Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (963. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.531.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 961962963964965
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samet baba

quote:

Orijinalden alıntı: disclosure
    Tecrübeli arkadaşlardan bir konuda yardım bekliyorum.

Aracımı alalı 25 gün kadar oldu (Plus D.E.) yalnız ilk günden beri sağ taraftan sinir bozucu bir lokurtu geliyor. Kapı içlerinden mi yoksa ön takımdan mı çözemedim. Forumda bir aralar bu tarz sıkıntıları okumuştum ama şimdi bulamadım.

Servise gitmeye (odak topkapı) karar verdim artık araç sürmek keyif vermemeye başladı çünkü. Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar bu sorun neden kaynaklanıyor çözümü nedir gibi bilgiler verirse çok memnun olurum. Servise gittiğimde sadece lokurtu geliyor demek istemiyorum.

Benda ayni durum bir senedir var, sebebi bulunamadi, izmir merkez den gelen cevap ise; aracin karakteristik ozelligi imis. Sen alirken satici boyle bir ozellikten bahsetti mi sana? Ha birde forumda okumustun ama umursamadin aracin goruntusu ve ozelikleri cezbetti degilmi? Umarim sorununa en kisa zamanda cozum bulursun da benim gibi 1sene ugrasmazsin yada diger bir arkadasta oldugu gibi satmana sebep olmax...

samet babaya aynen katılıorum bende izmirde oturuorum aynı sorunları bende buraya yazdım ve maalesef bu sesin çaresi olacağını düşünmüorum bu sesle yaşıcaz ne yazıkki 1 sene daha binip satıcam zatenarabayı iyice soğudummm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lanciaHF

quote:

Orijinalden alıntı: joliva

valla ha başlar ha başlıycak derken 13500 km ye geldim. TRafiğe çıkışta 13. ayına dayandı.. Bu lıkırtı-lukurtu sesi hala bende yok.. Artık nasıl bir sestir merak etmeye başladım.. bu sesi blue-ray disc'e falan kaydeden olursa 5.1 SURROUND-DTS-DOLBY DİGİTAL PROLOGİC ses sisteminde DİNLEMEK isterdim....

Walla bende de yok. Servis filo şefini oturttum yanıma, o bile zorladı kendini. Var sanki ama az mı, yok galiba falan dedi... Net olarak benim de duymuşluğum yok ama aracı sattıracak bu sesi merak etmiyor değilim...

bende de ses yok, gittim kapı kilitleri aldım ama onlar "zırıltı" yapıyor
  • Bu s...in arabasını isteyene 1 saatliğine, 1 gunlugune vereyim,
    kullansın da dinlesin onden gelen sesleri, lokurtu mu tıkırtımı her ne boksa.
    amortisor desen su anda uzerindeki 4. amortisor.
    her turlu mod. denemesi yapıldı , kalıper pimleri, amortisor şapkalarına yastık,
    ya tamır edilecek, direksiyon kutusumu yoksa ne haltsa değişecekler,
    ya mahkemeye verecem, yada satıp kurtulacam diger arkadasın yaptıgı gibi.
    Mahkemeye verirsem rezil ederim gazeteye cıkarlar 1 cruze bile satamazlar.
    Ses duymadıgını soyleyen arkadaslarımda belki bendeki gibi ses yoktur,
    ancak şu var ki, araclarını muzik acmadan bir 500km kullanmalarını rica edecegim.
    sonra da 2010 model bir FOCUS, MEGANE, TOYOTA , HONDA, OCTAVIA, ERA araclarından birini kullansınlar bir 100km.
    sonra yorum yapılsın lutfen bozuk bir yolda cruze bu araclar kadar sessiz ve tıkırtısızmı?
    o zaman yorum yapmalarını rica edeceğim !!! surekli tek bir arac kullanana ozellikle de
    surekli muzik acıksa tabiiki cruze da ses ve tıkırtı yoktur. EN sessiz araç odur.
    ayrıca adam yazmış beylikduzundeki servis yetkilisinin onden gelen seslerle ilgili şikayetlere mazeret uydurmakla ilgili itirafını
    VE bir sey soracağım arkadaşlar niye yer gök satılık cruze kaynıyor,
    biri bunu acıklasın yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 30 Ocak 2011; 1:59:46 >
  • Valla arkadaslar buranin yollari tek kelime berbat!!! her yer yama, her yer cukur. 3 gundur arabada muzik bile acmiyorum, lokurdu filan gelmiyor sadece cukurlara dusdukce lastik sesi gibi bi ses geliyor. Aracim 2000 km yi gecti. Turkiyede nasil CRUZE' nin durumu bilmiyorum ama Moskova' da CRUZE gozle gorulur bi ilerleme katediyor. ilk zamanlar pek goremiyordum ama simdi her yer CRUZE oldu burda. Daha oncede yazmistim bu konuda kis sartlarinin cok agir gectigi ve yollarinin bu kadar kotu oldugu bu yerde CRUZE sinavini bana gore basariyla vermistir. Boya bakimindan motor bakimindan en agir sartlarda cok sukur bi sorun vermedi. Boyasi kotu filan diye de yazilar okumustum ben arabaya aldigim gibi biniyorum boya koruma filan da yaptirmadim, 1 ay once kadar arabanin uzeri komple 3 cm kalinliginda buzla kapli kalmis sabaha kadar yinede bi sorun yok boyasinda masallah!!. Ayrica ben baska araclara da bindim hemde son model Porsche cayman 2010, 2009 Hyundai Santa Fe, 2009 Skoda Octavia Tour, Mazda 6 2010, Nissan X-Trail 2009. cukurlara bu araclarla dusuncede ayni ses benim arabada da ayni ses. Yanlizca geri geri giderken anirma sesi basladi, onuda bugun yetistirebilirsem servise goturup baktiricam bakalim ne diycekler burda.
  • Anlatmak istedigim , araclarin hepsinde sol koltukta yani surucu koltugunda bulunmak ti....
    Ayrica aracin 2000km de imis , bence yanit yazmakta sevinmekte aceleci davranma istersen. Bundan onceki hic bir aracimda 100-150bin km on takimdan ses gelmedi, garanti dahilinde servise gitmedim, bu tip sorunlari dile getiren 1 degil 2 degil 10larca 100lerce cruze kullanicisi var, ama diger kullanicilar rahatsiz oluyor, arac lekelenecek, deger kaybedecek diye....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 30 Ocak 2011; 11:22:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

Anlatmak istedigim , araclarin hepsinde sol koltukta yani surucu koltugunda bulunmak ti....
    Ayrica aracin 2000km de imis , bence yanit yazmakta sevinmekte aceleci davranma istersen. Bundan onceki hic bir aracimda 100-150bin km on takimdan ses gelmedi, garanti dahilinde servise gitmedim, bu tip sorunlari dile getiren 1 degil 2 degil 10larca 100lerce cruze kullanicisi var, ama diger kullanicilar rahatsiz oluyor, arac lekelenecek, deger kaybedecek diye....

1- en azindan benim arac deger kaybedecek diye bi derdim yok. Burda istenildigi kadar kotulensin aracin Moskova'daki degerini etkilemez.
    2- Ne fark var arada sol tarafda veya sag tarafda oturmakla? Sonucta bi ses varsa ordan da ordan da anlarsin.
    3- Evet aracim 2000 km de ama ben cok iyi test ettim, dusdugum cukurlari bi gorsen, hemde hergun
    Ayrica ben sana haksizsin diye bi sey demedim olabilir, lokurtu sesleri gelmese yazmazsiniz herhalde buraya, ben sadece benim aracim nasil onu paylasiyorum, sizin soyledikleriniz yalan, dolan demiyorum!!! Eger bu kadar soguduysaniz, bence satin aracinizi hosunuza giden, daha az yakan, daha konforlu, ses gelmeyen bi arac alin ve bizimle de paylasin. Ben simdiden CRUZE'nin yeni cikacak hatchback modelini siparis vermeyi dusunuyorum. Daha iyi bi sey varsa onu alalim ayni paraya!!!
  • daha 500km de arabam...bi süre ses sistemini açmadan aracı kullanmaya karar verdim bende bi bakalım bizde varmı ses...
  • şimdiiii.........
    bu sesleri duyma hikayesi bence kişiden kişiye, şehirden şehire, yoldan yola fark ediyor.
    bazı cruze lar 2.000 de bazıları 12.000 de duyulmaya başlıyor.

eğer bu GM bu kaliper takımını ve pimlerini aynı taşerona yaptırıyorsa şu andaki tüm üretilen cruze larda aynı malzeme var.

bu kaliper sesi belki bende daha öncedende vardı ama duymuyordum. taa ki bir gün olympos-çıralı (yol berbat 10 km hızla gitmek gerek)
    ertesi günde alanya kalesine bir gezi yapana kadar. bilen bilir, çok dik uzuuuun arnavut kaldırım taşlı bir yoldur.
    ilk orada duydum -ki o güne kadar bende forumu okuyup bende ses yok derdim- dedim ne bu tıkır tıkır ses
    ilk önce karter muhafazasından geliyor dedim. ertesi gün ses şehiriçinde nispeten düz yol olduğundan azaldı. çukur haricinde
    duyulmamaya başladı. ama artık benim kulaklar bir kere o sesi duyduğu için dikkat kesilip duyar oldum.
    veee servise gittim, kaliperlerle tanışmış oldum. 2-3 aylık uğraştan sonra önleri ve arkaları kendim ilgilenerek fiber burç yaptırdım kurtuldum........

(servislerin bazıları haberimiz olmadan bu işlemi yapıyor. pek çok araçta da araç sahibinin haberi bile olmadan garantiden yapıldığını düşünüyorum.
    benim cruze da haberim olmadan arkalara yapmışlardı. üzerine gidince yapıldığını ortaya çıkardım. yeni pimler getirttirdim, taktırdım ama sorun
    devam edince bu sefer yine garantiden tüm aşamalarda ilgilenerek, içime sinerek burç yaptırarak sorunu kendi tarafımda bitirdim,
    şimdi rahatım)

GM gurubunun süspansiyonları sert ben 2003 den beri opel gurubu kullandığım için alıştım ama başka bir marka kullandığımda
    yaaa ne kadar yumuşak araba demektende kendimi alamıyorum....

bu sorun hariç arabamdan genel anlamda memnunum, tüm beklentilerimi karşılıyor.
    heleki ünsal tatilde cruze u benim evin önünde. evden her çıktığımda iki cruze görmek hoşuma gidiyor.

ed.harf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Ocak 2011; 17:14:43 >
  • Benim aracın değeri değil 12.000 TL ye isterse eksiye düşsün (satarken bide üzerine ev arsa falan veriyim) ben satışa çıkarmadıktan sonra, 7 yıl kullaNMAYI DÜŞÜNDÜKTEN sonra neyi değiştirir ki düşük fiyatlar... Ben yine aldığım fiyat olan 35.000 e biniyorum benim için manevi değeri de budur... Ama keyfimden mi , arabaya krank milinden zincirle bağlı olduğumdan mı 7 yıl daha binmeyi düşünüyorum .. Hayır.. Çünkü ben galericilik-oto alım satım tic. ith-ihr. taah. paz. ltd. şti falan değilim.... sonuç olarak ben en aşağı 7-8 birikim yaparak ve üstüne para koyarak araba alabilecek bir gelire sahibim.... Yoksa 2 yılda bir araba değişitirip bugün gidip yeni jetta 2011 comfort almayı bende isterdim.. Başlamışım Cruze' una da GM ine de !!!!!! 56.000 ini sayan gidip comfort DSG YENİ JETTA ALMALI cruze la hiç uğraşmamalı......
  • Bence artik cruze un piyasasi yavas yavas oturuyor

Arabayi alali 4 ay oldu ve ilk aldigimda bizim mahallede benimki ile 2 tane vardi

Simdi ise 6 adet var. Aralik ayindan sonra iyice cogaldi

Dipnot: 2010 yilinda 41.500 adet arac satan opel, yili lider bitirdi
  • bu forumda takılan 10-15 cruze kullanıcı var. onlarında %50 si kaliper yada tıkırtı-lokurtu problemli.....

şimdiii acaba bu foruma takılmayan kaç bin kullanıcı bu sorundan muzdaripte bizim haberimiz yok.............

konu arabayı satıp başka araba almak değil. bu arabayı severek aldık kronik sorunu var. ama GM bunu neden görmezden gelip
    sorunu ortaya çıkanları bu arabadan soğutuyor. aracın imajını neden zedeliyor, neden karizmasını çizdiriyor.....
    konu satmak olsa; aldım 35.000 e, satarım 32-33.000 e üzerine koyulur 3-5-7.000 tl alınır başka araba. sonuçta kimse cruze ile doğmadı........

aracın sağ koltuğunda oturup hiç birşeyle ilgilenmeden yayılmak başka,
    sol koltuğunda oturup tüm yola konsantre olup tüm çukur, tümsek, ses, hareket, trafik -artık her ne varsa-
    duymak görmek ilgilenmek bambaşka......

ben bunu en iyi ünsalın arabada o sol koltukta araba, yol ve trafikle ilgilenirken bende sağ koltukta yayılırken anlıyorum..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Ocak 2011; 19:06:56 >
  • @milelisli,

Soyle bir ekleme yapayim,
    Evet bu paraya daha guzel gorunen baska bir arac yok ne diyeyim benim de hosuma gidiyor satmamak icin direniyorum, bu paraya yurur aksami bu kadar kusurlu ve sorunlu baska bir aracta yok, bu paraya satilipta bu kadar cok ve cabuk ikinci ele dusen bir arac ta yok, bu paraya satilip ta kronik sorundan bu kadar cok sikayeti olan bir arac ta yok, bu paraya satilipta bu kadar hayal kirikligi yasatan baska bir arac yok.
    Cruze ne ilk aracim, nede son olacak, 3-4 sene kullanirim diyordum, ama 2 seneyi zor tamamlarim gibi gorunuyor.
    Bkz. en yeni tasarimlardan dacia duster, cikali 1 sene olmadi, f/p orani orani en iyi olan araclardan biri, logan parcalari kullanilmis aracta resmen, en az 2000 arac satmislar, arastirin ne sorunu var, kactane 2 eli var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 30 Ocak 2011; 16:46:04 >
  • Sevgili Joliva
    56bin harcamana gerek yok
    40bine dizel, hatta 36bine alacagin benzinli Octavia , Jetta dan asagi kalir degil....
  • ön takımdaki ses hemen hemen çoğu cruze kullanıcısında var bende servise gittigimde karter koruma dediler lkalın pul attılar ama gene hikaye...yani aracı bu şekilde kabullenmek gerekli..büyük ihtimalle bir mani olmazsa bende aracıs atıyorum....
  • 2011 cruze lardada ses sorunuyla karşılaşan oldumu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulto23

2011 cruze lardada ses sorunuyla karşılaşan oldumu....

azıcık yukarıda, sayfa başına doğru
    2010 da aynı araba 2011 de...tek farkı CC............
  • ses sorunu olanlar şunları dikkate alabilirler mi?

stepnenin içine konan kriko takımını çıkarın, hatta stepneyi de çıkarın.
    arka koltuklardaki kemerleri sallanmaması için sabitleyin.
    torpido gözü ve diğer gözlerde ne varsa boşaltın.
    dikiz aynasında veya başka yerde sallanınca sağa sola çarpan birşey olmadığına emin olun.

ses devam ediyor mu diye tekrar deneyin ve burda paylaşın.

sadece bir öneri ve merak...
  • Ben aracı alalı 7 ay kadar oldu zaman zaman araca jant, navigasyon vs yaptırsam mı diye düşünüyorum ama bir taraftan da satsam aksesuara para vermeyecekler yazık olacak diye düşünüyorum. Daha önceki 2 arabam dizel olduğu için dizelle devam etmek istiyorum (misal Volvo s40, Misal Sebring, Misal Avangar, ) Sizce cruze'a masraf yapmak ölü yatırım mı olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sLevin -- 30 Ocak 2011; 23:20:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

ses sorunu olanlar şunları dikkate alabilirler mi?

stepnenin içine konan kriko takımını çıkarın, hatta stepneyi de çıkarın.
    arka koltuklardaki kemerleri sallanmaması için sabitleyin.
    torpido gözü ve diğer gözlerde ne varsa boşaltın.
    dikiz aynasında veya başka yerde sallanınca sağa sola çarpan birşey olmadığına emin olun.

ses devam ediyor mu diye tekrar deneyin ve burda paylaşın.

sadece bir öneri ve merak...

o dediklerini zamanında ben uyguladım ama nafile...
  • 
Sayfa: önceki 961962963964965
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.