Şimdi Ara

China Post Kullanmayın Arkadaşlar - Çok Yavaş (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
4
Favori
34.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unfortunately

Ben telefon aksesuarları getiriyorum.
    Her seferinde benzer ürünlerden aşağı yukarı aynı sayılarda getirtiyorum.
    Bazen gümrüğe takılıyor, bazen takılmıyor. Neye göre gümrükte kaldığını bilemiyorum.
    Gümrüğe takıldıktan sonra gidiyorsun PTT Topkapı'ya.
    Görevli memur çağırıyor seni. 3 TL sanıyorum depo parası ödüyorsun.
    Sonra içindekilere bakıyor, bişeyler hesaplıyor, çıkan sonucu vezneye ödeyip alıyorsun ürünü.
    Tabii taşınması yasak bir ürün değilse (telsiz, kozmetik, elektronik sigara, cep tel vs.)

siz ürünün faturasıyla gitmiyor musunuz ? kafasına göre mi hesaplıyor
  • Bence kafasına göre hesaplıyor.
    Ürünün faturasıyla gittim kabul etmediler, kart ekstreni getir dediler.
    Fatura gerçekçi değil diyorlar, bedeli düşük yazılıyor diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unfortunately

Bence kafasına göre hesaplıyor.
    Ürünün faturasıyla gittim kabul etmediler, kart ekstreni getir dediler.
    Fatura gerçekçi değil diyorlar, bedeli düşük yazılıyor diyorlar.

anladım evet fatura derken ben kart ekstre demek istemiştim kart ekstresi varsa onun üzerinden yüzde 20 hesaplar. Yoksa ona yakın bi ürünün fiyatının yüzde 20 sini alır
  • Ya bende birşey anlamadım china posta verdim ama şöyle birsey çıktı. China Post Kullanmayın Arkadaşlar - Çok Yavaş..
     China Post Kullanmayın Arkadaşlar - Çok Yavaş

• quote:

Orijinalden alıntı: burak-doganay

Ya bende birşey anlamadım china posta verdim ama şöyle birsey çıktı. China Post Kullanmayın Arkadaşlar - Çok Yavaş..

Yolda, geliyor.

• teşekkür ederim yanlız nerde olduğunu nasıl anlarız ptt dedaha görünmüyor
  • arkadaşlar bende hong kong dan tel bataryası aldım. sizin yaşadığınız olayları okuduktan sonra bende telaşa kapıldım. truck RC194486595HK
    ptt yurt dışı takipte çıkıyor ama ayın 17sinden beri hiçbir değişiklik yok? ne durumda sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azade_kral

arkadaşlar bende hong kong dan tel bataryası aldım. sizin yaşadığınız olayları okuduktan sonra bende telaşa kapıldım. truck RC194486595HK
    ptt yurt dışı takipte çıkıyor ama ayın 17sinden beri hiçbir değişiklik yok? ne durumda sizce?

Telaş yapacak bi durum yok. Ortalama 10 gün yolculuk süresi var, ayın 27'sinde bak tekrar.

• aynı durum bendede var arkadaşlar hong kong dan ayın 26 sında çıkmış ama hala bekliyorum 15 günü geçti daha tık yok
  • chinapost pandawillden almış olduğum tableti 40 günde teslim etti. sipariş verileli 10-15 gün olmuş arkadaşlar acele etmeyin. 1 ayınız daha var. bundan sonra singapore post kullanacağım. 15 günde elimde oluyor.
  • Şu an çok farklı bir durum var başımda.

Benim bildiğim ve tecrübelerle sabit Singapur en iyisidir sonra HK sonra China ama geçen hafta aldığım 2 paketten biri SG biri HK ile gönderildi.4 gün önce de China ile bir paket yollandı.

Şu an China Postla gelen yurtdışına sevk edildi (4 günde büyük mucize diyebilirim)
    HK Post ta dün alındığı gözüküyor ki geçen hafta verildi.
    İşin en ilginç yanı SG postta hiçbir kayıt yok. Normalde şimdi elimde olması gereken paketten haber yok. Satıcıya takip nosunun doğruluğunu kontrol ettirdim. Doğru dedi ama var bu işte bişey.

Aklıma tek şey geliyor. Herkes Chinayı bırakıp HK SG yüklenince China hızlandı :)
  • Getirteceğim ürün Dreambox DM800 hd SE with A8P Sim. Gerçi A8P Sim nedir onu da bilmiyorum ama hayırlısı. Toplamda gümrük hariç 500 TL yi buluyor zaten. Kaç para gümrük öderim arkadaşlar. Cesaret edip alamadım. Çekik gözlü 75 dolara Singapore Post un Türkiyede daha çok tercih edildiğini söylüyor. 60$ yazarım üzerine diyor. Ne kadar gümrük öderim? Konyadayım gümrüğe takılırsa nerden alıcam? İstanbula gitmek varsa işin ucunda o iş iptal tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.shadowx

Getirteceğim ürün Dreambox DM800 hd SE with A8P Sim. Gerçi A8P Sim nedir onu da bilmiyorum ama hayırlısı. Toplamda gümrük hariç 500 TL yi buluyor zaten. Kaç para gümrük öderim arkadaşlar. Cesaret edip alamadım. Çekik gözlü 75 dolara Singapore Post un Türkiyede daha çok tercih edildiğini söylüyor. 60$ yazarım üzerine diyor. Ne kadar gümrük öderim? Konyadayım gümrüğe takılırsa nerden alıcam? İstanbula gitmek varsa işin ucunda o iş iptal tabi.

Gümrüğe girerse paypal çıktınla beraber gidip meblanın %20'sini vergi olarak ödüyorsun. Mahallende bulunan postaneye çağırırlar. Bazende her şehirde bulunan Posta dağıtım merkezine çağırıyorlar. Duruma göre gidersin. Yalnız Devlet postası ile gelicek dimi ? bu devlet postası için geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iqra -- 9 Eylül 2013; 20:17:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iqra

quote:

Orijinalden alıntı: mr.shadowx

Getirteceğim ürün Dreambox DM800 hd SE with A8P Sim. Gerçi A8P Sim nedir onu da bilmiyorum ama hayırlısı. Toplamda gümrük hariç 500 TL yi buluyor zaten. Kaç para gümrük öderim arkadaşlar. Cesaret edip alamadım. Çekik gözlü 75 dolara Singapore Post un Türkiyede daha çok tercih edildiğini söylüyor. 60$ yazarım üzerine diyor. Ne kadar gümrük öderim? Konyadayım gümrüğe takılırsa nerden alıcam? İstanbula gitmek varsa işin ucunda o iş iptal tabi.

Gümrüğe girerse paypal çıktınla beraber gidip meblanın %20'sini vergi olarak ödüyorsun. Mahallende bulunan postaneye çağırırlar. Bazende her şehirde bulunan Posta dağıtım merkezine çağırıyorlar. Duruma göre gidersin. Yalnız Devlet postası ile gelicek dimi ? bu devlet postası için geçerli.

Hangisi ile devlet postasıyla gelir? Singapore post mu EMS mi? DHL mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ems ve dhl'yi hiç karıştırmayın. bunlarda durum farkı. Şayet gümrüğe takılırsa işiniz zor. ardiye masrafı beyanname masrafı ve vergi astarından pahalıya patlar. singapore postu hiç kullanmadım. hong kong post tarzı birşeyse 14 günde eline geçer.
  • aliexpressten aldığım ürün için 22 eylülde verilen tracking number hala sistemde kayıtlı değil. satıcıya mesaj attım az önce.gerçi satıcıdan kaynaklı bir problem olduğunu sanmıyorum . 20000den fazla satış gerçekleştirmiş, yine de belki numarayı hatalı girmiştir diye kontrol etmesini istedim. 4-5 gün olabilir dedim ama 1 hafta sonra hala sisteme girmeyince numara endişelenmeye başladım. benim bilmediğim bir yerden kontrol edebilecek olan varsa RB853543915CN kodunu kontrol edebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teshub

aliexpressten aldığım ürün için 22 eylülde verilen tracking number hala sistemde kayıtlı değil. satıcıya mesaj attım az önce.gerçi satıcıdan kaynaklı bir problem olduğunu sanmıyorum . 20000den fazla satış gerçekleştirmiş, yine de belki numarayı hatalı girmiştir diye kontrol etmesini istedim. 4-5 gün olabilir dedim ama 1 hafta sonra hala sisteme girmeyince numara endişelenmeye başladım. benim bilmediğim bir yerden kontrol edebilecek olan varsa RB853543915CN kodunu kontrol edebilir mi?

yarın yada cuma eline ulasır
  • benim 27.09.13 de verdiğim sipariş CH.post ile 13.10.13 de istanbula varmış görünüyor. 14.10.13 de torbaya eklenmiş diye yazıyor ancak henüz ne gelen var ne giden :( PTT nin hali CH.post tan daha içler acısı sanırım.
  • Arkadaşlar hongkong posta Rt ile başlayan gönderilerde 15 gün gecikme olacak bilginize.
  • konuyu hortlatacağım ama 10 ekimde sipariş verdiğim ürün 24 ekimde kargoya veriliyor. 29 ekimde ayrılıyor pekinden hala bekliyorum. ilk alışverişim bu aliexpress'ten ve de son olacak. (57 dolara columbia marka parka aldım bu arada) 14 günde ürünü kargoya veren wade tony'i de allaha havale ediyorum. china post'a da iyi (!) temennilerimi gönderiyorum bu arada.

RB778679390CN takip kodumda bu.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.