Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1904. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19021903190419051906
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecen gun ankaraya gittim dönüşte hesap yaptım 20 krş yyakmış lpg yi 2.51 fen almama rağmen ( aygaz)

Valla cok km yapmıyorum ama yaptığım km leri de cok yyakıyor endişesi olmadan yapıyorum

İyi bir usta ve marka olmak kaydıyla herkese lpg tavsiye ediyorum
    Hem de cevre dostu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadiiii kullanıcısına yanıt
    "Avrupa Birliği'nde 1000 kilometre başına salınan zararlı maddelerden kaynaklanan sağlık harcamaları dikkate alındığında, LPG otogaz, benzinden %70, dizelden %700 daha az sağlık harcaması sağlar" Bir görüşe göre LPG hemen amorti etmeye başlıyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

quote:

Orijinalden alıntı: streptokokk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: streptokokk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muhammed cakir

Nokta atışı yaptın kardeşim. 2 defadır aygazdan alıyorum kaliteli düşüncesi ile. Peki hangi gazı kullanalım önerileriniz.

Arkadaşlar bu benim başıma çok geldi. Araçta landirenzo omega plus var ise ve aygaz alıyorsanız araç yakıtı fakir algılıyor ve arıza ışığı yakıyor. Sizin aracın üzerinde hangi LPGmarkası var. Landirenzo İpragazla çok uyumlu kendi ssitesinde de bunu belirtiyor. Petrol ofisi gayet iyi o da bildiğim kadarı ile po adı altında ipragaz ile çalışıyor.

Üstad ne zamanki ucuz diye (1.89) ioragazdan aldim, hemen ariza ışığı yaktı.. depo bitince her zamanki gibi bpgaza geçtim.. ışık söndü.. o gun bugündür İpragaz almam...

Konya da hangi İpragaz satan yerden aldınız?

Nadir avcan Türk petrolleri tren yolu yanı

Nalçacıdaki Nadir avcan petrol ofisi bir denemenizi tavsiye ederim. Uzun yol 40.5 litre LPG ile 520 km yol yaptım; ama hep 100 ile 110 arası gittim.

Uzun yola çıkmadan önce deniycem.. 2 yıldır kullandığım otogar bp'den devam edicem. su anda 2.19 tl. Nisan itibariyle 1.90lara gerileyecekmis ne kadar dogrudur bilmiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Sıfırdan lpg uygulamasının yarar/fayda/amorti sürecini sorgulanıyor.

Yeni bir lpg uygulaması maliyetini ve giderlerini 8-10.000km yapan kişi 2-2.5 seneden önce amorti edemez. Kime sorarsanız sorun
    aynı cevap gelir.Ve araç sahibi de aracını max. 3 yıl kullanmayı planlıyor ise (yada ancak o kadar süre öngörebiliyor ise) lpg çok
    hesaplı bir işe dönüşmez.

Haa! 5 yıl kesinlikle kullanacağım, Montaj sonrası 10.000 yerine 13 yaparım 15 yaparım keyfime bakarım diyen hemen taktırsın.
    Hiç durmasın, her geçen gün boşa gider 95 Oktan yakıt parası...

Tabi ki!, +2 yada 3 yıldan sonra edilebilecek 4-5.000TL kar'ın ardından(-ki 8-10.000km için iyimser rakam), 4-5 yıl sonra 6-7 yaşına
    gelmiş satılmaya çalışılacak 80-100.000km aralığındaki subap sorunu çıkartmaya hazır(yada çıkartmış motor açılarak işlem görmüş)
    bir Cruze'da oluşacak 2.el kaybını da kar-zarar-fayda hesabına dahil etmek lazım.

Bu gün araca ekstra ne yüklersek yükleyelim, satış esnasında %100'ünü geri alabilen kişi sayısı da azdır.
    35.000TL lik aracıma 2.000 masraf yaptım 37.000 eder 37-38'ê satarım diye düşünen yanlış hesap yapar.

* 2.elde satın alınan bir aracın üzerinde gelen lpg'den "hemen edilecek kar hesabı başka durum". Hazır alınmış 2. el lpg'li aracı olsa,
    arkadaşımız 'ne yapayım?' diye zaten sormaz.

Diğer durum olan 'hazır lpg'li araç' seçeneğinde;
    Elbette! memnun olur araç alırken lpg'yi bedavaya(maliyetsiz/zahmetsiz/bedelsiz) getiren kişi...

Aracını sıfır yada lpg'siz 2. el almış, 3-4 yıl/yılda 10.000km yapan kullanıcının fayda/yarar hesabına bakılması lazım.
    8-10.000'li km lerde yol yapanın, lpg kar-zarar hesabının tutması zor.

Ben 2013 model otm. opel corsayı 35 bine satıp, 33500(noter dahil) e cruze alınca elde edilen 1500 lira ile hiç düşünmeden lpg BRC taktırdım. 1900 brc+180 muayene+25 sızdırmazlık +tahminen 90 ruhsat (daha işletmedim)=2195 TL
    2195-1500=695 TL lpg nin bana olan maliyeti
    Amorti etsin diye baya uğraşacaz artık... Şaka bi yana yıllık 12 bin km den az yapmıyorum. 20-25 kuruşa da gidilebildiğini gördüm. Bu keyif bile yeter..
  • an_engineer A kullanıcısına yanıt
    Sizin hesap gibi olunca neredeyse "kafa kafaya" gelen bir durum olmuş.

Corsa fiyatına, Cruze. İyi alış veriş olmuş.

Corsa 4 ileri AT de yakan bir araç, 9lt lerden bahsedenler var.
    Ona da lpg'siz binilmez, boyundan büyük yakıt harcaması ile insanı sıkıntıya sokar. Onda lpg varmıydı?
  • arkadaslar merhaba, 2010 ls aracıma tek olarak hankook orjinal lastik arıyorum var mı bulabilecegım bır yer önerisi olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaptanOrtaKapı

arkadaslar merhaba, 2010 ls aracıma tek olarak hankook orjinal lastik arıyorum var mı bulabilecegım bır yer önerisi olan ?

Kliksa'ya goz atabilirsiniz yada bulundugunuz sehir icin internetten arama yaparsaniz en yakin bayiyi bulabilirsiniz.

• quote:

Ona da lpg'siz binilmez, boyundan büyük yakıt harcaması ile insanı sıkıntıya sokar. Onda lpg varmıydı?

Araba piyasasını detaylarını bilmeyen insanlara izah etmesi bu yüzden zor oluyor hocam. "daha büyük daha lük araba nasıl corsadan ucuz olur vardır onda bişey" kafasındaki insanlar... Arabayı 50 bin yapsın chevrolet inanıyorum ki toplum bu arabaya saygı duynaya başlar. Herşeyi para ile değerlendiren bir toplum olduk maleseff.
    Benim corsa easytronic idi. 5 ileri yarı otomatik şanzuman. Lpg yoktu. Tüketim 7,5-8 litrelerde geziyordu. Ama hyundai i30 dan sonra bize çok ufak geldiği için sattık. Cruze çok yeterli bir araba.. Uzun yıllar kullanacağız gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

arkadaslar merhaba, 2010 ls aracıma tek olarak hankook orjinal lastik arıyorum var mı bulabilecegım bır yer önerisi olan ?

Kliksa'ya goz atabilirsiniz yada bulundugunuz sehir icin internetten arama yaparsaniz en yakin bayiyi bulabilirsiniz.

hepsiburada'da 190 liraya 205 60 15 92H buldum . onlere iki tane bundan taksam önler 92h arkalar 92v cok fark eder mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: an_engineer

quote:

Araba piyasasını detaylarını bilmeyen insanlara izah etmesi bu yüzden zor oluyor hocam. "daha büyük daha lük araba nasıl corsadan ucuz olur vardır onda bişey" kafasındaki insanlar... Arabayı 50 bin yapsın chevrolet inanıyorum ki toplum bu arabaya saygı duynaya başlar. Herşeyi para ile değerlendiren bir toplum olduk maleseff.
    Benim corsa easytronic idi. 5 ileri yarı otomatik şanzuman. Lpg yoktu. Tüketim 7,5-8 litrelerde geziyordu. Ama hyundai i30 dan sonra bize çok ufak geldiği için sattık. Cruze çok yeterli bir araba.. Uzun yıllar kullanacağız gibi gözüküyor.

Arabanın liste fiyatında uyguladıkları abuk subuk iniş çıkışlar aracın 2. el piyasasını ve halk algısını epey etkiledi. Kararlı ve istikrarlı
    bir fiyat anlayışı ile devam etselerdi, bu minimuma çekilebilirdi. Değişken ve oynak Liste/fiyat politikası çok kötüydü. O yüzden de
    insanların tereddütleri ve şüpheci konuşmaları/davranmaları normal.

Aslında Cruze listesi ve fiyatları C sınıfında bir aracın satılması gereken durumu gösteriyordu. Diğer Markalar zaten araçları olması
    gerektiğinden 5-7.000TL daha fazla fiyatla piyasaya pompalıyordu. Olması gerektiği fiyattan donanım/güvenlik sunan bu araç, maalesef!
    piyasa oyunları ve GM politikası ile Avrupa piyasasından yok edildi..Türkiye ve Avrupa piyasasında böyle donanımlı ve fiyatlı araç olması
    gösterge açısından "isteyince bu fiyat ve donanımda araç satılabiliyor" u göstermek açısından çok önemliydi.

1.2 Easytronic Corsa 8lt tüketirken, daha ağır 1.6 tork konvertörlü Cruze 9-10lt yakınca olay olup dillere düşüyor.
    İnsanlarımızı anlamak güç.

Bu gün 1.2 70hp corsa 40.000TL. Adam gibi bir Corsa almak için 50-55'i gözden çıkartmak lazım(ki eski bir Corsa C kullanıcısı olarak
    inceledim, kesinlikle etmez). B sınıfı araçların 50.000TL olduğu bu piyasada Full genç/az km'li bir araca 35.000TL vermek gayet mantıklıdır.
    Bu aracı takip edenler alana kadar çok sancılı bir dönem geçirirler(okuduklarından ve mahalle baskısından) ama aldıktan sonra en iyi
    alış-veriş'i yaptıklarını görürüler.

Ben yıllarca keyifle kullandım.
    Sizde güle güle kullanın, keyfine bakın.
  • quote:

quote:

quote:

hepsiburada'da 190 liraya 205 60 15 92H buldum . onlere iki tane bundan taksam önler 92h arkalar 92v cok fark eder mı ?

Tutus farki olacaktir ayrica V kodlu olanlar daha gec isinacak. Her ne kadar yaptiginiz sey saglikli olmasada H hiz kodu icin sinir ustune cikmazsaniz ve dikkatli olursaniz sorun yasamazsiniz diye umit ediyorum.

Kesinlikle hiz limiti olarak H icin belirlenen limitin ustune cikmayin.

• Selamlar,

2.0 dizel manuel vites cruze'un yakıt tüketimi ne kadar dır?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tutus farki olacaktir ayrica V kodlu olanlar daha gec isinacak. Her ne kadar yaptiginiz sey saglikli olmasada H hiz kodu icin sinir ustune cikmazsaniz ve dikkatli olursaniz sorun yasamazsiniz diye umit ediyorum.

quote:

quote:

quote:

quote:

zaten h ıcın lımıt 210 :) tesekkurler.
  • merhaba arkadaşlar ilk defa uzu yol deneyimi yaşadım araçla ankara-çorum arası gidip geldim. giderken (4kişi) 120-140 arası dönüşte (3kişi) 140-160 arası hizlarda kullandım bir ara 170-180 bastım, gelişte yokuş daha fazla bu hızlarda haliyle çok yakmasını bekliyorum tabiki. toplamda 542km yol yaptım. araç ilk hızlanmalarda ağır kalıyor vites değişimlerini 4000 devirde yaparsam sıkıntı olmuyor. yokuşlarda vites küçültyoruz mecburen. 180km hızda bile direksiyonda falan sarsılma yoktu araç hızı hissettirmiyor güzel yanı o. tabi bu hızla giderken motor bağırıyor :D ama ses rahatsız edici şekilde içeri yansımıyor belki subarudan sonra bu araı kullandığım için sese alışmışımdır :D
    ilk yakıt alımı: 2,510tl * 31,9lt = 80.00tl
    ikinci yakıt alımı: 2,120 * 36lt = 76,34tl
    68lt/542km = 0,12lt (12lt/100km) aslında iyi duruyor gaza basabildiğim kadar bastım(tabi benzin karmaşası var) (ibre normale döndü benzin kullanmamışız)

ancak lpg'ye baktırmam şart oldu.
    1. nedeni arabayı çalıştırdığımda benzin kokusu geliyor. (kaçak varda benzin akıp gidiyormu anlamış değilim)

2. nedeni yukarıda yazdığım yakıt alımlarında hep kırmızı ışık yandı ve hep fulle dedim depo 50-60lt'lik ama bi 32lt de birde 36lt alınca fullendi depo pompacı arkadaş içinde hava olabilir dedi. birde araçta yarım depo benzin vardı onu ne ara kullandı anlamadım. daha önceki aracımda lpg bittiğinde alar vermeye başlar ve benzine geçtiğini gösterirdi son kırmızı ışığı gördüğümde özellikle takip ettim ne alarm verdi nede benzine geçtiğini gösterdi bende doluluğunu gösteren ışıklar ayarsız sanırım diye düşündüm devam ettim bu sırada benzin ibresinin sıfırda olduğunu farkettim ibre takıldı sandım çünkü benzin ikaz ışığıda yanmıyordu daha sonra lpg'yi fulleyince ibre biraz dolu gösterdi ama çok az kalmış şeklinde ve bir ara benzin ikaz ışığı yandı. bi gariplik oldu ama anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rog maximus -- 25 Mart 2015; 1:39:52 >
  • Lpg de kullanirken bazen benzin ibresi sanki benzindeymis gibi asagi inmeye basliyor. Araci kapatip avinca eski yerine geliyor. Bu sik olan bir durum degil.

Ama benim aklima su geldi. Araciniz belli bir devirden sonra otomatik olarak benzine geciyor olabilir mi? Bazi lpg kitkerinde bu ozellik var. Subaplari yuksek isidan korumak adina.

• Benzin göstergesi tekerlek dönüp yol yaptıkça belli bir orana göre azalıyormuş eğilimi gösterebilir. Bir süre sonra ya da az bir benzin alındığında benzin göstergesi normale dönecektir.

Benzin gerçekten tükeniyorsa bu durumun sebebi LPG ayarınız olabilir. LPG ile yüksek devirde araçta meydana gelebilecek hasarı azaltmak adına X devirde aracın benzin kullanması yönünde bir ayar yapılabiliyor. Yokuş yukarı uzun süreli yüksek devirli kullanımlarda ayara göre benzin tüketimi söz konusu olabilir.

Ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Edit: uykr de aynını yazmış, görmemişim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RhPolitik -- 24 Mart 2015; 13:17:27 >
  • Bazı Lpg kitlerinde belirli rpm'in üstünde benzine geç diye bir sistem varmış.Acaba diyorum.Gerçi benimki kulaktan duyma bir şey.Lpg'ciye gitmeniz şart gibi görülüyor
  • Atiker kitimde o ayar sanırım 4000 RPM'di. Aracım 6 ileri otomatik olduğu için görmediğim değerler :)

• arabamızın güvenliğinin sıralaması... Neden cruze? diyenlere bir cevap daha

http://www.arabalar.gen.tr/surucusunu-en-iyi-koruyan-arabalar-h4395.html
  • RhPolitik kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 19021903190419051906
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.