Şimdi Ara

Chip Tuning Hakkında Herşey (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
33
Favori
108.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: mrte

Merhaba ,

2012 model Megane 3 aracım var. 1.5 dci 110 hp 240 tork euro 5 motor olanlarından.

Yalnız aracı EDC sanzımana sahip.Sanzıman bunlardan fazlasını kaldırabilir mi bilmiyorum ?

Chip tuninig işlemi sayeinde ne kadar iyileştirme olur ?

EDC sanzımanlı aracları 2 seneye yakındır Tune ediyoruz. bugüne dek herhangi bir problem işitmedim.

140hp 300nm elde edilir.

EDC şanzımanın üst limiti 240 NM iken 300 NM yüklemek doğru mudur ???

%25 aşırı yüklemeden bahsediyoruz. (240*1,25=300)

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

İyi forumlar...

böyle bir üst limit yok..

Olsa idi 300nm nin üzerine çıkardığımız onlarca arabadan en az biri sorun çıkartırdı..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

İyi forumlar...

böyle bir üst limit yok..

Olsa idi 300nm nin üzerine çıkardığımız onlarca arabadan en az biri sorun çıkartırdı..

Anladım üstadım.

Bu durumda RENAULT ve EDC üreticisi firma yalan söylüyor.

Neyse ki siz varsınız, gerçeği öğrenebiliyoruz

İyi forumlar...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buqra_

Ben şuan aydındayım izmire gelebilirim kışın ankarada olucam nasipse. Herhangi bir sorun olursa bayiler halleder mi?

İzmirde ödemeyi nasıl yapıcam ?

Teknik destek gerektiğinde tüm yetkili yükleme merkezlerimizden hizmet alabilirsiniz.

merhaba 2012 cmax tdci 115bg aracımın chipli değerleri kaç olur? Konya da şubeniz var mı acaba?
  • hyundai matrix 1.5crdi aracım var 2009 model 110bg.
    araştığıdığım kadarıyla bu araçta en zayıf halka turbo. acaba ne önerirsiniz?( turbo büyültme vs)
    samimiyetinize güvenerek sormak gerekirse, chipten sonra mevcut turbo patlarmı? hiç girmeyeyimmi bu işe.
  • https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=77126998

Bana düşmez ama sorularınızı buradan sorarsanız daha iyi olur sanki..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi çok kişinin aracına uygulama var benim araca yok... sinirlendim
  • MERHABA MEHMET BEY

benim sorum şu benim aracım yeni kasa fort fiesta 1.4 titanıum benzinli lpg takılı ,buna ne yapılabilir, ben şehir içi kullanıyoru genelde ortalamam 35 km, lpgden dolayı sorun olurmu lpg olduğu için yakıt durumu önemli değil .performans ne kadar çıkar 120 tork 96 beygir aracımı zorlayan bir kullanımım yok, rampalarda sorun yaşıyorum genelde 4 kişi olunca arabada. memenun kalmassam para iadesi ve yazılım geri dönüşü olurmu kısa sürede yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • Merhaba Yeni Astra 1.3 Dizel 95 Beygir manuel vites için bir şey yapılabilir mi?
    Araç normal kullanımda bir sorun çıkarmıyor fakat 5 kişi ve klima açık olduğunda zorlanıyor.Bu işlem uygulanırsa rahatlama olur mu?
    Yakıt tüketimini arttırır mı?Ve ne kadar?
    İşlem yapıldıktan sonra bir tehlikesi var mı LPG gibi?Otoparka vs. girebilir miyiz?Araçta yangın çıkma ihtimali var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: levogrande

merhaba 2012 cmax tdci 115bg aracımın chipli değerleri kaç olur? Konya da şubeniz var mı acaba?

140hp 340nm olur. Konya da yükleme merkezimiz yok. Ankara var.

Chip Tuning Hakkında Herşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdmavili

hyundai matrix 1.5crdi aracım var 2009 model 110bg.
    araştığıdığım kadarıyla bu araçta en zayıf halka turbo. acaba ne önerirsiniz?( turbo büyültme vs)
    samimiyetinize güvenerek sormak gerekirse, chipten sonra mevcut turbo patlarmı? hiç girmeyeyimmi bu işe.

ben bu motorların yağı çok fazla ısıttığını ve yağın aşırı inceldiğini düşünüyorum. çok kaliteli motor yağı veya iyi bir yağ soğutucusu öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s__sedat__t

MERHABA MEHMET BEY

benim sorum şu benim aracım yeni kasa fort fiesta 1.4 titanıum benzinli lpg takılı ,buna ne yapılabilir, ben şehir içi kullanıyoru genelde ortalamam 35 km, lpgden dolayı sorun olurmu lpg olduğu için yakıt durumu önemli değil .performans ne kadar çıkar 120 tork 96 beygir aracımı zorlayan bir kullanımım yok, rampalarda sorun yaşıyorum genelde 4 kişi olunca arabada. memenun kalmassam para iadesi ve yazılım geri dönüşü olurmu kısa sürede yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

aracınızı programlayarak 133-135hp ye çıkartabiliriz. bu güçleri ölçüp görüyoruz. Test sürüşünde bir hoşnutsuzluk olursa geriye dönülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: interestedintech33

Merhaba Yeni Astra 1.3 Dizel 95 Beygir manuel vites için bir şey yapılabilir mi?
    Araç normal kullanımda bir sorun çıkarmıyor fakat 5 kişi ve klima açık olduğunda zorlanıyor.Bu işlem uygulanırsa rahatlama olur mu?
    Yakıt tüketimini arttırır mı?Ve ne kadar?
    İşlem yapıldıktan sonra bir tehlikesi var mı LPG gibi?Otoparka vs. girebilir miyiz?Araçta yangın çıkma ihtimali var mı?

120hp 265nm mümkün. Hiçbir sıkıntısı yok. tüketim doğru kullandığında düşecektir. agresif kullanımlarda artması normaldir. 650tl tutar 1 saat sürer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdmavili

hyundai matrix 1.5crdi aracım var 2009 model 110bg.

Benim gozlemledigim turboda yetersiz yaglama oluyor. Bu normal yazilimla 90-100 binlere kadar sıkıntıyaratmiyor ama agresif yazilimda yetersiz yaglama turboda asiri isinma ve yanmalara yol aciyor. Tıpkı focuslarda oldugu gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mehmet Bey merhaba,

1.4 Dizel Aurise (205 torklu -2013) chip yapıyor musunuz? Beygir gücü ve tork ne kadara çıkıyor. Bir de aracım MM şanzımanlı, sorun çıkar mı?

Ayrıca bir de 2.2 toyota d-cat motora ne yapılabilir. (177hp)
  • quote:

Orijinalden alıntı: galaxynote_41

Mehmet Bey merhaba,

1.4 Dizel Aurise (205 torklu -2013) chip yapıyor musunuz? Beygir gücü ve tork ne kadara çıkıyor. Bir de aracım MM şanzımanlı, sorun çıkar mı?

Ayrıca bir de 2.2 toyota d-cat motora ne yapılabilir. (177hp)

Merhaba

Evet yapabiliyoruz. 120hp 260nm elde ediyoruz. Sorunsuz olacaktır

Chip Tuning Hakkında Herşey

2.2 için +30hp +75nm mümkün.
  • Merhaba Mehmet Bey

Aracım 2011 model 120 bg m-jet dualogic vites Bravo..

İdeal güç ve tork artış değerlerini öğrenmek istiyorum..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: s__sedat__t

MERHABA MEHMET BEY

aracınızı programlayarak 133-135hp ye çıkartabiliriz. bu güçleri ölçüp görüyoruz. Test sürüşünde bir hoşnutsuzluk olursa geriye dönülebilir.

hocam atmosferik benzinli araç hemde lpgli nasıl oluyor da 43-45hp artıyor programla.%30 dan fazlasına tekabül ediyor.
    Bu kadar verim elde etmeyen turbo dizeller mevcut;95hp den 120 hp'ye çıkan astra gibi...
  • Merhabalar mehmet bey, ford fiesta 2012 1.4 dizel 68 hp 160 tork arac performans ne kadar çıkar ? Ne kadar tutar arada çok fark olurmu chip ile ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

Merhaba Mehmet Bey

Aracım 2011 model 120 bg m-jet dualogic vites Bravo..

İdeal güç ve tork artış değerlerini öğrenmek istiyorum..

150-155hp 360-380nm değerleri mümkün.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.