Şimdi Ara

CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1.814
Cevap
28
Favori
101.787
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Chevrolet >> CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    337 Mesaj

herkese selam. Bizde de aveo t300 1.3d ltz hb var. Ben hb kasaları daha çok beğeniyorum nedense. Ancak üzülerek aracımızı satıcaz. Eşim manuel vitesi rahat kullanamadığı için. Senelik km doldurmamasına rağmen bakımları yaptırdım. Eksik hiç birşey çıkmadı. Sadece arıza ışığı yandı ve motor arıza ışığı yaktı. Obd ile bağladık baktık söylenen arıza DPF basınç sensörü arızası. Ustam aracı 3000 devirde 15 20 dk kullanırsam ışığın söneceğini söyledi. Uzun yol yaptık geldik. Tüketimde hiç bir artış yok. Şehirleri arası balıkesir istanbul 4.7 ile tamamladım araçta 2 kişi klima ile. Dpf hakkında bilgim var. Bu basınç sensörünü sordum ancak pek bilen çıkmadı bu konuda bilgisi olan var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ontwerper -- 5 Mart 2018; 13:53:41 >
    |
    |
    Bahsedilenler: kaan0101

Hocam her makinada doğru sonuç vermiyor arıza kodları gm araçları için olan mdi tech cihazları var servislerde veya bazı özel opel servislerinde bu cihazlar hata bulma konusunda nokta atışı yaparlar, bu cihazlar pajalı olduğu için her yetkili ve özel servis kullanmıyor. Diğer cihazlar kaba taslak bir şeyler okuyor lakin usta sallamış dpf dolduğu zaman kadranda uyarı ışığı yanar code 89 hatası vermez ve dolu olduğu zaman tüketim artar ve araç çekişi düşer, sizin probleminiz başka birşey, code 89 genel arıza kodu olup turbo basıç sensörü , oksijen sensörü, kızdırma bujisi, yakıt sıcaklık sensörü vs. bir çok sebepten arıza kodu veriyor olabilir, bu arada Allah gönlünüze göre versin
    |
    |
    Ontwerper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaslar merhaba. Aveo var dizel 2012 model. Start stop bir turlu calismiyor ben calistiramadim. calismasi icin oneriniz nedir ? kullanim kitabindakilerin hepsini yapiyoruz tum sartlar uygun ama calismiyor bir turlu.

Yazdiklarinizdan edindigim bilgilere gore akumde problem var. Sanirim 2012den bu yana ayni aku var uzerinde. Akuyu sarj ettirip kullanmami onerir misiniz ?

Aku konusunda tavsiyeleriniz nedir? Cevabiniz benim icin onemli tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

teşekkür ederim. İstanbulda olduğunuzu varsayarak bu tarz bir tespit cihazını kullanan yetkili servis harici bir özel servis var mı bildiğiniz ? En azından onlara baktırım dpf basınç sensörü mü yoksa başka birşey mi öğrenmek istiyorum.
    |
    |
    kaan0101 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Ontwerper

teşekkür ederim. İstanbulda olduğunuzu varsayarak bu tarz bir tespit cihazını kullanan yetkili servis harici bir özel servis var mı bildiğiniz ? En azından onlara baktırım dpf basınç sensörü mü yoksa başka birşey mi öğrenmek istiyorum.

Maalesef İstanbul da değilim ama bulduklarınıza sorabilirsiniz bu cihazımı kullanıyorsunuz diye
    |
    |

Benim aküde orjinaldi geçen bayram da küt diye birden gitti, mazot almak için aracı stop ettim bir daha çalışmadı sıkıntı birde direksiyon elektrik destekli olduğu için güç almadan sağa sola dönmüyor, bu tip aküler şarj tutmuyor yenisi ile değiştirmek durumunda kalıyorsunuz, benimde son 6 aydır start stop çalışmıyordu akü bitmeden önce , tavsiyem agm yada efb akülerden yana olur varta veya mutlu alabilirsiniz.
    |
    |
    EtiquetteD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

72 amper cca değeri en yüksek olanı alın , cca(soğuk marş basma gücü)
    |
    |

Döktürmüşsün yine :) eline sağlık güzel olmuş.
    |
    |
    8346 Mesaj

eyvallah hocam birde şu sinyalli olanlardan aldım bunları deneyecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 2 Ağustos 2017; 10:40:13 >
    |
    |
    Nuvanda86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kaan0101

Yigit aku efb aldim taktim yine calismiyor

Orijinalden alıntı: EtiquetteD

quote:

Hocam 1-2 gün kullanın kendiliğinden düzelir , eğer düzelmez ise başka bir sıkıntı vardır

quote:

Orijinalden alıntı: EtiquetteD

quote:

Hocam 1-2 gün kullanın kendiliğinden düzelir , eğer düzelmez ise başka bir sıkıntı vardır

Hocam agm ile degistireyim mi bu kalsin mi ?

hocam normalde 1 gün sonra devreye girmeye başlıyor bende de oldu için rahat etmeyecekse ve sıkıntı yaratmayacaksa değiştir, hata kodu filan yok değilmi hocam araçta
    |
    |

hocam normalde 1 gün sonra devreye girmeye başlıyor bende de oldu için rahat etmeyecekse ve sıkıntı yaratmayacaksa değiştir, hata kodu filan yok değilmi hocam araçta

Hayir yok.

dediğim gibi normalde 1 gün sonra devreye giriyor, büyük ihtimal şu sebepten dolayı kendimce yorumum uzun süre start stop çalışmayınca araç ecu su programlamayı ona göre düzenliyor , veri normale döndüğünde tekrar eski haline dönüyor
    |
    |

270e efb yigitaku almistim calismadi 100 daha verdim agm aldim aninda calisti.

|
    |

Aynen hocam ben de varta agm akü aldım, taktırdıktan sonra ilk ışıklarda çalıştı ss.

@kaan0101 ön ızgaradaki led ışığı nereden temin ettiniz? Ben kaputun kenarında farların tam üstüne bir hat geçmeyi planladım. Led grubu kaputa sabitleme işini tam halledemedim. Ama sizin yaptığınız d şahanede olmuş üstad. Farların üstüne kaş gibi yapıp ön profildeki agresifliği arttırmak istemiştim.

Ellerine sağlık.

|
    |
    Bahsedilenler: kaan0101

çalışmasına sevindim ,bendeki ne agm ne efb hocam standart akü onumla bile sıkıntısız çalışıyor

|
    |

hocam orayı tavsiye etmem yapanlar vardı , pek sağlıklı olmuyor , ben bu u tip ledleri akşam değiştirdim o resmini attığım ledleri taktım daha güzel oldu yarın detaylı resim çekip atarım , u tipi cobled diye aratırsanız online satış sitelerinden ulaşırsınız

|
    |
    R50 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
SEO
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,334
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.