Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1902. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19001901190219031904
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun Goodyear efficientgrip Performance 215/50R17 95W aldim. Tutus:A Tuketim:B 69db AB etiketi olan bir lastik.

Suan daha cok yeni oldugu icin ve gun icinde aldigimdan beri daha 100km/h hizin ustune cikmadigim icin yorum yapamayacagim fakat belirgin dikkatimi ceken noktalar:

-Lastigin yol tutus dengesi ve konfor ayari gercekten cok guzel ayarlanmis. Hamur yapisi muhtesem. eger ki virajlarda zaman kasar gibi kullanmiyorsaniz, biraz konfor, iyi tutus ve az tuketimse amac bu lastik size gore.

-lastik sesi kalmadi diyebilirim.

-Kabus olan cukurlardan artik cok cok rahat gececegim sanirim, bugun epey kasisten gectim fakat pamuk gibiydi masallah.

Eskisi gibi sert kullanmadigim icin bu lastikle tam istedigimi yakalamis oldum. Eger sakin kullniyorsaniz oneiririm, yoksa saglamina gazlanacak lastik degil, yumusak kalacaktir.

Sport confact 5 alsaydim sert gelecekti cukurlar kabusum olacakti istedigim gibi sonumleyemeyecekti. Bunda oyle sorunum kalmadi cok sukur. Epey arastirdim kismet goodyear'mis.

Fiyat 1725lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • supremum01 kullanıcısına yanıt
    Kış lastiği ile aralarında dağlar kadar fark var, değil mi?

Bence en iyi tercihlerden biri bu lastik. Umarım memnun kalırsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 1 aya kadar kışlık Petlas'ları çıkarıp orjinal Kumho'lara dönüş yapacağım. Yapacağım yapmasına da şimdiden kabus görmeye başladım @Supremum01'in dediği yol seslerinden ötürü. Çoğu kişinin beğenmediği, burun kıvırdığı kışlık Petlas'a geçince araca ses yalıtımı yaptırmış kadar fark etti çünkü. Arabaya 4-5 yıl daha bineceğimi bilsem bir dakika beklemez, Kumho'lardan kurturulurum ama 1-2 sene ancak vadesi kaldı gibi geliyor. O yüzden kafamın tası atmazsa eğer, Kumho'larla devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curva Sud -- 20 Mart 2015; 16:32:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curva Sud

Ben de 1 aya kadar kışlık Petlas'ları çıkarıp orjinal Kumho'lara dönüş yapacağım. Yapacağım yapmasına da şimdiden kabus görmeye başladım @Supremum01'in dediği yol seslerinden ötürü. Çoğu kişinin beğenmediği, burun kıvırdığı kışlık Petlas'a geçince araca ses yalıtımı yaptırmış kadar fark etti çünkü. Arabaya 4-5 yıl daha bineceğimi bilsem bir dakika beklemez, Kumho'lardan kurturulurum ama 1-2 sene ancak vadesi kaldı gibi geliyor. O yüzden kafamın tası atmazsa eğer, Kumho'larla devam edeceğiz.

Atmasın boşver. Sıkıntı sadece lastik sesi ve sertlik ise paranın cepte kalması daha iyi.
    Hayırlı olsun, güle güle eskit.

Normal kullanıcı olunca yumuşak hamur seçimi doğruyu veriyor. Değerleri de çok iyiymiş.

Fiyatı da ona göre iyi tabiki!..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Hayırlı olsun, güle güle eskit.

Normal kullanıcı olunca yumuşak hamur seçimi doğruyu veriyor. Değerleri de çok iyiymiş.

Fiyatı da ona göre iyi tabiki!..

159 kullandigim donemlerde cok fazla lastik bitiriyordum. Hem arabayi hem kendimi hemde lastikleri fazla hirpalayip yorardim.

Artik hem bu heyecanla savasmak istemiyorum hemde yas ilerledikce anlamsiz geliyor bu zorlamalar.

Standart bir kullanici gibi suruyorum arabami artik. Boylesi hem daha keyifli hem konforlu hemde guvenli oluyor.

Dun gece parayi dusununce yatakta bir sure uyku tutmadi. Sabah kalktigimda hic dusunmeden kendimi direkt lastikciye attim, odeme anini fazla hatirlamak ve sindirmek istemedigim icin icimden ritim tuttum, yeni lastiklerimi dusundum. :)

Hafta sonu eski kiyafetlerden birini giyip bodruma gidip kar lastiklerimi temizleyip strecle iyice sarip battaniyelere saracagim. Ne kadar az bozulursa o kadar kardir.

Ekleme: tesekkur ederim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 20 Mart 2015; 21:46:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Kumho kis lastigim hic beklemedigim kadar konforluydu, gel gelelim performance epeydir kullanmadigim kadar kaliteli bir lastik. Standart kullanici icin en kaliteli en verimli lastiklerden biridir sanirim.

Arabadan keyif aldim bugun resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammed cakir

Araç lpgli Landırenzo marka. Aracı 3 ay önce aldım ve şuana kadar hiç yanmadı Ve aracın çekişinde motor sesinde yürüyeninde farklı bir şey yok. Bu cihaz sürekli işime yarar gibi görünüyor önerebileceğin bi link varmı aliexpress den olabilir. Şuan için Acil olarak servise gitmelimiyim Bi sıkıntı yaratırmı.

Aracınız da landirenzo omega pulas var ise ve aygaz LPG aldı iseniz motor arıza ışığı yanıyor. Ne demini bilmiyorum ama yakıt fakir algılaniyor. LPG yi bitirip petrol ofisinden alınca muhakkak düzelecektir. Tabi başka bir sıkıntı yok ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Kumho kis lastigim hic beklemedigim kadar konforluydu, gel gelelim performance epeydir kullanmadigim kadar kaliteli bir lastik. Standart kullanici icin en kaliteli en verimli lastiklerden biridir sanirim.

Güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Tesekkur ederim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

quote:

Orijinalden alıntı: muhammed cakir

Araç lpgli Landırenzo marka. Aracı 3 ay önce aldım ve şuana kadar hiç yanmadı Ve aracın çekişinde motor sesinde yürüyeninde farklı bir şey yok. Bu cihaz sürekli işime yarar gibi görünüyor önerebileceğin bi link varmı aliexpress den olabilir. Şuan için Acil olarak servise gitmelimiyim Bi sıkıntı yaratırmı.

Aracınız da landirenzo omega pulas var ise ve aygaz LPG aldı iseniz motor arıza ışığı yanıyor. Ne demini bilmiyorum ama yakıt fakir algılaniyor. LPG yi bitirip petrol ofisinden alınca muhakkak düzelecektir. Tabi başka bir sıkıntı yok ise.

aracı yeni aldım benim arıza ışığıda yanıyor lpgden dolayı diye düşünüyorum ama önceki aracım da lpg'liydi ve yanmıyordu. devamlı opetten aygaz alıyorum önceki aracımda da aygaz kullanırdım o nedenle sorunun bu olduğunu sanmıyorum
  • Arıza ışığı LPG konusunda çok hassas. Farklı bir marka ya da aynı marka olsa bile yol üzerindeki farklı bir LPG istasyonu bile (kendi aracım adına) bu ışığın yanmasını sağlayabiliyor. Örneğin memlekete giderken rakımı yüksek bir mevkii var, oradan geçerken bu ışık yanmazsa şaşarım. Rakımın etkisi ne yöndeyse artık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RhPolitik -- 21 Mart 2015; 11:38:57 >
  • Ariza lambasi demisken: yaklasik 3 ay once aile ziyaretine babamlara gittik. Arabayi otoparkta gelisi guzel babamin arabasinin arkasina parkettim. Kendisi birsey icin disari cikacakken durumu soyledim benim aracla gidip geldi.

Yolda giderken ani fren yapmasini gerektirecek durum olmus, debriyaja basmadan freni koklemis. Araba yavas yavas gider halde stop edince, durmadan tekrar marsa basmis. ( eminim lambalarin sonmesini ve ibrenin selamlamasinida beklememistir. )

Geldiginde durumu anlatip ariza isiginin yandigindan soz etti. Ertesi gun servise goturdum, ani frenlemeden sonra beklenilmeden calistirildigi icin hata var sanmis o yuzden lamba yakmis.

Anladigim kadariyla Cruze'da bu lamba yakmanin hassasiyeti epey yuksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 21 Mart 2015; 12:06:07 >
    Yaşanan olay da pek normal sayılmaz ama

• 01levent01 0 kullanıcısına yanıt
    Nokta atışı yaptın kardeşim. 2 defadır aygazdan alıyorum kaliteli düşüncesi ile. Peki hangi gazı kullanalım önerileriniz.

• Ayrıca aracın rölanti devri 900 lerde tutuyorum arkadaşlar. sizlerde nasıl ve ideali nedir

• ,,,,
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

• quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Arıza ışığı LPG konusunda çok hassas. Farklı bir marka ya da aynı marka olsa bile yol üzerindeki farklı bir LPG istasyonu bile (kendi aracım adına) bu ışığın yanmasını sağlayabiliyor. Örneğin memlekete giderken rakımı yüksek bir mevkii var, oradan geçerken bu ışık yanmazsa şaşarım. Rakımın etkisi ne yöndeyse artık :)

önceki aracım ile ankarada (özellikle opeti tercih ederim) hiç ışık yanmadı rakım konusunda dediğinde haklısın antalyaya gittiğimde yanmıştı. bugun baktırdım yakıt fakir geliyormuş bu nedenle yanıyormuş ve lpg gaz ayarından kaynaklandığını eğer senin için yeterli ise daha iyi dedi az yakar dedi :D tabi öyle düşünmüyorum ayarı yaptırıcam.

bu arada servise gittim fren hortumlarının değişmesi için geri çağrı yapıldığını öğrendim hafta içi gidip yaptırıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: liviera

quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Arıza ışığı LPG konusunda çok hassas. Farklı bir marka ya da aynı marka olsa bile yol üzerindeki farklı bir LPG istasyonu bile (kendi aracım adına) bu ışığın yanmasını sağlayabiliyor. Örneğin memlekete giderken rakımı yüksek bir mevkii var, oradan geçerken bu ışık yanmazsa şaşarım. Rakımın etkisi ne yöndeyse artık :)

önceki aracım ile ankarada (özellikle opeti tercih ederim) hiç ışık yanmadı rakım konusunda dediğinde haklısın antalyaya gittiğimde yanmıştı. bugun baktırdım yakıt fakir geliyormuş bu nedenle yanıyormuş ve lpg gaz ayarından kaynaklandığını eğer senin için yeterli ise daha iyi dedi az yakar dedi :D tabi öyle düşünmüyorum ayarı yaptırıcam.

bu arada servise gittim fren hortumlarının değişmesi için geri çağrı yapıldığını öğrendim hafta içi gidip yaptırıcam

Lpg'li aracın cilveleri.

• Fakir zengin değil, ideal ayar en iyisidir.

LPG'li araç kullanarak kimi araçlarda kısmî sıkıntıya katlandığınızı fakat tasarruf ve çevre bilinci bakımından olumlu bir iş yaptığınızı düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 19001901190219031904
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.