Şimdi Ara

CHP VE İYİ PARTİDEN MEMURLARA DEV PARA ÖNERGESİ.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sosyal medyada örgütlenemiyorlar sanırım, mesela atanamayan öğretmenler, eyt, 3600 bunlar Twitterda tt yapıyorlar, işçilerde işimi kaybederim korkusu olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpereNN7

O kadar da değil hocam
    1 kuruşa yazık derken 1 kuruş zam açısından dedim zamı bırak maaşlarının düşmesi lazım bana göre
  • quote:

Sosyal medyada örgütlenemiyorlar sanırım, mesela atanamayan öğretmenler, eyt, 3600 bunlar Twitterda tt yapıyorlar, işçilerde işimi kaybederim korkusu olabilir
    14 saat çalışan biliyorum adamlar eve geliyor yemek yiyip 2 saat dinlenip uyuyorlar ne ara twittera girecek te ne ara örgütlenecek
  • quote:

Sen memur musun?
  • Devlet memuruna hiç bir iş yapmıyor diyen adam ya kıskançtır yada cahil. Muhattap olmayın bunlarla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jose_Gökhan kullanıcısına yanıt
    o ekonomiyi kötü yönetenler önüne geleni kadrolu işçi memur yapmıyor mu o haneden oy gelecek diye? 1 kişinin yapacağı işi 11 kişinin yaptığı cemaatlerin ele geçirdiği kurumlar yok mu? onlar hep memur işte
  • Memura, emekliye 3-5 lira fazla vermekle ülkeye birşey olmaz. Sanki memleketin gelirini bunlara dağıtıyoruz.
    Koca koca holdingler vergi ödemeden sildirirken konuşan yok konu memur olunca herkes saldırıyor.
    Adamlar tek kalemde 600 milyon vergi borcu siliyor. Araç muayenesini alanlar 200 milyon civarında parayı ödemedi.
  • Bende Kamu çalışanıyım, Memur'a zam teklifinden önce, asgari ücretliden kesilen vergiyi sunsunlar meclise.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heinz Guderian kullanıcısına yanıt
    Öğrenciyim ilerde memur olacam ailem de asgari ücretli

• Memuriyet bir an evvel özel sektör şartlarına dönmeli.500 Tl kaTM değeri olmayan memurların 5-6 bin maaş aldığı yetmiyormuş gibi birde yardım yapılırsa ilk defa akp ye oy veririm.
  • asgari ücretliler bu ülkenin vatandaşı değil mi? vicdansız mısınız?
  • Sheldon-Cooper S kullanıcısına yanıt
    Askerin ,polisin ,gardiyanın ne iş yaptıklarını görseler csgo başına tekrar dönüp klavye delikanlılığına kaldıkları yerden devam ederler.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

vasıflı memur ile vasıfsız asgari ücretliyi ancak ilkokullu kıyaslayabilir
    vasıflı memurda çok alçak gönüllüymüş :)
  • Ya arkadaş ülke gerçeklerini düşününce memurdan daha rahatı var mı ülkede?? İşten atılma riski yok, işin batması riski yok, her tatillerini primlerini hiç sorgusuz sualsiz alırlar, baskı yok,yani kusura bakmayın ama kimse su işsizlik ortaminda memur demesin. Adamlarin doğru düzgün is yaptığı bile yok. Ondan önce milyonlarca işsiz özel sektörde 3 kuruşa çalışıp hiçbir hakkı olmayan garibanlar konuşun.

• Aferin. Yılın üç ayı tatil yapanlara bizim vergilerimizden bir maaş daha verelim.

Özelde öğretmen 2-3k aliyor demek ki ederi bu mesleğin. Çevremde görüyorum öğretmenleri. Kimse kutsal meslek ayağı yapmasın. Özelde aç kalır çoğu

• Memurların %80'i öğretmen, asker, polis ve sağlık görevlilerinden oluşuyor. Geri kalanın da bir kısmı cidden iyi çalışıyor diyebilirim.

Memur sayısı olarak diğer gelişmiş ülkelerde de durum farklı değil zaten bildiğim kadarıyla.

Kıskançlık mı kolaya kaçmak mı bilmiyorum ama SORUNU YANLIŞ YERDE ARIYORSUNUZ.

Bir defa kimse kusura bakmasın, tezgahtarla öğretmen, komiser, doktor veya hesap uzmanı bir değildir.

Asgari ücretle geçim zor diye, müteahhitler, as-satçılar hatta düpedüz hırsızlardan bahsetmeyip, memur fazla alıyor diyenin kafadı basmıyordur, net.

Şuna katılırım: memurların belki çoğunluğu kapasitesinin altında çalışıyor. Önemli bir kısmı gerçekten çalışmıyor, çalışmak da istemiyor. Memurluktaki asıl sorun bu.

O işlerin hakettiği para budur derseniz, eğitim, güvenlik, sağlık, plan proje, kurumların yani ülkenin yönetimi gibi devletin asli görevini yapan adamların kalitesini git gide düşürürsünüz. Zaten liyakata bakılmadığı için kalite oldukça düştü, git gide de düşüyor. Maaşlar azaldıkça bu düşüş hızlanarak devam edecek. Mesela üniversitelerdeki öğretim görevlilerine bakınca dediğimi daha kolay anlarsınız.

Yurtfışından borç parayla ev-yol-köprüye abanırsan, hesap günü gelince ne para ne de millete iş kalır. Bunlar kalmayınca millet daha da ucuza çalışmaya mecbur kalır. Milletin %66'sı 2500 lira ve altına çalışıyorsa bunun suçu memur maaşı değildir. Aksine, devletin mumurunun maaşı düştükçe, daha "kalitesiz" insan memur olacak ve git gide tüm ülke fakirleşecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 3 Kasım 2019; 22:37:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.