Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1799. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17971798179918001801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: apsolite

quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

2010 Model 1.6 114hp lik cruze sahibiyim. Orjinal aküsü bittiği için dün akü değişimi yaptım. Yeni aküyü taktıktan sonra voltaj değerlerini ölçtük. Voltaj değeri normalde 14 olması gerekirken 16 çıkıyor. Usta; şarj dinamosu arızalanmış olabilir, yüksek voltaj tehlikelidir, uzun yol yapmayınız, yangın bile çıkabilir diye söyledi. Şarj dinamosunu değiştireceğim ondan sonra sıkıntı düzelir muhtemelen. Anlamadığım bu sorun durup dururken nerden çıktı şimdi?

Araç için yorumlarıma gelirsek;

Performansı baya düşük. Üstüne üstlük baya çok yakıyor. Ortalama tüketim şuanda 11 litre. :) Orta konsoldaki havalandırma aydınlatmaları gündüz gözükmüyor. Klima açıkmı kapalımı çok zor anlaşılıyor. Elimle gölge yaparak anlıyorum. 1-2 satırlık ekranda ise gündüz hiç birşey belli olmuyor. Bu tür eksikleri var. Yakıtı yüzünden pek kullanamıyorum. Fakat o fiyatlara C sınıfında böyle oturaklı ve sağlam başka bir alternatifi yok. Araba rahat. Konforlu ve sağlam. Ona diyecek birşeyim yok.

selamlar. arac 114 hp ve cok yakıyor demıssınız..
    yakıtı yuzundende kullanım sıkıntısı yasıyormussunuz. Aracınız benzınlımı lpg' lımı ?

Aracım benzinli. Tabiki çok fazla yaktığı için genelde kullanmıyorum. Diğer LPG li şirket aracımı kullanıyorum. İsterdim en azından bir focus 3 gibi yaksın. O zaman kabul edilebilir olurdu. Daha önce 1.6 125hp focus 3 sahibiydim. Şehir içi birde agresfi kullanımda kesinlikle 8-9 litreyi geçmiyordu. Uzun yolda 5-6 litre değerlerine bile düşüyordum. Bir diğer aracım olan 1.4T 125hp audi a3 ile şehir içi performanslı kullanımda 10 litre yakıyorum ama hakediyor. Çünkü performansı çok iyi. Fakat cruze şehir içi agresif kullanımda 11 litre. Uzun yolda ise 8-9 altına düşemedim. Üstüne üstlük performansı baya kötü. Kısa zamanda satmayı düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

2010 Model 1.6 114hp lik cruze sahibiyim. Orjinal aküsü bittiği için dün akü değişimi yaptım. Yeni aküyü taktıktan sonra voltaj değerlerini ölçtük. Voltaj değeri normalde 14 olması gerekirken 16 çıkıyor. Usta; şarj dinamosu arızalanmış olabilir, yüksek voltaj tehlikelidir, uzun yol yapmayınız, yangın bile çıkabilir diye söyledi. Şarj dinamosunu değiştireceğim ondan sonra sıkıntı düzelir muhtemelen. Anlamadığım bu sorun durup dururken nerden çıktı şimdi?

Performansı baya düşük. Üstüne üstlük baya çok yakıyor. Ortalama tüketim şuanda 11 litre. :) Orta konsoldaki havalandırma aydınlatmaları gündüz gözükmüyor. Klima açıkmı kapalımı çok zor anlaşılıyor. Elimle gölge yaparak anlıyorum. 1-2 satırlık ekranda ise gündüz hiç birşey belli olmuyor. Bu tür eksikleri var. Yakıtı yüzünden pek kullanamıyorum. Fakat o fiyatlara C sınıfında böyle oturaklı ve sağlam başka bir alternatifi yok. Araba rahat. Konforlu ve sağlam. Ona diyecek birşeyim yok.

yakıtı yuzundende kullanım sıkıntısı yasıyormussunuz. Aracınız benzınlımı lpg' lımı ?

Aracım benzinli. Tabiki çok fazla yaktığı için genelde kullanmıyorum. Diğer LPG li şirket aracımı kullanıyorum. İsterdim en azından bir focus 3 gibi yaksın. O zaman kabul edilebilir olurdu. Daha önce 1.6 125hp focus 3 sahibiydim. Şehir içi birde agresfi kullanımda kesinlikle 8-9 litreyi geçmiyordu. Uzun yolda 5-6 litre değerlerine bile düşüyordum. Bir diğer aracım olan 1.4T 125hp audi a3 ile şehir içi performanslı kullanımda 10 litre yakıyorum ama hakediyor. Çünkü performansı çok iyi. Fakat cruze şehir içi agresif kullanımda 11 litre. Uzun yolda ise 8-9 altına düşemedim. Üstüne üstlük performansı baya kötü. Kısa zamanda satmayı düşünüyorum.

focus 3 dedığınız araç ortalama kaba tabirle 50.000 tl lık araç
    audı dedıgınız araç 125 hp turbolu araç bastımı gıtmesi gayet normal
    altınızdakı araç 29-32 bın tl lık ATMOSFERİK ve 114 HP lık araç
    BU ARAÇLARIN BIRBIRIYLE KIYASLANMASI BANA ÇOK ENTERESAN GELDİ.
  • Şehirdışında 8-9lt yakan arabayı Antalya falezlerden aşağı atmak lazım.

Uzun yol 97km ortalama hız ile 6.3lt git 6.5lt gel(Ant-İst). Ant-İzmir git gel arada dolaş derken, 1 hafta da 60km ortalama 7lt...
    Maksimum şehirdışında gördüğümde, bu 7lt dir.

Haa! ben Antalya da AT Cruze ile 9.5lt yakarım, başka şehirde AT Cruze ile 10.5-11lt yakarlar onu "duruma göre oluyordur" diye garipsemem.

*Öyle şehir içi 10-15km'lik testleri de pek dikkate almam. Benim için önemli olan, en az 500-600km nin sonucunun ne verdiğidir.

Cruze 1.6'lar 113bg/124bg/117bg diye sıralanır.
    Her ne kadar "1 bg'in lafımı olur" desek de, kullandığımız aracı bilmek açısından önemli gelir. Bana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 2 Ekim 2014; 22:22:24 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

focus 3 dedığınız araç ortalama kaba tabirle 50.000 tl lık araç
    audı dedıgınız araç 125 hp turbolu araç bastımı gıtmesi gayet normal
    altınızdakı araç 29-32 bın tl lık ATMOSFERİK ve 114 HP lık araç
    BU ARAÇLARIN BIRBIRIYLE KIYASLANMASI BANA ÇOK ENTERESAN GELDİ.

Focus 3 ü ve audiyi 35bin tl civarında fiyatlarla almıştım. Tabi şimdiki fiyatları uçtu gitti. Cruze'da Focus'ta atmosferik bir farkı yok. Şurda haklısınız Focus3 ile 124hp lik cruze karşılaştırmak gerekir.

Bu noktada karşılaştırma yaptığım husus yakıt tüketimleriydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood -- 3 Ekim 2014; 11:22:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Şehirdışında 8-9lt yakan arabayı Antalya falezlerden aşağı atmak lazım.

Uzun yol 97km ortalama hız ile 6.3lt git 6.5lt gel(Ant-İst). Ant-İzmir git gel arada dolaş derken, 1 hafta da 60km ortalama 7lt...

Haa! ben Antalya da AT Cruze ile 9.5lt yakarım, başka şehirde AT Cruze ile 10.5-11lt yakarlar onu "duruma göre oluyordur" diye garipsemem.

*Öyle şehir içi 10-15km'lik testleri de pek dikkate almam. Benim için önemli olan, en az 500-600km nin sonucunun ne verdiğidir.

Her ne kadar "1 bg'in lafımı olur" desek de, kullandığımız aracı bilmek açısından önemli gelir. Bana...

Benim aracım 2010 model 124hp lik motora sahip değil. Bilmiyorum 124hp likler az yakıyor olabilir. Hiç kullanmadım.
    Şehir dışı tüketim kişiden kişiye değişir. Bunun kıyaslaması olmaz. Ben şehir içi veya şehir dışı araç kullanırken işim dolayısıyla ekonomi yapamıyorum. O yüzden normal bi kullanıma göre fazla yakıyorum.
    Şöyle söyleyeyim. Dizel C4 110hp 240nm aracım vardı. Tam 110bin km yaptım bu araçla. Uzun yolda 7.5 litre tüketiyordum yeri gelince. Baktığınız zaman bu arac uzun yolda 4 litre yakan bir araç. Ki çok nadir işim olmadığı zamanlarda sakin normal kullanımda bu değeri tutturmuşumdur. O yüzden değerleri kendime göre karşılaştırmak zorundayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood -- 3 Ekim 2014; 11:28:10 >
  • Lokurdayan amootisörler, çekmeyen ama yakıtı pipet takıp çeken motor, yokuşta bayılmalar derken yeni bir kronik sorunumuz daha oldu; orta konsolda yer alan ve gündüzleyin yanıp yanmadığı belli olmayan havalandırma ışıkları.

Dün akşam üzeri okuyunca "acaba bende de var mı bu sorun?" dedim ama karanlıkta deneyemedim.

Az önce 11:20-11:30 sularında, havada tek zerre bulutun olmadığı ve muhtemelen Ekim ayı koşullarında güneşin en dik geldiği saatlerde orta kısımda bulunan havalandırma ışıklarına bakayım dedim. Kendim bakmakla yetinmedim, farklı koşullarda ayrı ayrı fotoğraflarını çektim;

Önce güneşin tepede olduğu ancak ışınların direkt olarak havalandırma ışıklarına düşmediği bir an. Dedim heralde ışınlar direkt gelmiyor, o yüzden görünüyor bende havalandırma ışıkları. Normal şartlarda gündüzleyin bu ışıkları görmemem lazım.

Sonra arabayı tam güneşin altına denk getirip, güneş ışınlarının orta konsola 80 derece açıyla düşmesini sağladımn. Baktım havalandırma ışıkları hala görünüyor, rivayete göre benim havalandırmanın açık olduğunu anlayabilmem için elimle üzerine gölge yapmam lazım.

Tabi bunları farlar açıkken denedim. Hatta okuyanlar tereddütte kalmasın diye gösterge panelinde farların açık olduğunu gösteren geniş açılı bir fotoğrafı da ekleyeyim dedim. Düşük pikselli cep telefonu kamerası olduğu için -özellikle- geniş açı tam fikir vermiyor ancak dileyen olursa profesyonel Canon 650 D makinemle saat 13:00 sularında güneşin en tepede yer aldığı saatlerde bir fotoğrafını daha ekleyebilirim. Güneşin altında dahi cam gibi görünüyor bu ışıklar.

Şimdi bu deneyden ulaştığım sonuç şu benim;

Gerçekten şanslı bir insan evladıyım ki Chevrolet'in kuruluşunun 103. yılı şerefine üretilen kusursuz arabası bana denk geldi. Daha önce gerekli vites-gaz kombinasyonunu denediğimde yokuşta bayılmadı bu araba, 27,2 ortalama hızla şehir içinde 9,1 LT ortalama yakıt tüketimiyle beni üzmedi. Çok şükür amotrisörlerinden bir lokurtu işitmedim; camlarından kışın soğuk, yazın sıcak hava almadım. Pek atarlı araba kullanan biri değilim ama düz yolda Corolla, Civic, Megane, Focus gibi kendi sınıfında yer alan 1.6 benzinli araçlara karşı beni hiç mahcup etmedi. Son olarak orta konsolda yer alan havalandırma ışıklarının güneş ışınlarına rağmen görünmez olmadığını da gördüğüme göre Chevrolet'e bir teşekkür maili göndermek için daha fazla zaman kaybetmeyeyim diyorum.

Ben aracı 0 km aldığım için bu avantajı yaşayamadım ama 2. el Chevrolet kullanıcılarının burda yazıp çizen anticilere çok şey borçlu olduğunu söylemeden edemeyeceğim. 60.000 Liralık tam donanımlı, sunrooflu arabayı 40.000 Liraya almalarının en büyük iki etkeninden birisi şehir efsanesi gibi yayılan bu anti söylemleridir zira. Diğerini söylemeye gerek yok, GM'nin bakkal işletmeye dahi ehil olmayan yönetim anlayışı.

Ben keyifle bindiğim arabamı 3 yıl kadar sonra satarak kısmet olursa SUV sınıfına terfi etmeyi düşünüyorum. Aklımda olan ilk seçenek tabi ki Captiva. 200.000 Liralık lüks SUVları bozabilen tam donanımlı, LTZ paket Captiva'yı 80.000 TL'ye almamı sağlaması muhtemel antici arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curva Sud -- 3 Ekim 2014; 12:20:00 >
  • quote:

quote:

Şehirdışında 8-9lt yakan arabayı Antalya falezlerden aşağı atmak lazım.

Benim aracım 2010 model 124hp lik motora sahip değil. Bilmiyorum 124hp likler az yakıyor olabilir. Hiç kullanmadım.
    Şehir dışı tüketim kişiden kişiye değişir. Bunun kıyaslaması olmaz. Ben şehir içi veya şehir dışı araç kullanırken işim dolayısıyla ekonomi yapamıyorum. O yüzden normal bi kullanıma göre fazla yakıyorum.
    Şöyle söyleyeyim. Dizel C4 110hp 240nm aracım vardı. Tam 110bin km yaptım bu araçla. Uzun yolda 7.5 litre tüketiyordum yeri gelince. Baktığınız zaman bu arac uzun yolda 4 litre yakan bir araç. Ki çok nadir işim olmadığı zamanlarda sakin normal kullanımda bu değeri tutturmuşumdur. O yüzden değerleri kendime göre karşılaştırmak zorundayım.

Daha önce 113'lük 2010 AT aracım vardı. Tüketim aşağı yukarı aynı. Elbette! kişiye ve şartlara göre değişir. Her zaman da söylerim zaten...

Kullanıcının beklenti ve ihtiyaçları en önemli etken. Almadan önce daha detaylı araştırıp iyi düşünmek lazım.

Şartlar uyumlu degil ise, en yakın fırsatta başka seçeneklere yönelmekte fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Curva Sud C kullanıcısına yanıt
    Bir ara aracı kullanınca(yada parkta)2 foto da ben çekeyim.

• valla artık dip gaz dolaşmanın devrini çoktan kapadım. çoluk çocuğada karıştık. şimdi keyıf zamanı.
    yanı şu dakıkadan sonra yandakı arabayla kalkayım makas atayım red-lıne goreyım drift drag rooling tehlıkelı işler yok tesisat yok mid yok tiz yok sub geçtiii gittiiiiii
    Yaslanırım koltuğuma otomatık vıtes takarım D ye kol dayamama dayarım kolumu ohh mıs. Evimden işime işimden evime. anca hafta sonundan hafta sonuna az km ler bayramdan bayrama çok km' ler olmak kaydıyla gezmeler olur.
    Bütçe belli aradığım kriterlerde malum markalara istediğim modelde verılecek mıktar 50.000 tl. hadı dıyelım gozumuzu kararttık kredı çektık O ZAMAN MERHABA FAİZ .Pekı bende varmı o para yok.
    EEE PEKİ BEN NE ARIYORUM ARAÇ OLARAK :
    -Çocuğumu eşimi ve benı koruyacak güvenlik : Aracın içi Hava yastığından geçilmiyor (ALLAH açılmalarını nasip etmesin)
    -Çekirdek aileye yetecek bagaj hacmi : Yeteri kadar var hatta ben küçük bagaja alıştığım için CRUZE bagaji bana 3+1 ev gibi gelir. ( 106 kullanısı olduğumu hatırlatayım Bebek arabasını arabanın içine koyuyorum)
    -Yakıt konusu : Ben LPG ciyim arkadaş zaten kullandığım araçta az yakmıyor. Bastıkça gidiyor gittikçe basıyorsun sonrada gözler en yakın benzinci arıyor. Kaldıkı varsın 10 Kuruş fazla yaksın en azından keyif alırım güvenırım araca.
    -Araç çok ağırmış yığılıyormuş. Arkadas zaten ıstanbulda sabah ve aksam trafiğınde nerde basacanda araba yığılacak. Basmam arkadaş gaza zaten performans istesem bastımı gıtsın kafasında olsam bu segment bır araç almayı düşünmem.
    -Otomatık olsun trafıkte sol ayağımıza kramp girmesın eşimşzde rahatça kullansın
    -Sunroof olsun içeri ışık girsin ilkbaharda açalım ferah ferah
    -Bagaj olsun cocuk arabası ensemde gıtmeyeyım
    -Eli yüzü düzgün olsun yakışıklı olsun.Torpido bölumu doygun olsun goze hıtap etsin.
    -Güvenlik donanımlı olsun.

DEMEKKI NEYMIS ARKADAS BENIM ARADIĞIM ARAÇ CRUZE'YMİŞ

varsın 10 kuruş fazla yaksın varsın aynasının sabıtleme plastığının rengı solsun varsın Klima açık oldugunu belırten tusun rengı gozukmesın (yukarıdakı resımlerde gorunuyor)
    Ama bu demek değilkı 1 saat sonra CRUZE alacağım. hala araştırmadayım. ALLAH herkezın gonlune ıhtıyacına gore araç nasıp etsın.
  • Arkadas bi tespitinden bahsetmis hemen kizmissiniz. Belki aracinda bir sorun var, belki eski araci isil isildi, belki de yaniliyor... Eski mesajlarinda bu yonde bir gayreti var mi bilmiyorum ama bence hemen antici demek haksizlik olur

• Merhaba aracım yaklaşık 29600 kilometrelerde yani bayramdan sonra bakıma gideceğim.

Sorunu gittiğimde orada da tekrarlayacak olmama rağmen buradan da bilgi almak istedim. Geri geri giderken frene bastığımda balatalardan ciddi derecede yüksek ses geliyor. Cruze ana sayfada böyle bir başlık açıldığını gördüm fakat sonuçsuz kalmış.

Bu sorunu yaşayan kullanıcılarda var mı? Varsa çözüm yolu nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

Merhaba aracım yaklaşık 29600 kilometrelerde yani bayramdan sonra bakıma gideceğim.

Sorunu gittiğimde orada da tekrarlayacak olmama rağmen buradan da bilgi almak istedim. Geri geri giderken frene bastığımda balatalardan ciddi derecede yüksek ses geliyor. Cruze ana sayfada böyle bir başlık açıldığını gördüm fakat sonuçsuz kalmış.

Garanti den titreşim damperi takılıyor yada aracın modeline göre takılı gelmesi lazım.

Bu durumu servis ile görüştüğünüzde sorunu çözmeleri gerekir.
  • quote:

quote:

Merhaba aracım yaklaşık 29600 kilometrelerde yani bayramdan sonra bakıma gideceğim.

Garanti den titreşim damperi takılıyor yada aracın modeline göre takılı gelmesi lazım.

Hangi modellerden itibaren titreşim damperi takılı gelmeye başladı bir bilginiz var mı?

ekleme: Takıntılı bir insanım, ilk zamanlar aldırış etmemek için dikkatimi ona odaklamamaya çalıştım fakat katlanılır bir ses değil. Resmen kulak tırmalıyor, rahatsız ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 3 Ekim 2014; 19:51:05 >
  • quote:

quote:

quote:

Hangi modellerden itibaren titreşim damperi takılı gelmeye başladı bir bilginiz var mı?

ekleme: Takıntılı bir insanım, ilk zamanlar aldırış etmemek için dikkatimi ona odaklamamaya çalıştım fakat katlanılır bir ses değil. Resmen kulak tırmalıyor, rahatsız ediyor.

İmzanızdaki araç ise olması lazım. o konu da fotosu vardı, kontrol edin isterseniz.
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

Benim 2010 AT aracımda yoktu. Ama ses de yoktu.
    Daha sonra 2012 AT ile değiştirdim. Bu araç da takılı olarak geldi. Ses yok...
  • Yarın müsait bir zamanda arabaya inip bakacağım. Keşke takılı olmasa da serviste onu taksalar ve çözüme ulaşsam yoksa ne yapacağımı bilmiyorum..

Yardımınız için teşekkürler, gelişmeleri yazacağım.
  • Klima kontrol isigi bazen insanin gozune az gelebiliyor. Hatta daha once de yazmistim nedense klima isiklari hic yanmiyor (10 ayda sadece 3 defa oldu ama oldu ) sonra bir tusa basinca yanmaya basliyor. Bu durumun aku ile yakindan ilgisi oldugunu dusunuyorum cunku genelde isigin az gorunmesi yada tamamen gitmesi ne zaman arac ici supurgeyle aracin icini temizlesem o zaman basima geldi.
    Apsolite in dedigi gibi araci beklentilerinize gore alirsaniz o zaman sikayette bulunmassiniz.
    Ben ikinci cocuk geldigi icin araci buyutmem gerektiginden ve guvenlige birinci onceligi tanidigimdan Cruze u tercih ettim. Butcemin yettigi arac Cruze du ve '0' kilometre alarak en az 5 sene kafam agrimadan binerim dedim. Sedan araclarin cogunun bagaji Cruze hatchback kadar kullanisli degildi ve ayrica otomatik farki da cok cuzi oldugundan 2013 aralikta Chevrolet cekilsede '0' Cruze u aldik. Memnunmuyum derseniz evet gayet memnunum , B sinifi bir aractan C sinifi otomatik bir araca gectim ve tabiki yakita verdigim para artti ama ben yilda ortalama 9000 km yaptigimdan ve bu durumu da ongordugumden hic sikayet etmedim. Uzun yolda eski aracimda sirtim agrirken ve yorulurken bu aracta hic yorulmadim. Eski araciminla otobanda tir yanindan gecerken ruzgardan etkilenirken bu aracta ne yol ne ruzgar hissetmedim.2 oglumun ve bizim esyalarimizi bebek arabasiyla bagaja sigdirip uzun yola ciktim istedigim zaman sollamaya cikip istedigim zaman sakin gittim ve canimi sikan hicbir durumla karsilasmadim basinca yokusu da cikmam demedi yokustada sollamada da tikanmadi ve bogulmadi.
    İkinci elde diger araclar kadar prim yapmadi belki ama aralikta Cruze u aldigim fiyata suan '0' otomatik B sinifi arac bile zor bulunuyorsa bulunan 'bosline' oluyorsa bu benim icin dert degil. Arac binmeye alinir,prim yapmak istesem ve param varsa Curva Sud un dedigi gibi borsa da yada alternatif yatirim kaynklarinda sansimi denerdim.
    Hersey beklenti ile ilgili. Cruze alip yakit ile ilgili az yakar beklentilere girilmemesini ama guvenlik konfor ic hacim bagaj hacmi gorunus ve rahatlik bakimindan istenileni verilen paranin son kurusuna kadar verdigini performans bakimindan ise tatminkar oldugunu 10 aylik bir kullanici olarak belirtirim. Aracin hicbirseye ihtiyaci yok sadece beklentisi uyusan kullanicilara ihtiyaci var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 3 Ekim 2014; 21:57:52 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

valla artık dip gaz dolaşmanın devrini çoktan kapadım. çoluk çocuğada karıştık. şimdi keyıf zamanı.
    yanı şu dakıkadan sonra yandakı arabayla kalkayım makas atayım red-lıne goreyım drift drag rooling tehlıkelı işler yok tesisat yok mid yok tiz yok sub geçtiii gittiiiiii
    Yaslanırım koltuğuma otomatık vıtes takarım D ye kol dayamama dayarım kolumu ohh mıs. Evimden işime işimden evime. anca hafta sonundan hafta sonuna az km ler bayramdan bayrama çok km' ler olmak kaydıyla gezmeler olur.
    Bütçe belli aradığım kriterlerde malum markalara istediğim modelde verılecek mıktar 50.000 tl. hadı dıyelım gozumuzu kararttık kredı çektık O ZAMAN MERHABA FAİZ .Pekı bende varmı o para yok.
    EEE PEKİ BEN NE ARIYORUM ARAÇ OLARAK :
    -Çocuğumu eşimi ve benı koruyacak güvenlik : Aracın içi Hava yastığından geçilmiyor (ALLAH açılmalarını nasip etmesin)
    -Çekirdek aileye yetecek bagaj hacmi : Yeteri kadar var hatta ben küçük bagaja alıştığım için CRUZE bagaji bana 3+1 ev gibi gelir. ( 106 kullanısı olduğumu hatırlatayım Bebek arabasını arabanın içine koyuyorum)
    -Yakıt konusu : Ben LPG ciyim arkadaş zaten kullandığım araçta az yakmıyor. Bastıkça gidiyor gittikçe basıyorsun sonrada gözler en yakın benzinci arıyor. Kaldıkı varsın 10 Kuruş fazla yaksın en azından keyif alırım güvenırım araca.
    -Araç çok ağırmış yığılıyormuş. Arkadas zaten ıstanbulda sabah ve aksam trafiğınde nerde basacanda araba yığılacak. Basmam arkadaş gaza zaten performans istesem bastımı gıtsın kafasında olsam bu segment bır araç almayı düşünmem.
    -Otomatık olsun trafıkte sol ayağımıza kramp girmesın eşimşzde rahatça kullansın
    -Sunroof olsun içeri ışık girsin ilkbaharda açalım ferah ferah
    -Bagaj olsun cocuk arabası ensemde gıtmeyeyım
    -Eli yüzü düzgün olsun yakışıklı olsun.Torpido bölumu doygun olsun goze hıtap etsin.
    -Güvenlik donanımlı olsun.

DEMEKKI NEYMIS ARKADAS BENIM ARADIĞIM ARAÇ CRUZE'YMİŞ

varsın 10 kuruş fazla yaksın varsın aynasının sabıtleme plastığının rengı solsun varsın Klima açık oldugunu belırten tusun rengı gozukmesın (yukarıdakı resımlerde gorunuyor)
    Ama bu demek değilkı 1 saat sonra CRUZE alacağım. hala araştırmadayım. ALLAH herkezın gonlune ıhtıyacına gore araç nasıp etsın.

klavyene sağlık çok güzel özetlemişsin :)
  • neredeyse her aracıma yaptırdığım coilover uygulamasından cruze da nasibini aldı herkese mutlu huzurlu bayramlar...
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • en alt son foto çok iyi.....gerçi araba çok baba ondan iyi diyelim......

gökyüzü-bulutlar ve denizin rengi bi tuvalde karışmış da arabaya rengini vermiş sanki.....

• @joliva

teşekkürler bi de araba temiz olaymış daha da iyi olacaktı sanırım
  • 
Sayfa: önceki 17971798179918001801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.