Şimdi Ara

****CHEVROLET KALOS?????? (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.482
Cevap
23
Favori
367.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özel mesajdan gönderir misiniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kkarakoyun kullanıcısına yanıt
    istek yolladım, teşekkürler.

• jcb7 J kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 15,000 km.oldu atiker gold kullanıyorum. kalos 1.2 aracıma.. son derece memnunum. sübap konusunda montaj yapan usta (esasen mak.müh.kendisi) 90,000 km.boyunca bir sorun yaşamayacağımı belirtti. ancak montaj konusu önemli. araştırmadan montaj yaptırmayın derim. kazasız sürüşler dilerim.
  • jcb7 J kullanıcısına yanıt
    benzinde çekiş nasılsa lpg'de de aynı.. bir fark hissetmedim ben.. tabi temiz yakıt da önemli.. benim sıralamam; 1.shell 2. bp 3.total... ağırlıklı shell ve bp alırım hiç sorun yaşamadım. kazasız sürüşler dilerim.
  • nasa63 kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır yoktunuz hoş geldiniz

90 bin km den sonra ne gibi sorunlar olabilirmiş?

• Selamunaleykum ilk arabamı alıcam nasipse su araca bakıp yorumda bulunabilir misiniz size zahmet alınır mı bu arac

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2005-model-temiz-chevrolet-kalos-429723479/detay/
  • nasa63 kullanıcısına yanıt
    Bende 1.4 kullanıyorum.Bizim araçlar çelik subab öyle 90000 kmde falan subab eritmez.Aldığımda 40000 deydi 56000 de lpg taktırdım.Şu an 197000 de hiçbi sorun çıkarmadı Allah'a şükür.Bu arada lpg dede en iyi çekiş ve oktan aygazda.Hepsini deneyip gazladım.Ancak şehiriçi dur kalk trafikte bp ve shellin menzili aygazdan fazla.

• Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim

subap problemi..

olursa servisler değiştiriyor zaten...

lpg'nin benzine oranla sağladığı tasarrufa değer
    subap konusunu km.olarak denemişsiniz, sevindim gerçekten...

aygaz hiç kullanmadım...

ancak full depo shell oto gaz ile 535 km. kullanmışlığım vardır...

daha fazlası yoksa rekor bende yani

bp de buna yakın değerler veriyor...

motor 1.2...

kazasız,arızasız sürüşler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasa63 -- 14 Mayıs 2017; 0:41:39 >
  • yakıttan farklı bir bilgi paylaşayım...

20 gün önce , 2. kez trigger setini değiştirdim...

110.000 km.iken...

gm marka trigger kayışı,vantilatör kayışı, direksiyon kayışı toplam 200 tl. parça ücreti...

ayrıca yıpranan sağ ve sol rot 90 tl...

işçilik 150 tl...

bilgisayarlı rot ayarı ve kış lastiği değişimi 80 tl...

trigger ilk değişimde 55.000 km.de idi, yani tam 55.000 km.sonra ikinci değişimi yaptım...

çıkan kayış belki 5.000 km.daha idare ederdi dedi usta...

kitabi değer olan 60.000 km.veya 5 yıl (hangisi önce gelirse) durumunu ilk değişimde 7 yıl 55.000 km.olarak uyguladım,

ikinci sefer 5 yıl ve 55.000 km.olarak uyguladım...

ilk çıkan kayış için usta " kopmaya yakınmış iyi ki değiştirdik" demişti...

son söz; 60.000 km.den bir kaç bin km.önce değiştirin, ya da 5 yıla mutlaka uyun...

kötü rüya görmeye veya allah korusun koptuğuna şahit olmaya değmez...

kazasız sürüşler dilerim...

not: devir daim pompasında sızdırma vs.olmadığı için usta gerek görmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasa63 -- 14 Mayıs 2017; 0:55:1 >

• İyi aksamlar. Sayfalarin neredeyse tamamini okudum. Faydali paylasimlar icin tesekkurler. Bu aralar 2004 1.4se lpg kullaniyorum. Araca guzel bir bakim yapilmasi lazim.

Ankarada servis/usta onerisi var mi acaba, bu konuda cok paylasim olmamis. Suraya gittim memnun kaldim, burada sunu yaptirdim vs. gibi. Bu on takimdan gelen sesler bende de var ve muhtemelen pek cok kisinin karsilastigi gibi rot/amortisor gibi parca degisimiyle gececek birsey.

Ek olarak vites gecislerinde, ayagimi gazdan cekip debriyaja bastigimda sanki gazdan ayagimi cekmemisim gibi yaklasik 2sn devir sabit kaliyor daha sonra dusuyor. Bu durum da ozellikle ilk 3 viteste vites degisim aninda silkelemeye yol aciyor.

Ankarada yasayan arkadaslardan hem bakim hem de tamir tadilat icin usta/servis/yedek parca temin edebilecegim yer onerileri bekliyorum.

Saygilar.

Edit:Telefondan yazmak durumunda kaldim, turkce karakter sikintisi icin kusura bakmayin.@oznugurlu @kkarakoyun @nasa63 @Wüstenkönig

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citoyenfrançais -- 31 Mayıs 2017; 22:35:10 >

• sarpcore kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, geçmişten bu zamana olan mesajları okuyordum. Mesajınız dikkatimi çekti.

2012 Haziran ayından itibaren 2004 1.4 16V SX Manuel kullanmaktayım. Aldığımdan beri hava yastığı lambası yanıyor, ustaların dediğine göre açılmamış. Bu durum beni rahatsız ediyordu. Bununla ilgili sorum var. Sanayiye gittiğimde makine bağlıyorlar. Bi iki direnç bağlıyorlar. Lamba sönüyor. 1 gün sonra veya 2-3 saat sonra tekrar yanıyor. Bu lamba yandığı sürece olası bir kaza durumunda havayastıklarının açılmayacağını söyledi.Direnç bağlattırmaktan bıktım :)

Başka bir ustaya gittiğimde bu lambanın hava yastıkları için sorun olmayıp açılacağını, sadece arızalı olan kısmın çalışmayacağını belirtti.

Bende ne yapacağımı bilemedim. Hangi ustaya güvenmeliyim? Açılacak mı açılmayacak mı bu yastıklar :) Yorumlaraan sevinirim.

• Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    Ben bu işlemi yaptırdım, malum siteden sipariş verdim. Ürün gelince anahtarcıya gidip bir anahtar çektirdim. İçindeki immobilizer çipinide değiştirdim. Bununla arabayı çalıştırıyordum fakat kapıları açamıyordum. Müsait zamanda kumanda panelinin montajını yaptırdım. Sorun kalmadı. Bu işlem için toplam 100 liraya mâl oldu.(40 tl kumanda, 30 tl 2 adet anahtar çekimi, 30 tl montaj)

• Wüstenkönig W kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wüstenkönig

Merhabalar, geçmişten bu zamana olan mesajları okuyordum. Mesajınız dikkatimi çekti.

2012 Haziran ayından itibaren 2004 1.4 16V SX Manuel kullanmaktayım. Aldığımdan beri hava yastığı lambası yanıyor, ustaların dediğine göre açılmamış. Bu durum beni rahatsız ediyordu. Bununla ilgili sorum var. Sanayiye gittiğimde makine bağlıyorlar. Bi iki direnç bağlıyorlar. Lamba sönüyor. 1 gün sonra veya 2-3 saat sonra tekrar yanıyor. Bu lamba yandığı sürece olası bir kaza durumunda havayastıklarının açılmayacağını söyledi.Direnç bağlattırmaktan bıktım :)

Başka bir ustaya gittiğimde bu lambanın hava yastıkları için sorun olmayıp açılacağını, sadece arızalı olan kısmın çalışmayacağını belirtti.

Bende ne yapacağımı bilemedim. Hangi ustaya güvenmeliyim? Açılacak mı açılmayacak mı bu yastıklar :) Yorumlaraan sevinirim.

bende iki defa yaptırdım ama belli bir süre sonra yine yanmya devam ediyor.ugrasmak istemedim oyle bıraktım.ama işin ilginci bu ısık bazen yanıyor bazen yanmıyor.mesela 1 haftadır yanmıyor.

• Arkadaslar merhaba.1.4 16v sx kalosumun şubat ayinda motorunu rektefiye ettirdim baya bi masraf ettim.Masraftan once 26.5 litrelik gazla sehiriçi 240 km yol gidiyordum ama sonrasinda 220 km ye falan dustu.Simdi ise klima ile 195 200 km anca gidiyor.Sizlerin yakıt durumu nasıl acaba ?

• kahrama_357 K kullanıcısına yanıt
    Klima açık 30 krş civarı yakıyorsunuz.Araç otomatikse normal kabul edilebilir manuel ise çok.Ben istanbul şiçi full klima açık 25 krş yakıyorum.

Aracim Manuel. Adanadayim iste baya gaz ayari vs. Hepsinide yaptirdim ama su an 100 km de 13 litre yakmasi banada cok geldi.

• Arkadaslar selamlar. Eşim icin otomatik arac almayi dusunuyorum. 2004 model kalos 1.4 130.000km'de lpgli 23.000Tl piyasasini pek bilmiyorum, aslinsa hep onyargili yaklastim bu markaya, otomatigi, yakıtı ve fiyati hakkinda yorumlarinizi rica ederim.

• Selamlar

motor yağı konusuna ben de katkıda bulunayım.

Geçen yıl sonuna doğru Mobil1 x3000 super 5w40 koydum LPG li aracıma çok memnunum aynısını yine değiştireceğim 2bin km sonra .aracım 2004 model 1.4se 83hp 107bin km de.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.