Şimdi Ara

chip tuning her arabaya uygulanırmı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
13.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: Anka2556

quote:

quote:

Teşekkürler Mehmet Bey,
    Bi kaç sorum daha olacak.

Chip öncesinde ve sonrasında dinamometre ölçümleri yapılabilmesi için hangi günlerde gelinmeli, haftasonu da yapılabilir mi?

Yüksek devirlerde nelere dikkat etmemiz gerekecektir.

dyno için haftanın 6 günü pazar haric sabah 9 aksam 18 müsaitiz.. gelirken haber vermeniz yeterki..

yüksek devirlere pek ihtiyacınız olmayacak..

Son bi sorum daha olacak.
    Başka bi yerdeki yazıda, "Ağrı dağı" gibi motorların yüksek rakımlardada çalışacak şekilde programlandığı, yazılım atılanların yüksek rakımlarda yakıt hava karışımlaından dolayı sorun yaşayabileceği yazılıyordu.
    Bu konuda ki düşünceniz nedir?

Teşekkürler.

rakım herne olursa olsun motor sağlıklı çalışmasını sürdürecektir..

deniz seviyesinde üretilen güç ile 3000m rakımdaki bir olmaz.. ama motor yinede sağlıklı calısmasını sürdürür..

Son olarak odblo 1.6 105 6 ileri yi 135bg yaptığımızda, şanzıman ve ayna mahruti oranları içinde değişiklik yapmamızı önerirmi siniz?

• Güncel...
  • ARKADAŞLAR DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ..
  • Selam arkadaşlar, Chip tuning ile ilgli olarak birkaç sorum olacak,
    Forumu okuduğum kadarı ile İstanbuldan mehmet bey ve Ankaradan cemal bey bu konuda bayağı tecrübeliler,

Benim aracım 2003 model Peugeot 406 HDI 110 beygir otomatik vites, 175 000 km de.
    Benim aracıma yapılacak tuning sonunda elde edilen verilyer ne olur. Daha doğrusu tavsiye edilecek veriler nelerdir.
    Ben aracımı genellikle şehir içinde kulanıyorum ve çok yüksek bi performans beklemiyorum, sadece aracım kalkışlarda ve hızlanmada performansının artırılması, yüksek hız ve performans beklemiyorum. Yani kısacası ben 1lk 2000 devirdeki performansında yükselme istiyorum, aracımın üst devirlerdeki performansından memnunum. Forumdan okoduğum kadarı ile şehir içi kullanımlara yönelik yapılan tuning uygulaması varmış ve bu uygulama yakıt tasarrfu da sağlıyormuş. Böyle bir uygulama yapılabilirmi.

Araca tuting yapılmadan önce yaptırılması gereken kontroller nelerdir, yada tuning den önce yapılması gereken bakım temizlik veya ayarlamalar varmıdır.
    Teşekkürler............

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler Mehmet Bey,

Chip öncesinde ve sonrasında dinamometre ölçümleri yapılabilmesi için hangi günlerde gelinmeli, haftasonu da yapılabilir mi?

dyno için haftanın 6 günü pazar haric sabah 9 aksam 18 müsaitiz.. gelirken haber vermeniz yeterki..

Başka bi yerdeki yazıda, "Ağrı dağı" gibi motorların yüksek rakımlardada çalışacak şekilde programlandığı, yazılım atılanların yüksek rakımlarda yakıt hava karışımlaından dolayı sorun yaşayabileceği yazılıyordu.

Teşekkürler.

deniz seviyesinde üretilen güç ile 3000m rakımdaki bir olmaz.. ama motor yinede sağlıklı calısmasını sürdürür..

Alıntıları Göster
    Bi anlayan cevap versin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Police___

Bi anlayan cevap versin lütfen

Sizinle uzun bir telefon görüşmesi yaptık sanırım..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler Mehmet Bey,

Teşekkürler.

Son olarak odblo 1.6 105 6 ileri yi 135bg yaptığımızda, şanzıman ve ayna mahruti oranları içinde değişiklik yapmamızı önerirmi siniz?

bu değişiklik kullanım şekline göre değişir.. Uzun dişli oranı uzun yolda işe yarar şehir içinde zor olur

• her araca uygulanır ancak fiyatıda ona göre değişir
  • ii günler benim volvo s40 2003 1.6 benzinli\lpg li aracım var turbosuz 1.6 109 bg acaba uygulama oluyormu kaç hp artıs ve yakıt konusunda ne gibi degişiklik olur ve fiyatları nedir saygılar ii çalısmalar...
  • fiorino ve nemo uygulama öncesi 75 ve 70 beygire sahip. uygulama sonrası ise bu değerler 92 ve 90 olarak birbirine daha çok yaklaşıyor, zira torklar da aynı şekilde. uygulamasız her iki araç arasında özellikle kalkışlarda hissedilir oranda fark var.. uygulama sonrası aradaki bu fark, fark edilmeyecek düzeye iner mi? bu bilgiye istinaden şirkete araba alacağız, araçlar 650-700kg yük taşıyacak ve Citroen'in donanımı fazla modeli bile 1000TL daha ucuza geliyor ikinci elde...ne önerirsiniz arkadaşlar...? ve maliyet ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar2323

ii günler benim volvo s40 2003 1.6 benzinli\lpg li aracım var turbosuz 1.6 109 bg acaba uygulama oluyormu kaç hp artıs ve yakıt konusunda ne gibi degişiklik olur ve fiyatları nedir saygılar ii çalısmalar...

125hp lere kadar arttırabiliriz..

LPG tüketimi uygun ayar yapıldığında bi miktar düşecektir..

650tl tutar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escofly

fiorino ve nemo uygulama öncesi 75 ve 70 beygire sahip. uygulama sonrası ise bu değerler 92 ve 90 olarak birbirine daha çok yaklaşıyor, zira torklar da aynı şekilde. uygulamasız her iki araç arasında özellikle kalkışlarda hissedilir oranda fark var.. uygulama sonrası aradaki bu fark, fark edilmeyecek düzeye iner mi? bu bilgiye istinaden şirkete araba alacağız, araçlar 650-700kg yük taşıyacak ve Citroen'in donanımı fazla modeli bile 1000TL daha ucuza geliyor ikinci elde...ne önerirsiniz arkadaşlar...? ve maliyet ne olur?

Nemo daha rantıbl olacaktır..

Tuning sonrası ekonomi yapılabiliyor ama Fiorinolarda pek ekonomi elde edemiyoruz..
  • quote:

quote:

fiorino ve nemo uygulama öncesi 75 ve 70 beygire sahip. uygulama sonrası ise bu değerler 92 ve 90 olarak birbirine daha çok yaklaşıyor, zira torklar da aynı şekilde. uygulamasız her iki araç arasında özellikle kalkışlarda hissedilir oranda fark var.. uygulama sonrası aradaki bu fark, fark edilmeyecek düzeye iner mi? bu bilgiye istinaden şirkete araba alacağız, araçlar 650-700kg yük taşıyacak ve Citroen'in donanımı fazla modeli bile 1000TL daha ucuza geliyor ikinci elde...ne önerirsiniz arkadaşlar...? ve maliyet ne olur?

Tuning sonrası ekonomi yapılabiliyor ama Fiorinolarda pek ekonomi elde edemiyoruz..

maliyeti ne olur peki?

• ayrıca, bahsettiğiniz ekonomi yakıt ekonomisi midir?
  • Öncelikle merhabalar benimde bir sorum olacak
    Opel Astra G kasa 1.4 90 hp(benzinli) motor aracım klima açıkken çekişten çok fazla düşüyor. Turbo chip vs. Ne uygulayabilirim şimdiden teşekkürler
  • Selamlar
    2006 model dizel mondeo araca chip tuning olurmu sağlıklımıdır
    neler yapılması gerekir sonuçtaki artışlarla fiyat ne olur teşekkür ederim iyi çalışmalar.
  • quote:

quote:

Hocam cevaplarınızı bekliyoruz :)

• Citroen Nemo ile ilgili bende birşey sormak istiyorum.. Bu işlemi yaptıktan sonra baskı balataya herhangi bir fazla yük binermi ? bu işlem baskıbalata için daha mı iyi olur yoksa daha mı kötü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.aktunc

Citroen Nemo ile ilgili bende birşey sormak istiyorum.. Bu işlemi yaptıktan sonra baskı balataya herhangi bir fazla yük binermi ? bu işlem baskıbalata için daha mı iyi olur yoksa daha mı kötü ?

Hocam bildiğim kadarıyla; eğer chiptuning öncesinde araca kalkışlarda çok yükleniyorsanız(patinaj anlamında) ve Chiptuning sonrasında aynı şekilde kalkışlarda yüklenmeye devam ederseniz, baskı balatanız daha fazla zarar görür. Eğer aracınızı normal kullanıyorsanız, öyle aman aman bir fark oluşmayacaktır; örneğin Chiptuning öncesinde baskı balatanız 120.000 km gidecekken, Chiptuning sonrası 116.000-118.000 gidecektir.

Chiptuning sonrası baskı balatayı daha erken bitirenlerin en büyük sorunu; Chiptuning öncesi aracına fazla yüklenmezken, chip tuning sonrasında özellikle kalkışlarda aracına daha fazla yüklenmeleridir.(Örn: Patinaj anlamında)

Benim bildiğim kadarıyla bu şekilde; Mehmet hocam daha ayrıntılı cevap verecektir

• Araç kalkışlarda yada kullanımda fazla yüklenmiyoruz. ancak araç 20.000de olmasına rağmen baskı balata trafikte biraz titretiyor..aracın ağırlığına göre sanırım motor biraz zayıf kalıyor..çünkü benim başıma gelmedi ama okuduğum birkaç şey var örneğin dik yokuşlarda çekmiyip stop etmesi..araç performansı ağırlığına göre biraz zayıf kalıyor gibi..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.