Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (510. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar captivaya dair hertürlü bilgi sorun için sayfamıza katılabilirsiniz
    https://www.facebook.com/groups/136038440588430/?ref=share

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sevgili arkadaşlar Captiva tutkunları sizleri facebook sayfamıza bekliyoruz.

https://www.facebook.com/groups/136038440588430/?ref=share_group_link

Youtube kanalımiz
    https://www.youtube.com/c/CaptivaClubEthemBozkurt/videos?app=desktop

• Arkadaşlar captiva alma niyetim var ama bütçem fazla yok. 220 bin civarında sarı sitede ortalama diyebileceğimiz araçlar mevcut. Sizce bütçeyi arttırıp daha temizini mi bulmaya çalışayım o bütçeye göre aldığım captiva bana çok sıkıntı çıkartır mı?

Neden captiva derseniz hep yerden yüksek ve 4 çeker araba istemişimdir. Hobi olarak sürekli kırsal dağ bayır gezmeyi severim. Senede bir iki kez uzun yola çıkarım ve arabayı da öyle çok kullanmam yılda en fazla 10-15 bin km. Yakıtı fazla biliyorum ama çok kullanmadığım için sorun yok. Sunroof ve diğer özellikler heybeti filan cezbediyor beni tabi en çok da fiyatının uygun olması. 220 bine teneke duster bile alınmıyor artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevo_61 kullanıcısına yanıt

Kardeşim seçiminde isabetlisin, ancak bütçen çok kısıtlı maalesef ben iki yıldır severek kullanıyorum bakımlısı gerçekten çok güzel oluyor acabalar yaşamazsın genelde bizim araçlarımız güzel ustaların elinden bakımdan çıktığında yağ değişimi hariç ustaya selam vermeye uğrarsın, örneğin ben Kastamonu da ikame ediyorum, bakım için bana yakın olan Ankara’ya giderim çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım 108 binde aldım iki defa ustaya gittim (yağ değişimi için) yazı kışı zevkli bir araç, ancak bende bir Q7 merakı var denk gelirse ona geçmeye çalışıyorum ama hurdası 450 civarı o yüzden captivaya devam ediyorum şuan aracım 125 binde ama hevesim olan araca ulaşamadığım için 400 verseler vermem.

km yüksek araç bulursan o fiyata güzelce ustaya baktır (captivacılara) en çok korkulan soğutma sistemi normal su kullanılanlar oluyor geçmişinde antifrizli kullanılan bulursan bir nebze üzülmezsin, çok üzülerek belirtmem lazım 300 altı sıkıntısız zor bulursun, tabiri caizse pirinç içindeki taşı araman gibi çok zorlanırsın ama inşallah bulursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mur37 M kullanıcısına yanıt
    Hocam 300 bin tl bütçemi çok aşıyor zaten o fiyatlara çıkabilirsem lpg li alternatif suv veya suv'umsu duster tarzı araçlar düşünmeye başlarım motorin fiyatlarına gelen zamları gördükçe captiva alma fikrinden de uzaklaşmaya başladım. Hali hazırda lpg li araç kullanıyorum yakıt tüketimi captiva'ya göre üçte bir oranında olacak tamam yakıt çok önemli değil ama üçte bir de az değil. Captiva için 10 litre tüketimi var desek mazot şuan 30 tl civarında ve km de 3 tl yakar. Benim lpg li megane ortalama 7-8 litre yakıyor lpg 11 tl hesaplayınca 1 tl bile yakmıyor. Hadi iki katı olsa eyvallah da şimdiden üç katını geçmiş ve motorin fiyatları duracak gibi de değil 40-50 olur bu gidişle. Lpg de yerinde saymaz ona da zam gelir ama çok geleceğini sanmam

Haklılık payınız var evet ama yanlışınız şu,

B segment bir otomobile biniyorsunuz ve C segment bir “SUV” araçtan bahsediyoruz. Kendi sınıfında bir yakıt değerlendirmesi yapmak daha uygun olacaktır.

dacia ile hacim ve güvenlik konusunda kıyaslanmayacak bir araç

neyse ülke ekonomisi belli hakkınızda hayırlısı

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mur37 M kullanıcısına yanıt
    Hocam captiva tam istediğim araç evet ama ülke koşullarında motorin 30 liraya dayanmışken ve 50 tl leri göreceği belliyken benim gibi düşük bütçeli insanlar için çok cazip değil. İki sene önce almış olsaydım iyiydi. Çok km yapan biri değilim ama yakıt ekonomisini düşünmek zorundayım maalesef.

Ne 50si yav 30dan sonra kiriştek gibi dönecek beyninin üzerine çakılacak.

• hector81 kullanıcısına yanıt
    Göreceğiz hocam

• 2013 ltz ye biniyorum cok memnunum ama yakit en fazla 50 tl olursa siler siler içinde otururuz ☺️

• Arkadaşlar captivaya dair hersey facebook sayfamızda bekleriz.
    https://www.facebook.com/groups/136038440588430/?ref=share&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Merhaba Captiva C100 kasanın donanım paketleri nelerdir? Farkları nelerdir?

• Arkadaşlar bende captiva bakiyorum 2013 sonrasi ltz paketlere 400 bin ile 500 bin arasinda degisiyor fiyatlar. Fiyat skalasini çözemedim. Ltz paket full olan siyah bir renk bakıyorum. Kimisinde multimedya ekrani vs var onlar sonradan diye tahmin ediyorum. Dogru mudur

• 250.bin km üzeri problem durumu nedir?

• Captiva Club19facebook
    TÜRKİYEDE CHEVROLET CAPTİVA SAHİBİ ARKADAŞLARIMIZIN BAKIM ONARIM SOHBET MUHABBET SAYFASI.
    https://www.facebook.com/groups/506016743326023
  • VethekBK V kullanıcısına yanıt

arkadaşım 250 bin km de ağır bakımları yapılmamışsa çok sıkıntı yaşarsın. Captiva alırken bakımları düzenli yapılmış olanları tercih edin km sorun degil aslında 150 bin Km de olupda dökülen çok captiva var. Captivayı almış bakım bile yapmamış 100 binde olsada bakımsız. piyasada konuşulan bir söylentide captiva parçası bulunmuyor lafı Türkiyede orginal komple sandık motor bile var. kargo ile en fazla 2-3 günde tüm parçalarını temin edersiniz

• Captivalarda orginal Multimedia yok aslında sonradan servisde NECVOX model multimedia takılmış captivalar var. Direksiyon tuşları çalışıyor. LTZ modellerde torpidonun üst kısmında yerleşmiş oluyor buda güzel görüntü yaratıyor ama son zamanlarda androidler cıktı daha şık duruyor aldıgınız Captivada multimeda yoksa siz alır taktırırsınız 9 inç modeller 3000 binde başlıyor 6-7 bine kadar var

• Captiva almaktam vazgectim sifir rifter araclara toneldim. Geri donusunuz icin tesekkur ederim

• VethekBK V kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Captiva ya binsen bir daha kolay kolay inmezdin..

• 
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.