Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (408. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Görüşleriniz için teşekkürler.
    Daha aracı kullanmadım. Arkadaşımda var, kendisine aracı sordum, memnun, kullanabilirsin de söyledi sağolsun ama daha sürmedim.
    Elimdeki araç küçük MPV cinsi. Captiva'nın yüksek ve geniş oluşundan memnun kalacağımı düşünüyorum. Tabii dediğiniz gibi en kısa sürede kullanacağım.

Trabzon'da yılın en fazla 1 haftası kar olduğu için ve çok dağ-bayır gezmediğim için 4x4 zorunluluğum yok.
    Makyajlı kasaların fiyatları bütçemi zorladığı için 2011 veya makyajsız 2012 düşünüyorum.

Servis konusunda, bir arkadaşa vw passat aldığımızda servis aracı bağlayıp beygir gücüne, motor yıpranma durumuna vs bayağı bir inceledi.
    Forumdaki mesajları okuyunca, kullanılan yağın bile ne kadar önemli olduğunu anladım bu araçta.
    Servis araca temiz dediğinde, gerçek anlamda temiz midir? Yoksa servisin bakmadığı veya bakamadığı konular da var mıdır?

Teşekkürler.

• mobilalfa M kullanıcısına yanıt
    Multimedya ihtiyacı yoksa eğer yalnızca geri görüş kamerası taktırabilirsiniz.

4x4 araçlar için ekspertiz merkezlerinde dyno, yani motor yüzde testi yapılmıyor. Nedenini de yine buradan paylaşmıştık :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

2010 model 61.000'de captiva kullanıcısıyım. Bazı sorunlar yaşıyorum, tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şöyle ki;

* 2 ay kadar önce teybin ekranı gitti. Radyo, cd vs çalışıyor ama ekran da görüntü yok. Birkaç yere gösterdim hepsinden farklı cevaplar geldi.Servis de" direkt çıkartıp, yenisiyle değiştirmek lazım" dedi. Ne yapmalı bilemedim
    * Bugün de sabah işe gelirken bir anda bütün fren göstergeleri yandı. Telaşlandım, evyah sanırım frenler tutmuyor diye düşündüm ama frenlerde sorun yoktu. eşime durumu sordum panik olmamamı, eve dönüşte de sorun devam ederse servise götürmeyi tavsiye etti :)

Sizin tavsiyeleriniz nedir acaba?
  • captivam C kullanıcısına yanıt
    Sanırım multimedya sistemi yok, orijinal müzik çalardan bahsediyorsunuz. Ekranı bozulmuş olabilir ama tamir yapmazlar. Servis zaten neredeyse bir multimedya sistemi parası alır yenisi için. İnternette orj cihaz ilanları var. Multimedya cihazı takanlar orjinallerini satışa koymuş. Hatta bende bile var. İlk sahibi arabayı daha alır almaz serviste multimedya taktırmış. Orijinal olan üzerinde jelatiniyle duruyor ve sanırım hiç kullanılmamış.

Arıza ışıklarının da tekrarı olursa şayet götürün servise makinaya bir bağlatın bakalım ne çıkacak, ne diyecekler.

• Merhaba 2007 Captiva aracımda hafta sonu bir problem meydana geldi ama şuana kadar henüz net bir cevap alamadım.

Tam emin olmamakla birlikte motor ısındıktan sonra 3.vitesten 4'e geçeceği vakit biraz silkme ve titreme yaparak vites geçişi gerçekleşirken servis ışığı yanmaya başladı. Servis ışığı yandıktan sonra araç gaz yememeye ve her şekilde 2500 deviri geçmemeye başladı.

Kontağı kapatıp açtığım zaman ışık sönmüş oluyordu ama biraz ilerleyince sorun tekrarlıyor.

Kimisi motor beyni, kimisi ise şanzıman beyni dedi ama kimse net birşey söyleyemiyor.

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

• Merhaba;

Mayis-Haziran dönemi gibi Captiva almayı planlıyorum ancak aracın uzun süredir yeni modellerinin ülkeye girişinin olmadığından dolayı hep yüksek km'li (180- 220bin) araçlar bulunmakta 50-55 bin fiyat araliginda.

Ben aracı uzun süreli kullanmayı planlıyorum bundan dolayı bu tip km'ler ilerleyen dönemde problem yaratır mı? Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belirttiğiniz fiyat aralıklarında düşük km 2008-2009 bulabilirsiniz bulalacağınız araç 120000 km geçmemiş olmasına dikkat edin bişey olacağından değil ama uzun vadede bineceğiniz için paraya kıyıp alın keyfini çıkarın

• b.turan kullanıcısına yanıt
    Yetkili servise baktırdınızmı

• quote:

Orijinalden alıntı: b.turan

Merhaba 2007 Captiva aracımda hafta sonu bir problem meydana geldi ama şuana kadar henüz net bir cevap alamadım.

Tam emin olmamakla birlikte motor ısındıktan sonra 3.vitesten 4'e geçeceği vakit biraz silkme ve titreme yaparak vites geçişi gerçekleşirken servis ışığı yanmaya başladı. Servis ışığı yandıktan sonra araç gaz yememeye ve her şekilde 2500 deviri geçmemeye başladı.

Kontağı kapatıp açtığım zaman ışık sönmüş oluyordu ama biraz ilerleyince sorun tekrarlıyor.

Kimisi motor beyni, kimisi ise şanzıman beyni dedi ama kimse net birşey söyleyemiyor.

Buna benzer sorun bendede vardı 3.den 4.e geçerken boşa düşüyordu...Önceleri pek önemsemedim ama sonra rahatsız etmeye başladı,şanzumancıya gittim balatalar değişmesi gerekiyor dedi,kmde 230 binde olunca komple revizyon yapıp sıfırladık 4.500e maloldu,gerçi benimki biraz keyfi oldu ama sizde bir otomatik şanzumancıya götürüp fikir alın,yetkili servislerde zaten dışarda yaptırıyor şanzumanları...

• 2012 model eski kasa aracım için, port bagaj tavsiyesi istiyorum. Daha önceki sayfalarda bir yerlerde görmüştüm. Ama dönüp bulamadım.

Bagaj ve ara atkı tavan barı almamız gerekiyor sanırım.

Bunu kendimiz monte edebiliyor muyuz? Kolay mı? Vidala mı? Delme işlemi vs. yapılıyor mu?
  • reymor01 R kullanıcısına yanıt
    Bugün şanzıman beyninden şüphelenip şanzımanının sökülmesi gerektiğini söylediler ama emin olmadıkları için ben güvenemedim, yetkili servise bıraktım bakalım onlar tespit edecek.
    yetkili servise bırakmakla en doğrusunu yapmışsın neyaparlarsa yapsınlar yapılan iş garanti altında olacaktır.bu gibi karmaşık problemlerde yetkili servise gitmek en iyi tercih olacaktır belki maliyetli olur ama kesin çözümde aynı zamanda umarım sorununuz en kısa zamanda halolur bizide bilgilendirin lütfen.
  • Yetkili servisler şanzuman tamiri yapmaz belki tek tük istisna olabilir,onlarda dışardan yaptıracaklardır,keşke sorsaydınız...Otomatik şanzuman karışık ve zor bir konudur,sadece bunun üzerine çalışan devasa servisler en ufak dükkanda bile en az 10 lift olur,çünkü şanzuman indimi araba orda mahsur kalır tekrar takılana kadar :)
  • aracın arızasının şanzuman olup olmadığı tespitini piyasada bulmak zor bence ha tamam şanzuman tamir etmez belki ama sorunun ne olduğunu söylerler en azından belki şanzuman değildir arızayı tetikleyen başka bir unsur vardır bunuda en iyi servis çözer benim şahsi fikrim şanzuman gibi bir arıza var ise ya sıfır getirtirim yada piyasada çıkma temiz bulur taktırırım ama burada öncelikle arızanın doğru bir şekilde tespiti önemli
    Bence de doğru tespit adına yetkili servise götürmekte fayda var. Genellikle yetkili servisler, sorunu nokta atışı olarak tespit edebiliyor. Sorun tespit edildikten sonra yapılacaklar listesi ve fiyat alıp durumu değerlendirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 14 Şubat 2017; 15:48:14 >
    Önceki sayfada konuştuğumuz konu hakkında benim dediğime geliyoruz hocam. Halihazırda vaktinde elimizden çıkarmayıp kullanmakta olduğumuz düşük model ve yüksek kilometreli araçlarda bu gibi yüksek maliyetli arızaları sineye çekmekten başka yapacak bir şey yok. Ancak araba alırken kilometresine ve modeline bakarak, aracı almadan önce iyice hesaplayıp öyle almak lazım. 200 bin km üzeri 2007 model bir captivada, araca ne kadar iyi bakılmış, ne kadar düzgün kullanılmış olursa olsun, bu gibi arızaların çıkma olasılığı çok yüksek. Böyle bir araca 48-50 bin lira verip en az bir 5-6 bin lira sonradan masraf yapana kadar(uğraşması da cabası), baştan 5-6 bin lira fazladan verilip 2009-2010 model 100 bin km düzgün bir araç almak kesinlikle en mantıklısı. Bu sebeple, tavsiye isteyenlere, şahsen, düşük model ve yüksek km araç tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 14 Şubat 2017; 16:8:40 >
  • Her arabada süpriz yaşanır sonçta 2.el alınıyor,kimse şanzumanı ne durumda bilemez mesela siz bilmiyorsunuz,ama ben gözümün önünde açılıp yapıldığı için herşeyini biliyorum,bence ucuz olsun masraflı olsun kendim bilerek görerek yaptırayım,çıkma şanzumanda risk ne durumda olduğunu bilemezsiniz,en güzeli garantili şekilde yaptırmaktır...bu tercih meselesi tabiki,ayrıca şanzuman biraz şans işi 60-70 bin kmlerde sorun çıkarmış DSG ler dolu servislerde....
    Eğer yeni ve az kullanılmış araçta büyük masraflı bu tarz sorunlar çıkarsa işte bu sürpriz olur. Eski ve yüksek km arabada da çıkmaması sürpriz olur.

• Captiva benim gözümde sürprizlere açık araba ama bu velet çok zevk veriyor sürerken soğuk havada bu araç ölü resmen motor ısındımıda tutabilene aşk olsun aracım daha 63000 km de satarmıyım hiç düşünmüyorum

• sirdenogonzales S kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile, portbagajların en kalitelisi Thule markadır ama biraz pahalıdır. Uygun bir şey arıyorsanız gg - n11 gibi online sitelerde captiva portbagaj diye yazarak aratırsanız, uygun fiyatlı alternatifler bulabilirsiniz.

Herhangi bir özel işleme gerek kalmadan ara atkıları elle sıkarak basit bir şekilde montajını yapabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.