Şimdi Ara

chip tuning her arabaya uygulanırmı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
13.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BrkD22

selamlar atmosferik motorlara chip uygulaması yapılabiliyor mu? Bizim evin buralarda iyi bir tunning firması var sordum chip tunning için arabada turbo olmalı dediler bana sizlerden de bilgi alırsam memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

araç nedir ?
  • benzinli japon araçlarına chiptuning yapılamıyor malesef..
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 1 Mart 2016; 18:16:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: stormelf

quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

1.3 grande punto 6 ileri 90 hp bu araçta ne kadarlık artış olur ?

aynısından bende sorayım :)

punto 6 ileri 90bg ne kadar daha artar :)

bir de yakıt durumu nasıl oluyor chiplenince?gaza asılmazsak tabii ki :)

Arkadaşlar bu motoru Türkiye de en çok Chiptuning uygyulananlar arasında..

2 farklı seçenek sunuyorum genelde..

ilki ekonomi ve şehir içi kullanımı odaklı .. gücü ve torku daha alt devirlere yoğunlaştırıp max gücün üretildiği 3800 4000 rpm lerde fazla yüklenmiyoruz..

bunun adı SAFEChip(Güvenli Yazılım) dir.. 103 hp 255 Nm değerleri elde edilir %15 kadar ekonomi mümkündür..

ikincisi max güce odaklı performans gözetilerek hazırlanır ve araca bir miktar duman attırır.. 112 hp 255 Nm değerleri elde edilir..

her ikiside 600 tl dir.

bursada şubeniz mevcutmudur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

Hadi ya. Chiptuning yapılması için gerekenler nelerdir peki? Bileyim de bir dahakine arabamı ona göre seçeyim

http://www.cmdtec.it/downloadfile.asp?file=carlist.pdf

bu listede olsun yeter

quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

bursada şubeniz mevcutmudur ?

evet Bursa Beşevler Küçük Sanayi de yükleme merkezim var..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BrkD22

selamlar atmosferik motorlara chip uygulaması yapılabiliyor mu? Bizim evin buralarda iyi bir tunning firması var sordum chip tunning için arabada turbo olmalı dediler bana sizlerden de bilgi alırsam memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

araç nedir ?

e90 320i
  • E90 320i gayet verimli şekilde Chiptuning uygulanabilir..
  • kaç beygir artış oluyor aracım max 156hp ve 200nm tork üreten versiyonu.Ne kadarlık bir değişim olur ve uygulmanın motora zararı var mıdır 78.000 de araç
  • 170 hp olur 225 Nm torka ulasır kesinlikle motora zarar soz konusu degildir..
  • aracın garantisi var şuanda peki onda herhangi bir bozulma olurmu?

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxotes10 -- 11 Mayıs 2011; 17:45:57 >
  • yapılan işlem farkedilemez haliyle garanti de riske girmez..
  • Merhabalar,

2008 model olan dizel notumun 3 yaşını doldurup garanti kapsamı dışına çıkmasının ardından,bugün Mehmet Gazihan Bey'e chip tuning yaptırdım.İlk gün için izlenimlerim alt devirlerde daha canlı atak olduğu.Özellikle yakıt ekonomisini öne çıkaracak nitelikte yani extrem olmayan soft tuning olmasını istedim.

İşlem sonrasında Ataşehir'den İdealtepe'ye kadar 12 km katettim,yola çıkarkende yol bilgisayarındaki yakıt tüketimini sıfırladım.Bilgisayar 12 km sonunda ortalama tüketim değerini 2.9 u gösterdi.Yarı şehir içi yarı otoban olmak üzere max.sürat olarak 100'ü aşmamaya gayret ettim.

İlerleyen günlerde reel yakıt tüketim değerlerini paylaşırım.

Bu arada Mehmet Hocam,eline sağlık
  • Güle güle kullanın..

Otomobil kullanımınız gerçekten örnek alınması gereken cinsten.. Tebrik ederim..
  • Sayın Mehmet Gazihan,
    Doblo 1.6 105bg premio aracım var.
    aracımı SAFEChip(Güvenli Yazılım) yaptırmak istiyorum.
    yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmem gerekecek, ne kadarlık güç kazancım olur, aracın karakteri nasıl değişir, yakıt ne kadar azalır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anka2556 -- 5 Ekim 2011; 22:07:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anka2556

Sayın Mehmet Gazihan,
    yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmem gerekecek, ne kadarlık güç kazancım olur, aracın karakteri nasıl değişir, yakıt ne kadar azalır?

Safechip de aracın 120hp kadar olur, gaz pedalı isteklerinize daha hızlı cevap verecektir, daha az gaza basarak kullanabilirsiniz... tüketim %10-15 kadar düşecektir..
  • quote:

quote:

Sayın Mehmet Gazihan,

Safechip de aracın 120hp kadar olur, gaz pedalı isteklerinize daha hızlı cevap verecektir, daha az gaza basarak kullanabilirsiniz... tüketim %10-15 kadar düşecektir..

Teşekkürler Mehmet Bey,
    Bi kaç sorum daha olacak.

Chip öncesinde ve sonrasında dinamometre ölçümleri yapılabilmesi için hangi günlerde gelinmeli, haftasonu da yapılabilir mi?

Yüksek devirlerde nelere dikkat etmemiz gerekecektir.

• mesajım bulunsun
  • quote:

Teşekkürler Mehmet Bey,

Chip öncesinde ve sonrasında dinamometre ölçümleri yapılabilmesi için hangi günlerde gelinmeli, haftasonu da yapılabilir mi?

dyno için haftanın 6 günü pazar haric sabah 9 aksam 18 müsaitiz.. gelirken haber vermeniz yeterki..

yüksek devirlere pek ihtiyacınız olmayacak..
  • quote:

quote:

Teşekkürler Mehmet Bey,

dyno için haftanın 6 günü pazar haric sabah 9 aksam 18 müsaitiz.. gelirken haber vermeniz yeterki..

Son bi sorum daha olacak.
    Başka bi yerdeki yazıda, "Ağrı dağı" gibi motorların yüksek rakımlardada çalışacak şekilde programlandığı, yazılım atılanların yüksek rakımlarda yakıt hava karışımlaından dolayı sorun yaşayabileceği yazılıyordu.
    Bu konuda ki düşünceniz nedir?

Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler Mehmet Bey,

Son bi sorum daha olacak.
    Başka bi yerdeki yazıda, "Ağrı dağı" gibi motorların yüksek rakımlardada çalışacak şekilde programlandığı, yazılım atılanların yüksek rakımlarda yakıt hava karışımlaından dolayı sorun yaşayabileceği yazılıyordu.
    Bu konuda ki düşünceniz nedir?

Teşekkürler.

rakım herne olursa olsun motor sağlıklı çalışmasını sürdürecektir..

deniz seviyesinde üretilen güç ile 3000m rakımdaki bir olmaz.. ama motor yinede sağlıklı calısmasını sürdürür..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.