Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

****CHEVROLET KALOS??????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.460
Cevap
27
Favori
299.275
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Chevrolet >> ****CHEVROLET KALOS??????
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1048 Mesaj
      01 Kasım 2017 15:08:22
      Amin... daha iyisini alana kadar en iyisi bu :)
      |
      |

• Er
      10 Mesaj
      18 Aralık 2017 06:00:38
      Selamlar beyler bende chevrolet-kalos 1.2 8V SE almayı düşünüyorum ilk arabam olacak 2. Eli sıkıntı diyorlar sizce alayım mı ? Şimdiden cvp.icin thxhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-bayandan-kalos-2006-1.2-motor-69.000-km-507869080/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1639 Mesaj
      18 Aralık 2017 07:02:26
      2006 model chevrolet kalos 1.4 sx otomatik hb aracımı satmış bulunuyorum yaklaşık 4 sene kulladım çok memnun kaldım. İlana koyduğumun sabahı gitti. Arabam çok temizdi 125 binde full orjinal ama kasada çizikler vardı. 27.5 verdim aslında 28 kesinlikle son fiyatı ama mahalleden yan komşumuz ilanı görüp aramış bende aradığım bir araç buldum öyle verdim artık. Bende iyi ederinde gitti. Arabalarınız kıynetini bin piyasa felç.

|
      |

• Onbaşı
      39 Mesaj
      15 Ocak 2018 23:27:24

merhaba,

2005 1.2 se 8v aracımı sıfır aldım,hala kullanıyorum..yedek parça sorunu yok,parçalar cebinizi üzmez,rutin bakımları aksatmayın yeter.bu paraya bu yaşta fazla alternatif yok maalesef. temiz bulursanız alın ve binin,lpg ile gayet tasarruflu.. örnek; 42 lt.lik simit tipi tank ile (full depo 37 lt.civarı almakta) shell lpg ile 535 km. yaptım. lpg tercihim shell ve bp'dir. asla şaşmam. alırsanız hayırlı olsun şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasa63 -- 15 Ocak 2018; 23:29:10 >
      |
      |
      AVCl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      2 Mesaj
      12 Nisan 2018 02:54:36
      2005 chevrolet kalos 1.4 sx 16v aracımı 3 yıldır kullanıyorum araç hakkında merak edenler için yazma gereği duydum . aracı 200.000 km de aldım şuana kadar 230 bin oldu araçla ilgili öncelikle artı ve eksileri sonrasında da yaşadıklarımı anlatayım .

motor: gaz tepkisi güzel devirlenmesi olarak keyif veren bir motor . genel olarak 2000 ile 3000 devir aralığında kullanırım ancak daha üst devirlerde araç depara kalkıyor motor zaten opel ekotec II motoru

iç donanım : yeterli seviyede far yükseklik ayarı, immobileyzer, klima, direksiyon altı müzik çalar butonları , otomatik aynalar , isofix, çift bardaklık ön konsolda gizli , arka koltuklar ayrı ayrı yatırılıyor.

güvenlik olarak ise çift hava yastığı ve abs var ebd olduğu bazı sitelerde yazıyor ancak var mı bilmiyorum ..

öncelikle bu araç benzinde iyi yakıyor ben ankarada bu aracı genelde yokuşlu bir bölgede kullandığımdan 10 litreyi geçiyorum lpg atiker taktırmıştım şu an çok yakıyor 36 kuruş yakıyor yani 12 litre gidiyo 35 lik tankla şehir içi normalde 28-30 kuruş civarı

(şu an çok yakmasının sebebi ise boğaz kelebeğini temizletmedim hava filtresi dolmaya başladı.

2 sene önce 70 tl ile depoyu fullemiştim 31 litre felan almıştı 416 km sonra bitmişti uzun yolda o zaman şehir içi 24-26 kuruş gibi birşey yakıyordu .

arabayı seviyorum şehir dışında uzun yolda yormadı ancak hız 140 ın üzerinde çıkınca rüzgar sesi olsun yol sesi olsun rahatsız ediyor artık müziğe biraz ses vermeniz gerekiyor

şehir içinde atikliği en çok hoşuma giden artısı

yol tutuşu keskin sert virajlarda yana yatması olduğundan çok hızlı girdiğinizde korkutuyor onun haricinde bi sıkıntı görmedim

direksiyon netliği orta derece yeterli seviyede sertliği ne çok yumuşak ne çok sert vites geçişleri (manuel) gayet yumuşak insana yavaş kullanma hissi veriyor tabi gaz pedalına dokununca o his kayboluyor

araçta konfor fena değil sispansiyonlar yumuşak ancak çalışma aralığı şu şekilde yuksek kasiste güzel geçiyor ancak küçük çukurlarda direk hissediyorsunuz .

motorun bakımlarını yaptıgınız sürece sizi üzmeyen bir motor .

bu aracı kullananırken geçen sene araç hararet yaptı durumu hemen farkettiğim içinde sadece üst kapak conta yakması ile kurtardık . ancak neden hararet yaptı önce onu belirteyim aracın su termostatı arıza yaptığından ve bu arızanın ne gibi belirtisi olacağını bilmediğimden araç su termostatı motora su vermediği için yani kendini kapattığı için motor conta yaktı aslında azrıza belirtisi motor sıcaklığının sabit kalmaması yani sıcaklık ibresinin motor ısındıktan sonra sabit kalmamsı yukarı aşağı ara ara değşiklik göstermesi imiş bunuda sonrada öğrenmiş oldum .

aradan birkaç geçtikten sonra araç tekleme si motor devri yükselirken araç hızı önce yavaş kalkıp birden hızlanmalar stop etmeler motorrun beşik gibi sallanması gibi bir problem yaşadım .

bu arızayı çözmek için ankara ivedik sanayiye gittiğimde 8 ustaya gösterim kimse bulamadı ki gittiklerim opel ve chevrolet motoruna bakan ustalardı gelelim neden bulamadıklarına ostimde de 2 ustaya baktırdım ayrıca öncelikle kimisi arabayı 2 gün bizde bırak bi bakalım diyenler ancak ısrar ettiğimde baktıklarında genel söyle şu parçayı değşitirelim o arızalı değilse diğer parçayı değiştirelim gibi gibi gibi sürüp gidiyor diğer başka ustalar bilgisayarcı tayfa hemen bilgisayarı takıp abi egr arızalı o değişecek değişince yine yaparsa bobini değiştirecez yine yaparsa buji kablosu bujileri değiştirecez yine yaparsa onu bunu diye söyleyenler bu arada egr arıza gösteriyo çünkü içi kurum dolmuş egr nin ne olduğunu bilenler söylediğimi anlayacaktır egryi ustalar para kazanmak için temizleyelim derler ki 6 ayda bir içi kurum dolar o parçanın ancak egr yi iptal ettirmek en mantıklısıdır . neyse ustaların bazıları bobini değiştirelim dediler başka bobin taktık sorun aynı bujileri kontrol ettirdim baktık ki iki bujim çalışmıyor bobine dokununca kendine geliyor sonra kablosuna dokununca farkettim ki sıkıntı kablo teissatında hemen yakında iyi deikleri elektirikçiye gittim 20 tl ye işi çözdü bobin kablosunun bir dişi zarar görmüş geriye kaçmış soket başı kırılmış .. demem o ki eskiden ustalar motor sesinden ne olduğunu anlarlardı araç iki pistonda çalışıyordu yanlız kimse ya şu bujilere bakalım bi ateşleme nasıl diye uğraşmadı . her usta böyle olmaz lakin kimi laptopçu olmuş kimide karnı sıvazlıyor doymuş..

peki bu arıza nasıl oldu : arac conta yaktığında ustama ben yanındayken aracı topla demiştim ancak usta ben başımda birini istemem diyerek ben yanında değilken (çalışıyordum) motoru toplamış .

ancak sonradan farkettimki motor toplanırken bobin soketini kırmış motor da normalde olmayan ancak toplandıkttan sonra terleme gibi bir durum oldu ya üst kapağı oturturken conta kaydırdı yada kapak sıkarken kapak eğdi ancak eski motorun görüntüsü yok motor performansında kayıp yok yanlız can sıkıyor işte ..

ustan önemli usta motoru yaparken başında olacaksın ne yaparsa yapsın ..

tavsiyem : gaz kelebeğini kontrol ettirin ihmal etmeyin rölantide devirlenme yapar stop etme yapar

egr yi iptal ettirirseniz faydası olur

2 bin 3 bin devir aralığı en sağlıklısı bu motor için

motor isinmadan hareket ettirmeyin en az 5 dakika

frenlerde : bir zamanlar beşer diye bir marka kullandım çok beğendim ses yapmayan ve iyi tuttan yerli bir markaydı bulursanız tavsiyemdir

genel anlamda arabayı seviyorum şehir içinde hem içinin geniş olması kullanımı keyif veren bir otomobil olması parçasının pahalı olmaması gerçekten güzel .

• Çavuş
      80 Mesaj
      13 Mayıs 2018 12:28:57

hocam selamlar son bir haftadır rölantide devirlenme ardından stop ete durumu var bakımını yaptırdığım ustaya sordum benzinde kullan sorun olmaz benzinde kullanmıyorsun odan yapıyor dedi. benmzinde kullanmama rağmen sorun devam ediyor. acaba gaz kelebeği midir boğaz kelebeği falan mıdır ? bildiğin tanıdığınız usta varsa önerebilir misiniz ?
      |
      |
      OBirTürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      825 Mesaj
      14 Mayıs 2018 09:54:02

Boğaz kelebeğinden yapabilir.Yada rölanti sensörü.

İstanbuldaysanız iyi ustam var

|
      |
      denizci006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2006 Chevrolet Kalos HB 1.4 16V SX Gümüş Gri

SAMSUNG GALAXY S5 SM-900FQ
    • Teğmen
      190 Mesaj
      18 Mayıs 2018 20:25:50
      Arkadaşlar hayırlı ramazanlar . 1.4 se 8 v 2004 model calos almış bulunmaktayım. Forumu gezdim ama görememişte olurum hangi yağ kullanılıyor marka ve 10 40 mı mesela. Bakımı hakkında tam bilgili bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim

Demir tava geldi kömür tükendi Akıl başa geidi ömür tükendi
    • Yüzbaşı
      825 Mesaj
      18 Mayıs 2018 22:29:09

Bende 1.4 16V var.2009 dan beri 5w30 mobil esp kullanıyordum.Son 2 bakımda 5w30 motul xclean fe kullanıyorum.Çekişinden yakıtından sessizliğinden çok memnunum.5w30 full sentetik yağlar pahalıdır.Ama motorun sağlığı için en yararlı yağlardır.Ayrıca değişim periyodu 15000 kmdir.Tavsiyem iyi yağ kullanın.

|
      |
      emniye+ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      190 Mesaj
      18 Mayıs 2018 22:32:16
      Cevap için teşekkür ederim. Aracı yeni alacağım için başka bilmem gereken bir özelliği yada ayrıntısı vs varmı

|
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      22 Mayıs 2018 14:19:49

quote:

Orijinalden alıntı: kkarakoyun Bende 1.4 16V var.2009 dan beri 5w30 mobil esp kullanıyordum.Son 2 bakımda 5w30 motul xclean fe kullanıyorum.Çekişinden yakıtından sessizliğinden çok memnunum.5w30 full sentetik yağlar pahalıdır.Ama motorun sağlığı için en yararlı yağlardır.Ayrıca değişim periyodu 15000 kmdir.Tavsiyem iyi yağ kullanın. Alıntıları Göster
      Sizden bsşka yanıt veren olmadı ve aracın yağını değiltirmem lazım dediğiniz yağlar doğru kaliteli ama çok pahalı şu aşamada alamam. Fabrikasyon yağı nedir acaba yada kullanan diğer arkadaşlar hangi yağ kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emniye+ -- 22 Mayıs 2018; 14:20:25 >
      |
      |
      Bahsedilenler: kkarakoyun

• Yüzbaşı
      825 Mesaj
      25 Mayıs 2018 02:52:24

Fabrikasyon yağ 10w40 gm marka.

|
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      25 Mayıs 2018 16:28:24

Önerinize uyarak 5 30 yağ castrol değişim yaptırdım. Ama tedirgin olmadım değil.Dur bakalım sıkıntı olmaz inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emniye+ -- 25 Mayıs 2018; 16:29:59 >
      |
      |
      Bahsedilenler: kkarakoyun

• Yüzbaşı
      825 Mesaj
      25 Mayıs 2018 23:21:54

Valla dediğim gibi 2009 dan beri 5w30 kullanıyorum hiçbir sorunda yaşamadım şükür.

|
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      26 Mayıs 2018 17:02:16

5 30 castrol ile alakalı ilk izlenim araba sabah tık dedi çalıştı sıcak motor gibi . Sesi falan sağlıklı geliyor motorun. İnternetten 142 tl ye aldım. Hayırlısı bakalım

|
      |
      kkarakoyun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      825 Mesaj
      28 Mayıs 2018 19:49:03

İyi yapmışın.Castrol edge dir umarım.

|
      |

• Er
      2 Mesaj
      29 Mayıs 2018 17:53:22

araçta rolanti devirlenmesi gaz kelebeğinin pislenmiş olmasından kaynaklanmaktadır içindeki kapak kurumdan dolayı doğru kapanmıyor o yuzden de hava alışında ayarsızlık başgösterdiğinden ayarlama yapamıyor devirlenme sebebi ve stop etme sebebi bundan olur sana tavsiyem sanayide temizlettir 70 lira civarında temizliyorlar bunu yaptıracağın zaman aracın 1.1,5 saat soguması lazım gaz kelebeği sıcakken çıkarılmaz eğilme yapar aklında bulunsun ayrıca gitmişken egr yide temizlettir yararı olur .
      |
      |
      denizci006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      190 Mesaj
      29 Mayıs 2018 18:47:29

Evet castrol edge. Aslında boşa stres yapıyorum bu kadar kaliteli yağ neden sıkıntı çıkarsınki. Adam you tubede sıvıyağ koyuyor çalıştırıyor boşaltıyo geri normal çalışıyor araba.

|
      |
      kkarakoyun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      190 Mesaj
      29 Mayıs 2018 19:28:34
      Aracın yedek parçalarını genelde nerden temin ediyorsunuz? Bilinen bir yer varmı? Rastgelemi alıyorsunuz

• Yüzbaşı
      825 Mesaj
      31 Mayıs 2018 03:28:14

Castrol edge mobil esp ve motul xlean üst kalite yağlardır.Sorun yaşamazsın.Benim arabanın parçalarını sanayide opel chevrolet parçacısından alıyorum.

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Ankara Web Tasarım
web tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.