinaline yakın bir performans verecekse denemeye değer gibi.
    Şeytan sürekli dürtüyor vala git bir tane getirt bak performansına en fazla 100-150 liran gider diyor :D :D

Kardeş 6850 Vatanda Garantili bir şekilde 250 ye yakın bir fiyata geliyor ,

Bende diyorumki 50 - 60 bilemedin 70 TL için neden senden alsınlar ?

Bu ayrıcalığı sunarsan kesinlikle alırlar.

Şimdi sen Dış "Ticaret" yapan birisin bende sultanhamamda Tül & Perde işindeyim ,

Bak bizim burda o kadar çok perdeci varki bizim farklı birşeyler söyliyerek müşteriyi çekmemiz gerekiyor ,

Yanına ekstra hediyeler vb.. şeylerle müşteriye kartın ayrıcalıklarını sunarak sat ki müşteri ben bunu alırsam kesinlikle Kar dayım desin.

benden sana tavsiye :)

He şöyle bir istisnada var şuanda Türkiyede VatanBilgisayar gerçektende Bilgisayar alanında Teknoloji devi EksenBilgisayar gibi kapsamlı dükkanlar,şirketler satış siteleri vb.. bile VatanBilgisayarın altında eziliyor , senin şimdiki amacın VatanBilgisayarın altında satmak olsun ara sıra ufak indirimler yap VatanBilgisayarın her haftasonu yaptığı %25 indirimide denetle ve fiyatlarını o şekilde ayarla !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aimstein -- 26 Nisan 2013; 14:52:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Maliyet düşük olacağı için bence girişimde bulun derim. Ama şimdi bu işin içinde bit yeniği vardır illaki. Toplu alımlarda sıkıntı çıkabilir.

Toplu alımlarda sıkıntı çıkabilir derken neyden bahsettiniz anlamadım hocam?
    açıklar mısınız?
  • Hocam çin malı deyip geçmeyin.Çinde üretilip ülkemizde satılan mallardan bol ne var,hemen hemen hepsi Çin.Bütçe sıkıntı olmayacaksa getrin bir tane deneyin denerim ama garanti işini nasıl halledeceksiniz,garanti olmadan zor gibi geliyor bana.yinede başarılar
  • quote:

quote:

quote:

Kardeş 6850 Vatanda Garantili bir şekilde 250 ye yakın bir fiyata geliyor ,

Bende diyorumki 50 - 60 bilemedin 70 TL için neden senden alsınlar ?

Bu ayrıcalığı sunarsan kesinlikle alırlar.

Şimdi sen Dış "Ticaret" yapan birisin bende sultanhamamda Tül & Perde işindeyim ,

Bak bizim burda o kadar çok perdeci varki bizim farklı birşeyler söyliyerek müşteriyi çekmemiz gerekiyor ,

Yanına ekstra hediyeler vb.. şeylerle müşteriye kartın ayrıcalıklarını sunarak sat ki müşteri ben bunu alırsam kesinlikle Kar dayım desin.

benden sana tavsiye :)

He şöyle bir istisnada var şuanda Türkiyede VatanBilgisayar gerçektende Bilgisayar alanında Teknoloji devi EksenBilgisayar gibi kapsamlı dükkanlar,şirketler satış siteleri vb.. bile VatanBilgisayarın altında eziliyor , senin şimdiki amacın VatanBilgisayarın altında satmak olsun ara sıra ufak indirimler yap VatanBilgisayarın her haftasonu yaptığı %25 indirimide denetle ve fiyatlarını o şekilde ayarla !

Aslında olay fabrika alış fiyatında bitiyor hocam. Fabrikadan aldığın fiyattan indirim, pazarlık işine girip 30 doları atıyorum 22 dolara çekmeye çalışmak gibi. böyle olunca ürün için müşteri çekme işi ancak çok çok uygun fiyata verirsem olur gibi. (Vatandaki %25 indirimden bile daha uygun fiyata vermeliyim ki adam bulabileyim.) sonra eğer üründe gerçekten sağlamsa 100-150 tane getirtip internete koyulunca çok rahatlıkla iş yapılır gibime gelio. Ama işte bu fiyata satılan o kartında gerçekten de orjinali ile aynı performansı vereceğine pek ihtimal vermiyorum ama hadi hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: carter

Çin malı deyince kaçacaksın arkadaş. Paranıza yazık olabilir.

her çin malı bir değil, bugün msi ürünlerini de çin üretiyor o zaman ondanda uzak durun.

Benim bahsettiğim konu o değil olayı başka yerlere çekmeyin. Ucuz işçilikten dolayı bir sürü firmanın Çin'de fabrikası var. Zaten bunu herkes biliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Hocam çin malı deyip geçmeyin.Çinde üretilip ülkemizde satılan mallardan bol ne var,hemen hemen hepsi Çin.Bütçe sıkıntı olmayacaksa getrin bir tane deneyin denerim ama garanti işini nasıl halledeceksiniz,garanti olmadan zor gibi geliyor bana.yinede başarılar

Çinde 2 çeşit ürün bulunur. Sizin gördüğünüz çinde üretilen SONY markasının ürünü Gerçek SONY nin fabrikasında üretiliyor. Yani mühendisleri çalışanları SONY şirketine ait. Demek istediğim orijinal ürün çıkıyor. Birde sokaklarda küçük çaplı fabrikalar var. Karaborsa desem yalnış mı olur? Yabancıyım yalnışsa kusura bakmayın. İşte bu tür fabrikalarda çakma ürünler kullanılıyor. Ülkemizde gördüğünüz cep telefonları mesela.

• Colorful ekran kartının satış fiyatını bir sitede buldum, fiyatları diğerlerinde pek de ucuz değil, http://dx.com/c/computers-networking-399/hardware-parts-313/graphic-video-cards-332?sort=price&sortType=desc
  • kardeş yapma etme açarsın gpu-z bakarsın gk106 sonra için rahatlar sonra açarsın bir 3dmark 11 bir bakarsın p400 puan alırsın sonra olaylar olaylar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barodius

kardeş yapma etme açarsın gpu-z bakarsın gk106 sonra için rahatlar sonra açarsın bir 3dmark 11 bir bakarsın p400 puan alırsın sonra olaylar olaylar

Yalnız biraz araştırdım çin ekran kartları diye. Adamlar biiiiiir sürü ekran kartı yapmış. Eğer dediğin gibi olsaydı daha ilk günden batardı adamlar. Sonuçta yani çin milletide salak değil. Demek istediğim bilgisayarla uğraşan çin vatandaşlarımız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Colorful ekran kartının satış fiyatını bir sitede buldum, fiyatları diğerlerinde pek de ucuz değil, http://dx.com/c/computers-networking-399/hardware-parts-313/graphic-video-cards-332?sort=price&sortType=desc

wooww. Hocam galiba bunlar orjinal colorful. :))) Fiyatları çok uçuk.
    Benim bulduğum konuştuğum firmalar bir nevi 2000 TL ye satılan Iphone u 150 Tl ye çakma yapan firmalar gibi çakma kart yapıyorlar. Firma orjinal chipset kullandığını söylüyor ama. Bilmiyorum. Gözümü kapatıp, hadi şans diyip bi tane getiresim var. :D Bi yandan da bu işe hiç bulaşmayayım diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

quote:

kardeş yapma etme açarsın gpu-z bakarsın gk106 sonra için rahatlar sonra açarsın bir 3dmark 11 bir bakarsın p400 puan alırsın sonra olaylar olaylar

Yalnız biraz araştırdım çin ekran kartları diye. Adamlar biiiiiir sürü ekran kartı yapmış. Eğer dediğin gibi olsaydı daha ilk günden batardı adamlar. Sonuçta yani çin milletide salak değil. Demek istediğim bilgisayarla uğraşan çin vatandaşlarımız :D

gtx660ti kısmı dışında al ama 660ti de kesin bir sakatlık var söyleyeyim.
  • quote:

düşündüğünüzü bende düşündüm:) bir an tırstım . ama sonradan 1 tane getirtip en fazla 100-150 liram çöpe gider. Riske girip 1 tanesini test edeyim diye düşünmüştüm.
    Ama olaya şu yönden bakıyorum, çinde özellikle bu tarz ekran kartı, anakart, ram üreticisi çok fazla, bu adamlar demekki satıyor ki üretiyor. Adam istersen 1 koca konteyner da gönderebiliriz bu kadar sağlayabiliriz diyor. adamların alıcısı var diye düşünüyorum.
    Bu GTX 660 Ti gerçekte olan performansını geçtim orjinal GTX 660 performansını verse bile alınır. :)))) her türlü gideri var gibi ama benim kafama takılan diğer büyük sorun garanti kapsamı.

• quote:

Benim bulduğum konuştuğum firmalar bir nevi 2000 TL ye satılan Iphone u 150 Tl ye çakma yapan firmalar gibi çakma kart yapıyorlar. Firma orjinal chipset kullandığını söylüyor ama. Bilmiyorum. Gözümü kapatıp, hadi şans diyip bi tane getiresim var. :D Bi yandan da bu işe hiç bulaşmayayım diyorum.

Adamların sitesi baya ciddi bir siteye benziyor, sizin alacağınız bunların çakması olabilir mi? iyice araştırmak gerekir. Ayrıca dediğin gibi denemekten de 100-150 TL den başka bir zarar gelmez. http://en.colorful.cn/Index.aspx

Teknoloji sitelerinde de bahsedildiğine göre kötü bir ürün olmasa gerek.
    http://www.guru3d.com/news_story/colorful_geforce_gtx_660_glorious_mission_graphics_card.html
    http://www.overclock.net/t/1267655/pcworld-colorful-exhibits-two-models-of-graphics-cards-gtx-680-outstanding-on-its-booth-at-computex-2012
    http://www.theverge.com/2012/6/27/3120426/colorful-igame-gtx-680-passive-heatsink-graphics-card

• quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

quote:

Adamların sitesi baya ciddi bir siteye benziyor, sizin alacağınız bunların çakması olabilir mi? iyice araştırmak gerekir. Ayrıca dediğin gibi denemekten de 100-150 TL den başka bir zarar gelmez. http://en.colorful.cn/Index.aspx

Teknoloji sitelerinde de bahsedildiğine göre kötü bir ürün olmasa gerek.
    http://www.guru3d.com/news_story/colorful_geforce_gtx_660_glorious_mission_graphics_card.html
    http://www.overclock.net/t/1267655/pcworld-colorful-exhibits-two-models-of-graphics-cards-gtx-680-outstanding-on-its-booth-at-computex-2012
    http://www.theverge.com/2012/6/27/3120426/colorful-igame-gtx-680-passive-heatsink-graphics-card

evet hocam bu adamlar bu ürünün chipsetini alıp diğer parçalarını çin malı takıyorlarmış. Konuştuğum firmanın dediğine göre chipset orjinal diğerleri kopya diyor.
    Kopya olsa bile burada satılan 700-750 TL lik bir GTX 660Ti nin çakması bile 68 dolar olmaz gibime geliyor. Fiyatı ilk duyduğumda Yok artıkk daha neler demeden edemedim. Bu çinliler olayı iice abartmış gibime gelioo...
    Bu arada colorful markasını hiç duymamıştım ülkemizde yok ama ii bir markaya benziyor.

• Bununla uğraşacağınıza yurt dışından evga anakart ve ekran kartı getirtip satsanız daha mantıklı olur bence. Veya yurt dışında olup ülkemizde olmayan 4gb modelleri de getirtebilirsiniz.

• Kardes iki ekran kartini da getir ve sirayla tak. Ondan sonra bu kartlardan birer ornegi turkiyeden edin ve karsilastirma yap. Karti uzun sure strese sok benchmarklarla ve sicakliklari ve performanslarini olc. En kucuk bir arizada bile bu isten vazgec. Stres testlerinin tamamen guvenli olmasi icin 8 saate kadar acik tut. Bu surw zarfinda bir sikinti olmazsa baslayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: PostMortem

Bununla uğraşacağınıza yurt dışından evga anakart ve ekran kartı getirtip satsanız daha mantıklı olur bence. Veya yurt dışında olup ülkemizde olmayan 4gb modelleri de getirtebilirsiniz.

Hocam sizin düşündüğünüz Şu evga ekran kartlarını ben de düşündüm ama EVGA şirketi şuanda Türkiye'ye ihracat yapmııyor diye biliorum. 2014e doğru ihracata tr de satışa sunacağını söylemişti. Ama evga gibi bir şirket Vatanbilgisayar, Teknobiyotik gibi çok büyük şirketlere Türkiye distrübitörlüğü vererek başka şirketlerin ticaret yapmasını engeller. O evga için ciddi bir sermay ayırıp direk Türkiye distübitörlüğünü kendine bağlamak lazım. 500bin-600bin tl gibi bir rakam ayırıp direk bu sektöre açılmak lazım.
    Böyle bir işin hayali bile insanı heyecanlandırıo valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arycanda66 -- 26 Nisan 2013; 15:39:55 >

• aldıgın ekran kartı almak ıstedıgın cıkmayabılır bastan uyarım senı..bence hıc kalkısma derım..eger cınden bırseyler alıp tıcaret yapmak ıstıyorsan tablet gıbı urunlerı getırmen daha uygun olacaktır veya dusuk fıyatlı ufak tefek urunler olabılır..gumruk falan derken astarı yuzunden pahalı gelebılır dıkkat et..
  • Sadece gtx660 ti mi var gtx 680 felan olsa hızları düşük bile olsa 680 adın da alıp gtx 660 hızlarında kullanmak sorun olmaz sahsen ben alırım bulsam ucuza demek amaçlı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.