Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (409. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2bati -- 15 Şubat 2017; 13:46:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2bati

Arkadaşlar Merhaba

Captiva'mı satmadan önce kullandığım port bagajımı binek arabada kullanırım düşüncesiyle saklamıştım. Ama uzun geldi.
    bunu satmayı ya da küçük boyuyla takas etmeyi düşünüyorum. İlgilenenler olursa mesaja hemen dönebilirim.
    neumann whale 200 portbagaj 500 lt, Ankaradayım, evden teslim edebilirim.

Port bagaj satılık, evim Ankara Mamak Metro Gross Market karsısında. İlgilenenler gelip inceleyebilir.
    Delme vs yok, Üst barlara cok kolay takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2bati -- 15 Şubat 2017; 13:49:26 >

• Bu akşam eve dönerken kötü bir sürprizle karşılaştım. Arabanın altından mazot resmen akıyordu. Dışarı adım attığım anda mazot kokusundan anladım. Kaputu açtığımda hava giriş, alternator çevresi tamamen mazot kaplıydı. Akşam olduğu için öylece bıraktım. Benzer durum başına gelen var mı? Mazot pompası veya enjektör gibi ama bu halde nereye gider emin olamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi geceler beyler. Torpidonun oralardan bi yerden tıkır tıkır ses geliyor. Bunu yaşayan var mı? Yoksa benim torpidonun içindekiler mi ses yapıyor? Bir de klimada yer alan APS ne işe yarıyor?

• saberd S kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Sorun yalnızca patlamış bir hortum da olabilir. Ben olsam hiç kullanmam o şekilde. Hiç marş basmayın, kaskonuz varsa çağırın bir çekici çektirin bi servise baktırın.

• Elimde fazladan 1 adet siyah bagaj havuzu var. Buna ilan verip satmayı düşünüyorum. İlan vermeden önce buradan ihtiyacı olan varsa diye sormak istedim, saygılar.

• Merhaba

Kapı aralığında bulunan lastik basınç etiketim söküldü. Yenisi nerden bulabilirim ?

aliexpress falan baktım ama denk gelmedi hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Geçmiş olsun. Sorun yalnızca patlamış bir hortum da olabilir. Ben olsam hiç kullanmam o şekilde. Hiç marş basmayın, kaskonuz varsa çağırın bir çekici çektirin bi servise baktırın.

Teşekkürler. Basınçlı yakıt besleme hortumundan kaynaklanmış mazot akıntısı. Hiçbir akıntı kaçak yokken dün birden arıza çıkınca moralim bozuldu. Çekiciyle geldiğim servis hortumu hemen değiştirdi. Hazır gelmişken yağ, yağ filtresi, hava filtresi, mazot filtresi değişimi istedim.
    Hortum herşey dahil 164 TL.
    Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, mazot filtresi 635 TL.
    Polen filtresini kendim değiştirdiğim için hesaplatmadım.
    Ön tabla fişekleri değişmeli dedi servis. Fiyat 578 TL. Yüksek geldi dokunmadım.

Bu arada arka amortisörler Self Leveling dedikleri yüke göre kendini ayarlayan türdenmiş. Bozulduğunda yan sanayi takmayın diye tavsiye verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saberd -- 17 Şubat 2017; 16:34:17 >

Geçmiş olsun tekrardan ucuz atlatmışsınız ama servise biraz fazla ödeme yapmışsınız. Ben de orijinal parçadan yanayım ama önceki yazılarımızda da çokça bahsettik, yetkili servislerden yana değilim. Adamlar, hem parçaları 2 katı, belki daha da pahalıya satıyor, hem de işçilikleri çok pahalı. Aracımı aldığımda triger setine sırf parça fiyatı olarak 637 Lira fiyat çektiler. Oysaki ben aynı orijinal, gm, triger setini chevrolet parçacısından 300 küsür liraya aldım. Bunun yanında filtre set v kayış, gergi kütüğü, devirdaim pompası vs gibi parçaları da uygun fiyata parçacıdan alarak, işini iyi yapan bir özel serviste yalnızca 500 Lira işçilik ödeyerek (triger set değişimi, v kayışı, devirdaim değişimi, rutin filtre ve yağ değişimi her şey dahil tüm işçilik) yaptırdım. Ayrıca serviste kullanılan motor yağlarının kalitesizliği ve vizkozite uyumsuzluğu konusunda burada ve diğer forumlarda pek çok kişi hemfikir. Ama yetkili servise dışarıdan istediğiniz bir yağı götürüp koydurma şansınız da malesef yok. Bu arada Captiva araçlarımız için, n11 gibi online sitelerde orj Bosch marka filtre setleri 130 Liraya falan satılıyor. Yaptığım araştırmalar neticesinde Bosch markalı filtre setlerinin de orj gm marka setleri aratmayacağı kanaatine vardım. Şu an elimde bu sitelere ait 30 Lira civarında bir indirim kuponum var ve kuponla birlikte Bosch captiva filtre setini (yağ, mazot, polen, hava) 100 Lira gibi bir fiyata sipariş verip, bir sonraki bakımda kullanmayı düşünüyorum.

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    sayın ceyar sizde işçilik fazla vermişsiniz bu anlattıklarınızı 300 tl ye yapıyorlar burada.diğer konularda size katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Geçmiş olsun tekrardan ucuz atlatmışsınız ama servise biraz fazla ödeme yapmışsınız. Ben de orijinal parçadan yanayım ama önceki yazılarımızda da çokça bahsettik, yetkili servislerden yana değilim. Adamlar, hem parçaları 2 katı, belki daha da pahalıya satıyor, hem de işçilikleri çok pahalı. Aracımı aldığımda triger setine sırf parça fiyatı olarak 637 Lira fiyat çektiler. Oysaki ben aynı orijinal, gm, triger setini chevrolet parçacısından 300 küsür liraya aldım. Bunun yanında filtre set v kayış, gergi kütüğü, devirdaim pompası vs gibi parçaları da uygun fiyata parçacıdan alarak, işini iyi yapan bir özel serviste yalnızca 500 Lira işçilik ödeyerek (triger set değişimi, v kayışı, devirdaim değişimi, rutin filtre ve yağ değişimi her şey dahil tüm işçilik) yaptırdım. Ayrıca serviste kullanılan motor yağlarının kalitesizliği ve vizkozite uyumsuzluğu konusunda burada ve diğer forumlarda pek çok kişi hemfikir. Ama yetkili servise dışarıdan istediğiniz bir yağı götürüp koydurma şansınız da malesef yok. Bu arada Captiva araçlarımız için, n11 gibi online sitelerde orj Bosch marka filtre setleri 130 Liraya falan satılıyor. Yaptığım araştırmalar neticesinde Bosch markalı filtre setlerinin de orj gm marka setleri aratmayacağı kanaatine vardım. Şu an elimde bu sitelere ait 30 Lira civarında bir indirim kuponum var ve kuponla birlikte Bosch captiva filtre setini (yağ, mazot, polen, hava) 100 Lira gibi bir fiyata sipariş verip, bir sonraki bakımda kullanmayı düşünüyorum.

Ben de size katılıyorum Fakat yürürken yanar diye korkunca arabayı direk servise çektirdim. Hazır oradayken bunlar aradan çıktı. 300 TL fazla ödemişimdir. Ama plansız olduğu için sineye çektik artık. Yoksa o 300 fark misliyle çıkardı. Esas masraflı kalemler için fiyat aldım. Onları dediğiniz şekilde özel servisle çözeceğim (triger, disk, balata, ön takım vb.)

çekiciyi kaskodanmı çağırdınız yoksa piyasadanmı ? siz doğru olanı yaptınız tabikide o şekilde araç yürütülmez hepimiz yetkili servis deneyimi yaşamışızdır illaki kimi acemilikten kimi panikten neyseki sorununuz çözülmüş sevindim mühim olan budur lakin bir konuyu anlamadım servisin sizedediği arka amörtisör yüke göre ayarlıyor demiştiniz bunun doğruluğunu çok merak ettim doğrusu ama şöyle bişey var orjinal amörtisörün tanesi servise sormuştum 1400 tl tanesine fiyat verdi önlerede 370 tl tanesine konuyla alakalı belki sayın ceyarın bilgisi vardır.
  • Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Torpidoyu boşaltıp deneyin bakalım ses devam ediyor mu.

Araç havalandırma sistemleri, araç içerisindeki havayı sirküle ederek veya dışarıdan içeriye hava alarak çalışır. Bunu normalde siz tuşlardan seçerek ayarlıyorsunuz. Aps tuşu, iç hava dolaşımı ile, dışarıdan içeriye hava alma fonksiyonunu, dış hava kirliliğine göre, otomatik olarak ayarlar.

• arnold08 kullanıcısına yanıt
    Bunların hepsini 300 Liraya yaptırmak zor. Ortalama 300 ile 350 arası zaten sırf triger ve v kayışı değişim işçiliği tutuyor. Ortalama 150 Lira falan da rutin bakım (yağ ve filtrelerin değişimi) işçiliği isteniyor. Aslında birkaç yer dolaşılsa belki 400-450 gibi de yaptırabilirdim ama işçilikten memnun kaldım ve 50-100 Liranın peşine düşmedim açıkçası.

Amortisör konusunda ise bir bilgim yok. Araştırmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: arnold08

çekiciyi kaskodanmı çağırdınız yoksa piyasadanmı ? siz doğru olanı yaptınız tabikide o şekilde araç yürütülmez hepimiz yetkili servis deneyimi yaşamışızdır illaki kimi acemilikten kimi panikten neyseki sorununuz çözülmüş sevindim mühim olan budur lakin bir konuyu anlamadım servisin sizedediği arka amörtisör yüke göre ayarlıyor demiştiniz bunun doğruluğunu çok merak ettim doğrusu ama şöyle bişey var orjinal amörtisörün tanesi servise sormuştum 1400 tl tanesine fiyat verdi önlerede 370 tl tanesine konuyla alakalı belki sayın ceyarın bilgisi vardır.

Çekiciyi TEB'den istedim ücretsiz olarak. İncecik çubuğa (arka amörtisör) 1.500 çok değil mi dedim. Servis, kendini yüke göre ayarlayabildiği için amortisör fiyatı yüksek dedi. Benim amortisörlere baktırdım. Araç 71 binde. Ne ön ne arkalarda bir sorun gözükmüyor. Fakat tabla fişekleri ömrünü doldurmuş. Yakında kasis vsde gacırtı başlar.

Yakıt borusu işine dönersek servise bu sorunla gelen araç az değilmiş. Nacizane tavsiyem: Motor yağı vs değiştirirken herkes baktırsın. Özellikle 5 yaş üstü araçlar.

Parça kod nosu 95176396 (yakıt besleme hortumu ön). Arabanın içi leş gibi mazot kokuyor. Ne kadar temizlense kaput içine epeyce aktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saberd -- 17 Şubat 2017; 21:22:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

İyi geceler beyler. Torpidonun oralardan bi yerden tıkır tıkır ses geliyor. Bunu yaşayan var mı? Yoksa benim torpidonun içindekiler mi ses yapıyor? Bir de klimada yer alan APS ne işe yarıyor?

Benim torpido kilidinden bir ara geldi. Torpidonun alt ve üstlerde sabitleme vidaları var. Biri gevşekti. Az sıktım. Kapak kilide tam oturunca ses gitti.

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Bu güzel bi özellik ama neden bunu kullanıcıya bırakmışlar ki? Sürekli olarak bunu yapsın tuşa ne gerek var hep aktif kalsın

Kontrol edeceğim hocam teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: saberd

Bu akşam eve dönerken kötü bir sürprizle karşılaştım. Arabanın altından mazot resmen akıyordu. Dışarı adım attığım anda mazot kokusundan anladım. Kaputu açtığımda hava giriş, alternator çevresi tamamen mazot kaplıydı. Akşam olduğu için öylece bıraktım. Benzer durum başına gelen var mı? Mazot pompası veya enjektör gibi ama bu halde nereye gider emin olamadım.

Çok tehlikeli bir durum aracınızın kaskosu var ise zaten ücretsiz olarak çekiciyle çektirebilirsiniz, yoksa da mutlaka çekiciyle servise ya da tamirciinize gitmenizde yarar var. Geçmiş olsun...

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Her arabada bu özellik var ama genellikle auto olarak geçer ismi. Çok soğuklarda iç dolaşıma alırsanız daha sıcak olur ama bu sefer de camlar buhar yapabilir. Aracın içerisinde sigara içiyorsanız da dış dolaşıma almalısınız. Eğer sigara içerken havalandırma iç dolaşımdaysa, araba sigara dumanınızı havalandırma sistemine çeker ve havalandırma sisteminiz ve arabanız leş gibi kokar. Mesela ben sigara içtiğimden dolayı, hep dış dolaşımda kullanırım. Arabaya binenler genellikle arabamda sigara içildiğine inanmaz çünkü arabam hiçbir zaman kötü kokmaz. Çoğu kişi bu özellikler konusunda bilgisiz ve arabaları leş gibi sigara kokuyor ya da kışın camların buhar yaptığından şikayet ederler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 18 Şubat 2017; 4:14:46 >
  • 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.