Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1257. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12551256125712581259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: joliva

bagaj kapağı elle manuel olarak açılmıyor 1 haftadır,,,, ama kontak anahtarı üzerindeki bagaj açma düğmesine basınca açılıyor.. Ne saçma sapan bir durum!!!! servise gitmeye gerek varmı ???? yok...... kağıt üzerinde aracı almamdan bu yana 2 yıl 1 ay geçti ,,,,, yani 25. ay bitip 26. aya giricem 2-3 gün sonra..... Servis çoktan hakkımda yakalama kararı çıkartmıştır !!!!! 2. yıl bakımı yoklama kaçağı suçundan 550 lira cezayı ödeyip bir bagaj kapağı tamiri için gidip teslim olmaya da hiç gerek yok!!!!

Evet garanti dışı kalan ve bunu göze alan ilk yada ikinci kişiyim sanırım... (bbascı da 30000 bakımına gitmemişti galiba)

zaten 14 binde yaptırdığım ilk bakımdan sonra 1 yıl geçti ama km şu an 23500 de

23.500 deki aracın nesini- neyini bakıma sokayım,,,, 2-3 ay sonra yağ-yağ filtresi-hava filtresini sanayideki bir chevrolet özel serviste 140 TL ye hallederim olur biter.......

ha bu arada olur ya !! motor kısmi felç geçirir,,, triger durup dururken dağılır- şanzuman beyin kanaması geçirir ,,,, araç beyni yanar .......
    garanti yok diyede oturup ağlamaya gerek yok ....

çıkararısın aracı bir rampanın tepesine ,,,,, el frenini indirip vitesi boşa alıp salarsın bayır aşağı aşağıdaki asırlık bir çınar ağacına toslayacak şekilde ,,,,, araç kasko sigorta değeri 31.000 TL yi 2. bakıma gitmemişsin ödemeyiz diyen sigortayı da ben pert ederim

Yetkili servisler diyorki;
    Aracınız LPG`den dolayı GARANTİ DIŞI.. Evet biliyorum..
    Ama siz genede geliz bize bakım yaptırın, 500-600 TL`lik öpelim, sonrada iyi niyet göstergesi olarak garantiden parça değiştirelim..

Ufak bi hesap yaptım dün akşam..
    LPG`yi 2011 Haziranının 26`sında taktırdım ve ozamanda beri sürekli gazla biniyorum..
    Aracım şu an 35bin km.`de..Tüp takılırken 22bindeydi..Toplam 13bin km yol yapmışım LPG`yle..
    Benzinde binmeye devam etseydim şehir içi en kötü 0,44KRŞ yakacaktı..
    LPG`de ise bu rakam 0,240KRŞ..
    Yani km.`de 0,20KRŞ avantajım sözkonusu..
    0,20KRŞ x 13.000 km.= 2.600 TL net kar.

Şimdiye kadar LPG`ye gömdüğüm 2500TL`yi (kit,ruhsat,muayene vs dahil.) amorti etmiş durumdayım..
    Geriye sadece yetkili servislerin öpmek istediği 500-600TL`lik tutar kaldı..
    Onunda çözümü elbetteki özel servisler..

Aracım nasıl olsa LPG`li ve garanti dışı olmasından dolayı REİS`in sadece üst bakım için verdiği 532TL`lik bakımı ben dışarda 240TL`ye yaptırmıştım..
    Tabi bu arada geri vitesteki titreşim damperi anırtısını REİS garantiden değiştirmedi..Bakım yaptırmam gerektiğini söyledi..Kavga ettim çıktım..

Dün aklımdan geçen şuydu;
    Yetkili servisler 500-600TL`lik bakım şartı koşuyor değilmi? EVET..
    Araçlarımız LPG`den dolayı garanti dışı mı kalıyor? EVET..
    Bakımları yetkili servislerde yaptırdığın sürece "iyi niyet" göstergesi adına sorunlu parçaları GARANTİ KAPSAMINDA değiştiriyorlar mı? EVET..

Ozaman yıllık olarak özel servislerde yapılacak bakımdan 250-300TL`lik bir kar elde etmenin bize extra bi getirisi olacakmı? HAYIR..

Mekanik, motor veya şanzımanda oluşabilecek herhangi bir problemde iyi niyet göstergesi adına sorunlu parçaların GARANTİ KAPSAMINDA değiştirilmesi,
    bununda şartı 15-30-45bin gibi bakımlarının yetkili servislerce yapılması, fazladan verilecek 250-300TL`ye değmez mi?

Kimine göre Değer..Kimine göre Değmez..
  • quote:

bagaj kapağı elle manuel olarak açılmıyor 1 haftadır,,,, ama kontak anahtarı üzerindeki bagaj açma düğmesine basınca açılıyor.. Ne saçma sapan bir durum!!!!

Aynı sıkıntı bende de vardır..
    Malum Ankara son yılların en sert kışını geçirdi.
    Yıkamaya gittim mevburen arabanın rengi görünmüyordu çamurdan..Muhtemelen ozaman bagaç açma düğmesinin içine su kaçmış ve o mekinizma donmuş..
    O yüzden bende anahtardan açıp kapatmak zorunda kaldım bi süre..
    Baktım olarak gibi değil söktüm kapaktaki halıyı ve biriki başka bağlantı parçasını..
    Soketinden çıkarttım mekanizmayı aldım eve götürdüm..Kaloriferin üzerinde 1 saat kaldı sonrada yerine taktım..Hiç bir sıkıntı kalmadı..
    Yıkamada tazzikli su tutunca ister istemez su kaçıyor içine yapacak bir şey yok..
    Aracı dışarda yıkattırıyorsanız kalın bi kağıt bant yapıştır su almaz içine..
    Evin önünde taşıma su ile yıkıyorsan bi şey olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasci06

.................................
    .................................
    Dün aklımdan geçen şuydu;
    Yetkili servisler 500-600TL`lik bakım şartı koşuyor değilmi? EVET..
    Araçlarımız LPG`den dolayı garanti dışı mı kalıyor? EVET..
    Bakımları yetkili servislerde yaptırdığın sürece "iyi niyet" göstergesi adına sorunlu parçaları GARANTİ KAPSAMINDA değiştiriyorlar mı? EVET..

Ozaman yıllık olarak özel servislerde yapılacak bakımdan 250-300TL`lik bir kar elde etmenin bize extra bi getirisi olacakmı? HAYIR..

Mekanik, motor veya şanzımanda oluşabilecek herhangi bir problemde iyi niyet göstergesi adına sorunlu parçaların GARANTİ KAPSAMINDA değiştirilmesi,
    bununda şartı 15-30-45bin gibi bakımlarının yetkili servislerce yapılması, fazladan verilecek 250-300TL`ye değmez mi?

Kimine göre Değer..Kimine göre Değmez..

her yerde bakım fiyatlarının aynı olmadığı düşünülürse -ki antalya 350tl(buji dahil)- aradaki 110tl için bu fiyatlarda olan şehirler de garantiden çıkmaya değmez...

ankara servisleri istedikleri 500-600 arası bakım fiyatı yönünden EN KAZIKÇI servisler ilan edilmesi gerekir.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasci06

quote:

bagaj kapağı elle manuel olarak açılmıyor 1 haftadır,,,, ama kontak anahtarı üzerindeki bagaj açma düğmesine basınca açılıyor.. Ne saçma sapan bir durum!!!!

Aynı sıkıntı bende de vardır..
    Malum Ankara son yılların en sert kışını geçirdi.
    Yıkamaya gittim mevburen arabanın rengi görünmüyordu çamurdan..Muhtemelen ozaman bagaç açma düğmesinin içine su kaçmış ve o mekinizma donmuş..
    O yüzden bende anahtardan açıp kapatmak zorunda kaldım bi süre..
    Baktım olarak gibi değil söktüm kapaktaki halıyı ve biriki başka bağlantı parçasını..
    Soketinden çıkarttım mekanizmayı aldım eve götürdüm..Kaloriferin üzerinde 1 saat kaldı sonrada yerine taktım..Hiç bir sıkıntı kalmadı..
    Yıkamada tazzikli su tutunca ister istemez su kaçıyor içine yapacak bir şey yok..
    Aracı dışarda yıkattırıyorsanız kalın bi kağıt bant yapıştır su almaz içine..
    Evin önünde taşıma su ile yıkıyorsan bi şey olmaz..

Bende C.tesi aracı yıkattım ve aynı sorun bende de mevcut. Şimdilik anahtar üzerinden açıyorum.
  • Direksiyon soyulursa garantiden değiştirirler mi acaba??

Bi de o direksiyon zımbırtısı saat kadranı üzerinde dönebiliyorsa helal olsun iyi yapmışlar

http://gb.ioffer.com/i/new-chevy-cruze-rs6-2011-steering-sport-metal-watch-494553030

• daha öncede konusu geçmişti (sanırım geçtiğimiz yıl) alt kısım resimden oluşuyor diye biliyorum.
  • Kadranı eBay`da satılıyor..
  • arkadaşlar cruze'ye uygun kaliteli silecek tavsiyesi istiyorum. alıp da çok beğendiğiniz bir marka var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar

arkadaşlar cruze'ye uygun kaliteli silecek tavsiyesi istiyorum. alıp da çok beğendiğiniz bir marka var mı?

geçen sene ünsal netten ikimiz için(bir alan bir bedava gibi) 2'şer çift newstar marka silecek almıştı. takımı 5.5tl ye falan gelmişti...

geçen yaz orjinaller sıcaktan bozulmasın diye bir takımını kullandım fena değildi, bir sorun olmadı. orjinallerim yeni olduğu için bu kış onları taktım...

tam araştırmadım ama orjinallerimin durumu kötüleşince bosch marka muz tipi yada standart tip silecek almayı düşünüyorum.

ölçüsü 600mm/450mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 27 Şubat 2012; 23:05:15 >
  • arkadaşlar 2012 edition plus cruzelerin teyp watt çıkışı ve hoparlörlerinin watt çıkışı hakkında bilgisi olan varmı? canlı bir ses gelmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

arkadaşlar 2012 edition plus cruzelerin teyp watt çıkışı ve hoparlörlerinin watt çıkışı hakkında bilgisi olan varmı? canlı bir ses gelmiyor

http://forum.donanimhaber.com/m_39028347/mpage_1/key_/tm.htm

eskiden konusu vardı. sanırım bu konuda yazar.

gerçi ben memnunum. aldığımda bas-tiz/ön-arka vs. ayarlarını yapınca beni tatmin etmişti halen ilk ayarda duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paanther

quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

arkadaşlar 2012 edition plus cruzelerin teyp watt çıkışı ve hoparlörlerinin watt çıkışı hakkında bilgisi olan varmı? canlı bir ses gelmiyor

http://forum.donanimhaber.com/m_39028347/mpage_1/key_/tm.htm

eskiden konusu vardı. sanırım bu konuda yazar.

gerçi ben memnunum. aldığımda bas-tiz/ön-arka vs. ayarlarını yapınca beni tatmin etmişti halen ilk ayarda duruyor.

teşekkür ederim,teyp çıkışı 22 watt,hoparlör çıkışı 20 watt,doğrumudur?
  • Çok fazla kurcalanıyor arabanın her yeri..Yazıktır yaw..
    Kapı içleri, direkler, direklerdeki hava yastığı vs. ne var ne yok sökülüp takılıyor..
    Sonrada arabanın her yerinden ses geliyor diye şikayetçi olunuyor..
    Sen o kadar parçayı söktürüp taktırırsan olacağı da bu..

Aracın orjinal ses sistemi (tabi 6 hoparlörlü) bence gayet başarılı..
    Son seste cızırtı bile yapmıyor..
  • selam arkadaşlar!

ŞU AN İKİNCİ EL 2011-12 MODEL CRUİSE BAKIYORUM.
    PİYASADA OLDUKÇA FAZLA 5000 KM ALTINDA VE SIFIRINA GÖRE ÇOK CAZİP FİYATLI
    ARAÇLAR VAR. SİZCE BU BİR MEMNUNİYETSİZLİK GÖSTERGESİMİDİR?

iKİNCİ OLARAK SEDANDA LS PLUS MI WWTC Mİ YOKSA BİR BAŞKASINI MI TAVSİYE EDERSİNİZ...
    ALIP HEMEN LPG TAKTIRIP BİNMEYİ DÜŞÜNÜYORUM...
    YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...
    BU ARADA FORUMU SAYFA OKUYORUM AMA MESAİDE ÇOK ZOR OLUYOR....
    YARDIMMMMMMM
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerestekeser

selam arkadaşlar!

ŞU AN İKİNCİ EL 2011-12 MODEL CRUİSE BAKIYORUM.
    PİYASADA OLDUKÇA FAZLA 5000 KM ALTINDA VE SIFIRINA GÖRE ÇOK CAZİP FİYATLI
    ARAÇLAR VAR. SİZCE BU BİR MEMNUNİYETSİZLİK GÖSTERGESİMİDİR?

iKİNCİ OLARAK SEDANDA LS PLUS MI WWTC Mİ YOKSA BİR BAŞKASINI MI TAVSİYE EDERSİNİZ...
    ALIP HEMEN LPG TAKTIRIP BİNMEYİ DÜŞÜNÜYORUM...
    YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...
    BU ARADA FORUMU SAYFA OKUYORUM AMA MESAİDE ÇOK ZOR OLUYOR....
    YARDIMMMMMMM

Memnuniyetsizlikden ziyade çoğunluğu aracın tamamına banka kredisi kullanılarak alınmış araçlar..
    Ya ödemeler kasıyor, yada aracın 3-5bin km.`lik rodaj süresini tamamlamadığı için çok fazla yaktığı iddia edilerek satışa sunuluyor..
    Çok spesifik bir problem olmuş olsaydı burada 2009`da ilk çıktığı zaman almış ve hala kullanan üyeler var..En azından şikayet ederlerdi araçlarından..

Alacaksan PLUS paketli olmasını tercih et..
    2011 yılı sonuna kadar Desing Edition olarak çıkan fabsikasyon bodykit, daha sonra bu ismi WTCC Edition olarak değiştirdi..Eskisine göre fark yok..

Dediğim gibi ya dışarıda sonradan takılan bodykit olanı + PLUS paketli aracı veya D.E. veya WTCC ama genede PLUS olanını tercih etmende fayda var..
    Elbette LPG`li bulursan bu özelliklere ek olarak ozaman hiç uğraşmazsın..
    Sağlıcakla..
  • selam cruzeciler
    400. sayfadan başladım okumaya ve buraya kadar geldim. otomatik ve dizel bir araç arıyorum. 2-3 haftadır neredeyse bütün markaların bütün modellerini inceledim. cruzenin 2.0 dizelini bugün gördüm. fiyat çok iyi, donanım da fena değil. aynı paraya daha donanımlı araçlar var ama benim işimi görecek kadar yeterli.

dizel alan bir kişi var okuduğum kadarıyla, 2 kişi de test yapmış. biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim. vites geçişleri, ön-arka yaşam alanlarının genişliği vs gibi ne kadar detay verebilirseniz o kadar iyi.

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

arkadaşlar cruze'ye uygun kaliteli silecek tavsiyesi istiyorum. alıp da çok beğendiğiniz bir marka var mı?

geçen sene ünsal netten ikimiz için(bir alan bir bedava gibi) 2'şer çift newstar marka silecek almıştı. takımı 5.5tl ye falan gelmişti...

geçen yaz orjinaller sıcaktan bozulmasın diye bir takımını kullandım fena değildi, bir sorun olmadı. orjinallerim yeni olduğu için bu kış onları taktım...

tam araştırmadım ama orjinallerimin durumu kötüleşince bosch marka muz tipi yada standart tip silecek almayı düşünüyorum.

ölçüsü 600mm/450mm

bugün bosch eco (klasik tip) sileceği (600x450) 35 tl'ye aldım. muzları 90 tl idi, saçma geldi. bakalım ne kadar kaliteli.
    orijinal silecekler iki sene idare etti. 4 ay önce sanayide 5 tl'ye lastiklerini değiştirdim. 1 ay içinde iz yapmaya başlamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaiajan

selam cruzeciler
    400. sayfadan başladım okumaya ve buraya kadar geldim. otomatik ve dizel bir araç arıyorum. 2-3 haftadır neredeyse bütün markaların bütün modellerini inceledim. cruzenin 2.0 dizelini bugün gördüm. fiyat çok iyi, donanım da fena değil. aynı paraya daha donanımlı araçlar var ama benim işimi görecek kadar yeterli.

dizel alan bir kişi var okuduğum kadarıyla, 2 kişi de test yapmış. biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim. vites geçişleri, ön-arka yaşam alanlarının genişliği vs gibi ne kadar detay verebilirseniz o kadar iyi.

şimdiden teşekkürler.

Ltz otomatigini 5000 km dir kullaniyorum. Bir sorunla karsilasmadim. Motor sanziman uyumu sorunsuz, vites gecislerini hissetmiyorum gayet guzel. Genisliginin yeterli olup olmamasini test etmeniz daha iyi olur.
    Beni rahatsiz eden 2 durum var.
    İlki alt takimdan gelen lokurtular. Yavas giderken bozuk yolda az da olsa ses yapiyor. Aracta muzik dinliyorsaniz duymazsiniz.
    İkincisi de muhabbetler. 'O kadar para verilir mi, abi passat alsaydin, captiva kac paraydi, yav bunlar bu kadar pahali miydi' artik soranlara benzinli aldim diyorum. Zaten sesi haric ayirt etmek imkansiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cruze alacak arkadaşlara tavsiyem:

plus + wtcc (eski adıyla d. edition) + sunroof

eğer krediyle alacaksanız bunları da işin içine katın, aylık ödemenizi 50-100 tl fark eder. maksat içinizde kalmasın;
    zira gördükçe çok özeniyorum. özellikle beyaz olanlara.

plus pakette en çok ihtiyaç duyduğum özellikler otomatik far ve silecekler.
  • quote:

quote:

quote:

ölçüsü 600mm/450mm

bugün bosch eco (klasik tip) sileceği (600x450) 35 tl'ye aldım. muzları 90 tl idi, saçma geldi. bakalım ne kadar kaliteli.
    orijinal silecekler iki sene idare etti. 4 ay önce sanayide 5 tl'ye lastiklerini değiştirdim. 1 ay içinde iz yapmaya başlamıştı.

GM de silecekleri başka firmalara yaptırıyordur. büyük ihtimalle çinli bir firmadır.
    bosch marka silecek, bence iki yıl rahat dayanır. muz tipi olanlar gerçekten çok pahalı, anlamsız ve gereksiz bir fiyatı var.
  • 
Sayfa: önceki 12551256125712581259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.