Şimdi Ara

chip tuning her arabaya uygulanırmı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
13.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arfy

@unixslax ilanını verdiğin araçlarda sadece remap yokki hocam .. tabiki alınan verim araçtan araca göre değişir , hatta aynı 2 araç arasında bile fark olur aracın kondisyonuna göre ..

@uykusuz27 eğer istanbula gelirseniz pschiptuning barbaros bayrak'ı öneririm kesinlikle .. sanırım ankaraya gidiceğinizi söylemişsiniz .. eğer ki ankarada yaptırmayı düşünürseniz booster performance da pschiptuning ile irtibat halinde .. booster perf. 'da erhan 'ı bulup yaptırabilirsiniz ve kesinlikle memnun kalıcağınıza eminim..

tşk ederim
  • Merhaba arkadaşlar. 2006 model mercedes vaneo 1.7 cdi dizel aracıma chip tuning yaptırmayı düşünüyorum. Performans ve yakıt tüketimi açısından nasıl bir sonuç çıkar. Bir de Ankara'da bu işi hakkıyla yapan bir firma ne kadar ücret talep ediyor. Bilgiler için şimdiden teşekkürler.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 1 Mart 2016; 18:26:00 >
  • Ben Almanya'dan özel sipariş verdim Vaneo için chip. Eğer istediğim performansı yakalarsam size haber veririm fiyat ve sonuçlar hakkında. Okey derseniz getirtirim sizede, zira Babamın ve Kayınpederin arabayada getirteceğim istediğim sonucu alırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi
    Ben Almanya'dan özel sipariş verdim Vaneo için chip. Eğer istediğim performansı yakalarsam size haber veririm fiyat ve sonuçlar hakkında. Okey derseniz getirtirim sizede, zira Babamın ve Kayınpederin arabayada getirteceğim istediğim sonucu alırsam.

Tamam sizden haber bekleyeyim o zaman. Teşekkürler.
  • Bir tanıdıgım opel astra GTC ne taktırmıştı.Yemin ediyorum taktırdıktan maksımum 1 ay sonra arabanın şanzımanına kadar bozuldu.
  • Belli oranlarda oynamak gerekiyor. Kaldıki opeller zaten son çıkardıkları şanzımanlarla rezil oldular yeterince. Benim yaptırmayı düşündüğüm çipte üretici 15 hp ve 30nm tork vaadediyor. Zaten Vaneoların 1,9 125hplik versiyonları mevcut ve aynı yürüyen ve şanzımanı kullanıyor. Mercedes zaten farklı versiyonlarında (brabus vs vs) bu tarz modifkasyonları kullandırıyor. Her şey kararında olmalı ama. Vaneo zaten biraz nazlı bir araba, çok yüklenmemek gerekli. Ama 1,7 motordan 106-107 hp ile 230-240 tork çok fazla değil, zaten bir çok rakibi bu işi 1,5-1,6larla fazlası ile yapıyor. Benim tek dayanak noktam 1.9 benzinlide aynı şanzımanın kullanılmış olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

İstanbul avrupada bu işi kimler iyi yapar? Bir de chipten sonra motorda ileride bir sorun olur mu?

aracınız nedir ?

quote:

Ben Almanya'dan özel sipariş verdim Vaneo için chip. Eğer istediğim performansı yakalarsam size haber veririm fiyat ve sonuçlar hakkında. Okey derseniz getirtirim sizede, zira Babamın ve Kayınpederin arabayada getirteceğim istediğim sonucu alırsam.

Benim stoklarımda mevcut Alman malı Modüller.. gelmesini beklemenize gerek kalmadan burda deneyebilirsiniz.. ki ben vaneo gibi fabrika tarafından ciddi sınırlandırılmış motorlara sahip araçların modüler uygulamalarla güçlendirilmesini tavsiye etmiyorum..

Chiptuning ile ciddi verim alınabiliyor ve boxın hiçbir üstünlüğü kalmıyor.. oyuncak kalıyor chip in yanında..

• quote:

Orijinalden alıntı: NightGuardian

Bir tanıdıgım opel astra GTC ne taktırmıştı.Yemin ediyorum taktırdıktan maksımum 1 ay sonra arabanın şanzımanına kadar bozuldu.

Nasıl bir araba kullanmaktır Yarabbim bu boyle.. takmasaydı 2 aya bozulcaktı eminim..

quote:

Belli oranlarda oynamak gerekiyor. Kaldıki opeller zaten son çıkardıkları şanzımanlarla rezil oldular yeterince. Benim yaptırmayı düşündüğüm çipte üretici 15 hp ve 30nm tork vaadediyor. Zaten Vaneoların 1,9 125hplik versiyonları mevcut ve aynı yürüyen ve şanzımanı kullanıyor. Mercedes zaten farklı versiyonlarında (brabus vs vs) bu tarz modifkasyonları kullandırıyor. Her şey kararında olmalı ama. Vaneo zaten biraz nazlı bir araba, çok yüklenmemek gerekli. Ama 1,7 motordan 106-107 hp ile 230-240 tork çok fazla değil, zaten bir çok rakibi bu işi 1,5-1,6larla fazlası ile yapıyor. Benim tek dayanak noktam 1.9 benzinlide aynı şanzımanın kullanılmış olması.

size biri 3 diğeri 1 senedir megachips le kullanılan 2 vaneo sahibi refere edebilirim..

aksine mercedes herzaman tuninge en dayanıklı marka olmuştur.. her zaman en yüksek potansiyeli mercedes barındırmıştır.. herzaman en kaliteli turboyu enjektoru pompayı kullanmışlardır..

• Arkadaşlar selamlar..
    Bende Lancia Delta 1,6 Mjet var (120 hp 300nm Tork)
    Chip tunning sornası ne kadarlık bir güç artışı olur?..

(Aracın frenaj ve lastik sistemi iyi durumda güç artışı problem yaratacağını zannetmem..)

Chip tunningden başka modifiye yapılırmı?.. Muhtemel ne kadar bir güce ulaştırabilirim?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: NightGuardian

Bir tanıdıgım opel astra GTC ne taktırmıştı.Yemin ediyorum taktırdıktan maksımum 1 ay sonra arabanın şanzımanına kadar bozuldu.

Nasıl bir araba kullanmaktır Yarabbim bu boyle.. takmasaydı 2 aya bozulcaktı eminim..

quote:

Belli oranlarda oynamak gerekiyor. Kaldıki opeller zaten son çıkardıkları şanzımanlarla rezil oldular yeterince. Benim yaptırmayı düşündüğüm çipte üretici 15 hp ve 30nm tork vaadediyor. Zaten Vaneoların 1,9 125hplik versiyonları mevcut ve aynı yürüyen ve şanzımanı kullanıyor. Mercedes zaten farklı versiyonlarında (brabus vs vs) bu tarz modifkasyonları kullandırıyor. Her şey kararında olmalı ama. Vaneo zaten biraz nazlı bir araba, çok yüklenmemek gerekli. Ama 1,7 motordan 106-107 hp ile 230-240 tork çok fazla değil, zaten bir çok rakibi bu işi 1,5-1,6larla fazlası ile yapıyor. Benim tek dayanak noktam 1.9 benzinlide aynı şanzımanın kullanılmış olması.

size biri 3 diğeri 1 senedir megachips le kullanılan 2 vaneo sahibi refere edebilirim..

aksine mercedes herzaman tuninge en dayanıklı marka olmuştur.. her zaman en yüksek potansiyeli mercedes barındırmıştır.. herzaman en kaliteli turboyu enjektoru pompayı kullanmışlardır..

Ben vermiş bulundum artı siparişi. Elime geçtikten sonra dynoya çıkaracağım ve farkı tam olarak göreceğim. Verileri paylaşırım sizlerlede. Gerçi arabayı satma ihtimalimde doğdu şuan başka bir turbo araç projem ile alakalı.

Dediğiniz gibi, vaneo motoru ciddi sınırlandırılmış bir motor. 1,7 hacimli bir motordan 180nm gibi komik bir tork çıkartılmış...

• araç güc artışı icin

http://www.ecotorq.com/chiptuning/ne-kadar-artar/

chip tuning her arabaya uygulanırmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecotorq -- 9 Mayıs 2011; 16:15:29 >
  • Arkadaşlar

Chip sipariş etmiştim. Bugün elime ulaştı. Taktığımız anda farkı hissettik. Takmadan önce şunları yaptık müsait bir yolda...

1. Gidiş yönünde kalktık, ilk kalkış noktasında tatlı bir eğim vardı sanırım. 20,2 saniyede 0-100e ulaştık.
    2. Geliş yönünde kalktık, Ters yöndeki eğimin yarısındayken 16sn de 0-100e ulaştık.

Chip monte edildi...

1. Gidiş yönünde kalktık, 17,2 saniyede 0-100e ulaştık, zaten chipsiz kalkışta korkudan 96-98 gibi frene basıyorduk yol bitti diye, bu kalkışta sanırım 20-30m erken ulaştık 100e.

2. Geliş yönünde kalktık, ters yöndeki kalkış noktasındaki eğime ulaşmadan 0-100 oldu ve 14,2 sn...

Arabanın stok değeri zaten 0-100 16 sn.

Yani gayet uygun bir değer.

Vakit bulabilirsem dynoya çıkartmaya çalışacağım. Aynı chip sanırım vitolara uygulanabiliyor. İhtiyacı olan olursa benimle irtibata geçebilir.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 1 Mart 2016; 18:19:39 >
  • 1.3 grande punto 6 ileri 90 hp bu araçta ne kadarlık artış olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

1.3 grande punto 6 ileri 90 hp bu araçta ne kadarlık artış olur ?

aynısından bende sorayım :)

punto 6 ileri 90bg ne kadar daha artar :)

bir de yakıt durumu nasıl oluyor chiplenince?gaza asılmazsak tabii ki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: matttrak

Arkadaşlar selamlar..
    Bende Lancia Delta 1,6 Mjet var (120 hp 300nm Tork)
    Chip tunning sornası ne kadarlık bir güç artışı olur?..

(Aracın frenaj ve lastik sistemi iyi durumda güç artışı problem yaratacağını zannetmem..)

Chip tunningden başka modifiye yapılırmı?.. Muhtemel ne kadar bir güce ulaştırabilirim?..

7-8 tane DELTA yaptım ve sonuclar ciddi tamtminkar.. 148 hp 365 Nm değerleri elde edebiliyoruz.. bu uygulama 600 tl tutar.. Müşteri Memnuniyeti Garantilidir ve güç testleri yapılacaktır..

Aracında DPF var ve ciddi performansını düşürüyor motorun.. bunu iptal ederek aracına güç kazandırabiliriz(450tl).. üstüne yakıt basınc regülatoru monte eder ciddi bir tork kazancıda ordan gelir.. (600tl)

• quote:

Orijinalden alıntı: stormelf

quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

1.3 grande punto 6 ileri 90 hp bu araçta ne kadarlık artış olur ?

aynısından bende sorayım :)

punto 6 ileri 90bg ne kadar daha artar :)

bir de yakıt durumu nasıl oluyor chiplenince?gaza asılmazsak tabii ki :)

Arkadaşlar bu motoru Türkiye de en çok Chiptuning uygyulananlar arasında..

2 farklı seçenek sunuyorum genelde..

ilki ekonomi ve şehir içi kullanımı odaklı .. gücü ve torku daha alt devirlere yoğunlaştırıp max gücün üretildiği 3800 4000 rpm lerde fazla yüklenmiyoruz..

bunun adı SAFEChip(Güvenli Yazılım) dir.. 103 hp 255 Nm değerleri elde edilir %15 kadar ekonomi mümkündür..

ikincisi max güce odaklı performans gözetilerek hazırlanır ve araca bir miktar duman attırır.. 112 hp 255 Nm değerleri elde edilir..

her ikiside 600 tl dir.

• selamlar atmosferik motorlara chip uygulaması yapılabiliyor mu? Bizim evin buralarda iyi bir tunning firması var sordum chip tunning için arabada turbo olmalı dediler bana sizlerden de bilgi alırsam memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 1 Mart 2016; 18:18:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.