Şimdi Ara

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
13
Favori
24.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cihaz uyku modunda şarj yiyor. Bu normalmi ?
  • ersanyildirim kullanıcısına yanıt
    Şimdi biz bu hi8 pro'yu yeni aldık. Ben android kısmında güncelleme baktım ama yoktu. Bizimkiler de sorunlu mu acaba? Bunlardan versiyon alabiliyor muyuz? Biz bizimkilerin versiyonlarına baksak, bu patch gerekli mi değil mi emin olsak? mümkün mü öyle birşey..

İkincisi hi8 pro'nun Windows 10 kısmı açıkken led yanıp sönmesine rağmen sarj olmuyor. Sizin kullandığınızda var mı böyle bir sorun?
  • Bu arada Android kısmının antutu test sonuçları.

Skor 64074

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS]

Iphone 5S'i milim farkıyla geçiyor.

• Bu da 32GB dahili belleğin nasıl paylaştırıldığını gösteren disk şeması. 17 GB bir kısım Windows kurulu C sürücüsü. Bununda kurulumdan bize kalan 5-6 gb'lık boş alanı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ümit Güzel

Arkadaşlar cihaz uyku modunda şarj yiyor. Bu normalmi ?

Uyku moduna Windows 10'da iken mi alıyorsunuz?
    Bendeki Windows 10'da hiçbirşekilde şarj olmuyor. Siz şarj olmama sorununu çözdünüz mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezgin99

quote:

Orijinalden alıntı: Ümit Güzel

Arkadaşlar cihaz uyku modunda şarj yiyor. Bu normalmi ?

Uyku moduna Windows 10'da iken mi alıyorsunuz?
    Bendeki Windows 10'da hiçbirşekilde şarj olmuyor. Siz şarj olmama sorununu çözdünüz mü?

Evet.
    Önceki mesajlarda belirtmiştim zaten benim cihazda windows modunda şarj almıyor. Ama çözemedim.
  • ersanyildirim kullanıcısına yanıt
    sizin resimleri dikkatli bakınca ifwi version ve serial number kısımları dikkatimi çekti.
    Bendeki ifwi versiyon sizdek ile aynı yani 5.11. Sonraki resimlere baktığımda da sank 5.33 versiyonu yükleniyormuş gibi geldi bana. Son hali ifwi version 5.33 mü?

Birde bendekinde serial number kısmında 0123456789ABCDEF yazıyor. Replka olabilir mi diye şüpheye düştüm.

Ve en çok windows 10'da şarj oluyor mu? belki firmware update ile o da düzeliyordur diye merak ettim.

Bendekinin boot menu görüntüsü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peni_Silin -- 11 Haziran 2016; 2:09:10 >

• Ümit Güzel Ü kullanıcısına yanıt
    Bende de yiyor ama oldukça az 1 saatte %100 den %95 e düştü. Zaten normali de bu değil mi ? (windowsta)
  • quote:

Orijinalden alıntı: embriyo_terk

Bende de yiyor ama oldukça az 1 saatte %100 den %95 e düştü. Zaten normali de bu değil mi ? (windowsta)

Benim 3 saatte %20 düştü. Bu kadar hızlı bitmesi normal değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chrome cihazı acayip sömürüyr.Görev yöneticisinden bakınca 5–6 tane chrome işlemi gözüküyor. Edge kullanmak daha mantıklı gibi.
  • Bugün vatandan bir tane otg kablosu aldım. type c olan zaten 2 tane mi ne varmış ellerinde. Mouse u falan görüyor Sıkıntı yok ama evdeki 2 tane usb nin 2 sini de görmedi. Hata verdi tanınmadı diye. Sebebi ne olabilir ? Bir ayar falan mı yapmam lazım ?
  • berkan0zmen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bu arada tablet elime ulaştı. İlk izlenimlerim ekran ve kasa beklediğimden iyi fakat dış ses bana zayıf geldi. Tabi bunun nedeni sterio hoparlörlu asus tablet kullanmış olmam olabilir. Windows için herhangi bir lisanslama yapmak gerekiyor mu acaba yoksa birşey yapmaya gerek yok mu? Zira orijinal olduguna dair birşey göremedim. Ayrıca Türkçe dil paketi indirip kurdum lakin birkaç şeyin dışında Türkçe olmadı acaba eksik birşey mi yaptım. A android bölümünde ise herhangi bir ektra uygulama yoktu. Resmen bomboş herkesin böyle mi acaba? Bu tabletin sanırım en büyük eksiği pil suresi sanırım .

• Gerçeği söylemek gerekirse beklentilerimin kat be kat üstünde bir tablet sahibi oldum.
    Özellikle Windows 10 olması ve her türlü pc windows programının bunda da çalışması. Her açılan programı tek başına bir ekranda gibi kullanmak (eski pocket windows 6.1 hariç) hiç tablette windows kullanmamış biri olarak şok üstüne şok yaşattı bana. (sanırım bir daha android'e dönmem freeOS'çular buna kızarsa kızsın)
    Özellikle type-c kablosu bulamamak teknolojinin günümüz limitinde elimde olduğu keyfi verdi :) (tabi bakalım bulunca bellek hdd bağlayabilecek miyim ayrı konu)
    BU arada, micro hdmi kablom olmadığı için sıkıntı denilen görüntü aktarımını da henüz test edemedim.

Sorulara gelince,
    - Normal Windows 10'da klavye ayarları dil ayarları kısmında dili Türkçe yapınca sistem gerekli güncellemeleri yapıp tüm sistemi Türkçe'ye çevirdi.
    - Kullanıcıyı hotmail hesabımla giriş yapınca "J" kulanıcısı kayboldu, kendi adımla açıyorum sşstemi. (kendinden home windows aktivasyonlu geliyor kms'ye gerek yok ;) )
    - Android bölümü tertemiz bir 5.1 ile geliyor. Neredeyse hiç bir uygulama yok. Haliyle google dahil herşeyi kendimize göre sıfırdan oluşturabiliyoruz.

Windows 10 şarj olmama sorunu için chuwi sitesindeki sürücü paketinden Intel Battery Managment Device sürücüsünü disketi var deyip zorla kurdum. Artık pil durum göstergesi yok ve Aygıt Yöneticisinde de öyle bir aygıt gözükmüyor. Ve hala şarj olmuyor. Bakalım eski haline nasıl getireceğim :)

Kısaca düzeltilebilir olduğunu sandığım bazı problemler hariç 250 TL'ye böyle bir teknoloji almış olmak benim için keyif verici.

• Kulaklık girişi ne alemde. ?

Bizimkiler bozuldu @embriyo_terk

• Ümit Güzel Ü kullanıcısına yanıt
    Ya işte bazı kulaklıklarda sonuna kadar sokunca ses bozuluyor biraz mesafeli yapmak gerekiyor. Yeni bir kulaklık aldım onda sonuna kadar sokunca problem çıkmadı biraz garip bir problem.
  • quote:

Ya işte bazı kulaklıklarda sonuna kadar sokunca ses bozuluyor biraz mesafeli yapmak gerekiyor. Yeni bir kulaklık aldım onda sonuna kadar sokunca problem çıkmadı biraz garip bir problem.

Ben çareyi Bluetooth kulaklık almakta buldum. En rahatı o

• quote:

Bugün vatandan bir tane otg kablosu aldım. type c olan zaten 2 tane mi ne varmış ellerinde. Mouse u falan görüyor Sıkıntı yok ama evdeki 2 tane usb nin 2 sini de görmedi. Hata verdi tanınmadı diye. Sebebi ne olabilir ? Bir ayar falan mı yapmam lazım ?

bugün s-link'in usb type-c to usb3.0 usb-af 5g otg kablosunu aldım. hem android hem windows normal usb 2.0 bellekleri gördü ve inanılmaz hızlı dosya erişimi yaptı.

ayrıca micro hdmi çevirici aldım. o da sorunsuz çalıştı. belki type-c to hdmi dönüştürücü kullananlarda problem olduğu için yabancı forumlar sorun var diye bahsetmiş olabilir.

bu arada size gelen hi8 pro, windows 10'da iken şarj oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peni_Silin -- 12 Haziran 2016; 18:16:35 >
  • Bende aynı ürünü aldım çok gariptir mouse falan çalışıyor ama iş usblere gelince tepki yok. Bendeki usb ile alakalı bir durum mu acaba ? İade edip başka bir ürünü deneyeceğim bakalım.

Bende şarj oluyor windowstayken ama oldukça yavaş. Ekranı kapatınca hızlanıyor şarj etme hızı.

edit :http://www.vatanbilgisayar.com/s-link-sl-usb-c48-15cm-3a-usb-3-1-type-c-to-usb-3-0-usb-af-5g-otg-kablo.html#genel-bakis Bendeki ürün bu. Bunda usb3.0 yazıyor bendeki usbler 2.0 dı ondan mı diyeceğim ama sizde 2.0 larla transfer yapmışsınız. Araştırayım bulursam sonucu buradan paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi embriyo_terk -- 12 Haziran 2016; 19:04:51 >

• quote:

Bende aynı ürünü aldım çok gariptir mouse falan çalışıyor ama iş usblere gelince tepki yok. Bendeki usb ile alakalı bir durum mu acaba ? İade edip başka bir ürünü deneyeceğim bakalım.

Bende şarj oluyor windowstayken ama oldukça yavaş. Ekranı kapatınca hızlanıyor şarj etme hızı.

edit :http://www.vatanbilgisayar.com/s-link-sl-usb-c48-15cm-3a-usb-3-1-type-c-to-usb-3-0-usb-af-5g-otg-kablo.html#genel-bakis Bendeki ürün bu. Bunda usb3.0 yazıyor bendeki usbler 2.0 dı ondan mı diyeceğim ama sizde 2.0 larla transfer yapmışsınız. Araştırayım bulursam sonucu buradan paylaşırım.

aynısı almışız belki de aynı yerden almışızdır. beylikdüzü vatan'dan aldım. hatta yardımcı oldular. elimdeki usb belleği hemen orda denedim öyle aldım. belki sizdeki kablo problemlidir.
    değişim yapıyorlar bildiğim kadarıyla. usb belleği, bir de chuwi'yi alıp gidin derim.

• GearBest'te 3-4$'a mevcut. Beklerim diyorsanız eğer. Ben hem micro HDMI hem de Type C OTG alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.