Şimdi Ara

CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
24
Favori
127.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2013 1.3D LTZ aracım var. Yakıt deposunu fullediğim halde yakıt göstergesi full göstermiyor hep 1 diş eksik gösteriyor.
    Araç daha 29bin km de hiçbir arızası falan olmadı ancak şamandıradan kaynaklı bir sorun diye düşünüyorum.
    Aynı durumu yaşayan oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihhilmi

ben aracımı servise bıraktım arıza tesbiti yapacaklar 3 gün sürer dediler

Geçmiş olsun hocam, iyi etmişsiniz en azından tespit edilsin iyice .

Sonucu bizimle de paykaşırsanız sevinirim :)
  • TatanQa kullanıcısına yanıt
    servis çok yüksek fiyat çekti problemi tam olarak bulamadılar tüm fren sistemini değiştirmeye kadar gider dediler

aldım aracı sanayide westinghouse değiştirdik 750 malzeme+250 işçilik 1000 tl ye şuan için herhangi bir sıkıntı yok frenler düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihhilmi

servis çok yüksek fiyat çekti problemi tam olarak bulamadılar tüm fren sistemini değiştirmeye kadar gider dediler

aldım aracı sanayide westinghouse değiştirdik 750 malzeme+250 işçilik 1000 tl ye şuan için herhangi bir sıkıntı yok frenler düzeldi

Geçmiş olsun , servise göre yine iyi fiyata halletmişsiniz , gerçi 1000tl de az buz değil durduk yerde.

Aracınız kaç modeldi ? Westinghouse sorunu olabileceğini servisteki bir tanıdık da söylemişti bazı modellerde.
    Aracım aveo 1.3 D LT 2013 buçuk dedikleri son kasa

4-5 yaşında aracın westinhausu bozulması düşündürücü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    arkadaşlar 2012 model 41000 Km'de 1.4 LTZ otomatik araç aldım şimdi 48000 Km oldu şanzıman da şimdilik bir sorun yok ama şanzıman yağı kaç binde değişir yada eksikse ilave mi edilir ne yapmam gerekir.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • azsöz A kullanıcısına yanıt
    10 bin bakımlarında yağına da baktırın. Gerek olursa değiştirirler.

• 35-40 lira aralığında lt donanım dizel araç almayı planlıyorum. 2. El ve değer kaybı çok umrumda değil. Bu kadar dolu araç yok o fiyatta. Kesin bu.

Aveoda dikkat etmem gereken bir şey var mı? Spesifik olarak şunu da kontrol edin diyebileceğiniz bir şey?

• musases M kullanıcısına yanıt
    BEN DPOYU FULLEYİNCE 250KM DE 3 ÇİZGİ DÜŞÜYOR. BENİMDE 1.3. O DEBRİYAJ SERTLİĞİ İŞİNİ BEN HALLETTİM DEBRİYAJ PEDALINA EĞİL BAK (VEYA ORDAKİ KAPAĞI ÇIKARIP BAK) ORADA BİR YAY VAR VE O YAY ÇOK SERT O YAYI SANAYİDE SÖKTÜRDÜM PARÇACIDAN ONA BENZER DAHA YUMUŞAK BİR YAY ALDIM PAMUK GİBİ OLDU
  • quote:

Orijinalden alıntı: dış kapının iç mandalı

35-40 lira aralığında lt donanım dizel araç almayı planlıyorum. 2. El ve değer kaybı çok umrumda değil. Bu kadar dolu araç yok o fiyatta. Kesin bu.

Aveoda dikkat etmem gereken bir şey var mı? Spesifik olarak şunu da kontrol edin diyebileceğiniz bir şey?

Merhaba, değer kaybı işi sonlandı bence hocam oturdu piyasası. Ben alalı 6 ay oldu, aracı alırken dikkat etmediğim sonradan yaptırdığım amortisör yayları var. Onun dışında alt motor takozu ses yapıyordu onu değiştirdik. Debriyaj sert yay yüzünden, yayı çıkartmayı planlıyorum, arkadaşın dediği de aklıma yattı eğer uygun yay bulursam daha iyi olacak. Beni en rahatsız eden konu motor sesi konusu. Yalıtımı daha iyi olabilirmiş. Ekstra yalıtım yapmayı düşünüyorum. Onun dışında özellikle uzun yolda tartışılmaz çok keyifli. Sedan mı hatcback mi alacaksın bilmiyorum ancak sedanın bagaj keyfi süper. Sanayi de karşılığı çok olan bir araç, yedek parça işçilik vs sorun yaşamazsınız kafanıza takılmasın. Kronik sorunlar üst konularda bahsedilmiş onlara bakarsanız eğer araç arıza kodu veriyor en ufak bir şeyde oradan bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuvanda86

quote:

35-40 lira aralığında lt donanım dizel araç almayı planlıyorum. 2. El ve değer kaybı çok umrumda değil. Bu kadar dolu araç yok o fiyatta. Kesin bu.

Merhaba, değer kaybı işi sonlandı bence hocam oturdu piyasası. Ben alalı 6 ay oldu, aracı alırken dikkat etmediğim sonradan yaptırdığım amortisör yayları var. Onun dışında alt motor takozu ses yapıyordu onu değiştirdik. Debriyaj sert yay yüzünden, yayı çıkartmayı planlıyorum, arkadaşın dediği de aklıma yattı eğer uygun yay bulursam daha iyi olacak. Beni en rahatsız eden konu motor sesi konusu. Yalıtımı daha iyi olabilirmiş. Ekstra yalıtım yapmayı düşünüyorum. Onun dışında özellikle uzun yolda tartışılmaz çok keyifli. Sedan mı hatcback mi alacaksın bilmiyorum ancak sedanın bagaj keyfi süper. Sanayi de karşılığı çok olan bir araç, yedek parça işçilik vs sorun yaşamazsınız kafanıza takılmasın. Kronik sorunlar üst konularda bahsedilmiş onlara bakarsanız eğer araç arıza kodu veriyor en ufak bir şeyde oradan bulursunuz.

Hocam hb düşünüyorum. Aracın değeri düşmüş zaten düşeceği kadar. Bu yüzden almayı planlıyorum, bu donanım ve motorda bir aracı farklı bir markada 35-40 a alamam zaten.

Lt donanım fazlasıyla yeterli bana. 35 e temiz ltz bulsam affetmem de. Yok işte

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nuvanda86

quote:

Hocam hb düşünüyorum. Aracın değeri düşmüş zaten düşeceği kadar. Bu yüzden almayı planlıyorum, bu donanım ve motorda bir aracı farklı bir markada 35-40 a alamam zaten.

Lt donanım fazlasıyla yeterli bana. 35 e temiz ltz bulsam affetmem de. Yok işte

Forumda mesajları bulunan bir arkadaşımız var daha yeni sattı 41 e LT donanım sedan o yüzden LTZ 45 den aşağı temizi bulmanız zor. Hatcback belki daha uygun olabilir 37-40 arası LT temiz bulursunuz bence.

• Arkadaşlar selam , 1.3d LT sahibiyiz çok şükür , bu fiyata böyle araç yok Tip zaten çok güzel. Sedan bagajı çok kullanışlı.

Ben kendi aracımda küçük modifiyeler yapmayı çok seviyorum , en son cam otomatik düğmeleri için krom parmaklık aldım ürün şu ve uygulaması 5dk :

https://tr.aliexpress.com/item/Car-styling-window-switch-window-button-sequins-decoration-trim-for-Chevrolet-cruze-trax-abs-chrome-7pcs/32315088935.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6fkcBO

Sonra direksiyon deri kaplama için dün de mavi dikişli kaplama sipariş ettim 16,50TL ye onu da uygulayacağım.

Sormak istediğim ; yan ayna içi led sinyal yapan oldu mu ? Fiyat çok uygun ve yapması zor değil. Tek aklımı kurcalayan şey bizim aynalar ısıtmalı bu yüzden ayna arkasında kaplama var. Deneyen varsa bilgi paylaşmasını rica ederim.

yan ayna içi yapmadım ancak deri direksiyon konusunda sipariş verdiğiniz ürün yerine 100tl ye deri direksiyon yaptırsanız çok daha mantıklı olur.
    ikisi arasında dağlar kadar görüntü ve kalite farkı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

yan ayna içi yapmadım ancak deri direksiyon konusunda sipariş verdiğiniz ürün yerine 100tl ye deri direksiyon yaptırsanız çok daha mantıklı olur.
    ikisi arasında dağlar kadar görüntü ve kalite farkı oluyor.

Ürün geldi güzel görünüyor ama youtube videolarına da baktım sonuç kötü olmasa da o direksiyonun el üstünde olan çizgiler ve yan-alt kısımlarının orjinal şekilde olmayacak olması düşündürdü. Yapması 30dk birşey değil belki yapıp beğenmezsem ustada orjinal yaptırırım.

Yarın Antalya eski sanayideki mi-tex dükkanına soracağım fiyatını. Buraya da yazarım bilgi olur.
  • Selamlar

Bir konuda yardım istiyorum. Bugün detaylı temizliğe giriştim teybin için toz dolmuş açmak için uğraşırken teybin camını(mika) çatlattım . Temizliği yaptım iyi oldu da bu parçayı nerden bulabilirim antalyada ?

• Hocam aveo çok iyi araçtır çok memnun kalırsınız . Otomatiğini bilmiyorum ancak kullananlar memnun. Benzini biraz fazla yakacaktır , iyi bir usta işe atiker gold/grand çok uyumludur. Ya da brc my11 , lovato da tercih edilebilir.

Bu araçların egzost subapları magnezyum alaşımlıdır ve uzun süre kullanım sonrasında lpg den kaynaklı uzaman yapabilir. O zaman da çelik subaplarla değişince bir daha o sıkıntı da kalmaz.

• Radyo ön camını çıkmacılarda bulamadım satanlar komple teybi satıyor . Ben de kendim yaptım . Gittim benim reklam iii yapan arkadaşa söktüm teybin ön camını ondan kalıp resmini çizip pleksi de aynen kestik. Sonra yapımarketten siyah may plastik boyası aldım pleksinin arka tarafına çıkardığım kalıpla cam boşluğunu kağıt bantla kapattım ince işçililke sonra 3 kat boya attım. Ön cam bombeli yapıda , pleksi ise düzdü , orjinal olanla bantadım birbirine , saç kurutma makinesiyle iyice ısıtıp yumuşattım ve soğumaya bırakınca aynı bombeyi verdim.

İnşallah yarın takabilirim

Üstteki yeni yaptığım alttaki orjinal. Sadece butonlar üstündeki yazılar yok ki çok da mühim değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

Hocam aveo çok iyi araçtır çok memnun kalırsınız . Otomatiğini bilmiyorum ancak kullananlar memnun. Benzini biraz fazla yakacaktır , iyi bir usta işe atiker gold/grand çok uyumludur. Ya da brc my11 , lovato da tercih edilebilir.

Bu araçların egzost subapları magnezyum alaşımlıdır ve uzun süre kullanım sonrasında lpg den kaynaklı uzaman yapabilir. O zaman da çelik subaplarla değişince bir daha o sıkıntı da kalmaz.

hocam lpg taktıracam da atiker 1800 e grand takacak, brc 2300 verdi, bi başkası prins takalım dedi 2400e , şimdi ben hangisini taktırsam atikerci olmayanlar atikerde takıyor ama tevsiye etmeyiz dediler neden olduğu hakkında da çok sorunlu fln dedilerde pek inandırıcı gelmedi. Yerli malına yönelsem canımı sıkar mı yoksa nasılsa binecem pahalı olan iyidir mantığı geçerli mi ? ben f/p ürünü arıyorum en az paraya, verdiğim parayı hak edecek bir sistem. ne dersiniz ? atiker takacak yeri face de chverolet grubunda tavsiye edenler oldu, bi arkaadaşın tanıdığı cruzeu bahsettiğim yere taktırmış fln yani diyenler ustalığı iyi olduğunu söyluyor ?

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.