Şimdi Ara

CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
24
Favori
127.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cuma günü gösterdim aracı özel opel servisine. Kod 89 için Kızdırma bujisi hatası veriyor dedi. Sanıyorum mazotu bitirmiş bir kere araç ondan veriyor bu uyarıyı dedi usta. Bu hafta içi bujileri değiştireceğiz. Ss çalışıyor hocam bende, sadece bazı zamanlar devreye girmiyor onda da rölanti titreme yapıyor. Çok nadir olduğu için pek üstüne gitmedim açıkçası. Anahtarı da piyasa da söylenenlerden ucuza yaptırdım. İsteyenlere bilgi verebilirim dm'den.
  • iki üç birşeyler karayalım kendi çapımda alacak olan ve merak edenler için

1.3 lt donanımlı aracı 2013 Temmuz ayında aldım, 4 seneyi doldurdum ikinci bir araç ihtiyacı için almıştık en az 5 sene kullanım amaçlı ,Allah sıkıntı dert vermez ise daha uzun yıllarda bizde kalacak araç

Senelik bakımları her sene Temmuz ayında yaparım veya yaptırırım km dolsun dolmasın
    İlk bakım harici servise bir daha uğramadım,hem fahiş fiyatından hemde memnun olmadığım için diğer bir sebebide uzun süredir tanıdığım gayet donanımlı servis şefinin ayrılıp kendine özel bir servis açması

Periyodik bakımlar için filtre ve yağları internetten temin edip kendim değiştiririm vaktim olmazsa ustama götürürüm

Hafta sonu z rotlar değişeceği için bakıma ustaya götürdüm (liftim olsa götürmez kendim değiştirirdim )

değişenler (yağ ,yağ filtresi,mazot filtresi,hava filtresi,klima filtresi) klima ve hava filtresini gitmeden değiştirmiştim. İlk bakım harici orj. filre kullanmadım muadil olarak bir çok filtre denedim hepside sıkıntısız iş gördü tavsiye olarak hava filtresinde sardes ve motocar , yağ filtresinde wunder ve bosch ve mazot filtresinde wunder , z rotlarıda ayd ile değiştirdim. Yağ konusunda 4 bakımdır çeşitli yağlar kullandım GM yağ kullandıklarım içinde en kötü olanı sonrası ile sıralama yapar isem mobil 1 esp, lukoil genesis premium, motul 8100 x clean fe ve bu haftada shell helix hx8 doldurduk , mobil ve motul gayet iyi yağlar diğerlerinden bir tık daha iyi helix ide uzun dönem kullanıp fikrimi beyan ederim

Araçta oluşan sorunlar:

Şuana kadar sadece turbo selenoid valfi sorunu ile karşılaştım (debriyaja bastığınızda oluşan gup gup sesi) 2014 te serviste yenisi ile değiştirilip önüne vakum tüpü takılmıştı taki geçen aya kadar ses yoktu şimdi tekrar başladı

Geçen bayramın 3. günüde akü ömrünü tamamladı 4 sene iyi gitti start-stop bir aküye göre , her yerin tatil olması sebebi ile mecburiyetten agm akü alamayıp orjinal değerlere yakın mutlu 72a sbf akü aldım şimdilik herhangi bir sorun yok uzun dönem kullanıcı bilgisini zaman geçtikçe paylaşırım

Bu sorunlar harici aracın mekanik ve elektronik aksamı orjinal maşallah

Araçta oluşan deformasyonlar:

Direksiyon soyulması bende olmadı kılıf ile kullanıyorum

Teybin ses açma ve menü değiştirme silindirik tuşlarında soyulma , vites topuzunda soyulma oldu

Cruise kontrol hız ayarlama tuşu kırıldı yenisini almadan kendi imkanlarım ile düzelttim

İç trimler sert plastik olduğundan dikkatli kullanılmaz ise çizilmeye müsait

Konfor ve yakıt tüketimi:

Araçtan çok afaki konfor beklemeyin süspansiyon sert , tümseklerde hızınızı bayağı yavaşlatmanız gerekiyor sarsıntısız geçiş için yanlış hatırlamıyorsam süspansiyon ayarını corvette yarış mühendisi John buttermore yapıyor , sertliğin dezavantajını yol tutuşu olarak geri alıyorsunuz

Son bin km ortalamam 5.2 lt bunun 300 ü şehir dışı , günlük kullandığım mesafe sabah akşam işe gelgit 10km ortalama hız 25km/s civarı, uzun yolda çok ekonomik , bir depo ile sakin kullanımda 1100 küsür km gidebilirsiniz

Kullanım kolaylığı :

direksiyonda eps sistemi (Electric Power Steering) olduğu için düşük hızlarda ve manevralarda kullanım kolaylığı sunuyor , yüksek hızlarda ağırlaşıyor (benzinli modeller hidrolik diye biliyorum)

sürücü koltuğunda manuel yükseltme ve alçaltma mevcut kullanım açısından + bir özellik (ls modelinde yok diye biliyorum) aynı zamanda direksiyonda 4 yönlü fonksiyonel

ön görüş açısı gayet iyi , sıkıntı yaratan noktası b sütünu çok geniş yanal görüş açısını zorlaştırıyor

Arka taraf yüksek olduğu için (sedan )geri ve park manevralarında sıkıntı oluşabiliyor( çözümü park sensörü)

Güvenlik fiyat fayda oranı:

Girdiği testlerden en yüksek geçer notları alarak güvenliğini ispatlamış bir model

Sınıf standartlarının üzerinde doanım bazında standart olarak gelen 8 hava yastığı, o dönemde ve şuanda para vererek alamayacağınız modeller mevcut

esp standart olmamışken o dönemlerde tüm donanımlarda esp sunması

Dizel modellerde yine sınıf standartlarının üzerinde hız sabitleme , start stop ve yokuş kalkış desteği sunması

Kısaca fiyat fayda oranı olarak çok iyi bir araçtır aveo

Al satçı ve Galerici zihniyeti olan insanların bulaşmamsı , kendisinin ve ailesinin güvenliğini , ekonomisini düşünen insanların bulaşması gereken bir otomobil

• Kalemine sağlık, ayrıca mesajın için de çok teşekkür ederim. 78 sayfanın özeti gibi olmuş :)

Benim de küçük bir kaç eklemem olsun; çorbada tuzum olsun misali ;

Donanım özelliklerinden biri Bluetooth sistemi, hem telefon (sürüş anında direksiyondan cevaplama ve arama yapabilme özelliği) hem de müzik vs dinleme özelliği ki ikisi de oldukça başarılı. Ses sisteminin seviyesi, profesyonel olarak bu işle alakalı olmayan standart bir kullanıcı için gayet ama gayet yeterli, hatta "çok iyiymiş lan" bile dedirtebiliyor.

Eksi bir noktası stepne yok, tamir kiti var, lastik inerse iş görür, lakin patlarsa (yanaktan filan) o zaman kasko - yol yardım vs güvenceniz yoksa çekici masrafınız olur zaten o paraya 5*105 15' jant alabilirsiniz, stepneniz olur.

Yine sınıfında hatta üst sınıflarda bile olmayan bir ayrıntı, arka çamurluk davlumbaz içleri silikon gibi yumuşak elastik bir malzeme ile kaplanmış keza bu da stabilize yolda çakıl vs sesleri minimize ediyor.

Aracın fastback araçlardakine yakın devasa bir arka camı var, bu sayede sedan aracın basık ortamı bertaraf edilmiş ve oldukça aydınlık ferah bir iç mekan elde edilmiş.

Son olarak; iki önceki aracım mini cooper r50 idi (kullanıcı adım oradan geliyor :)), ben o araçtan sonra hiçbir aracımız onun kadar sevemem diyordum, lakin şuan Aveo mu en az cooper kadar seviyor ve memnunum. satsam alacak araç bulamayacağım için hiiiiç satma hevesinde değilim keza yıllık araç değiştiririm neredeyse. Chevrolet Türkiyede tekrar satışa başlarsa o zaman yeni kasasını almak için satarım sadece. Aveo her geçen gün beni mest ediyor, 1500—1700 dd deki o sakin dizel motor sesi, o kadar akıcı, o kadar stabil ki, kullanan, seven anlar diyeyim...

Allah hiç birimize kaza bela vermesin, bunun dışında gözden çıkarılacak bir araç değil, kullandıkça bağlandığınız, hayran kaldığınız bir araç olacak emin olun.

Selamlar, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R50 -- 25 Temmuz 2017; 0:16:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Üstad, akü için mutlu SBF 72Ah demişsiniz, efb sanırım bahsettiğiniz akü. Ebf de bizim araçlara uyumlu lakin agm daha uzun ömürlü ve cca değeri aynı olabilmesine rağmen daha fazla marş çevrim sayısına sahip. Efb de aynı işi yapıyor agm ile, rejeneratif fren sistemi olan araçlar için aslında agm akü. İkimizde sıkı aveo'cuyuz, ömür testi yapalım bakalım.

Selamlar.

• R50 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam efb de yoktu mecbur sfb aldık , yoksa varta agm alacaktım,bakalım ömür konusunda nasıl bir performans sergileyecek

Bu arada daha çok detay varki sonradan aklıma gelen yazmayı unutmuşum sonradan editlerim diye , ekleme için teşekkürler

benim araç gayet sessiz şuan bitüself ve firex uygulaması yapmıştım 2 sene önce motor kaput altı, kapı içleri, bagaj, davlumbaz içleri vs. geçen haftada o davlumbaz içlerindeki elastik malzeme dediğin pütürü yeniledim

CHEVROLET YENİ AVEO  TAKIMI

bunlarda jant temizliği ve wax

• Hocam frekans süper tuttu, senden alacağım çok tüyo var. Özellikle bu davlumbaz içlerine hangi malzeme kullandın, kaça nereden alınır, bizi aydınlatsan sa zahmet.

Ellerine sağlık, süper olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: R50

Hocam frekans süper tuttu, senden alacağım çok tüyo var. Özellikle bu davlumbaz içlerine hangi malzeme kullandın, kaça nereden alınır, bizi aydınlatsan sa zahmet.

Ellerine sağlık, süper olmuş.

Bu malzeme pütür hocam , normalde bunların litrelik olanları mevcut onları kullanmak için pütür tabancası ve kompresör lazım , benim aldığımda sprey boya şeklinde olanları ,sprey boya sıkar gibi sıkılıyor , 2 kutu 4 davlumbaza ancak yetti

pütür

• Hocam bitüself ve Pütür bence iki ayrı konu, vlogun olsa izlemesi şahane olur, müsait zamanında uygulama ile ilgili ince detayları paylaşman bizi çok mutlu eder.

Ellerine emeğine sağlık, bilgi için çok teşekkür ederim.

Emeğine sağlık, gayet aydınlatıcı ve açıklayıcı olmuş yazdıklarınız. Aranıza katılalı yaklaşık 20 gün oldu. 2 uzun yol yaptım. Önceki aracıma kıyasla (getz) az bir fark vererek hem bagaj hem de büyük bir konfor sağlamış oldum. Aracı araştırırken, hatta almaya karar verdiğim de bir çok kişinin alma satamazsın, parçası yok vb söylemleri ile karşılaştım. Ön yargı olduğunu düşünüyordum haklı da çıktım. Evet markanın çekilmesi ister istemez bir imaj düşüklüğüne neden olmuş olabilir ama eş değerlerinin çok çok üstünde bir araç. Şu ana kadar karşılaştığım sorun diye adlandırabileceğim motor sesi, onun içinde yalıtım bakıyorum. Uzun yolda sorun olmuyor ancak şehir içi biraz rahatsız ediyor. Pazartesi günü nazarlık diyebileceğim bir kaza yaşadım bir de. Sitemizin otoparkında bir araç geri çıkarken sol kapıdan vurmuş. Basit bir şey olduğunu düşünüyordum ancak çelik barın zedelendiği kapının değişmesi gerektiği söylendi. İster istemez can sıktı bu olay. ilgili fotoğrafları ekliyorum.

CHEVROLET YENİ AVEO  TAKIMI CHEVROLET YENİ AVEO  TAKIMI

• R50 kullanıcısına yanıt
    esrağfurullah vlog isi ile uğraşmak ekstra zaman kaybı olur video çek düzenle vs. zaten işten güçten çocuğumdan kalan zamanlarda kendime ancak bunları yapacak kadar vakit ayırabiliyorum benim konularımın çoğu chevroletclubtr de var hocam dilim döndüğünce paylaşım yaparım

Mesela burda alıp montaj yapıp kullandığım multimedia cihazı konusu var
    https://forum.donanimhaber.com/yeni-aveo-android-navigasyon--110534804#110534804

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 26 Temmuz 2017; 11:52:41 >

• Nuvanda86 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, geçmiş olsun hocam nasıl bir ivme ile vurmuş ki çelik barı zedelemiş anlamadım , araç konusunda da en doğru seçimi yapmışsınız pişman olacağınızı sanmıyorum, tabiki tr den çekilme hoş olmadı ama ilk zamanlara göre aracın piyasası oturdu , zaten bilen araştıran insanlar tercih ediyor, bir de şu yönden düşünün aracınızın yüzü hiç eskimeyecek , makyajlı kasa gelmediği için

Motor sesi için bitüself veya firex nereye yapabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuvanda86

Motor sesi için bitüself veya firex nereye yapabiliriz ?

ön kaput altındaki kaplamanın altına yaptım davlumbaz içlerine eskisi kadar gelmesede yine de geliyor motor ısındıktan sonra camlar kapalı olduğunda motor sesi çok çok az geliyor , motor soğuk iken bildiğiniz traktör , mj ler sesli çalışıyor zaten diğer dizellere göre
  • Merhaba. Yarın bir aksilik çıkmazsa 2012 otomatik vites 60000km aveo lt sedan alacağım. Forumu detaylı karıştırmadım daha, 39000 liraya anlaştık. Kaza değişen boya yok. fabrika çıkışlı lpg'li ve ekran taktırılmış orjinal. Fiyat makul sanırım ne dersiniz?
    Mevcut sıkıntısı;
    Silecekten su gelmiyor silecek motoruna baktıracağız, sol ön teker davlumbazı taktirilacak,, direksyonda hafif boşluk var sanırım. Ekspertizdeki arkadaş şanzumanlarda kronik sıkıntı var, hafif vuruntu yapıyor dedi. İnşallah ağız tadıyla kullanırım...

Eski arabam da chevrolet kalostu, otomatik vites, 123bin km'de sattım 23.500 liraya, tavan hariç boyalı, değişensiz idi..Aveoya yükselttik bakalım..sıradaki captiva olur artık
  • Hocam su fıskiyelerinin kaput içindeki ses izolasyon giydirmensinin içinde hortum birleşim yerleri var, orayı kontrol edin. Kontrol için kaputu açık tutup, silecek kolunu kendinize doğru en az 5 saniye tutun, kaputtan su akıyorsa bahsettiğim parçayı pimlerinden dikkatlice söküp, hortum birleşim yerlerini kontrol edin. Lpg li aveolarla ilgili pek bilgim yok. Lakin fiyat bana yüksek geldi. O fiyata tertemiz bir dizel LT alınabilir. Tabi otomatiği yok dizelerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R50 -- 26 Temmuz 2017; 14:12:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R50

Hocam su fıskiyelerinin kaput içindeki ses izolasyon giydirmensinin içinde hortum birleşim yerleri var, orayı kontrol edin. Kontrol için kaputu açık tutup, silecek kolunu kendinize doğru en az 5 saniye tutun, kaputtan su akıyorsa bahsettiğim parçayı pimlerinden dikkatlice söküp, hortum birleşim yerlerini kontrol edin. Lpg li aveolarla ilgili pek bilgim yok. Lakin fiyat bana yüksek geldi. O fiyata tertemiz bir dizel LT alınabilir. Tabi otomatiği yok dizelerin.

Teşekkür ederim, yarın bakarım dediğiniz noktaya. 35-37 arasıydı kmsi 90-100bin olanlar,biraz uzun süre binerim diye düşündüm artık.
  • yeni araç alacağım için aveo mu satıyorum.
    sıfırdan tek farkı fiyatı. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-cok-temiz-yeni-aveo-sedan-ltz-14.500km-sifirdan-farksiz-465575648/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 27 Temmuz 2017; 23:53:41 >
  • Hocam 5 yıl 14.500 km 0 sayılır valla :)
  • Merhabalar, aranızda otomatik cam kaldırma indirme modulü alan veya kullanan var mı? Cruze için çok basit bir modül yapmışlar. Bizim araç için uygun fiyata bulamadım. Kullananlar varsa tavsiye bekliyorum.
  • Hareketlensin biraz buralar yeni yaptığım gündüz farları

CHEVROLET YENİ AVEO  TAKIMI CHEVROLET YENİ AVEO  TAKIMI

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.