Şimdi Ara

CİDDİYET (MUHAMMED ALİ OLAYI VE SONRASI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  CİDDİYET (MUHAMMED ALİ OLAYI VE SONRASI)

Özgür Mumcu - 11 Haziran

• cumhurbaşkanınin kendini bu duruma dusurmesinden bir vatandas olarak utanc duydum.

buraya katiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhammed Ali'yi müslüman sanıp sahiplenenler, gerçek inancını bilseler mezarını taşlarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Muhammed Ali'yi müslüman sanıp sahiplenenler, gerçek inancını bilseler mezarını taşlarlar.

Açıklama lutfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • webbie kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun Allah olmuşsun kim müslüman kim değil bildiğine göre
  • "cumhurbaşkanımızı ıskırırım"

yazan:çomar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-005109EE3 -- 11 Haziran 2016; 16:52:02 >
  • quote:

Muhammed Ali'yi müslüman sanıp sahiplenenler, gerçek inancını bilseler mezarını taşlarlar.

hocam kac puanla atandiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gangsta5959

Muhammed Ali'nin müslüman olmadığını, Allah olmamana rağmen sana kabul ettirirsem, bana tapacağına yemin eder misin?

• quote:

quote:

Muhammed Ali'nin müslüman olmadığını, Allah olmamana rağmen sana kabul ettirirsem, bana tapacağına yemin eder misin?

Ettiremezsin kabul etmiyorum derim olur biter zaten ben mahalle karısı gibi o müslümanmış bu ateistmiş bu yahudiymiş bu israil dölüymüş tarzı gıybet ve dedikodu yapan ADAMları sevmem ölen adamın arkasından konuşmak zaten dinci ikiyüzlülüğü fetonun okullarında okuyan türki cumhuriyet vatadandaşlarına Atatürkü durmadan kötüleyen naylon çorap kokan şakirtler gibi dini kullanan ikiyüzlülerin metodu bu ölen kimse kendini savunamayacağı için şöyleymiş böyleymiş diye konuşmak dediğim gibi bana çok mahalle karısı dedikodusu gibi geliyor bilmem anlatabildim mi

• quote:

quote:

quote:

Ettiremezsin kabul etmiyorum derim olur biter zaten ben mahalle karısı gibi o müslümanmış bu ateistmiş bu yahudiymiş bu israil dölüymüş tarzı gıybet ve dedikodu yapan ADAMları sevmem ölen adamın arkasından konuşmak zaten dinci ikiyüzlülüğü fetonun okullarında okuyan türki cumhuriyet vatadandaşlarına Atatürkü durmadan kötüleyen naylon çorap kokan şakirtler gibi dini kullanan ikiyüzlülerin metodu bu ölen kimse kendini savunamayacağı için şöyleymiş böyleymiş diye konuşmak dediğim gibi bana çok mahalle karısı dedikodusu gibi geliyor bilmem anlatabildim mi

Her ne kadar mahalle karısı gibi, bilmediğin konularda konuşmaya kalkıyor olsan da, en azından gerektiğinde dansöz gibi kıvıracağını açık açık söylemen de bir meziyettir.

Bu meziyetler nedeniyle, başınızdaki adam müslüman olmadığını bildiği adamın cenazesine katılıp göz boyamak istedi, fakat sizin tanrınıza şirk koşan Nation of Islam, tabutun kutsal olduğunu söyleyip sizin başınızdaki adamı tabuta yaklaştırmayıp, Kabe örtüsü ile hiçbir alakaları da olmadığı için tabutun üzerine örtülmesini reddetti.

Bak, neyse ki ben varım. Seni ve saz arkadaşlarını çok büyük bir zahmetten kurtarıp bilgiyi ayağınıza getirdim. Konuya doğrudan atladığına göre, araştırmacı bir abi olabilirsin ve İngilizce'nin el verdiği oranda araştırma yapıp Malcolm X'in öldürülmesi, Elijah Muhammad, Nation of Islam, Muhammed Ali Clay ve Vietnam Savaşı'na gitmeyi neden reddettiğini araştır.

Eğer üşenmezsen ve neden-sonuç ilişkisi kurabilecek kapasiteye sahipsen, sana da yanımda yer açarım ve birlikte yönetiriz.

Ben bu kadar şeyi yazdım, ama mahalledeki ilkokul mezunu teyzeler gibi senin de henüz noktalama işaretleri konusuna gelmemiş olduğunu unuttum. Sen noktalama işaretlerini öğren, gerisi çorap söküğü gibi gelir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Her ne kadar mahalle karısı gibi, bilmediğin konularda konuşmaya kalkıyor olsan da, en azından gerektiğinde dansöz gibi kıvıracağını açık açık söylemen de bir meziyettir.

Bu meziyetler nedeniyle, başınızdaki adam müslüman olmadığını bildiği adamın cenazesine katılıp göz boyamak istedi, fakat sizin tanrınıza şirk koşan Nation of Islam, tabutun kutsal olduğunu söyleyip sizin başınızdaki adamı tabuta yaklaştırmayıp, Kabe örtüsü ile hiçbir alakaları da olmadığı için tabutun üzerine örtülmesini reddetti.

Bak, neyse ki ben varım. Seni ve saz arkadaşlarını çok büyük bir zahmetten kurtarıp bilgiyi ayağınıza getirdim. Konuya doğrudan atladığına göre, araştırmacı bir abi olabilirsin ve İngilizce'nin el verdiği oranda araştırma yapıp Malcolm X'in öldürülmesi, Elijah Muhammad, Nation of Islam, Muhammed Ali Clay ve Vietnam Savaşı'na gitmeyi neden reddettiğini araştır.

Eğer üşenmezsen ve neden-sonuç ilişkisi kurabilecek kapasiteye sahipsen, sana da yanımda yer açarım ve birlikte yönetiriz.

Ben bu kadar şeyi yazdım, ama mahalledeki ilkokul mezunu teyzeler gibi senin de henüz noktalama işaretleri konusuna gelmemiş olduğunu unuttum. Sen noktalama işaretlerini öğren, gerisi çorap söküğü gibi gelir.

hayır bak benim anlamadığım konu şu bu adamın müslüman olmasınında olmamasınında bana bi faydası yok adam belki imanlı tarikatını cartını curtunu araştırmadım ingilizcem ana dilim gibidir üşenmezsem okurum hatta şu yazdıklarımı ingilizce grammar kurallarıyla daha düzgün yazabilirim 3 senedir Türkçe ders görmedim ben tayyipçi değilim trakyalıyım uyuz oluyorum bu o aslında müslüman değildi ayaklarına
    yine noktalama sıfır yazdım istersen okuma umrumda değil herşeyi araştıran büyük resim gören über bilgili tartışma adabı süper o biçim dil bilgisi paralayan arkadaşım

noi eliyah .m sağlam pabuç değiller bu malum

ince irdelenirse küfürlerine bile hükmedilir

hatta m. ali nin malcoma sırtını çevirmesi hatta malcomun şehid edilmesi sonrası yaptığı açıklama kabul edilir değil..

ancak geçen süre içinde değişmiş olma ihtimalini kökten yıkıp atmak doğru olmaz..

zira malcom da hac öncesi m.ali gibi düşünmüyor değildi hani..islam beyazlara karşı bir kalkan ve özünden çok uzak bir şekilde kabulleniş içeriyordu onun için ..fakat hac yolculuğu sonrası fikirleri çok değişti..

ilmi arttı diyelim..

ve noi itikadından uzaklaştı

ve akıbetide inş şehadet oldu

ben mesela ibni sinadan nefret ederdim küfre varan görüşleri sebebiyle

ama sonraları onun ebul hasen el harkaniyi ziyareti sonrası yani..tövbe ettiğine düşüncelerinden vazgeçtiğine dair rivayetler okuyunca ona karşı hüsnü zan besledim

son nefes çok önemli hangi hal üzere yaşarsa yaşasın insan son nefesinde ne halde ona bakılır itibar son nefesidir..

inş m.ali de son nefesini iman ile vermiştir..veremediyse hali perişan

• gangsta5959 G kullanıcısına yanıt
    Boş ver sen onları, doğru yoldasın devam et bence ve ölen insanın arkasından konuşmak kadere imanıda sorgulatır dinini bilmeyen müslümana, herşeye güçü yeten Allah bu şekilde uygun görmüş, kaderi buymuş de geç, boşver.

Tayyip beyi konuşturmadığı için Kafir mi oldu noldu

• quote:

Tam olarak neden ? Nereyi araştırmam lazım cidden merak ettim . Ha adamın müslüman olup olmaması hiç umrumda değil cidden

Klasik biri vefat ettiğinde aşırı abartılma olayı yaşıyoruz yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Tam olarak neden ? Nereyi araştırmam lazım cidden merak ettim . Ha adamın müslüman olup olmaması hiç umrumda değil cidden

Klasik biri vefat ettiğinde aşırı abartılma olayı yaşıyoruz yine

İkinci mesajımda, Muhammed Ali'nin inandığı din ve o dinle ilgili çeşitli isim ve olaylardan bahsettim. Sadece Elijah Muhammad ve Nation of Islam denen dini incelemeniz bile yeterli olacaktır.
  • ekvatordan nato yemıs bır ulke burası
  • Muhammed Ali'nin gerçek inancı nedir?
  • Beyler sorun M. Ali'nin inancı değil
    birilerinin absürt işlere kalkışması ve ülkenin itibarını zedelemesidir düşünceme göre.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.