Şimdi Ara

Chp'ye pkk şoku ! CHP'li Aysu Bankoğlu PKK'lı teröristlerden oy istedi ! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
0
Favori
14.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bir tek sınır kapısında pkk lıları davul zurnayla içeri almadıkları ve başkentte barzaniyi ağırlayıp sözde kürdistan bayrağını asmadıkları kaldı.ayıp bee....
  • İlk akp ye sonra mhp ye sonra da chp ye oy verrn biri olarak söyluyorum.akp chp nin bazı milletvekilleri pkk ile içli dışlı.mhp zaten akp.

Belediye seçimleri bence partiye değil vekilin kendi kimliği düşünülerek oy verilmedi.velhasıl gel gelelim sonuç olarak ta partiye bağlı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2ekmek1sut -- 14 Mart 2019; 12:19:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haber kaynağı , a haber, yalancı haber :D oy istese bizene oy istemese bizene , hepiniz akp ile aç kalacaksınız. emeklinin maaşlarına göz dikmişler
  • İyi güzel buna nedicez ? Tüm partilerde 81 ilden insan var.. Bu her seçim gününde böyle malesef o yüzden ülke seçim zamanı malesef tam bir curcuna seçimlerde olan bana sorarsanız olan bizim vatandaşa oluyor..

Şimdi arkadaşım sende bu ülkenin evladısın bende evladıyım..

Yabancılara satılan tüm kurumlar:http://www.eladenecli.com/2017/11/01/yabancilara-satilan-tum-kurumlarimiz/

Ona bakarsan yemişim tüm partileri..Olay parti kavgası değil,ülkenin geleceği! Zaten ülke ekonomi olarak ne kadar iyi gösterilsede bu ülkede hep yabancı yatırımlar ayakta..
    bilmiyorum belki parti sayesinde bir yerlere gelmiş olabilirsiniz, ben ülkemde 3 kere iflas ettim dükkan kirası vergi cart çurt bu zamana kadar siyaset yapmadım siyaseti sevmem ben sana kalkıpta CHP yada herhangi bir partiyi övemem.. Çünkü hiç bir partinin ne içindeyim ne adamıyım..!

Örnek verim almanyada işsiz kaldın.. Devlet senin ev kiranı ödüyor elektrik suyunu herşeyini karşılıyor üstüne üstlük sana yemek için belirli bir ücret veriyor 350-450 arası euro bazında olarak hatırlıyorum.. Şimdi ne kadar oldu bilmiyorum kaç sene öncesinden bahsediyorum.. Ha onu geçtim işsizsin devlet sana saatlik 5 euroluk işlere gönderiyor fark etmiyor küçük işlere yönlendiriyorlar örnek kıyafet düzenleme fakirler için

Ben ülkemde iflas ettiğimde işsiz kaldığımda devletim bana bunu yapmadı..

Asgari ücret 2030 TL

1500 TL EV Kiram
    130 TL Aidat
    100-120 TL Su
    90-110 Arası Elektrik

Gezmeye zaten kalmıyor para

Şimdi asgari ücret alan var ise beni anlıyordur.. Ha hangi Millet vekili olursa olsun orda oturur dünyanın parasını alır yemeğini restoranda en ucuza yer birde dokunulmazlığım var diyip hava atarlar.. açıkcası ben bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum..

Bu ülke öyle kolay kurulmadı.. Sevgili Türkiyemin Güzel insanları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilenthillDream -- 18 Mayıs 2020; 20:50:23 >

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    kötü muhalefet akp yi iktidar yapar muhalefet teröristlerle el ele kol kola olduğu sürece akp daha çok seçim kazanır
    fakat tarafsız olarak baktığım da yazdıklarınızda sizin hatalarınız olduğunu görüyorum bunları söylemeden geçmek istemem
    öncelikle asgari ücretle çalışan eleman vasıfsız elemandır burada sizin hatanız bir vasıf kazanmadan iyi bir gelire sahip olmak
    ikincisi 1630 lira kira nedir hocam burada gördüğüm lükse kaçmış olmanız muhtemelen yeni yapılmış bir binada oturuyorsunuz çok daha uygun fiyatlı evlerde otura bilirdiniz
    üçüncüsü o su parası nedir evde damacana doldurup mu satıyorsunuz :) biz evde 3 kişi yaşıyoruz her gün 3 kişi banyo yapıyor el yıkıyor tuvalete giriyor normal bir evden çok daha fazla su harcıyoruz genel olarak ama 50 liradan fazla fatura gelmiyor
    şunu da göz arda etmemek lazım milletimiz lüksü seviyor 3 kuruş kazanan adam bile son model araba telefon almaya çalışıyor sonra maaşım az oluyor bunu sizin için söylemiyorum ülkenin geneli bu şekilde 20 yıl önce millet araba almak için ev satıyordu ozamanda ülkenin durumu çok iyi değildi elma domates 50 kuruşsa aldın maaş da 600 liraydı ozaman rahat yaşamamızın sebebi kimsenin şuandaki gibi 5 10 bin liralık telefon bilgisayar şuandaki kadar lüks araçlara ihtiyacı olmaması ve bu ürünlerin paralarının ceblerinde kalması bu benim düşüncem ve gördüğüm şeylerdir luzumsuz harcama yapmayan insan gayet rahat yaşaya bilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Brawilyon

kötü muhalefet akp yi iktidar yapar muhalefet teröristlerle el ele kol kola olduğu sürece akp daha çok seçim kazanır
    fakat tarafsız olarak baktığım da yazdıklarınızda sizin hatalarınız olduğunu görüyorum bunları söylemeden geçmek istemem
    öncelikle asgari ücretle çalışan eleman vasıfsız elemandır burada sizin hatanız bir vasıf kazanmadan iyi bir gelire sahip olmak
    ikincisi 1630 lira kira nedir hocam burada gördüğüm lükse kaçmış olmanız muhtemelen yeni yapılmış bir binada oturuyorsunuz çok daha uygun fiyatlı evlerde otura bilirdiniz
    üçüncüsü o su parası nedir evde damacana doldurup mu satıyorsunuz :) biz evde 3 kişi yaşıyoruz her gün 3 kişi banyo yapıyor el yıkıyor tuvalete giriyor normal bir evden çok daha fazla su harcıyoruz genel olarak ama 50 liradan fazla fatura gelmiyor
    şunu da göz arda etmemek lazım milletimiz lüksü seviyor 3 kuruş kazanan adam bile son model araba telefon almaya çalışıyor sonra maaşım az oluyor bunu sizin için söylemiyorum ülkenin geneli bu şekilde 20 yıl önce millet araba almak için ev satıyordu ozamanda ülkenin durumu çok iyi değildi elma domates 50 kuruşsa aldın maaş da 600 liraydı ozaman rahat yaşamamızın sebebi kimsenin şuandaki gibi 5 10 bin liralık telefon bilgisayar şuandaki kadar lüks araçlara ihtiyacı olmaması ve bu ürünlerin paralarının ceblerinde kalması bu benim düşüncem ve gördüğüm şeylerdir luzumsuz harcama yapmayan insan gayet rahat yaşaya bilir
    Şuan dediğiniz gibi istanbuldan izmire geldim iş nedeni ile ama dediğiniz olay istanbulda bir tık daha fatura ödemesi aşağıdaydı..Türkiyede malesef bölge bölge farklı fiyat politikası var, İzmir bu konuda biraz daha üst seviyede evet yeni binaya taşındım doğrudur çünkü bulunduğum bölgede en uygun bu evdi 30-40 senelik binaya 1000-1300 tl gibi bir kira isteniyor.. Bulunduğum yerin tek farkı universitenin yakında olması dolasıyla işime de çok yakın yürüyerek 10 dakika faturalara gelince dilekçe yazdım kontrol edildi sözde ama bu kadar yüksek gelmesine ben ve eşim anlam veremedik.. Asgari ücrete gelince iflas ettikten sonra kendi mesleğim gereği boş kontenjan olmadığından mecbur kaldık diyelim.. Ama dediğim gibi asgari ücret ile çalışan insanlarımız yüzdelik olarak %70 kesimden oluşuyor buda büyük bir rakam ama şuda var ülkemize baktığımız zaman döviz ile hareket ediyor bu ülkemiz için çok kötü birşey yarın öbürgün euro 10 tl dolar 8-9 tl olduğunda ne yapacak ?

Aslında insanlarımız lüksü sevmekten çok özeniyor.. Açıkcası gördüğüm kadarı ile 1 ay çalışıp nusrette 1 günde harcayan gençlerimiz var.. Özeniyor canı çekiyor insan sonuçta ha ben verirmiyim o kadar parayı vermem açıkcası allaha şükür evimde döküm tava ile daha lezzetlisini yapıyorum..

Birde şöyle örnek verim. İnsanlar iyi bir asgari ücret alsa , 6 saat çalışma süresi olsa insanlar boş zamanında birşeyler üretirmi üretmezmi ? Onlar ürettikçe ülkedeki işsizlik düşermi düşmezmi çünkü iyi bir asgari ücret alıyorsun örneğin 1 senede kendi dükkanını yada aklında hangi proje varsa yapar..? Ama bizde düşük asgari ücretle evin kirasa kredi çektin ya tutar ya batar.. Şimdi asgari ücrete inmemin örnek sebeplerinden biri.. Örnek evleneceksin.. Aman allahım asgari ücret alıyorsun birde borçların varsa aman uzak dur yada durumu iyi bir kız bul :D kadın milleti evleneceği zaman hayattan kopuyor çevrenizde tanık olmuşunuzdur belki şuan evlenmenin maliyeti yaklaşık 50 bin tl en düşük ! EV kirası eşya dizme dahil ! Arkadaşım nisanda evleniyor Toplam 50 bin tl kredi çekti cebinde kalan ücret 800 tl

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    hocam dedikleriniz doğruda şu var türkiye nin ekonomisi her zaman kötüydü hiç bir zaman avrupa gibi olmadı bunun bir çok sebebi var gerek siyasi gerek tarihi türkiye bir ortadoğu ülkesi buna göre değerlendirme yapmak lazım gidip onlarca sömürgesi olan ülkelerle türkiye ekonomisi kıyaslamak saçmalık olur gençlerimiz boş malesef yalandan üni okuyorlar ve üniversiteye gittikleri için kendilerini çok akıllı zannediyorlar avrupa da liseyi bile bitiremez bu insanlar hiç bir vasıfları yok gidip amele olarak çalışıyorlar sadece akılları ona eriyor malesef 3 kuruş para alıp onu starbuck larda 1 kahveye gömüyorlar sonra ekonomi kötü hükümet kötü diyorlar açıp 1 tane kitap okudukları yok e okuyun çalışın bişeyler üretinde ülke ilerlesin ama yook hükümet yapsın biz yiyelim kafasında oyun değil bu manpower biriktirip 3 altın verip mühendis basamıyoruz millet okumaktan çalışmaktan aciz herşeyi hazır bekliyor malesef

• bladex38 kullanıcısına yanıt
    Zahmet edip yazmışsın eline sağlık ama boş yazmışsın bana göre tabi senin kendi görüşün. Suç iddia etmek başka Bunu meşrulaştırmak aradan sıyrılmak başka. Tabi bunu ispatlayan su götürmez video ve resimler var cesaretin var ise sosyal medya orda google orada sana video resimlerini çıkarır. Bu kadar su götürmez gerçekler içinde insanların kesin kararla fevri davranması hakkı tabi ki buna sen karar veremezsin. CHP ye adam gibi konuş o da kanunla ve kolluk kuvvetleri denetiminde yasal bir parti. PKK ya vurunca ses CHP den mi çıkıyor ? O kadar mı idda bulabildiniz ? ben sana sayayım Oslo, imralı , Dolmabahçe, habur sınır kapısı, hava alanı terörist bayrağı, Yardım gemileri katlimanında el pençe yönetim, Devlet Kömür işletmeleri SOMA katliamı, Batık Projeler, yolsuzluklar, terbiyesizlikler, Ülkenin satılmış bir çok kurumu, Bozuk ekonomi, eğitim, sağlık sektörü, Üniversitelerde sıfırı çakmış 600,000 öğrenci, Yurdu terketmiş 246,000 nitelikli iş sahibi ile ülkenin geldiği çürümüşlük saha sayayım mı sana. Sen nerede oyalayıcı bir algı var orada oltaya gelmiş, kıvama ulaşmışsın. Yaşın kaç bilmiyorum ama ben bilgime araştırmalarıma güveniyorum. İcraatsız algı palavrası yemeyiz biz. TV yargı elinde olan bir adamın korkudan karalama kampanyalarına ancak senin gibi oltaya gelenler inanır. YOk CHP HDP ile birlikteymiş diyorsunuz ama HDP meclise girsin diye barajı %10 a düşürenlere ses yok. HDP nasıl PArti oldu demiyorsun da CHP ile göründü diye masal mı anlatıyorsun burada. Çok ucuz hareketler. Bu güne kadar HDP benzeri partiler yaşamına son verilmiştir, ama ne hikmetse AKP döneminde meclisde kalmayı başarabilmiştir. Sen ancak yüksekte olana oynuyorsun böyle ömrünüz çok uzun olmaz. Boşuna debelenmeyin Tarih tekerrür eder bir gün. Dikta yönetim asla uzun yaşamaz. Ahaber, Sabah vb merkezi medyalar seni iyi kıvama getirmiş olmuşsun sen artık ÖRNEK VATANDAŞ !

• Brawilyon kullanıcısına yanıt
    Arkadaş bir kere de dürüst cesaretli olun. HDP nasıl parti oldu hangi dönemde Meclise girdi ? Oslo, Dolmabahçe, imralı, havalanı PKK bayrağı krizi, habur rezaleti, senin zihniyetten daha çok teröristlerle bir araya gelen yok. Korkmayın bu kadar insan bir defa ölüyor merak etmeyin Reis de öyle diyor ya hiç mi laflarını örnek almıyorsunuz.
  • mulina kullanıcısına yanıt
    hdp nin meclise girişi çözüm süreci vs bunlar avrupa birliği tarafından birliğe giriş için dayatılan şeyler bu olaylar yaşanırken hiç birisini desteklemedim hepsi hataydı ozamanlar bu duruma karşı çıkan mhp den başka parti yoktu bende mhp liyim merak ediyorsan ama bugün gelinen noktada iktidar yaptığı hataların farkına varıp bunları düzeltmeye çalışıyorken chp 10 yıl önceki hataları bugün dahi yapmaya devam ediyor aralıksız şekil de aradaki fark çok bariz şuan kimin ne yaptığına bakmak yeterli dünü bugün ile değerlendiremezsin bugün kim ne yapıyor önemli olan o bakıyorsun hükümet pkk yı yok etmek için ciddi çalışıyor sınır dışı ırak da suriye de operasyonlar düzenliyor diğer taraf da bir chp var oylar kürdistana yani bize diyen pkk dan oy isteyen bak çözüm süreci döneminde en büyük desteği veren chp di chp arka planda her zaman bu olayları destekliyordu akp kenara çekilince akp nin arkasında saklanan chp meydana çıktı bu terörle müzakerede ve bugün hala chp aynı konumda çok basit ya bunu da anlamıyorsan zaten boşa konuşuyoruz ben burda akp yi savunmuyorum akp yide sevmem hiç bir yerel seçimde de oy vermedim vermem ama sen burda benim gibi tarafsız bakmıyorsun ve tek bir partiyi savunuyorsun bu yüzden sen çomarsın

• Brawilyon kullanıcısına yanıt
    CHP nin elle tutulur bir suçu yok dediğim için sen CHP liyim izlenimi sonucu çıakrıyorsan sen de gizli fanatiklik var derim ben de.Geçmişte ciddi devlet suçları var geçmişin hesabı tutulmaz ise geleceğin yönetim karakterinde master de olsan bir işe yaramaz. CHP nin HDP ile ortaklığı var diyen yine merkezden emir alan korkak ve cukkacı medya takımı. merkezi olmayanları da cezalara çarptıryorlar zaten. Bunu sen bile inkar edemezsin. Senin fanatiği olduğun kesim ancak seçim zamanı birilerini göstermelik içeri atar vatan millet naylonluğu yapar o kadar. Milletin karnı bunlara tok artık güvendikleri cahil kesim bile yemiyor, ve meydanları dolduramıyorlar artık. Çomar senin gibi örnek vatandaş kıvamnda beyni yıkanmışlardır. This is a matrix e devam.

• mulina kullanıcısına yanıt
    boş yapıyorsun at gözlüklerini çıkartmalısın chp nin elle tutulur suçu yok diyorsun daha ne yapacaklar çıkıp bizim pkk mız var mı dicekler yapmadıkları bir o kaldı çünkü medya ile alakalı değil medya ne söyleniyorsa ne yapılıyorsa onu gösteriyor kimse fotomontaj yapmıyor videolar ortada konuşmalar ortada bişeyi kötü göstermesine gerek yok medyanın ben şuan akp yi savunmuyorum sadece chp yi savunanlara tepkim çünkü chp nin savunulacak hiç bir yanı kalmamış durumda bu arada evet ben fanatiğim ama benim fanatikliğim vatana bayrağa sizin gibilerin aksine
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.