Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (496. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim hocam. Aslında ben de o özelliği arayan biri değilim. Sadece biraz takıntılıyım bu konularda madem var niye çalışmıyor diye. Pahalı bir arızaysa yaptırmam zaten şimdilik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir de arkadaşlar birşey soracağım. Evim baya dik bir yokuşta olduğu için aracın şanzımanına yük bindirmemek adına vitesi boşa alıp elfrenini devreye sokuyorum. Ancak el freni yukarı en sona çekince (ki o zaman tekrar indirmek biraz zor oluyor) aracı tutuyor. Yarım veya biraz daha fazla çekince hiç tutmuyor illa ki en sona çekmek gerekiyor. Acaba bu tüm Captivalarda böyle mi? Yoksa benim el freni balatamda veya telinde sıkıntı mı var. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.

• adobetolga kullanıcısına yanıt
    Hocam, telini gerdirmek gerekiyo olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hector81 kullanıcısına yanıt
    Bostancı oto sanayide bir yere gidip göstereceğim. O tarafta tavsiye edeceğiniz bir özel servis var mı üstadım?

• adobetolga kullanıcısına yanıt
    Maalesef üstad, Isparta'dayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hector81 -- 23 Mart 2019; 20:30:38 >
  • hector81 kullanıcısına yanıt
    :) sağlık olsun hocam.

• Sa arkadaslar 2011 model captivaya sahibim ankarada goturebilecegim saglam ve uygun fiyat veren bir servis onerebilirmisiniz simdiden tesekkurler

• cemdum kullanıcısına yanıt
    Bende 15 gün önce 2009 captiva aldım. Polo classic ve zaman zaman emanet 2004 Crv kullanan biri olarak captiva daha hoşuma gitti. Birde 900km de ekranda 100km ortalama 10.8 lt yazısını azaltabilsem daha da hoşuma gidecek 🤔.
    Bende Ankara'dayım arıza-bakım konusunda önereceğiniz servis var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merduran -- 28 Mart 2019; 22:49:23 >
  • Yokmu Ankara'da Captiva sını bakıma götüren.? Varsa adını, yerini ve yaptırdığı işlemi kaça yaptırdığını yazbilir mi? Yağ, yağ filtresi, hava-hava filtresi vb..

• quote:

Orijinalden alıntı: merduran

Yokmu Ankara'da Captiva sını bakıma götüren.? Varsa adını, yerini ve yaptırdığı işlemi kaça yaptırdığını yazbilir mi? Yağ, yağ filtresi, hava-hava filtresi vb..
    Özçelikler Otomotiv var, Şaşmazda Oto ipek var. Oralara götürebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gOkO -- 30 Mart 2019; 0:21:57 >
  • Teşekkürker.

• bende 2011 130 binde 2.0 d high almayı düşünüyorum süspansiyon anlamında çok rahatsız edici olduğu söyleniyor.konfor bakımından iyi olmadığı ne dersiniz.
  • otomobilden gececekseniz sert gelebilir ama baska bir suvdan gececekseniz onların cogundan daha konforludur yuksek araclarin hepsi yol tutus icin sert suspansiyona sahiptir

• Cümleten merhaba arkadaşlar eski bir captivacı olarak forumu az çok takip etmeye çalışıyorum. Şöyle bir sorunumuz var daha doğrusu arkadaşımın naptıysak problemi bulamadık araç şu an ankarada yetkili serviste 1 aydır yatıyor. Sorun şu araç durduk yere akü boşaltıyor 3 tane sıfır akü değişti aracın beyni dahi değişti sonuç aynı araç daha önce yazılım atılmış servis orjinal yazılımına döndürün dyor bide öyle bakalm dye dyoruz yazılım ne alaka dyoruz kaçak yok görünüyor servis birtürlü sorunu çözemedi daha önce byle bir sorun yaşamış yahut ankarada bu işi çözebilecek güvenilir biryer varmı. Hepinize kazasız sürüşler dilerim.

• arnold08 kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Şu an captiva sahibiyim. Forumu bu nedenle takip ediyorum. Benzer sorun eski arabam polo classic te vardı (ki o araba hala bende ve sanayide farkli bir sorundan dolayı tamir bekliyor)
    Ara sıra aküyü bitiriyordu. Bazen birkaç gün aküye birşey olmuyor, bazen gün aşırı hergün takviye veya vurdurarak calistiriyordum. Aku değiştirdim. Alarmı söktüm, bagaj lambası soküldü, teyp denendi. Olmadı olmadı.
    Soruç tesadüf eseri herhangi bir arıza olmadığı bir anda akü ana kablosunu çıkartıp araya ampermetre bağlayıp ölçtüğümüzde yüksek akım çıkınca anlaşıldı. Kablo ve ana sigortaları sirasi ile deneye deneye arızanın MARŞ motorunda olduğunu fark ettik. Marş motoru araba çalışınca devre dışı kalması gerekirken takılı kalıyor ve sürekli akım çekiyordu. Söküp elektrikçiye verdik tamir edip geri verdi. Sorun kökünden çözüldü.
    Sizde marş motoruna baktirin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merduran -- 30 Nisan 2019; 0:3:23 >

• Merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katılıyorum 2011 model yeni almış olduğum captiva ile alakalı,araçta direksiyon problemi var aldığım Sahibi pompasını tamir ettirmiş fakat hala sorun devam ediyor yolda gider iken güzel ama park edeceğim zaman zulüm oluyor dönmüyor direksiyon hafif bi ses te geliyor direksiyonu zorlayıp döndürmeye çalışır iken park yerinde nereye gidebilirim önerebileceğiniz güzel bir yer var mı bu direksiyon sertleşme problemi ile alakalı ? Teşekkürler şimdiden yardımlarınız için.

• Arkadaşlar slm.Kazasız belasız sürüşler dilerim.Araniza beyaz 2013 ltz ile katıldım.Aractan cok memnunum.Piyasasi zor artık türkiyeye gelmiyor alınca elinde kalır falan dediler ama yinede arkadasimin tavsiyesiyle 7 kisilik oldugu için aldım. Ankaradayım bakiyorum heryer captiva demekki tutulan araçmış diyorum.Gercekten havali konforlu oturaklı yumuşak ailecek hosumuza gitti.Şimdi bagaj üstü spoiler sipariş verdim birde nikelajlı cam rüzgarlıgı almayı düşünüyorum.Yakisiyor ama fazla süratte ses yapar diyorlar.Zaten çok süratli bir kullanıcı degilim.Ne dersiniz alsam pişman olurmuyum.Kullanan arkadaşlar fikir verirlerse memnun olurum.

• serhat1971 kullanıcısına yanıt
    hayirli olsun parçası bol f/p aracı aldiniz muadilleri 150 bin tl kalite cam ruzgarligi sorun cikarmayacaktir düzgün montajla.

• demirel72 D kullanıcısına yanıt
    sesle ilgili wd40 ile fren pedali ust tarafindaki delikten yaglayin mafsali 13 anahtarla sıkın. sertlesme başka bir problem olabilir.

• azaz06 kullanıcısına yanıt
    Sagolun.O konuyu başka forumda da konuşmuştuk mudail diğer marka araçlar 150 -200 bin TL arası...

• 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.