Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (404. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceyarr

Hayırlı olsun. Siz alınca direk yaptırın bakımlarını. Bir de önceki sahibine sorun bakalım trigeri v kayışı falan değişmiş mi. Değişmediyse onları da değiştirin. Ben 2 ay önce en uygun maliyetle yaptırmıştım. Konuyu forumun önceki sayfalarından takip edebilirsiniz.

Devir için notere gideceksiniz. Devir işleminin ardından ruhsatın araç bilgileri bulunan kısmı ve muayenelerin olduğu kısmı size verilecek. Önceki sahibinin isminin ve adresinin yazdığı kısmı noter alıyor. Size araç tesciline ilişkin geçici bir belge veriyor ve bu belge 1 ay geçerli. Bu süre zarfında ruhsatın, sizin isminiz ve adresinizin yazılı olduğu kısım, bağlı olduğunuz ilçe trafik şubesi tarafından düzenlenerek, adresinize postalanıyor. Ancak emniyetteki ve postadaki yoğunluk ve gecikmelerden dolayı gelmeyebilir de. Eğer 20 gün içinde gelmezse, ikamet ettiğiniz ilçenin trafik şb müdürlüğüne gidip elden alabilirsiniz. Ancak 1 ayı geçirmeyin, yoksa yolda durdurulursanız, süresi geçmiş geçici belge ile polisle sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca, aracı devir aldığınız aynı gün, verilen geçici tescil belgesi ile trafik sigortası ve kaskonuzu yaptırmadan yola çıkmayın. Allah korusun, ne olur ne olmaz.

Teşekkür ederim. Ben de km'sini beklemeden komple bir bakımdan geçirmeyi düşünüyorum.

Bu arada Anadolu yakasında iyi bir usta tavsiyesi istiyorum arkadaşlar...

Devir işlemi ile de ilgili olarak muhtemelen adrese gelmesini beklemeyip şubeden elden almayı düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Ben de Anadolu yakasında Bostancı oto sanayide iyi bir usta buldum. Yine aynı sanayide chevrolet parçacısından parçaları temin edip ustaya da işçilik ödeyerek işi en uygun fiyata çözdüm. Yapacağınız zaman yer isimlerini verebilirim. Ya da oralarda olursam görüşebiliriz.

Bu arada şu anki captiva ve bir önceki aracımda da ruhsat eve gelmedi. ben şubeye gidip aldım. Ama iki önceki aracımda eve gelmişti postayla.. Aceleniz yok, heyecan yapmaya da gerek yok :) 15-20 gün bekleyin.. geçici belge zaten 1 ay geçerli... muhtemelen gelecektir. eğer gelmezse gider alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 31 Ocak 2017; 0:52:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Arkadaşlar daha önce bahsettiğim 2011 LT High model, 84000 küsur km'deki ve sadece sağ ön çamurluğunda boya olan(ki ekspertizde de öyle çıktı) Captiva'yı 62500'e anlaşarak almış bulunuyorum. Servis zamanı,87000 küsur km'deki bakımda, hallolacak 1-2 (fren balataları, ufak bir yağ sızıntısı...gibi) birkaç sıkıntı dışında bir problemi yok.

Allah'ın izniyle Çarşamba günü noterde devrini alacağım. İlk kez devir alacağım. Özellikle dikkat etmem gereken bir durum var mı? Bir de galerici devirden sonra yeni ruhsatın 1 hafta 10 gün içinde adresime gönderileceğini söylüyor. Doğru mudur?

hayırlı olsun fiyat gayet güzel bakımlarını hemen yaptırın varsa öndüzende sıkıntı varmı yokmu kontrollerini yaptır masrafsız kafan raahat bin bide arkadaşlar triger olayını servise her gittiğimde soruyorum oradaki ustalar km de 90000 km en erken yıl olarak 8 yıl olduğunu söylediler hani dedim sıkıntı felan olurmu hiç bişey olmaz beyfendi bu aralığı geçirmeyin sorun yok dedi gülerek siz illaada değişmek istiyorsanız biz değişiriz dediler gülerek fazla evham yapmayın rahat olun gibilerinden bende vazgeçtim şindilik gereksiz masrf olmasın diye

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Ben de Anadolu yakasında Bostancı oto sanayide iyi bir usta buldum. Yine aynı sanayide chevrolet parçacısından parçaları temin edip ustaya da işçilik ödeyerek işi en uygun fiyata çözdüm. Yapacağınız zaman yer isimlerini verebilirim. Ya da oralarda olursam görüşebiliriz.

Bu arada şu anki captiva ve bir önceki aracımda da ruhsat eve gelmedi. ben şubeye gidip aldım. Ama iki önceki aracımda eve gelmişti postayla.. Aceleniz yok, heyecan yapmaya da gerek yok :) 15-20 gün bekleyin.. geçici belge zaten 1 ay geçerli... muhtemelen gelecektir. eğer gelmezse gider alırsınız.

Mümkünse ustanın da , parçacının da isimlerini alabilir miyim? Yarın lazım olmazsa öbür gün sonuçta lazım olacak.

@arnold08: Teşekkür ederim.

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    arnold08 kullanıcısına yanıt
    @ceyarr: Mümkünse ustanın da , parçacının da isimlerini alabilir miyim? Yarın lazım olmazsa öbür gün sonuçta lazım olacak.

@arnold08: Teşekkür ederim.

• arnold08 kullanıcısına yanıt
    Triger için araç kitapçığında 65 bin olarak geçiyor sanırım eski kasalarda. Yenilerde de 90 diyorlar, başkasının yalancısıyım.. Ben arabamı aldığımda 75 binde triger değiştirdim. Değiştirirken de başında durdum. Hem triger hem de v kayışını söküp yenisiyle yanyana tutarak incelediğimizde ömrünü doldurmuş, sertleşmiş olduğunu gördük. Triger, v kayışı ve devirdaim pompası değişip, tüm filtreler ve yağ da uygun&kaliteli yağ ile değiştirilince, resmen aracın çalışması, sesi her şeyi bir farklı oldu. Şehiriçinde 13-14 Litre yakıt tüketirken, aynı sürüş tarzında neredeyse 9 Litreye kadar düştüm. Şu an full depoyla İstanbul şehiriçinde neredeyse 600km yol yapıyorum. Periyodik bakım için de 15 bin diyorlar. 15 binde ülkemiz koşullarında o yağ çamurdan beter olur. Bakım için 10 bini kesinlikle geçirmemek lazım. Ayrıca birçok servis, mazot filtresini iki 10 binde bir değiştiriyor. Ülkemizde yakıtın kalitesiz olduğunu düşünürsek bu da doğru bir uygulama değil..

Siz aracı bir alın, sonra hallederiz. Ben zaten Anadolu yakasına sık sık gelip gidiyorum. Hem parçacıya, hem de servise gideriz, tanıştırırım. Yağı da en uygun fiyata ve istediğimiz litrede(bölerek) benim eski Alfa Romeo servisinden temin etmiştim. Yağı da oradan hallederiz

• yenilerde zincir var triger değişmiyor...

• Evet arkadaşlar devir işlemini yaptık. Captiva kullanıcılarına beni de dahil edebilirsiniz.

Bu arada noterdeki devir işleminden sonra araç ruhsatını eğer siz, 15 gün içinde, herhangi bir trafik tescil biriminden elden almazsanız; PTT(APS) yoluyla alıcı ödemeli olarak adrese gönderiliyor. Adreste bulunulmaması durumunda 10 gün içerisinde PTT şubeden, 10 gün sonrasında ise bağlı bulunulan ilçe emniyet müdürlüğü trafik tescil büro amirliğinden alınması gerekmekte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLacKeLDiaBLo -- 1 Şubat 2017; 13:17:10 >
    hadi hayırlı olsun kardeş her kar yağdığında pencereden bakıp aracı denemek için karda can atacaksın ilk günkü heyecan hiç geçmeden kullanacağın keyif alacağın bir araç aldın allah kazasız belasız kullandırmayı nasip etsin isminiz neydi bu arada benim adım sezgin çoğu arkadaşları nickleriyle anımsıyoruz isimle hitap edersek daha samimi bir ortam lacağına inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2bati

Arkadaşlar Merhaba

Captiva'mı satmadan önce kullandığım port bagajımı binek arabada kullanırım düşüncesiyle saklamıştım. Ama uzun geldi.
    bunu satmayı ya da küçük boyuyla takas etmeyi düşünüyorum. İlgilenenler olursa mesaja hemen dönebilirim.
    neumann whale 200 portbagaj 500 lt, Ankaradayım, evden teslim edebilirim.

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

Ustam satıldı mı duruyor mu ücreti nedir öğrenebilir miyim?

• Le.Mans L kullanıcısına yanıt
    Merhaba satmadıysanız captiva araştırıyorum nedir ne istiyorsunuz @Le.Mans

• mehmetmajere M kullanıcısına yanıt
    85 bin TL 70 binde hatasiz 2013 model

Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler inşaAllah

• Sabah 3km yol yapıp rolantide 900 devir civarında beklerken motor ışığı yandı. Devir biraz daha düştü. Ac kapa yaptım sonmedi. 15-20 km yol yaptım sönmedi. Mazot ışığı da yanıyordu mazot aldım yine yanıyor.

Normalde dpf temizliğini kendi yapardı 2-3 ayda bir. Şimdi hiç dpf ışığı yanmadan motor ışığı yandi. Çekişte sıkıntı yok. Geçmiş sayfalar da bazı kişilerin de başına gelmiş. Dpf ışığı söndürür gibi yüksek devirde kullanınca sönen de var sensör değişimine kadar yapan da.

Sormak istediğim burda yetkili servis yok. Sanayideki arıza tespit cihazları benim soruna teşhis koyabilir mi? Tabi 1-2 gün yüksek devir çevirip olmazsa o zaman giderim sanayiye.

Gösterge tablosunda bi ışık yandığında acayip rahatsız oluyorum ya 😀

• Teşekkürler arkadaşlar...

Alışma sürecindeyim şu an... Toplamda 50 km falan ancak yaptım... İşlerden fırsat bulunca daha çok kurcalayacağım.

İlk izlenimim gayet iyi. Sürüş keyifli, yola hakimiyet güzel... Dışardan o kadar heybetli görünmüyor ama direksiyon başına geçip de kullanınca büyük bir arabada olduğunuzu anlıyorsunuz.

Şahsıma sıkıntı sayabileceğim(kişiye göre değişebilir):

-Direksiyon çok hafif. En azından hızlandıkça biraz daha sert olmalı...

- Dizel motor sesi... Unutmuşum bu sesi... Uzun yolda yoracak yine eski zamanlardaki gibi ama alışacağız, başka yolu yok!

-Otomatik far olayını anlayamadım. Gündüz neden yanıyor? Başka bir ayarı mı var yoksa her defasında manuel olarak kapatacak mıyız?

-Gaz pedalı da bana biraz garip geldi. Yıllardır dizel kullanmıyorum belki de normali budur ama gazi bayağı bir geriden alıyor. Yani pedalın neredeyse 1/3'üne kadar basınca araba hareket etmeye başlıyor. Bu da normal mi bilemedim.

-Konsolda bulunan (cyclon marka sanırım) Navi/TV/dvd ekranı kesinlikle yukarı taşımalı... Böyle çok kullanılışlı değil. Mevcut sistemi yukarı taşıyabilir miyim bilmiyorum ama araştırağım...

50 km'lik yolculukta karşılaştığım sorunlar bunlar. Ama bu araba çok keyifli... 😁😁😁

• siyah jantlarımı özledim,etrafta çok görürü oldum ve bende değişiklik olsun diyerek tekrar taktımmm,özlemişimmm gerçekten

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

50km yetmez, biraz daha kullan :)

Direksiyon bence güzel. Ayrıca hıza duyarlı direksiyon var. Yüksek hızlarda sertleştiğini anlayabilirsiniz. Bence direksiyonun tek sıkıntısı turunun az olması. Manevralarda fazladan ileri geri yapmak gerekiyor. Ayrıca şehiriçinde yol tutuş ve büyük araç hoşuma giderken, şehirlerarası otobanda falan 130 km ve üzerinde arabaya hakim olmak küçük arabalar gibi kolay değil. Ama bu durum, büyük ve yüksek suvların hepsinde böyle zaten. Önceki aracım olan Alfa Romeo Giulietta' da 160-170 ile giderken araba yola öyle güzel oturuyordu ki, neredeyse direksiyonu tutmadan bile araba hiç yoldan çıkma eğiliminde değildi. Bununla 130-140 ile giderken direksiyonu iyice kavrayarak tutmak gerekiyor.

Motor sesine gelince yine bence gayet normal. Ben uzun zamandır dizel araç kullanıyorum ve bunların arasında en az dizel sesi bence captivada.

Otomatik far olayı 2010 ve 2011 captivalarda gündüzleri farı kapatmıyor. Sadece araç içerisindeki ışıkları gün ışığına göre ayarlıyor. Bunun sebebi ise, yeni düzenlemelerle birlikte bazı avrupa ülkelerinde gündüz farlarının zorunlu oluşu. Bildiğiniz üzere led olmasa bile, artık bütün yeni arabalarda sürekli yanan bir gündüz farı var. Yeni kasa captivalarda da var. Ama eski kasalarda gündüz farı olmadığından, 2010 ve 2011 modellerde otomatik olarak far sürekli açıktır.

Multimedya konusunda ise, ben aracı ilk aldığımda üzerinde necvox marka windows işletim sistemli bir medya- navi vardı. Bu cihazı beğenmediğimden dolayı, hemen ertesi günü gidip yeni model android 5.1 işletim sistemli bir cihaz aldım ve inanılmaz memnunum. Tavsiye ederim. Eğer yukarı almak isterseniz de, aparatları var ama bu aparatla kullanmak üzere, yeni kasalara uyumlu multimedya almak lazım. Forumda birkaç sayfa önce bu aparatlar hakkında paylaşımlar yapıldı. Ama ben orijinalliği bozmamaktan yanayım. Aşağıda da fena değil, zamanla göz alışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 2 Şubat 2017; 14:57:33 >

• 2012 yılından bu zamana kadar Captiva kullanıyorum. Forumu şuan için okuma şansım olmadı. Yarın işallah geriye doğru tüm sayfaları okuyacağım.

Aracım hakkında kısaca bilgi paylaşıp kenara çekiliyorum.

Heybetli, geniş, ferah ve güvenli. Sağlam yol tutuş, konforlu seyahat. Ben çok memnunum.

Yakıt konusu tabi ki sıkıntılı. Şehir içi 10 lt. Uzun yolda 120 km hızla 6,7 lt. Benim için yüksek değerler. Lakin, aracı eşim kullanıyor. Her gün çalıştığı yere 12 km gidiş 12 km dönüş yapıyor. Sadece 2 defa frene basıyor. Trafik yok, ışık yok. Bu nedenle bizi çok üzmüyor yakıt konusu.

Garantisi bitmiş olduğu halde bakımlarını Ankara Reis Yetkili Serviste yaptırıyorum. Evet diğer araçlara göre ya da sanayide yapılacak bakımlara göre pahalı. Lakin, captiva için değer. Biz onu üzmeyelim ki o da bizi üzmesin. Ben clio kullanıyorum. A-101'de yedek parçası var, manav Ahmet bile bakımını halledebiliyor. Ama yaşadığım kentteki ustalara güvenip de aracımın(captiva) bakımını dahi yaptırmam. Beni ekonomik olarak zorluyor ama onu seviyorum. Değer !

Rabbim nazarlardan korusun, şu zamana kadar sorunsuz bir ilişkimiz oldu.

Hiç pişman olmadım. Mutluyum. Tavsiye ederim.

• sirdenogonzales S kullanıcısına yanıt
    İnşaAllah uzunca bir süre daha aracınızı keyifle ve sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.

Ancak bakım/servis işini bu kadar gözünüzde büyütmeyin. Neticede uzay mekiği değil ki bu, bakımlarını Nasa' da yaptırasınız.. Zaten Ankara' da yaptırıyormuşsunuz. Yine Ankara' da büyük sanayi sitelerinde iyi bir özel opel servisi bulabilir ve maliyetleri yarı yarıya indirebilirsiniz. 15-20 sayfa geriye giderseniz şayet, bakımla ilgili çok sohbetimiz oldu.

Yine de size kısaca özetlemek isterim. İnternette, elimizin altında aracınızın her türlü orijinal GM markalı yedek parçasını bedava kargoyla yetkili servisin yarı fiyatına temin edip, özel bir serviste de uygun bir işçilikle aynı kalitede işi yarı fiyatına, hatta yarı fiyatının da altına halledebilirsiniz. Rutin bakım zaten filtre ve yağ değişiminden ibaret ve büyük bir ustalık/profesyonellik gerektirmez. Hatta yetkili servislerde koydukları GM marka yağın kalitesizliğinde pek çok kişi hemfikir. Diğer mekanik ve triger gibi bakımlar için de özel opel servislerindeki işinin ehli ustalara aracınızı gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz. Forumu okuduğunuzda, konuyla ilgili pek çok faydalı bilgi edineceksiniz. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 2 Şubat 2017; 22:37:4 >

• 
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.