Şimdi Ara

chrysler 300c mi bmw 5.30d mi sizce? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
38.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: funkmaster

yıllara yollara inat, alayına isyan, inadına chrysler

mauahaha sen cok dertlisin be kardeşim

param olsa bi ondan bi ondan alırdım

bu royal motors da adamda ne arabalar var ole ya baktımda . bu ıstanbuldakı galerıler napmaya calısıo ben hıc anlamıs deılım . adamlar 5-6 tirilyonu baglamıs galeriye yazık okdr paraya .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fletch -- 12 Haziran 2008; 8:47:18 >
  • Mercedes E320 CDI daha mantıklı olur.

• 5 serisi alınacaksa m paket alınmalı yoksa birşeyler eksik gibi kalıyor araçta.

• 5 , Alp Beyazı , M .

http://image1.sahibinden.com/photos/263/big_8304783_1025474_krye263.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 11 Haziran 2008; 15:59:03 >
  • chrysler 300c forever
  • quote:

Orjinalden alıntı: GRANDE

Benzin problem olmadığı sürece 300C tabiki
  • Şimdi Chrysler 300C, 5 serisinden daha büyük bir otomobil. Amerika'da bazı Mercedes parçaları kullanılarak oluturulmuş. Ön süspansiyon takımı W220 S kasadan, arka süspansiyon takımı E serisinden ve şanzımanı ise gene E serisinden alınmış. Gene dizel motor seçeneğide Mercedes'e ait. Sorunsuzluk ve tepki süresi bakımından Chrysler 300C 3.0d daha üstündür. Gene konfor odaklı süspansiyonu sayesinde daha rahattır.

İç mekan olarak sade bir iç mekana sahiptir ve malzeme kalitesi 95 Grand Cherokee'den bile daha düşüktür. Bunun başlıca sebebi yüksek maliyet kaygılarıdır. 5 serisinde böyle bir kaygı olmadığı için malzeme kalitesi doğal olarak yüksektir. Abd'de bu 2 araç arasında pek fiyat farkı bulunmuyor, M5 ile SRT8 arasındaki fiyat farkı ancak 20.000$ civarındadır. ( Ki SRT8 orda yerli araba, M5 almanyadan geliyor ) ancak ülkemizde fiyat farkı ciddi oranda artmaktadır çünkü Bmw Türkiye'de yüksek fiyat belirlemektedir. Diğer husus ise aslında SRT8'in rakibinin M5 olmamasıdır. Neticede SRT8 425 Hp güce sahip bir otomobil, M5 ise 500 hp, yol tutuş olarakta M5 daha iyidir. M5'in başlıca rakibi Amerikalılarda STS-V, Avrupa'da ise RS6 ve E63 Amg'dir.

Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

5 , Alp Beyazı , M .

Katılıyorum.

Bir M paket 5 serisi sahibi olduğunuzu bidiğim için bileceğinizi düşündüm son model m paket 5 serisi ilanlarına baktığımda 2 farklı 5 serisi jantı örüyorum sizin verdiğiniz ilandaki araç mı ''çakma'' m paket yoksa aşağıdaki ilandakimi?

http://www.sahibinden.com/m_pkaet-_fullWQQaXQQ6130241WQQpXQQdisplayitem

• bmw kilo beygir bakımından yol tutuş bakımından daha önde

hem daha ekonomik hem daha performanslı
  • quote:

Orjinalden alıntı: arabaci_58

quote:

5 , Alp Beyazı , M .

Katılıyorum.

Bir M paket 5 serisi sahibi olduğunuzu bidiğim için bileceğinizi düşündüm son model m paket 5 serisi ilanlarına baktığımda 2 farklı 5 serisi jantı örüyorum sizin verdiğiniz ilandaki araç mı ''çakma'' m paket yoksa aşağıdaki ilandakimi?

Sahibi değilim hoşuma gider sadece . Yok ikimizinkide çakma değil , BMW de M paket te kişiselleştirilebilir. Farklı M jantı gibi .. : )

• çok güzell yazmıssın bravo bence srt 8 ama vergisinide unutmamak lazım srt 12697 ytl 5.30 3242 ytl vergiden dolayı fikir degistirip 5,30 diyorum yazık o kadar vergi verilmez bence para coksa o ayrıı
    quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

Şimdi Chrysler 300C, 5 serisinden daha büyük bir otomobil. Amerika'da bazı Mercedes parçaları kullanılarak oluturulmuş. Ön süspansiyon takımı W220 S kasadan, arka süspansiyon takımı E serisinden ve şanzımanı ise gene E serisinden alınmış. Gene dizel motor seçeneğide Mercedes'e ait. Sorunsuzluk ve tepki süresi bakımından Chrysler 300C 3.0d daha üstündür. Gene konfor odaklı süspansiyonu sayesinde daha rahattır.

İç mekan olarak sade bir iç mekana sahiptir ve malzeme kalitesi 95 Grand Cherokee'den bile daha düşüktür. Bunun başlıca sebebi yüksek maliyet kaygılarıdır. 5 serisinde böyle bir kaygı olmadığı için malzeme kalitesi doğal olarak yüksektir. Abd'de bu 2 araç arasında pek fiyat farkı bulunmuyor, M5 ile SRT8 arasındaki fiyat farkı ancak 20.000$ civarındadır. ( Ki SRT8 orda yerli araba, M5 almanyadan geliyor ) ancak ülkemizde fiyat farkı ciddi oranda artmaktadır çünkü Bmw Türkiye'de yüksek fiyat belirlemektedir. Diğer husus ise aslında SRT8'in rakibinin M5 olmamasıdır. Neticede SRT8 425 Hp güce sahip bir otomobil, M5 ise 500 hp, yol tutuş olarakta M5 daha iyidir. M5'in başlıca rakibi Amerikalılarda STS-V, Avrupa'da ise RS6 ve E63 Amg'dir.

Saygılar...

• ikisi de cakma gercek m jantı sayfanın basındaki siyah 5.30daki janttır 35 plakalı
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: arabaci_58

quote:

5 , Alp Beyazı , M .

Katılıyorum.

Sahibi değilim hoşuma gider sadece . Yok ikimizinkide çakma değil , BMW de M paket te kişiselleştirilebilir. Farklı M jantı gibi .. : )

• 300 C
  • quote:

Orjinalden alıntı: ©@N

ikisi de cakma gercek m jantı sayfanın basındaki siyah 5.30daki janttır 35 plakalı

İkiside çakma ha , vay be ne güzel bilgi veriyorsunuz.

İlk fotoğraftaktaki jant M6'nın standart jantıdır , bir bmw nin m paket olması için illa m5 jantı takmasına gerek yoktur . Farklı yani birden fazla m jantından biri seçilebilir. M paket bmw alındığında M5 jantı ile gelmez. Çakma dediğin jantlar orjinal fabrikasyon m paket jantlarıdır ve yukarıdaki m6 jantı kadar ücreti vardır.
  • 5.30d daha ekonomik olabilir ama SRT8'inde uzun yolda avantajı var, silindirlerinin yarısını kapatmak gibi bir özelliği var çünkü. İlk olarak 1982'de Cadillac uygulamıştı bu sistemi. Donanım olarak Chrysler'de ısıtmalı/soğutmalı bardaklık, dikiz aynasında ses kaydedicisi, adaptif hız sabitleyici, arka koltuklarda uydu televizyon, elektrikli pedal, hafızalı koltuk , ısıtmalı 4 koltuk vs. gibi tonlarca özelliği var ben incelemiştim, boş değil yani bir Bmw'ye göre. Abd'deki fiyatlarıda çok uygun bu 2 aracın. M5 bile 80.000$. ( Tam donanım ) M5 vs SRT8 denirse M5 tercih ederim. Ama o sınıfta STS-V'de çok hoşuma gidiyor. RS6 bana donuk geliyor biraz, E63 Amg ise eski bu arada E serisinden bahsetmişken, E serisi donanım olarak çok iyi, adamlar mesela Pro-Safe sistemi bile sunuyorlar E sınıfındaki başka hiç bir E segment arabada bu özellik bulunmuyor.

Bu arada 300C'nin normal modellerinin baz yada normal donanımının malzeme kalitesi kötüdür, SRT8'in bayağı iyiydi onlara göre epey incelemiştim ama M5 inceleme şansım olmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood1991 -- 12 Haziran 2008; 1:14:26 >

• Gösterişi yüksek bir araba istiyorsanız 300c ler gerçekten çok gösterişli
  • bu sorunun cevabı tarz da yatıyor. Eğer klasik bir dizayn istiyorsan 300c eğer ağır başlı bir sporcu istiyorsan 5.30
  • Bence ilk olarak önceliklerinizi belirleyin. Performans, iç hacim, sıradışılık mı (srt8) yoksa kalite ve ekonomiklik mi? (5.30)
  • Gösteriş 300C tabiki piyasada 10 tane BMw 5.30 varsa 2-3 Tane 300C var siyah + krom kaplama kapı kolları vs... süper olur..

Tabiki Performans 5.30 ama 300c srt8 ise daha sağlam v8 300c ama 5.30 düz 6...

Bu arada M5 e rakip olur fakat o kalkana kadar tozu yer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halo_combat -- 12 Haziran 2008; 14:23:21 >
  • sadece dış görünümünden dolayı 300c
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.