Şimdi Ara

çıldırmak üzere olan birine 650-850 lira arası telefon tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artık bu konuda çıldırmak üzereyim 1 haftadır gezmediğim konu başlığı kalmadı neredeyse bu aradaki tüm telefonlara baktım ama kararsız kaldım lütfen yardım edin bana. zenfone 2 laser 5.5 inch, redmi 3s, xiaomi mi4c, lenovo k5, k5 plus ve daha nicesi arasında gittim geldim sürekli.
    öncelikle beklentim ve isteklerim:

özellikle telefonun stabil çalışmasını istiyorum ve kamera beklentim pek yok haftada 1-2 fotoğraf falan çekerim o kadar. çamur gibi olmadığı sürece problem değil.

1- iphone'dan geçeceğim için görüntü kalitesinin iyi olmasını istiyorum.
    2- aktif kullanımda(hiç oyun oynamam) 5 saat ve üzerinde ekran süresi alıp en az 1.5 gün idare etmesini istiyorum. tabi 6-7 saat ekran süresi alabileceğim cihaz olursa tadından yenmez.
    3- kulaklıkla müzik dinlerken ortalama veya üzeri bir performans almak istiyorum.
    4- minimum 1.5 sene kullanacağım ve akıcı olmasını istiyorum. sosyal medya ve yardımcı uygulamalarda(çok ağır değiller) takılma, kasma yaşamak istemiyorum 1.5 sene boyunca. minimum 2 gb ram istiyorum.
    5- bir de bana 16 gb az geliyor. özellikle çevrimdışı müziğim min. 7-8 gb oluyor. sırf bu yüzden xiaomi mi4c'den vazgeçtim zaten. sd kart desteği olmalı eğer 16 gb dahili hafızası varsa. 32 gb dahili ve üzerinde olursa, sd kart desteğine ihtiyacım olacağını sanmıyorum.
    6- ekranı 5.5 inch'in üzerine çıkmasın. 5 inch olursa daha mutlu olurum hatta.

yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten içinden çıkılamaz hal aldı benim için.

• Mi4 kullanıyordum anakartta sıkıntı çıkması sonucu çöp oldu telefon. Bozulasıya kadar memnundum ama bir daha almaya da korkuyorum açıkcası.

Şu anda kardeşimin telefpmu lenovo vibe x2 ile yazıyorum dokunmatiğinde ve akıcılığında sıkıntı var.

Zenfone 3 uygun fiyatla çıkarsa gidip incelemek istiyorum.Sana verilecek cevaplar umarım benimde işime yarar.

Benim sana tavsiyem ithalatçı firma garantili telefonlara dikkat etmen gerektiği yönünde olacak. İyi geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alan arttırma ile ilgili şeyler k5 plusta var 32gb modeli mevcut velakin 4.5g yok.

• Meizu mx5 gayet hoş.
    Bu arada kardeşime de ulefone power aldım forum dan.
    Şarjı testlerde otuz dk oyun oynama da bile yüzde beş gidiyor.
    Spotify dan falan müzik dinleyeceğim dersen şarj iki gün rahat gider.
    3 gb ram
    16 gb hafıza arttırılabilir.

• Hiç kullanmadım ama General Mobile 5 plus çok övgü alıyor. Saf Android olduğundan kasma donma vb olacağınız da sanmıyorum. Ayrıca kamera ve ekran olarak da güzel görünüyordu. Sadece 1 kere bir teknoloji mağazasında gördüm.
    Ancak çevremde daha önceki GM cihazlarını kullananlar oldu. Çok da memnun kalmamışlardı. Hemen hepsi servise göndermişti telefonu. Serviste mağdur olmadılar ama sorun yaşadıkları bir gerçek.
    Henüz GM 5 Plus başlıklarında sorun yaşayanı görmedim. Bir inceleyin isterseniz.
  • Kardeşim bende samsung s4 kullanıyordum. Artık telefon açılmıyor doldu herhalde süresi :)
    Bende senin gibi çok araştırdım. Forum olsun, teknosa, mediamarkt, hepsiburada, gittigidiyor. n11 her yeri gezdim fakat sonunda kararımı verdim bu akşam telefonumu alıyorum :)

750 TL'ye Xiamomi Redmi Note 3 Pro

Hatta aklımdaki telefonlar aşağıda mevcut. Sende karşılaştırabilirin.

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/45238-52006-52007-61287-61574/lenovo-vibe-p1-pro_samsung-galaxy-c7_samsung-galaxy-c5_samsung-galaxy-j7-prime_xiaomi-redmi-note-3-pro/

Bunların içinden F/P olarak en uygunu Redmi Note 3 Pro geldi.

Forumda da çok fazla kullanan var. Aşağıdaki linkten yorumları okuyabilirsin.

https://forum.donanimhaber.com/m_113888196/tm.htm

Belki neden Mi5 almadığım kafana takılırsa. Hem dayanıklılık olarak hemde 4.5 G için 800 bandı olmadığından, hemde arada 450 TL fark olduğundan Mi5'den vazgeçtim.

• Lenovo k5 olabilir fiyata göre iyi gibi. Cok fazla olumsuz feedback yok ürün hakkında

• mvpeko kullanıcısına yanıt
    Bro kamerası çöp. Öne 13 mp koymuşlar hesap makinesine lens koysunlar daha iyi çeker

• Fiyatı size uyan herhangi bir sony almanızı tavsiye ederim. Bu zamana kadar nokıa, samsung,en son da lg kullanmışlığım var. şu an sony kullanıyorum ve öncekiler telefon değilmiş diyorum. Sadece sıkıldığım için değiştirmeyi düşünüyorum Xa veya Xz arasında kaldım ben de

• Eğer cihaza iyi bakarım derseniz garantiyi falan dert etmeden bütçeniz dahilinde Xiaomi Redmi serisinden bir cihaz alın ve keyfinize bakın derim. Bu bütçe ile distribütör garantili cihazlarda pek iyi seçenekler yok.
  • Mi5'in gelmesiyle Mi4 fiyatları bayağı düştü, 1k'dan 650'ye kadar gördüydüm en son şu an ne durumda bilmiyorum.

Mi4 kullanıcısıyım, daha "keşke şu telefon bende olsa da şunları yapsam" demedim. Mi4 tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır ayrıca fiyatı da aşırı derece de uygun. Pil konusunda da gayet iyi, ben powerbank almıştım, powerbankı kullanmıyorum neredeyse. Sabah çıkar, gece uyurken geri tak kısacası.

Onun haricinde MIUI gerçekten aşık olunabilecek bi arayüz. Bir sürü tema desteği olmasını es geçiyorum, kişiselleştirme bölümünde arama ekranı, mesajlaşma ekranı, uygulama ikonları, bildirim panelindeki ikonlarda dahil herşeyi ince ince değiştirebiliyorsunuz bu da benim hoşuma gidiyor mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aferna*

Mi5'in gelmesiyle Mi4 fiyatları bayağı düştü, 1k'dan 650'ye kadar gördüydüm en son şu an ne durumda bilmiyorum.

Mi4 kullanıcısıyım, daha "keşke şu telefon bende olsa da şunları yapsam" demedim. Mi4 tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır ayrıca fiyatı da aşırı derece de uygun. Pil konusunda da gayet iyi, ben powerbank almıştım, powerbankı kullanmıyorum neredeyse. Sabah çıkar, gece uyurken geri tak kısacası.

Onun haricinde MIUI gerçekten aşık olunabilecek bi arayüz. Bir sürü tema desteği olmasını es geçiyorum, kişiselleştirme bölümünde arama ekranı, mesajlaşma ekranı, uygulama ikonları, bildirim panelindeki ikonlarda dahil herşeyi ince ince değiştirebiliyorsunuz bu da benim hoşuma gidiyor mesela.

Hocam anneme 500-600-700 bandında bi telefon lazım.
    Ne alalım öneriniz var mı? Kendisi oyun oynayan bi insan değil.
    Kullanımı kolay olsun yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı_torunu1299

Fiyatı size uyan herhangi bir sony almanızı tavsiye ederim. Bu zamana kadar nokıa, samsung,en son da lg kullanmışlığım var. şu an sony kullanıyorum ve öncekiler telefon değilmiş diyorum. Sadece sıkıldığım için değiştirmeyi düşünüyorum Xa veya Xz arasında kaldım ben de

Hocam anneme 500-600-700 bandında bi telefon lazım.
    Ne alalım öneriniz var mı? Kendisi oyun oynayan bi insan değil.
    Kullanımı kolay olsun yeter.

• http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-m2-p-TELCEPERICXPM2-S?magaza=Grand%20Bili%C5%9Fim

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sony-xperia-e5-sony-turkiye-garantili-242346420
    Buraya iki tane öneri bırakıyorum Ben Sonyciyim ama Asus da fena değil. Babam zenfone5 kullanıyor iki sene oldu gayet memnun. Şu an Samsung,LG Vs.den daha iyi ara yüze sahip,donma, şarjın çabuk bitmesi gibi genel şikayetler biraz daha az oluyor. Zenfone düşünebilirsiniz diyorum. Zenfone 2 şu sıralar uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanlı_torunu1299 -- 17 Kasım 2016; 14:06:17 >

• quote:

http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-m2-p-TELCEPERICXPM2-S?magaza=Grand%20Bili%C5%9Fim

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sony-xperia-e5-sony-turkiye-garantili-242346420
    Buraya iki tane öneri bırakıyorum Ben Sonyciyim ama Asus da fena değil. Babam zenfone5 kullanıyor iki sene oldu gayet memnun. Şu an Samsung,LG Vs.den daha iyi ara yüze sahip,donma, şarjın çabuk bitmesi gibi genel şikayetler biraz daha az oluyor. Zenfone düşünebilirsiniz diyorum. Zenfone 2 şu sıralar uygun

Hocam vatanbilgisayar teknosa bimekste bu sony modelleri var ama pahalı.
    Ben xperia c4 kullanıyorum sarj gidiyor su gibi maalesef.
    Zenfone lazer almalı mı sizce 3000 mah batarya var hem de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 17 Kasım 2016; 14:11:33 >

• Söz konusu şarj olunca biraz cimri oluyorum telefonu 3310 A getirip kullandığım için olabilir ben hepsiburadadan aldım telefonu, gittigidiyordan da beyaz eşya Vs almışlığımız var onun dışında bir yere bakmam genelde. O yüzden haberim yok valla iki senedir babamdan telefonla ilgili bir şikayet duymadım. Arkadaş da kullandı sorun yoktu. Ama tabi sizin bileceğiniz iş. Alır memnun kalmazsınız sonra arkamdan sövün istemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanlı_torunu1299 -- 17 Kasım 2016; 14:15:17 >
  • quote:

Söz konusu şarj olunca biraz cimri oluyorum telefonu 3310 A getirip kullandığım için olabilir ben hepsiburadadan aldım telefonu, gittigidiyordan da beyaz eşya Vs almışlığımız var onun dışında bir yere bakmam genelde. O yüzden haberim yok valla iki senedir babamdan telefonla ilgili bir şikayet duymadım. Arkadaş da kullandı sorun yoktu. Ama tabi sizin bileceğiniz iş. Alır memnun kalmazsınız sonra arkamdan sövün istemem

Yok hocam estağfurullah
    Annemin kullanım amacı alarm, alo desin gelen mesajı okusun bi de işte olursa görüntülü konuşma yaparız ( üniversitedeyim beni görsünmüş)
    Sarjj zırt pırt bitmesin tabi kullanmadıktan sonra.

• Z1 çok rahat günü çıkartıyor sürekli internet açık olmasına rağmen. Ama dediğim gibi 3310 A getirip kullanıyorum parlaklığı kapat, konum kapat vs
    Kafanıza yattıysa zenfone alın derim o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanlı_torunu1299 -- 17 Kasım 2016; 14:22:08 >
  • hocam değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. kullanan bir arkadaşım ve detaylı araştırmalarım sonucunda f/p ürünü diyebileceğim lenovo vibe k5 satın aldım. muhtemelen bu mesajı yolladıktan 13-14 saat sonra elimde olacak cihaz :) xiaomi mi4c beni çok düşündürmüştü ama hafıza konusunda büyük sıkıntı yaşayacaktım. internet paketim 2-3 gb'larda olduğu için spotify çevrimdışı özelliğinden de en az 8-9 gb müzik dosyam olduğundan dolayı yetmeyecekti bana hafızası orası kesindi. bu yüzden lenovoyu tercih ettim umarım beni yanıltmaz. benim gibi bu cihazı almayı düşünen varsa bana mesaj atsın, cihazı 1-2 gün iyice kurcaladıktan sonra detaylı yazarım eksi ve artılarını :)

hb'den 625 liraya geldi kargosu dahil. pek kampanya araştıramadım ama taş çatlasın 20-30 lira oynardı herhalde.
  • onur936 O kullanıcısına yanıt
    Hocam 850 TL.ye kadar demişsiniz madem K5 Note 32Gb alabilirdiniz Hb'den. 24 TL. Maxipuan atıyor. 100 TL. de siz koysanız 950 TL.ye gelirdi. Konuyu tam okumadım bütçeyi artıracak imkân olup olmadığını bilmiyorum. Ama ben 600 TL.na 2.el LG TR garantili LG G3 32GB alırdım büyük ihtimâl. Sonuçta verilen para çok fazla değil. Tamir görmemiş, kozmetiği temiz garantili cihazlar bulunabiliyor. Yine de hayırlısı olsun. Güle güle kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.