Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2010. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20082009201020112012
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canciger

arkadaşlar cuma sabahı lpg montajı için usta ile anlaştık landirenzo veya brc hangisini istersen onu takarım diyor 1850 tl 9 taksit proje dahil ruhsat işlemleri hariç fiyat 2 gün düşünmek için vaktim var. usta brc diyor siz ne dersiniz?

BRC Mİ LANDİRENZO MU?

Zor karar!!!! Cruze için lpg tecrübem olsaydı yardımcı olabilirdim!!

Benim gibi tam 5 yıl 3 ay cruze kullanıp bu süre içinde net 45 bin km yol yapan biri için yıllık 9 bin km ye lpg ihtiyacım hiç doğmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joliva kullanıcısına yanıt
    tşk ederim nice arızasız kazasız yıllara...

• quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Merak ettiğim bir şey var.

Cruze 1.6 motoru Opel Astra H-J ve Vectralardaki 1.6 motorları ile aynı mı ? 1.4 T motoru Astra ve Insignia'daki motor ile aynı mı ?

Vectra yı bilmiyorum ama 1.6 Astra H/J kasa ile Cruze 1.6 aynı motor; 1.6 Ecotec

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Cruze 1.6 motoru Opel Astra H-J ve Vectralardaki 1.6 motorları ile aynı mı ? 1.4 T motoru Astra ve Insignia'daki motor ile aynı mı ?

Vectra yı bilmiyorum ama 1.6 Astra H/J kasa ile Cruze 1.6 aynı motor; 1.6 Ecotec

O zaman 1.4 de aynıdır. Teşekkürler ederim
  • quote:

quote:

quote:

O zaman 1.4 de aynıdır. Teşekkürler ederim

Onu atlamışım. Evet 1.4T de aynı, o tamamen birebir, 1.6lar manifold/yazılım/euro6 derken 115/113/124/117 bg diyerek farklılaşıyor ama alt yapı aynı motor.

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    Alacağın aracın, küçük hacmi/4 hava yastığı haricinde pek bir kötü tarafı yok.

Birde hep kızdığım bir şeyi var; 90bg!!

Oysa 105bg'lik versiyon daha iyi iş görecekken, bu araçta(yada seat/skoda b sınıfı) neden 90 bg kaktırılmaya çalışılıyor anlam veremiyorum?
  • @joliva bu gün WhatsApp'dan yollamış.

Gözümüz PLUS görsün.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-hatasiz-boyasiz-254529981/detay

Bırak PLUS'ı LS'yi, bildiğimiz BAZ versiyonu plus diye itelemeye çalışmak bu olsa gerek!
  • quote:

Oysa 105bg'lik versiyon daha iyi iş görecekken, bu araçta(yada seat/skoda b sınıfı) neden 90 bg kaktırılmaya çalışılıyor anlam veremiyorum?

Cruze'dan sonra guvenlik konusunda Polo'yu pek dilime almak istemiyorum. Allah tecrube ettirmesin..

105 lik olarak cikartmamalarinin nedeni bence guvenlikle alakali. Her ne kadar dort teker disk olsa da frenlerin gucunun yetmeyeceginden kaygilanip gucu zayiflatmis olabilirler. Tabi bu benim fikrim bir yerde okumadim boyle birsey.

Eger guc yetersiz gelirse yazilimla 120-130hp cikartabilirim. 😎 Saka bir yana motor bu anlamda turbodan dolayi esnek. Her ne kadar ben yapmayacak olsamda isteyen icin bir secenek.

Benim icin sorun cikartmasin, donanimla mutlu etsin yeter. 1.2nin her yeri ucup, kacsa ne olur..

Ilandaki Cruze ve donanim paketi ates ediyor. 🔫

Cruze demisken arabanin arkasinda yag ile geziyorum %8.5 benzin harciyorsam 1 litreye yakin yag tuketimim var, yakit tuketim basligina yazacagim. 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Cruze'dan sonra guvenlik konusunda Polo'yu pek dilime almak istemiyorum. Allah tecrube ettirmesin..

105 lik olarak cikartmamalarinin nedeni bence guvenlikle alakali. Her ne kadar dort teker disk olsa da frenlerin gucunun yetmeyeceginden kaygilanip gucu zayiflatmis olabilirler. Tabi bu benim fikrim bir yerde okumadim boyle birsey.

Eger guc yetersiz gelirse yazilimla 120-130hp cikartabilirim. 😎 Saka bir yana motor bu anlamda turbodan dolayi esnek. Her ne kadar ben yapmayacak olsamda isteyen icin bir secenek.

Benim icin sorun cikartmasin, donanimla mutlu etsin yeter. 1.2nin her yeri ucup, kacsa ne olur..

Cruze demisken arabanin arkasinda yag ile geziyorum %8.5 benzin harciyorsam 1 litreye yakin yag tuketimim var, yakit tuketim basligina yazacagim. 😄

Aynı kasa dsg şanzıman ile 105bg sunuluyor?(ibiza SC de 105'likti). Tamamen ticari olduğunu düşünüyorum. Maksat Golf'ler tıknaz gözükmesin olabilir.

Benim aracın biri 1.2 82bg, 1.4 100bg. İkiside Atmosferik, bana yeterli geliyor. Hele Cactus kilo avantajı ile epey önde, sürücüsüz ağırlık 975kg.

1.2 turbo 90bg de o araca yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Arkadaşlar, beyaz plaka ampulleri bizim araçlarda arıza lambası yakıyor mu acaba?

5 yıl 45 bin km yol aldığım cruze aracımda

Ön sarı park ampulleri Mavi/Beyaz led ampullere

Araç içi hem ön hem arka sarı tepe lambaları beyaz led ampullere

Arka plaka lambası yine beyaz led ampullere ďönüştürüldü...

hiç bir şekilde araçta baş dönmesi mide bulantısı halsizlik arıza lambası şikayetleri oluşmadı...

Dün ampulleri aldığım yerdeki adam biraz aklımı kurcaladı da. Arıza lambası yakacağını söyledi. Plakalıklara taktım beyaz led ampulleri ama araya röle gibi bir şey koydu. Akım düzenleyicisiymiş adı da. Sıkıntısız kullanıyorum şu an.

Bir de 1-2 gün içerisinde amerikan park modulü taktıracağım. Parkları açtığımda sadece sinyaller yansın istiyorum. Bu yüzden park ampullerini söktüreceğim. Park ampulleri olmayınca araba herhangi bir ikazda bulunuyor mu acaba arıza lambası gibi?
  • Bir de arkadaşlar spor yay düşünüyorum. 5 cm'lik yay alırsam orijinal amortisörlerle kullanabilir miyim? Sürtme, uyumsuzluk ya da buna benzer bir sorun yaşar mıyım?
  • quote:

Bir de arkadaşlar spor yay düşünüyorum. 5 cm'lik yay alırsam orijinal amortisörlerle kullanabilir miyim? Sürtme, uyumsuzluk ya da buna benzer bir sorun yaşar mıyım?

@sfr2001 arkadaşımız 2. Cruze'u aldığında üzerindeki spor yaylar çıkartıp normale döndürmüştü. Arabayı sattı ama yaylar halen ondaydı, kenarda duruyordur.

• quote:

arkadaşlar cuma sabahı lpg montajı için usta ile anlaştık landirenzo veya brc hangisini istersen onu takarım diyor 1850 tl 9 taksit proje dahil ruhsat işlemleri hariç fiyat 2 gün düşünmek için vaktim var. usta brc diyor siz ne dersiniz?

BRC Mİ LANDİRENZO MU?

BRC nin belli devirden sonra benzin gönderen yazılımı vardı( istenen devir ayarlanabilir) Landi nasıl acaba?

Bu subap vs.sorunlar hangisi olusa olsun çıkacak, ha 10.000km ha ha 10.000km sonra.

Amaç ekonomi yapmak ise bana kalsa daha uygun fiyatlı Atiker takar geçerdim.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    atiker gold 1400 tl brc 1850 arada 450 tl var değer mi bilmiyorum yaklaşık bir aydır araştırıyorum landi renzo ve brc kullanan herkes menmun ve 100 bim km leri görenler var.

dediğiniz benzin püskürtme sistemi brc de ki adıyla vsr yani landirenzo da var atiker de bile var. genelde 4000 devir sonrası aktif hale getirilmesi tavsiye ediliyor.
  • Bu da benim aracım. Bugün amerikan park işini hallettim.
    2010 LS Plus.

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 23 Aralık 2015; 15:09:52 >
  • Arkadaşlar aracın saati hep geri kalıyor neden olabilir ?
  • Şuan araç yanımda değil tam olarak ne yazdığını hatırlamıyorum ama saat ayarlarında saati ................................. senkronize et tarzı bi şey yazıyor. Senkronizasyonu kapattın mı oluyor. Ben de yaşamıştım aynı sorunu.
  • quote:

atiker gold 1400 tl brc 1850 arada 450 tl var değer mi bilmiyorum yaklaşık bir aydır araştırıyorum landi renzo ve brc kullanan herkes menmun ve 100 bim km leri görenler var.

dediğiniz benzin püskürtme sistemi brc de ki adıyla vsr yani landirenzo da var atiker de bile var. genelde 4000 devir sonrası aktif hale getirilmesi tavsiye ediliyor.

İşte bende onu diyorum. Madem Atikerde aynı işlevde ve aynı işi görüyor, neden 450TL fazla verilsin?

Zaten işin can alıcı noktası montaj/işçilik/ayar...

O iyi olmadı mı, landi'de brc'de atiker'de aynı kapı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Aynı kasa dsg şanzıman ile 105bg sunuluyor?(ibiza SC de 105'likti). Tamamen ticari olduğunu düşünüyorum. Maksat Golf'ler tıknaz gözükmesin olabilir.

Benim aracın biri 1.2 82bg, 1.4 100bg. İkiside Atmosferik, bana yeterli geliyor. Hele Cactus kilo avantajı ile epey önde, sürücüsüz ağırlık 975kg.

1.2 turbo 90bg de o araca yeterli.

Senin dediğinde olabilir, hatta mantıklı. Amaç Golf'ü yüceltmek.

1.2 tsi'in Bursa içinde yakıtını Jetta'da beğenmiştim. Biliyorsun benim ortalama hızım genelde biraz yukarıda oluyor akıcı trafikten dolayı. Jetta bu hızlarda sakin kullanım tarzı ile kokluyordu (ki Jetta'da ki 8v lik motordu) Polo 16v olduğundan ve ağırlık farkından yakıt anlamında daha mutlu edecek diye düşünüyorum.

" Madem B segmentine indik, yakıt olarakta yüz güldürmeli " düşüncesindeyim. O yüzden performans olayına pek takılmıyorum şuan. Onun haricinde de 1.2 turbo yeterli gelecektir lazım olan yerlerde.

Golf'ün olmadığını öğrendikten sonra içimden geçen Civic'ti. Eğer fiyatta anlaşabilseydim Civic hb 1.4 100hp için, motorun performansı hakkında seninle konuşup ona göre karar verecektim. Benim kağıt üstünden anladığım motor resmen iki karakterli. 0-100 kağnı, sonrasında açıyor. Tüketim için biraz kısılmış bir motor sanırım.

Onun dışında çok fonksiyonel, çok güzel araba.

Hele ki o arka koltukların katlanması, malzeme kalitesi.. Keşke turbo benzinli seçeneği olup, fiyatı abartı olmasa. tam alınacak araç.
  • quote:

Bir de arkadaşlar spor yay düşünüyorum. 5 cm'lik yay alırsam orijinal amortisörlerle kullanabilir miyim? Sürtme, uyumsuzluk ya da buna benzer bir sorun yaşar mıyım?

5 cm lik yay çok fazla basmayacak mı? Yay işinden çok fazla anlamıyorum, gözümde canlandırdım da aşırı yapılacak araba.

Ülkemizin yollarının hali ortada sürekli ön düzen bozabilirsiniz, tabi karar sizin. :)
  • 
Sayfa: önceki 20082009201020112012
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.