Şimdi Ara

Chip Tuning Hakkında Herşey (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.294
Cevap
33
Favori
108.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: s__sedat__t

MERHABA MEHMET BEY

benim sorum şu benim aracım yeni kasa fort fiesta 1.4 titanıum benzinli lpg takılı ,buna ne yapılabilir, ben şehir içi kullanıyoru genelde ortalamam 35 km, lpgden dolayı sorun olurmu lpg olduğu için yakıt durumu önemli değil .performans ne kadar çıkar 120 tork 96 beygir aracımı zorlayan bir kullanımım yok, rampalarda sorun yaşıyorum genelde 4 kişi olunca arabada. memenun kalmassam para iadesi ve yazılım geri dönüşü olurmu kısa sürede yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

aracınızı programlayarak 133-135hp ye çıkartabiliriz. bu güçleri ölçüp görüyoruz. Test sürüşünde bir hoşnutsuzluk olursa geriye dönülebilir.

hocam atmosferik benzinli araç hemde lpgli nasıl oluyor da 43-45hp artıyor programla.%30 dan fazlasına tekabül ediyor.
    Bu kadar verim elde etmeyen turbo dizeller mevcut;95hp den 120 hp'ye çıkan astra gibi...

cevabımda bir hata olmuş kusura bakmayın.. güç ve tork birimlerini şaşırmışım.

Fiesta Chiptuning ile 108-110hp 133-135nm olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: simelo

Merhabalar mehmet bey, ford fiesta 2012 1.4 dizel 68 hp 160 tork arac performans ne kadar çıkar ? Ne kadar tutar arada çok fark olurmu chip ile ?

88hp 205nm idealdir. 650tl tutar.

uygulamayı yaptırdığınızda da göreceksiniz aracın performans karakteri bambaşka oluyor. çok bariz hissedeceksiniz.
  • Aracım 2012 Golf 6 Bluemotion TDI 105 HP 250Nm

1- En sorunsuz hp ve nm kaç olur bu araç için?
    2- EGR Valfi dizelleri ilgilendirir demişsiniz. Tam olarak nedir? Kapatılması açılması zararı yararı vb. nedir?
    3- Siyah duman olayı nedir? Olmaması için ne yapıyorsunuz?
    4- Periyodik bakımlarda yetkili servise gittiğimizde sizin yüklediğiniz yazılıma ne olacak, sıfırlanacak mı?
    5- Fiyat ve taksit seçeneği nasıl? Şehir İzmir.
    6- Orjinale dönmek istediğimde ne yapmam gerekecek ve onun fiyatı ne olacaktır?
    7- Yakıt tasarruf ortalama ne kadar olacaktır?

İyi çalışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepKarizma

Aracım 2012 Golf 6 Bluemotion TDI 105 HP 250Nm

1- En sorunsuz hp ve nm kaç olur bu araç için?
    2- EGR Valfi dizelleri ilgilendirir demişsiniz. Tam olarak nedir? Kapatılması açılması zararı yararı vb. nedir?
    3- Siyah duman olayı nedir? Olmaması için ne yapıyorsunuz?
    4- Periyodik bakımlarda yetkili servise gittiğimizde sizin yüklediğiniz yazılıma ne olacak, sıfırlanacak mı?
    5- Fiyat ve taksit seçeneği nasıl? Şehir İzmir.
    6- Orjinale dönmek istediğimde ne yapmam gerekecek ve onun fiyatı ne olacaktır?
    7- Yakıt tasarruf ortalama ne kadar olacaktır?

İyi çalışmalar.

143nm 320nm Dumansız Sıkıntısız

EGR mutlaka kapatılmalı. Nerdeyse Her 1.6 TDI Garanti bittikten sonra bozulduğu için bikaç defa EGR valfi değiştirecek ve 900-1000tl lik parça. Yazık günah.

Eğer bi şekilde yazılımımız silinirse Ücretsiz tekrar yükleriz.

İzmir için işi benim yapmam gerekecek. Ben bayramda İzmir deyim. İlgilenirseniz izmir bayimde buluşabiliriz. Ben sadece nakit çalışıyorum.

İstediğinizde randevu alıp orjinal programı aracınıza yine Ücretsiz yükletebilirsiniz.

Net yakıt tasarruf değeri veremem, çünkü 1.6 TDI ların tüketim değerleri kullanmaya paralele aşırı farklılık gösteriyorlar. 90kmh sabit hızla ilerlerken 3.5lt yakan araç 140kmh la giderken 6-7lt yakabiliyor. Bunu siz tecrübe edecek , kullanım stiliniz ile ne kadar ekonomi yaptığınızı göreceksiniz. Az çok mutlaka ekonomi olur.

• Mehmet Bey'e bir teşekkürde benden. İmzamdaki değerleri sağladı aracımda. Yaklaşık 10000 km dir sorunsuz gidiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hipofiz

Mehmet Bey'e bir teşekkürde benden. İmzamdaki değerleri sağladı aracımda. Yaklaşık 10000 km dir sorunsuz gidiyoruz.

Nice 10k km lere inşAllah..
  • Mehmet Bey Merhaba,

Cumartesi günü aracımda uygulama yapmıştınız 407 sw, öncelikle gerçekten çok teşekkürler, araç bambaşka 1 boyuta geçti. bu kadar seri olacağını beklemiyordum açıkcası.
    Mümkünse işlem öncesi ve sonrası dyno değerlerini rica edicem.

pm'den gönderiyorum mail adresimi.
  • mehmet bey meraba aracım 1.5 dci kangoo 70 lik bu araçta nasıl bi değere ulasabiliriz araç suanda 176000km de herhangi bi sıkıntı olurmu cevabınız için şimdididen teşekkürler
  • Bende Mehmet Beye teşekkür ederim. 2 hafta önce yazılım attırmıştım. Yazılım attırmadan önce araç uzun yolda 1000 km de 420 lira yakmıştı. (100-130km hızda).Bu hafta sonu yazılımı test etme imkanı buldum. 1010km de 288 lira yaktı. (sabit 100 km hızla). Tabi ki 100 ile 130 arasında fark var ama aradaki 130 liralık farkın sadece hızlı gitmekle alakalı olduğunu sanmıyorum.Yazılımın yakıt tüketimini azalttığı aşikar. Yol bilgisayarıda bunu gösteriyor zaten.500 km de 5.5 yakıt tüketimiyle geldim. Giderken ise sürekli rampa çıkmaktan dolayı 5.9l ile gittim. Araç 2011 Caravelle 2.0 102 hp

Bir eleştirim olacak ama benim aracıma dyno testini neden yapmadığını öğrenebilirsem güzel olur. Tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordgreyfurt

Mehmet Bey Merhaba,

Cumartesi günü aracımda uygulama yapmıştınız 407 sw, öncelikle gerçekten çok teşekkürler, araç bambaşka 1 boyuta geçti. bu kadar seri olacağını beklemiyordum açıkcası.
    Mümkünse işlem öncesi ve sonrası dyno değerlerini rica edicem.

pm'den gönderiyorum mail adresimi.

Merhabalar..

Hoşunuza gitmesine sevindim. Güle güle kullanın..

Mailinizi gönderiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balbes

Bende Mehmet Beye teşekkür ederim. 2 hafta önce yazılım attırmıştım. Yazılım attırmadan önce araç uzun yolda 1000 km de 420 lira yakmıştı. (100-130km hızda).Bu hafta sonu yazılımı test etme imkanı buldum. 1010km de 288 lira yaktı. (sabit 100 km hızla). Tabi ki 100 ile 130 arasında fark var ama aradaki 130 liralık farkın sadece hızlı gitmekle alakalı olduğunu sanmıyorum.Yazılımın yakıt tüketimini azalttığı aşikar. Yol bilgisayarıda bunu gösteriyor zaten.500 km de 5.5 yakıt tüketimiyle geldim. Giderken ise sürekli rampa çıkmaktan dolayı 5.9l ile gittim. Araç 2011 Caravelle 2.0 102 hp

Bir eleştirim olacak ama benim aracıma dyno testini neden yapmadığını öğrenebilirsem güzel olur. Tekrar teşekkür ederim.

Çok başarılı değerler MaşAllah. Güle güle kullanın..

Sizin aracınız Dinamometre üzerinde motor gücünü tam olarak rollerlara aktaramıyor. Bize bişey ifade etmeyecekti..

Önemli olan bu yaptığınız tespitler ile memnuniyetiniz..

• Yeni astra j enjoy 1.3 cdti aldım acaba CHIP fiyatlarınız nedir buradan bilgi verebilme şansınız varmı hocam ?
    @ChipTuning Uzmanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: to1ga

Yeni astra j enjoy 1.3 cdti aldım acaba CHIP fiyatlarınız nedir buradan bilgi verebilme şansınız varmı hocam ?
    @ChipTuning Uzmanı

Fiyatımız Dizel otomobillerde 650tl dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Yeni astra j enjoy 1.3 cdti aldım acaba CHIP fiyatlarınız nedir buradan bilgi verebilme şansınız varmı hocam ?
    @ChipTuning Uzmanı

Fiyatımız Dizel otomobillerde 650tl dir

Teşekkür ederim..
    Eğer fırsat bulupta gelebilirsem Body kit ve Jant önerilerinizide duymak isterim :)
    Burdan sorsam firma ismi vermezsiniz sanırım ehehehe :)
  • Mehmet bey iyi aksamlar,

2010 Citroen C5 1.6 HDİ 109 hp aracimiza yazilim yuklemesi dusunuyorum. Nasil degerler elde ederiz? Adanada yukleme merkeziniz var mi?

Edit: "Bey" yazmayı unutmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrkrtc -- 1 Ağustos 2013; 13:27:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkür ederim..
    Eğer fırsat bulupta gelebilirsem Body kit ve Jant önerilerinizide duymak isterim :)
    Burdan sorsam firma ismi vermezsiniz sanırım ehehehe :)

Görüşürüz kısmetse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrkrtc

Mehmet iyi aksamlar,

2010 Citroen C5 1.6 HDİ 109 hp aracimiza yazilim yuklemesi dusunuyorum. Nasil degerler elde ederiz? Adanada yukleme merkeziniz var mi?

140hp 320nm olur.

Adana Four Tuning Megachips Chiptuning Yetkili Yükleme Merkezi olup ilgili kişi Sn. Mansur AL dır.

http://www.fourtuning.com/ adresinden web sitesine bağlanabilirhttp://www.facebook.com/fourtuning adresinden facebook sayfasına giriş yapabilirsiniz..

ADRES

Resatbey Mh. 5 Ocak Cd. Turk Amerikan Dernegi yani Yeni Saygin Apt. Alti Seyhan / ADANA

TELEFON

0 322 458 2 458 - 0 536 608 72 85

• Bu yazılım konusunda çok fazla bilgim olmadığından soruyorum.

Belli bir km sınırı var mı araçlar için? Aracım 97.000 KMde. Şimdiye kadar çok şükür bir sıkıntı çıkartmadı. Biraz daha performans beklerken elimizdeki bulgurdan olmak da istemem.

Hızlı cevabınız için teşekkürler.
  • Corsa D 1.4i Twinport otomatik 100hp işlem sonrası performans ve tüketim değerleri nasıl değişir? Teşekkürler. @ChipTuning Uzmanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrkrtc

Bu yazılım konusunda çok fazla bilgim olmadığından soruyorum.

Belli bir km sınırı var mı araçlar için? Aracım 97.000 KMde. Şimdiye kadar çok şükür bir sıkıntı çıkartmadı. Biraz daha performans beklerken elimizdeki bulgurdan olmak da istemem.

Hızlı cevabınız için teşekkürler.

Çok yükesk bi km değil. Ortalama chiptuning yaptıran araçların km si denebilir. Biz yinede gerekli kontrolleri gerçekleştiririz.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.