Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1798. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17961797179817991800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla! ben onu bunu bilmem. Cruze sahibiyim, bu konuda "araç ile ilgili" her ne yazılırsa yazılsın, söylenenleri merak eder okurum.
    Araştırma yada buradan sormak soruşturmak benim her daim hakkım. Kimse de bu hakkımı engelleyemez/kısıtlayamaz.
    Bu tarz ürünleri gerekli görüp almayı düşünmesem dahi, aracım için iyi mi yada kötü mü? diye merak ederim. Bakarım. Sorarım. Okurum.

Görmediğim, tanışmadığım, bilmediğim insanlara karşı kişisel bir durumum olamaz. Bana ne kim kimdir nedir? Çok umursadığım
    dikkate aldığım bir şey değil. Ben burada konuşulan bir alet üzerinden yorum yapıyorum. Bazıları bunu kişisel görüyor ise, yanılırlar.
    Ben aletin -bana göre- söylendiği gibi yada abartıldığı gibi olmadığı kanısındayım. Zaten! benim bu aparat hakkında yazdığım mesajları
    okuyan birisi, bu sayfalarda sadece bu ürün üzerinde konuştuğumu, kişiler hakkında yoruma girmediğim açıkça görür.

İsteyen istediği görüntüyü, alıntıyı koysun, göstersin.
    Hem iyide olur. Mesaj kutumu hiç silmediğim için, kontrol ederiz. Benimle samimi yazışıp, arkamızdan hareket etmeye çalışan arkadaşın da
    samimiyet derecesini anlamış oluruz. Böylelikle, samimi olmayan arkadaşları kendimizden ayırmış oluruz.

Her neyse!

Konu içinde aracımız ile ilgili bir aparat konuşuluyor. Bizde onun hakkında yazıp duruyoruz.
    Kişisel olarak lanse edip durumu başka yere çekmeye çalışan, buyursun devam etsin. İlgiyi başka yöne kaydırmaya, konuyu/durumu farklı
    göstermeye çabalasın, dursun.

Madem son dönem bu tür aletler revaçta, çok basit ve kolay anlaşılır bir yorum yapayım;

Yurtdışında bu tarz hava filtresi sensör bağlantısı arasına takılan ürünler satıyorlar. Sadece buralarda satılmıyor. Yüzyılın icadı değil.

Bu hava filtresindeki sensör ne işe yarar?
    Gelen hava yoğunluğu, derece vs. gibi durumları ölçüp gerekli yere iletiyor.

Bu veriler alınıp birleşince ne oluyor?
    Hava, benzin miktarı vs. birleşiyor; Ayar...

Araç da bu değerlere göre hareket sergiliyor.

Yani! Değişkenlere bağlı karakter sergilemek her aracın normal durumu.

Araçlar kış aylarında performans sıkıntısı yaratmaz iken, yaz aylarında sıcak havanın etkisi ile baygınlık yaşarlar.
    Ne yapmak lazım? Aracın sensörüne değişken değil, sabit bir değer gönderen bir şey takarsak araç hep serin/soğuk hava geldiğini
    zanneder mi?

Kış aylarında(serin havalarda) fazla hissetmediğimiz performans kaybından pek şikayetçi olmayız dimi!. Neden? Serin havadan mı acaba?

Sensör ile hava filtresi arasına ne koymalısınız -ki giren hava değerini ve yoğunluğunu hep aynı göstersin? O şey ne olabilir?

Onu da elektronikçinin birisine sorsanız söyler herhalde...
    yada dikkatli olan her forum üyesi görebilir. Zor değil.

Ben bu kadar basit gözüken bir şeyin, abartılıp performans aletine dönüşmesine ve gösterilmesine hayretle bakıyorum. Çok şaşırtıcı...
    Sensör ile filtre arasına nasıl bir şey koymalısın da araç ivme kazanıyor, şahlanıyor, yakıt tasarrufu yapıyor?

Bu uçtu kaçtı, şahlandı gibi söylemeler, bana inandırıcı gelmiyor.

Ben ne aldığını, aldığının ne verebileceğini ve aldığı araçtan neler alabileceğini bilen bir kullanıcıyım.
    5 yılda 2 tane eskittim. Önüme gelen Cruze'u da kullandım. Bana göre aracın bir şey ihtiyacı yok. Defalarca aynı şeyi söyledim durdum.

İnanan, kendini buna inandırmak isteyen, bu aparatları alsın kullansın. Ama aracı kandırırken de, kendini de kandırdığını unutmasın.
    Ben almam, fikrimi sorana da burada yazdığımı aynen söylerim/söyledim. Ondan sonra ister alsın ister almasın. Çokta umursamam.

Faydalı ve süper bir şey olduğuna inanılsaydı, almayan kalmazdı. Varsa eğer hala almayan ve gerekli görmeyen bir sürü kullanıcı,
    onuda sorgulamak lazım; Neden almıyorlar ki? diye...

Ayrıca GM gibi bir firma bu kadar dedikodu ve yazılan çizilene karşı manifold güncellemesi+yazılım yapacağına, bizim 10TL ye mal
    edeceğimizyada icat edenin bilmem kaç paraya mal edip üzerine kar koyup satacağı bir basit elektronik ürünü 2TL ye mal eder, oraya
    monte eder gönderirdi.Bilemiyor mu yani bu kadar GM mühendisi bunu? "Bilmediğinden değil, olmadığındandır/uygulamayacağındandır"
    onun oraya konup fabrikadan çıkarılmaması...

Unutmadan üzerine basa basa söyleyeyim;

Ben ne zaman 244/245. sayfadan bahsetsem hemen şikayet ediliyor ve o mesaj şikayet yöntemi ile sildiriliyor.
    Mesela işte bu mesaj,http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=97774278 Şikayet edilmiş. Ne var da şikayet edilmiş?
    Mesajda birşey yok, götürdüğü yerde bir şey var. Herhalde!..

Peki! niye bu kadar önemli? dee sürekli o sayfaya yönlendirme yada o sayfadan alıntılar olunca hemen mesaj şikayet yöntemi ile sildirilmeye
    çalışılıyor. Bu kadar çaba sarf edilince, orada yazılanlarında doğruluğu yada gerçekçiliği bir o kadar sabitleniyor. Bırakın şikayeti de sayfalar
    içinde kalsın her yazılan. Okusun herkes kendi karar versin, iyi mi kötü mü? bir şey...

Şimdi benim bu tüm mesajımda, kişiye yönelik bir söz var mı? Hakaret? Seviyesiz söz? Saygısız bir ifade şekli!..
    Sadece konu içinde geçen bir ürün hakkında kendi fikrimi yazmışım dimi!!. Kişiselleştirme yok, laf atma yok, hakaret yok...

100 kere aynı şeyleri yazdım. Bunlardan en az 50 tanesi şikayet edildi(silindi).

Mesajlarımı okuyan her üye de bıkmıştır artık. Çünkü ben de aynı şeyi yazmaktan bıktım. Birisi de çıkıp bu yazdıklarımın tersini ispat etsin,
    bizde kurtulalım, onlarda kurtulsun, tüm konu hürriyetine kavuşmuş olsun....

Mesela;http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=97773984 bu yorumumda şikayet edilmiş. Neden?
    O kadar emek verip vakit harcamışım, içinde hakaret yok, yalan yok, yanlış yok. Kimi neden rahatsız ediyor ise, olduğu tarafı söylesin
    çıkartalım. Yada alıntı yapıp yanlış nerede söylesin. Bakalım, konuşalım. Yanlış var ise düzeltelim.

Her neyse artık!....
    Başka konulara geçelim. Araç sadece buna bağımlı çalışmıyor. Gerçi hepe yazarım; Araba 1 tane konusu toplasan 10 tane.

Sürekli baştan alıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 29 Eylül 2014; 20:49:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apsolite

Ilanlarda 2010 model cruze lara 124 ps denılıyor dogruluk payı nedırkı?
    buradan takıp ettıgım kadarıyla 2010 ustu araclar 124 luk degılmıydı ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-boyasiz-sadece-43-bin-km-de-navigasyon-plusgeri-gorus-plusotomatik-181374076/detay

124bg 2011 yılı itibari ile geldi. Bu motor versiyonu ile Araca CC eklendi, standart donanım oldu.

Bu aracın 124bg olması için 2011 model olması ve direksiyonda CC tuşları olması lazım.
    Resimlerde görüldüğü gibi CC yok. Araç 2010, 113bg, Plus (klima düğmeleri ve cd düğmelerinden anlaşılıyor).

Herhalde! Bilmediğinden yada işine öyle geldiğinden yazıyordur.

quote:

Orijinalden alıntı: ForAnAngel22

quote:

Yukarıda deri koltuk muhabbeti geçmiş az önce ilan sayfalarına bakarken gördüm deri (sunimidir bılemem ama ) ayrı bır guzellık katıyor.
    Heleki araç sıyah olunca içide resımdekı gıbı derı olunca ayrı bır karızma katıyor
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

Carbon black ve deri döşeme benim aracımda mevcut :)
    Yanlız yaz ve kış ayları eziyet haline geliyor. Yazın 5 dk güneşin altında bırakın oturamazsınız direksiyon vs yanıyor :) Kışın sabahları zaten insanın sırtı filan buz kesiyor. Yemin ederim siyah ve deri döşeme araçtan soğudum desem yeridir :)

Orta sınıfta gördüğümüz tüm deri döşemeler, Alman suni deridir. Elbette bir tutulamaz ama gerçek deriden aşağı kalır olmadığını söylüyorlar.
    Komple deri döşeme özellikle sıcak bölgelerde rahatsız edici olur. Temizliği iyidir ama bir o kadar da terletir, sıkıntı verir. En güzeli kısmi deri/kumaş...

@fizikci_
    @rfssfr
    @RhPolitik

Notunu aldım, iyi dileklerinizi Ünsal'a iletirim.

quote:

Orijinalden alıntı: onur_emu

Cruze için çok basit bir tasarım olmuş eski heybetini kaybetmiş, bizim araçlardan sonra beklentiyi karşılamaz bence. Olsa olsa yeni Aveo olabilirdi bu tasarımla.

Dediğiniz gibi Aveo suratlı olmuş. Pek beğenmedim. Ama kendisini görüp incelemek fikrimizi değiştirebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-boyasiz-sadece-43-bin-km-de-navigasyon-plusgeri-gorus-plusotomatik-181374076/detay

124bg 2011 yılı itibari ile geldi. Bu motor versiyonu ile Araca CC eklendi, standart donanım oldu.

Bu aracın 124bg olması için 2011 model olması ve direksiyonda CC tuşları olması lazım.
    Resimlerde görüldüğü gibi CC yok. Araç 2010, 113bg, Plus (klima düğmeleri ve cd düğmelerinden anlaşılıyor).

quote:

quote:

Yukarıda deri koltuk muhabbeti geçmiş az önce ilan sayfalarına bakarken gördüm deri (sunimidir bılemem ama ) ayrı bır guzellık katıyor.
    Heleki araç sıyah olunca içide resımdekı gıbı derı olunca ayrı bır karızma katıyor

Yanlız yaz ve kış ayları eziyet haline geliyor. Yazın 5 dk güneşin altında bırakın oturamazsınız direksiyon vs yanıyor :) Kışın sabahları zaten insanın sırtı filan buz kesiyor. Yemin ederim siyah ve deri döşeme araçtan soğudum desem yeridir :)

Orta sınıfta gördüğümüz tüm deri döşemeler, Alman suni deridir. Elbette bir tutulamaz ama gerçek deriden aşağı kalır olmadığını söylüyorlar.
    Komple deri döşeme özellikle sıcak bölgelerde rahatsız edici olur. Temizliği iyidir ama bir o kadar da terletir, sıkıntı verir. En güzeli kısmi deri/kumaş...

@fizikci_
    @rfssfr
    @RhPolitik

quote:

Cruze için çok basit bir tasarım olmuş eski heybetini kaybetmiş, bizim araçlardan sonra beklentiyi karşılamaz bence. Olsa olsa yeni Aveo olabilirdi bu tasarımla.

Dediğiniz gibi Aveo suratlı olmuş. Pek beğenmedim. Ama kendisini görüp incelemek fikrimizi değiştirebilir.

Panther ustad bilgi icin tesekkur ederim. Ben bu sekil ilanlari ''insanlari kandirmak tabiri caizse çakallik yapmak'' (alici YERSE) olarak adlandiriyorum. Artik gonul rahatligiyla 2011 ve ustu olarak arastirmalarima devam edebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@fizikci_
    @rfssfr
    @RhPolitik

quote:

Panther ustad bilgi icin tesekkur ederim. Ben bu sekil ilanlari ''insanlari kandirmak tabiri caizse çakallik yapmak'' (alici YERSE) olarak adlandiriyorum. Artik gonul rahatligiyla 2011 ve ustu olarak arastirmalarima devam edebilirim.

Bende aynen sizin dediğiniz gibi düşünüyorum. Hatta 2-3 kere benzer yorum ile yazdım da.

Multimedia takılınca ekrandan dolayı, özellikle resimler net değil ise Plus olup olmadığını anlamak zor oluyor.
    Genel de Plus olmayan ama Navi takılmış araçlarda plus paket ibaresin, çok koyuyorlar. Evet! o da tam üçkağıt.

Siz veya başka arkadaşlar, eğer bir araç hakkında şüpheye düşerseniz konuya sormak en doğrusu olur.
    Mutlaka bir arkadaşımız yardımcı olacaktır.

İyi forumlar.
  • eğimli bir yolda olabilecek değerler bence ? özellikle ilk veri 4. vites 70 km ile rampa çıkmış gibi..
  • samet baba S kullanıcısına yanıt
    eğimli bir yolda elde edilen sonuçlar olabilir bence? özellikle ilk veriler 4. vites 70 km hızla rampa çıkmış gibi?
  • 2010 Model 1.6 114hp lik cruze sahibiyim. Orjinal aküsü bittiği için dün akü değişimi yaptım. Yeni aküyü taktıktan sonra voltaj değerlerini ölçtük. Voltaj değeri normalde 14 olması gerekirken 16 çıkıyor. Usta; şarj dinamosu arızalanmış olabilir, yüksek voltaj tehlikelidir, uzun yol yapmayınız, yangın bile çıkabilir diye söyledi. Şarj dinamosunu değiştireceğim ondan sonra sıkıntı düzelir muhtemelen. Anlamadığım bu sorun durup dururken nerden çıktı şimdi?

Araç için yorumlarıma gelirsek;

Performansı baya düşük. Üstüne üstlük baya çok yakıyor. Ortalama tüketim şuanda 11 litre. :) Orta konsoldaki havalandırma aydınlatmaları gündüz gözükmüyor. Klima açıkmı kapalımı çok zor anlaşılıyor. Elimle gölge yaparak anlıyorum. 1-2 satırlık ekranda ise gündüz hiç birşey belli olmuyor. Bu tür eksikleri var. Yakıtı yüzünden pek kullanamıyorum. Fakat o fiyatlara C sınıfında böyle oturaklı ve sağlam başka bir alternatifi yok. Araba rahat. Konforlu ve sağlam. Ona diyecek birşeyim yok.
  • Fleetwood kullanıcısına yanıt
    Konsol ve ekran aydinlatmasi, ozellikle gunduzleri far aciksa gorulmeyecek kadar kisiliyor. Fari kapatirsaniz bu sorunu asabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Konsol ve ekran aydinlatmasi, ozellikle gunduzleri far aciksa gorulmeyecek kadar kisiliyor. Fari kapatirsaniz bu sorunu asabilirsiniz.

Farlarım kapalı geziyorum gündüzleri. Pek değişen birşey olmuyor. Hava kapalıysa güzelde. Güneş varsa çok zor gözüküyor.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Panthér abi, dış aynaların gövdeye birleşen kısmında bulunan plastik kaplamada kireç birikmesi gibi bir beyazlık oluşumunu duydun mu?

Bu konu için servise gittim. Eskiden değişim yapıyorlarmış. Şimdi söküp boyanıyormuş. Boyama için 1 gün aracı bırakmak gerekiyormuş. Saçma sapan işler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi yine kurtardık ,,,,, Cruze'dan beter GS var.......

Cruze'un 113 beygirlik ölüsü bile bu GS yi mat eder her şartta....

her zaman her yerde FENER......
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Panthér abi, dış aynaların gövdeye birleşen kısmında bulunan plastik kaplamada kireç birikmesi gibi bir beyazlık oluşumunu duydun mu?

Bu konu için servise gittim. Eskiden değişim yapıyorlarmış. Şimdi söküp boyanıyormuş. Boyama için 1 gün aracı bırakmak gerekiyormuş. Saçma sapan işler...

Maalesef! öyle bir sorun var. Evet önceden değişim yapılıyordu ama sonradan değişen bazı araçlarda da aynı sorun tekrar yaşanınca
    boyamaya başladılar. Bildiğimiz sprey boya ile geçiştiriyorlardı, 8-10 ay kadar ancak dayanıyor. İkinci gidişimde "bu sprey işi olmaz
    madem olacak kalıcı yöntem ile boyayın" diye üsteledim. Şu an da sorun gözükmüyor. Oto boyası ile boyanır ise, sorun çözülüyor gibi duruyor.

Değişim olup tekrarlanmasından ziyade, bu şekilde boyanması daha kalıcı duruyor.

Şu konuda biraz bilgi ve foto var;http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=88168146
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

quote:

Farlarım kapalı geziyorum gündüzleri. Pek değişen birşey olmuyor. Hava kapalıysa güzelde. Güneş varsa çok zor gözüküyor.

Gösterge aydınlatma ayarı minimum da olabilir. Kontrol ettiniz mi?

*Yukarı doğru ittirip maksimuma gelene kadar tutmanız gerekir.
  • Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, iyi forumlar. 2011 model LS Plus Cruze'a sahibim. 2 yıl boyunca aracı sorunsuz kullandım. Geçtiğimiz yıl yağmurlu bir günde bana çok garip gelen bir sorunla karşılaştım. Aracın içindeki tüm elektrik 1 saniyeden daha kısa bir süre içinde gidip gidip geliyordu. Daha sonra akü kutup başlarını çıkarıp takınca araç normale döndü fakat kış geldiğinde çok aşırı yağmur olduğunda araçta aynı sorunu alıyorum. Garantisi bitmeden aracı servisine götürdüm ancak tabiki hallettiklerini söyleyip bir şey yapmadılar. Geçenlerde yağmurda 25 km gideceğim yol zehir oldu. Araçta sürekli el freni, ESC, ABS, Radyo vs. her şey tamamen kesilip tekrar gelip durdu. Bu sorunla karşılaşan olmaması çok garip, aylardır nerdeyse her foruma yazdım. Sorunu yaşayan yok desem yeri, ne olabilir bunun çözümü bir fikriniz var mı ?
  • quote:

quote:

quote:

Gösterge aydınlatma ayarı minimum da olabilir. Kontrol ettiniz mi?

*Yukarı doğru ittirip maksimuma gelene kadar tutmanız gerekir.

Evet. O ayarı kullandım. En yüksek seviyede.
  • Fleetwood kullanıcısına yanıt
    Acikcasi isik orani belirttiginiz derecede az degil. Far ayari yanindaki isik derecesini en ustte tutuyorsam ve far kapaliysa aracimda o sikintiyi yasamiyorum. Tabii bu super bir aydinlatma var anlamina da gelmiyor. Farkli bi Cruze'da deneyimlemenizi oneririm.

• quote:

2010 Model 1.6 114hp lik cruze sahibiyim. Orjinal aküsü bittiği için dün akü değişimi yaptım. Yeni aküyü taktıktan sonra voltaj değerlerini ölçtük. Voltaj değeri normalde 14 olması gerekirken 16 çıkıyor. Usta; şarj dinamosu arızalanmış olabilir, yüksek voltaj tehlikelidir, uzun yol yapmayınız, yangın bile çıkabilir diye söyledi. Şarj dinamosunu değiştireceğim ondan sonra sıkıntı düzelir muhtemelen. Anlamadığım bu sorun durup dururken nerden çıktı şimdi?

Araç için yorumlarıma gelirsek;

Performansı baya düşük. Üstüne üstlük baya çok yakıyor. Ortalama tüketim şuanda 11 litre. :) Orta konsoldaki havalandırma aydınlatmaları gündüz gözükmüyor. Klima açıkmı kapalımı çok zor anlaşılıyor. Elimle gölge yaparak anlıyorum. 1-2 satırlık ekranda ise gündüz hiç birşey belli olmuyor. Bu tür eksikleri var. Yakıtı yüzünden pek kullanamıyorum. Fakat o fiyatlara C sınıfında böyle oturaklı ve sağlam başka bir alternatifi yok. Araba rahat. Konforlu ve sağlam. Ona diyecek birşeyim yok.

selamlar. arac 114 hp ve cok yakıyor demıssınız..
    yakıtı yuzundende kullanım sıkıntısı yasıyormussunuz. Aracınız benzınlımı lpg' lımı ?
  • quote:

quote:

Maalesef! öyle bir sorun var. Evet önceden değişim yapılıyordu ama sonradan değişen bazı araçlarda da aynı sorun tekrar yaşanınca
    boyamaya başladılar. Bildiğimiz sprey boya ile geçiştiriyorlardı, 8-10 ay kadar ancak dayanıyor. İkinci gidişimde "bu sprey işi olmaz
    madem olacak kalıcı yöntem ile boyayın" diye üsteledim. Şu an da sorun gözükmüyor. Oto boyası ile boyanır ise, sorun çözülüyor gibi duruyor.

Değişim olup tekrarlanmasından ziyade, bu şekilde boyanması daha kalıcı duruyor.

Şu konuda biraz bilgi ve foto var;http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=88168146

Konuyu inceledim abi. Genelde bazen rastlanan bir durum demek ki. Piyango bize de çıkmış.

Bayramdan sonraya atalım artık. Umarım yapacakları boya da bir işe yarar.

İlgin için teşekkür ederim abi. Hepinize iyi bayramlar şimdiden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Konuyu inceledim abi. Genelde bazen rastlanan bir durum demek ki. Piyango bize de çıkmış.

Bayramdan sonraya atalım artık. Umarım yapacakları boya da bir işe yarar.

İlgin için teşekkür ederim abi. Hepinize iyi bayramlar şimdiden.

Sprey ile yapılmasına izin vermemek lazım. Konu içinde ki benim aracın servis de boyanmış aynaları referans gösterilebilir.

*Sağolasın. Sana da iyi bayramlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

Hadi yine kurtardık ,,,,, Cruze'dan beter GS var.......

Cruze'un 113 beygirlik ölüsü bile bu GS yi mat eder her şartta....

her zaman her yerde FENER......

arsenalın yerinde manchester olsaydı daha zevkli olurdu :)
    bu arada hoş geldin, özlemiştik seni
  • 
Sayfa: önceki 17961797179817991800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.