Şimdi Ara

Chow Chow (Çin Aslanı) Besleyenler Fikir Verin! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
142.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: E.Sanchez

quote:

Orijinalden alıntı: heeyt

merhaba arkadaşlar ben de chow chow almayı düşünüyorum internetten baktım sizin tavsiye ettiğiniz almam için bir yer var mı?bursa da bi çiftlik var iyi diyorlar ama bilemiyorum bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

hocam kırma olup olmadıgını nasıl anlıyoruz ya bunlarında var mı kırması bilmiyorum ama bilgin var mı bu konuda

barınaktan mı petshoptan mı alırsın bilmem ama barınağa bak önce istedsigin gibi bulursan seceresini görüp al bulamassan kaliteli bi pet shoptan secere li al yani secerede ne oldugu yazar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giresun28Furkan

quote:

Orijinalden alıntı: E.Sanchez

quote:

Orijinalden alıntı: heeyt

merhaba arkadaşlar ben de chow chow almayı düşünüyorum internetten baktım sizin tavsiye ettiğiniz almam için bir yer var mı?bursa da bi çiftlik var iyi diyorlar ama bilemiyorum bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

hocam kırma olup olmadıgını nasıl anlıyoruz ya bunlarında var mı kırması bilmiyorum ama bilgin var mı bu konuda

barınaktan mı petshoptan mı alırsın bilmem ama barınağa bak önce istedsigin gibi bulursan seceresini görüp al bulamassan kaliteli bi pet shoptan secere li al yani secerede ne oldugu yazar.

tesekkurler hocam

• Arkadaşlar yaklaşık 4-5 aydır chow chow bakıyorum birçok cins köpek baktım ama bu cins kadar akıllı, kimseyi umarsamayan gibi görünüpde aile bireyleri onun için candır ama içlerinden bir tanesi onun için başkadır, temiz,eğitimi kolay bir köpek görmemiştim. Maya'm dan çok memnunum eğer böyle bir köpek isteyen varsa hiç düşünmesin ufak tefek uğraş gerektiren bakımları olsada sonuçta chow chow gibi bir köpek bakacaksınız bunları göze aldıysanız tek bir dakika düşünmeyin... Ayrıntılı bilgi almak isteyen varsa Mail adresimden ulaşabilir sağlıcakla kalın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpear1414 -- 9 Mart 2012; 19:47:19 >
  • Bizim sitede yıllar yıllar önce vardı. Hatta o zamanlar çok az kişide vardı bu cins. Genel anlamda bilgi sahibi değilim ama çok soğuktu bizim buradaki öylece otururdu saatlerce kimseyide yanına yaklaştırmazdı
  • slm bende almayı düşünüyorum bu videoyu izleyin :)
    http://www.youtube.com/watch?v=Jq543j4nXoE&feature=endscreen
  • özellikle kahve rengi olanlar çok güzel oluyor . dilleri mavi bu arada.
  • bu köpeğin sadık bir tarafı yok ,sağı solu belli olmuyor,
  • Merhaba,
    Ben de uzun zamandır köpek almayı düşünüyorum.
    Chow chow da karar kıldım ancak ekteki 2 fotodan tüylerinden gözü kapanan gibi değil de biraz daha uzun burunlu olan gibi istiyorum.
    Araştırmalarımda tam olarak bu ayrımı anlatan veya farkı anlayan bulamadım.
    Yardımcı olursanız sevinirim. Kısa tüylü uzun tüylü muhabbeti var bir de onunla ilgili de pek bir bilgi yok.

Chow Chow (Çin Aslanı) Besleyenler Fikir Verin! Chow Chow (Çin Aslanı) Besleyenler Fikir Verin!

• bende çin aslanı besliyorum. tüyleri uzun olandan istemiyorsan akita türü daha uygun olabilir.
  • vay çok güzel bi ırk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldızkrgz

bende çin aslanı besliyorum. tüyleri uzun olandan istemiyorsan akita türü daha uygun olabilir.

sanırım aradığım türü buldum. eurasier.
    chow chow, samoyed ve spitz karışımından oluşan bir tür.
    Fotoğrafını paylaştığım o. ama çok zor bulunuyor.
  • kuşadasında yaşıyorum kısa bir süre sonra villa tarzı bahçeli bir evde oturmaya başlayacağım daha önce köpek baktığım için tecrübeliyim özelliklerini int araştırdım safkan yavru Akita düşünüyorum, bilgisi olan arkadaşlardan ricam erkek, dişi, renk konusunda yardımcı olmaları birde hangi fiyat aralığında nereden bulabilirim tşk.
  • akita arıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilotsak -- 15 Mart 2014; 23:09:16 >
  • pilotsak kullanıcısına yanıt
    Konu açılmış akita ile ilgili, bir bak istersen.

http://forum.donanimhaber.com/m_89360747/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettughan

Konu açılmış akita ile ilgili, bir bak istersen.

http://forum.donanimhaber.com/m_89360747/tm.htm

ilgin için tş şuan baktığımda şöyle bir yazı çıkıyor Bu konu gösterimden kaldırılmıştır, bu yüzden girişiniz engellendi.
    Sadece yöneticiler görebilir. başka formlar bulursanız bilgilendirirsen sevinirim tşk...
  • faho kullanıcısına yanıt
    Benim 1 yasında bir chowchowum var. 2 aylıkken aldım ve hayatımda gördüğüm en akıllı köpek. 2 haftada çişini öğrendi. çiş damlası ile pede yapmayı öğrettim. arada tutamayıp kaçırsa da, 2 haftanın sonunda gidip pede yapmaya başladı. Aynı zamanda yavru kedim vardı 6 aylık. 3 günde birbirlerine alıştılar. 7.ci aydan itibaren de sadece dışarıya yapmayı öğrendi ve şimdi evde çiş sorunumuz yok. Her gün düzenli olarak günde 2 kez dışarı çıkarıyorum. Eğitilmesi çok kolay bir köpek sanıldığının aksine. Çok çabuk öğreniyor ancak bir çıkarı yoksa komutu yapmada, yapmıyor. Mesela pati ver dediğimde, elime bakıyor bisküvi var mı diye, yoksa vermiyor.
    Otur yat komutlarını çok çabuk öğrendi. Bebekken sosyalleştirdiğinizde başkalarına karşı da çok dostça davranıyor. Neredeyse hiç havlamıyor. Başka köpeklere karşı da saldırgan değil. Gezerken ona havlayan köpeklere karşılık vermiyor hiç. Nasıl eğitirseniz köpeğiniz de öyle olur. İzole bir şekilde yetiştirirseniz saldırgan bir köpeğinizin olması normal, hangi cins olursa olsun. Evde bakılması için mükemmel bir köpek. Chowchowların 3 farklı boyu var. Küçük, orta ve büyük. Bizimki orta boy, basık burunlu olan. Çiftleştirmek istiyoruz aynı cins bir chowchow ile.
     Chow Chow (Çin Aslanı) Besleyenler Fikir Verin!

• benim bir bilgim yok bu cins köpekle ilgili fakat geçen gün discovery veya national da denk geldim. bahsettiklerine göre sevimli durmasına rağmen aşırı saldırgan bir hayvanmış. hatta o kadar ki , A.b.d'de evinde bu köpeği besleyenleri sigorta şirketleri sigortalamıyormuş.
  • Nuvanda86 kullanıcısına yanıt
    aradiginiz turu bulabildinizmi cok merak ediyorum bnde alicam cunki. nerde buldunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanbek

aradiginiz turu bulabildinizmi cok merak ediyorum bnde alicam cunki. nerde buldunuz

bulmadım farklı bir türe yöneldim. samoyed sahiplendim. eurasier kontrollü üretilen bir cins ve satın alması da zor.
  • Dostum 6 aydır chow chow bakıyorum inan konuda yazılanların hiç birini okumadım. Aşırı derecede soğuk yapılı bir hayvan olmasına rağmen bu chow chowları aşırı derece karakterli ve karizmatik yapıyor. Özellikle dışarıda başkalarına hiç bir şekilde dönüp bakmaması hariika. doğuştan tuvalet eğitimi olması diğer artısı. inatçılık konusunda biraz zorlasada aslında mangal gibi yüreği vardır chow chowların. Eğer ailenle yaşıyorsan sana bir tavsiye chow chow al ve onunla aynı odada uyu çünkü chow chowların dostuluk kotası sadece bir kişidir. Bu saydığım özellikleri eğer alırsan köpeğinde ki karizmayla daha iyi anlayacaksın.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.