Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (426. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Captiva dirsekli turbo hortumu olarak geçiyormuş kontrol ettirip emin olmadan sipariş vermemeniz daha doğru olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

2011 model captivamda satın aldığımda üzerinde 235/60/R18 kış lastikleri vardı.
    Şimdi yaz lastiği almak için araştırmalara başladım.
    Fiyat aldığım birisi "orjinali 55'dir, 235/55/R18 al" dedi.
    Pirelli Scorpion Verde yaz lastikleri için 500TL fiyat verdi.
    Görüşleriniz?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilalfa

Merhaba,

2011 model captivamda satın aldığımda üzerinde 235/60/R18 kış lastikleri vardı.
    Şimdi yaz lastiği almak için araştırmalara başladım.
    Fiyat aldığım birisi "orjinali 55'dir, 235/55/R18 al" dedi.
    Pirelli Scorpion Verde yaz lastikleri için 500TL fiyat verdi.
    Görüşleriniz?
    Teşekkürler.

Ölçü doğru demişler.
    @ceyarr arkadaşımız kumhonun bir modelinden bahsediyordu. Çok da memnun kendisi. İsterseniz ona bir bakın.
  • burak_tonyali B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için

• muhoi M kullanıcısına yanıt
    Evet o mesajları okudum.
    @ceyar 'ın bahsettiği lastik şu mu?
    http://urun.n11.com/oto-lastik/kumho-23555-r18-100v-apt-kl51-2016-uretim-P51136377
  • mobilalfa M kullanıcısına yanıt
    Hocam @ceyarr cevap verse daha doğru olur...
  • muhoi M kullanıcısına yanıt
    Kumho road venture kl51 apt 235 55R18
    Linkte atılan lastik, doğrudur.

Şubat sonu, mart başı gibiydi sanırım. 325 Liraya aldım. Yaklaşık 2 bin km falan oldu. Lastikten memnunum. Ayrıca hamurunun özelliğinden dolayı, bir kış lastiği kadar olmasa da, kışın da kullanılabilme özelliğine sahip. İstanbul gibi çok çetin kış şartlarının yaşanmadığı bölgelerde kışın da işinizi görür. Ben biraz uyanıklık yapıp sezondan önce aldığımdan dolayı uyguna aldım.

500 lirayı verdikten sonra her lastik alınır. Tyrereviews gibi sitelerden test sonuçları ve kullanıcı memnuniyetlerini araştırmadan sırf markaya güvenip lastik almamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 13 Nisan 2017; 22:34:57 >
    GT radial chanpiro HPY modelinin aracınıza uyan ebadına bir bakın F/P olarak iyi lastik.

http://kolayoto.com/gt-radial-champiro-hpy-235-55r18-104w-xl.html
  • Bahar geldi,araç camını açmaya başladık.lakin benim araçtan uğultu şeklinde gaza basmayla orantılı bir ses geliyor.seyir halinde gaza hafif basarken yok.Kayış sesinede benziyor.camlar kapaliykende duyuluyor ama normal motor uğultusu gibi geliyor.90 bini geçtim.ona bagli olabilir gibime geliyor.Fırsat olunca hem trigger hem bakım yaptıracagim.

Bu arada araçtan gerçekten memnunum.Üzerine 15+ ekleyip 13 model düşük km alıp uzun yıllar binmeyide düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CuCuK kullanıcısına yanıt
    Siz triger ve v kayış değişim kmsini çoktan geçmişsiniz. Bir an önce yaptırmanızda fayda var. Evet 2013 son gelen araçlar güzel de, 6 aylık 1200 küsür lira vergisi de çok güzel. Yılda 2500 liraya yakın vergi.. 2012 model düşünenler için, bu temmuzdan sonra 2. dönem vergisi ödenmiş olarak alınırsa, önümüzdeki ocakta 650 liraya düşüyor vergi. 2013 modellerde ise bir sonraki yazdan sonra düşecek.. Bakalım o zamana kim öle kim kala.. o zaman bi gelsin duruma göre ben bakacağım

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Araç 92 binde hocam.Sesin temelinde onlar olabilir diye düşündüm ondan yazdım.Aslında bu kadar gecikmezdi ama Maraş bayi yerine antebe götürmeyi düşündügüm için kaldı.herseye 2000 lira diyen bir yapıları var.aylar öncede yazmıştım yine.trigger için garip fiyatlar istemişlerdi.

2013 işine gelince,vergi konusunda haklısınız biraz tuzlu.dediginiz gibi bu temmuz benim aracın çilesi bitiyor.ama bekledikçede km si yükselecek 2013 lerin.bakalim artık hayırlısı.sizin için hayırlısı olsun hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, aracı aldığım zaman internetten cam+sunroof+ayna+alarm modülü almıştım. Kumandadan aracın kapılarını kilitleyince, açık olan camlar, sunroof ve aynaları otomatik olarak kapatıyor. Yine kumandadan aracın kapılarını açınca aynalar otomatik olarak açılıyor. Alarm ise amerikan tarzı aracın kornası ile ikaz veriyor ama aldıktan sonra öğrendim, alarm modülü yalnızca yeni kasalarda çalışıyormuş. Ancak cam ayna sunroof modülü tüm captivalara uyumlu.

Velhasılkelam, ben bazen arabada hanımı çocukları falan bırakıp kapıları kilitliyorum kısa süreliğine. O zaman da sunroofu falan açık bırakıyorum. Bu yüzden modülü taktırmaktan vazgeçtim.

Herhangi bir kesme delme işi olmadan aracın soketlerine takılarak montajı yapılıyor. İçerisinden çıkan kitapçıkta montaj talimatı detaylı ve resimli olarak mevcut. Herhangi bir oto elektrikçisi montajını rahatlıkla yapabilir.

Kasım ayında 350 Liraya almıştım. Şu an 400 küsür Lira fiyatı var. Hiç kullanılmamış, kargo poşetinde geldiği gibi duruyor. İhtiyacı olan, taktırmak isteyen varsa aldığım fiyata (350 Liraya) verebilirim, saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 17 Nisan 2017; 10:32:56 >

• Arkadaşlar eşimin 2007 model Honda Jazz aracı var. Maalesef eşim kötü yolda aracın kartelini sürterek kırmış ve o halde motor yağını akıta akıta taki motorda tek damla yağ kalmayıp araç kendiliğinden stop edince kadar kullanmış, aracı çekiciyle çektirerek servise bıraktım. Servis yetkilisi büyük ihtimalle motor hasar görmüştür dedi. Araç kaskolu ve şimdi eksperin gelmesini bekliyoruz. Ancak, servis yetkilisi tecrübelerine dayanarak bu tür durumlarda kasko şirketinin yağ döküldükten sonra kullanmaya devam ettiği için ödeme yapmayacağı yönünde, ben de motorun hasar gördüğünü düşünüyorum, çünkü motor çalışmıyor. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların önerilerine açığım. Büyük bir ihtimalle rektifiye gerekeceğini tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komutan16 -- 17 Nisan 2017; 20:19:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: komutan16

Arkadaşlar eşimin 2007 model Honda Jazz aracı var. Maalesef eşim kötü yolda aracın kartelini sürterek kırmış ve o halde motor yağını akıta akıta taki motorda tek damla yağ kalmayıp araç kendiliğinden stop edince kadar kullanmış, aracı çekiciyle çektirerek servise bıraktım. Servis yetkilisi büyük ihtimalle motor hasar görmüştür dedi. Araç kaskolu ve şimdi eksperin gelmesini bekliyoruz. Ancak, servis yetkilisi tecrübelerine dayanarak bu tür durumlarda kasko şirketinin yağ döküldükten sonra kullanmaya devam ettiği için ödeme yapmayacağı yönünde, ben de motorun hasar gördüğünü düşünüyorum, çünkü motor çalışmıyor. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların önerilerine açığım. Büyük bir ihtimalle rektifiye gerekeceğini tahmin ediyorum.

Maalesef çalıştığım yerde benzer bir durum olmuştu. Aynen dediğiniz gibi yağ akıtılarak yola devam edildiği için kasko hiçbir ödeme yapmadı. Umarım motorda hasar oluşup yatak sarmamıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Arkadaşlar, aracı aldığım zaman internetten cam+sunroof+ayna+alarm modülü almıştım. Kumandadan aracın kapılarını kilitleyince, açık olan camlar, sunroof ve aynaları otomatik olarak kapatıyor. Yine kumandadan aracın kapılarını açınca aynalar otomatik olarak açılıyor. Alarm ise amerikan tarzı aracın kornası ile ikaz veriyor ama aldıktan sonra öğrendim, alarm modülü yalnızca yeni kasalarda çalışıyormuş. Ancak cam ayna sunroof modülü tüm captivalara uyumlu.

Velhasılkelam, ben bazen arabada hanımı çocukları falan bırakıp kapıları kilitliyorum kısa süreliğine. O zaman da sunroofu falan açık bırakıyorum. Bu yüzden modülü taktırmaktan vazgeçtim.

Herhangi bir kesme delme işi olmadan aracın soketlerine takılarak montajı yapılıyor. İçerisinden çıkan kitapçıkta montaj talimatı detaylı ve resimli olarak mevcut. Herhangi bir oto elektrikçisi montajını rahatlıkla yapabilir.

Kasım ayında 350 Liraya almıştım. Şu an 400 küsür Lira fiyatı var. Hiç kullanılmamış, kargo poşetinde geldiği gibi duruyor. İhtiyacı olan, taktırmak isteyen varsa aldığım fiyata (350 Liraya) verebilirim, saygılar..

Hocam, araçta birileri varken sadece kapıları kilitli tutmanın ve aynı zamanda ayna cam ve sunroofu kapatmamanın bir yolu var.

Araçtan inince arka bagaj kapağını açma düğmesine basın. Sonra kilitleme düğmesine basın. Herhangi bir kapı yarım açık kaldığında veya arka bagaj camı kapanmadığında modül camları ve aynayı kapatmıyor. Aslında bu sayede arka bagaj camının açık olup olmadığı da kontrol edilmiş oluyor. Aracı alır almaz modülü taktırmıştım. Bence çok faydalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saberd -- 17 Nisan 2017; 22:16:18 >

• komutan16 K kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun allah bererinden saklasın kasko muhtemelen karşılamayacak

• Merhabalar,

Daha önceki araçlarım otomatik olmadığı için otomatik araç kullanımı ile ilgili birkaç yazı okuduktan sonra
    araç hareket halindeyken şanzıman yağlamasında problem olacağı ihtimaline karşı "D" den "N" ye atmaktan vazgeçtim.
    Kırmızı ışıkta dururken (özellikle uzun olanlarda) D'den N'ye çekiyorum.
    Aracı park ederken önce N'ye alıp el frenini öyle çekiyorum, ardından P'ye alıyorum.
    Aracı ilk çalıştırdığımda da aynı şeyi tersten yapıyorum.
    Aracı ilk çalıştırdığımda elimden geldiğince 1dk'ya yakın süre rölantide çalıştırıyorum.
    Aracımda şu anda kış lastikleri halen var, 235/60/18, havalarını 33'de tutmaya gayret ediyorum.

Önerileriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler.
    Dizel otomatik bir aracı olması gerektiği gibi kullanıyorsunuz.yanlış bişey yok captivalarda kronik olarak bugüne kadar gördüğüm direksiyon kutusu tıkırtısı turbo çıkış hortumu bide 70-90 bin km aralığında ön amörtisörler mutlak kontrol ettirilmeli başkada herhangini olumsuz bir izlenimim olmadı bakımları zamanında yapıldığı sürece captiva üzmez bunu anladım. Bide bu aralar led stop lambalara sardım kendimi almamak için zor tutuyorum bir arkadaş bahsetmişti ankarada biyerde 1000 tl gibi fiyat vermişti keşke ozaman alsaydım şuan 1250 tl fiyat çekiyorlar bakalım hayırlısı her an alabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: saberd

quote:

Orijinalden alıntı: komutan16

Arkadaşlar eşimin 2007 model Honda Jazz aracı var. Maalesef eşim kötü yolda aracın kartelini sürterek kırmış ve o halde motor yağını akıta akıta taki motorda tek damla yağ kalmayıp araç kendiliğinden stop edince kadar kullanmış, aracı çekiciyle çektirerek servise bıraktım. Servis yetkilisi büyük ihtimalle motor hasar görmüştür dedi. Araç kaskolu ve şimdi eksperin gelmesini bekliyoruz. Ancak, servis yetkilisi tecrübelerine dayanarak bu tür durumlarda kasko şirketinin yağ döküldükten sonra kullanmaya devam ettiği için ödeme yapmayacağı yönünde, ben de motorun hasar gördüğünü düşünüyorum, çünkü motor çalışmıyor. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların önerilerine açığım. Büyük bir ihtimalle rektifiye gerekeceğini tahmin ediyorum.

Maalesef çalıştığım yerde benzer bir durum olmuştu. Aynen dediğiniz gibi yağ akıtılarak yola devam edildiği için kasko hiçbir ödeme yapmadı. Umarım motorda hasar oluşup yatak sarmamıştır.

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: arnold08

Çok geçmiş olsun allah bererinden saklasın kasko muhtemelen karşılamayacak

Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.