Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (402. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-kazasiz-degisensiz-otomatik-captiva-391284820/detay

Saldırın arkadaşlar...

Sakın atlamayın. Daha önce bu şekilde dolandırıcılıklar olmuştu. Yöntemini hayırlayamadım ama bu da ya bir dolandırıcılık girişimi, ya da hesapta kazasız boyasız!?! ağır hasarlı, yani pert bir araç.. Ancak ilk ihtimal daha yakın. Sanırım fotolar da bir yerlerden araklanmış. Kimse aptal değil yani 80-90 binlik arabayı 45 bine versin.. Alacaklı kafasına silah dayasa, 70 bin yazıp ilan verse, yarım günde satar bu aracı

Böyle bir modelin o fiyata olması imkansız. Muhtemelen ağır hasar vardı veya farklı bir dolandırma yöntemi deniyor!

İlanda değil yazıyor. Var bir numara...

• İyi akşamlar beyler. Bi kaç gündür dikkatimi bişey çekiyor arabada. Aracı çalıştırdığımız zaman emniyet kemeri ışığı yanıp sönüyor ya hani, bunun yanında bir de airbag ışığı bi kaç kere yanıp sönüyor ve kayboluyor. Bu herkeste böyle mi yoksa bende bi sorun mu var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dejavu arkadaş benim araçta öyle bir şey olmuyor. Bu bir sorun olmaz sanırım. Sürekli yanmıyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkirvas -- 26 Ocak 2017; 9:41:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

İyi akşamlar beyler. Bi kaç gündür dikkatimi bişey çekiyor arabada. Aracı çalıştırdığımız zaman emniyet kemeri ışığı yanıp sönüyor ya hani, bunun yanında bir de airbag ışığı bi kaç kere yanıp sönüyor ve kayboluyor. Bu herkeste böyle mi yoksa bende bi sorun mu var?

selam,

bende de aynısı oluyor. airbag ışığı aracı çalıştırdıktan bir kaç saniye sonra sönüyor.
  • Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Normal bir durum. Bende de aynısı oluyor.

• gkirvas G kullanıcısına yanıt
    Kaç model aracınız? Herkeste aynısı oluyormuş içime kurt düşürmeyin ☺

• quote:

Kaç model aracınız? Herkeste aynısı oluyormuş içime kurt düşürmeyin ☺

selam,

benimki 2011 high
  • Dejavu arkadaş pardon benim araçta da aynısı oluyormuş.

• quote:

İyi akşamlar beyler. Bi kaç gündür dikkatimi bişey çekiyor arabada. Aracı çalıştırdığımız zaman emniyet kemeri ışığı yanıp sönüyor ya hani, bunun yanında bir de airbag ışığı bi kaç kere yanıp sönüyor ve kayboluyor. Bu herkeste böyle mi yoksa bende bi sorun mu var?

Benim araçta da aynı...

• Herkeste olması gerekiyor. Her kontak açıldığında, diğer ışıklar söndükten sonra airbag ışığı tekrar yanıp sönüyor. Marşa bastıktan sonra da yine diğer ışıklardan sonra airbag yine yanıp sönüyor. Burada aracın beyni airbagleri kontrol ediyor. Eğer sürekli yanık kalıyorsa airbagde arıza var demektir.

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-kazasiz-degisensiz-otomatik-captiva-391284820/detay

Saldırın arkadaşlar...

İlan yayından kaldırılmış

• Arkadaşlar videoyu sonuna kadar izleyin. Faydalı olacaktır

https://youtu.be/Mq2HPVcJ9HY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkirvas -- 27 Ocak 2017; 9:21:18 >
  • selam arkadaşlar,

2011 captiva high aracıma hem biraz güç artışı sağlamak, hemde yakıt tasarrufu sağlamak adına bu aralar chip olayına takıldım biraz.
    hiç bir bilgim olmamasının yanında internet üzerinden yaptığım araştırma neticesinde ecufast ve racechipe takıldım.
    aranızda captiva için chip uygulaması yaptıran var mı? var ise tecrübelerinden faydalanmak isteriz.

teşekkürler
  • Ben dpf egr iptali ve ardından dr.ecu firmasından chip yaptırdım,keşke daha önce yaptırsaydım diyeceksiniz emin olun :) arabanın gidişi ve esnekliği artıyor,sanki araba hafiflemiş gibi geliyor...ayrıca dpf dersindende ömür boyu kurtulmuş oluyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

Ben dpf egr iptali ve ardından dr.ecu firmasından chip yaptırdım,keşke daha önce yaptırsaydım diyeceksiniz emin olun :) arabanın gidişi ve esnekliği artıyor,sanki araba hafiflemiş gibi geliyor...ayrıca dpf dersindende ömür boyu kurtulmuş oluyorsunuz

teşekkürler reymor01 cevabın için,

uygulamayı ne zaman yaptırdın?
    maliyeti ne kadar oldu?
    yakıtta tasarruf oldu mu?
  • 5-6 ay oluyor belkide daha fazla bu başlığa yazmıştım yaptırdığım zaman,yakıtta normalde 1-2 litre oynuyor ama bu seferde araba iyi gittiği için çok basıyorsunuz yine çok yakıyor :) 800TL ye yaptırmıştım tüm işlemler dahil...
  • Anadolu yakasında, Kadıköy/Bostancı taraflarında, iyi ,güvenilir bir oto ekspertiz ya da usta lazım... Bilgilendirirseniz sevinirim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • enginanil kullanıcısına yanıt
    Geçen gün Chevrolet Türkiye forumunda da bir arkadaş sormuş. Oraya yazdığım yazıyı buraya kopyalıyorum. Onun aracı 2007 modelmiş ama aynı şey 2011 için ve modeli ne olursa olsun tüm araçlar için bence geçerli.

Eğer yazılım gerekli olsaydı chevrolet mühendisleri fabrika çıkışında aracı öyle üretirlerdi. Aracınız üretilirken, kütle ağırlığı, gücü, torku yakıt ekonomi durumu hesaplanıp, araca en uygun ve uzun ömürlü de olacak şekilde hesaplanıp ona göre üretilmiştir. Siz dışarıdan yazılımla müdahale ettiğinizde, aracınız bu yazılıma uyum sağlayamayabilip hatalar verebilir veya motorunuz veya turbonuz çok daha hızlı şekilde yıpranıp belli bir süre sonra arızalanabilir. Kaldı ki 2007 model, yani 10 yaşındaki bir araçtan bahsediyorsunuz. En iyi ihtimalle, aracın sizden önceki sahipleri araca çok düzgün bakıp iyi kullanmış bile olsa, aracınızın motoru, yaşından ve kilometresinden dolayı, halihazırda ömrünün bir kısmını tamamlamış durumdadır. Bunca yıldır kendi düzenine alışmış bir motora chip uygulamak, 10-15 beygir fazla güç almak ve 1 litre daha az yakıt tüketimi elde edebilmek için, pişman olacağınız sonuçlara yol açabilir. Captiva zaten bir performans aracı veya spor bir araba değil. 2 tonluk bir suv ve bence performansı ve yakıt tüketimi bu cüssesine göre gayet normal. Benim size naçizane tavsiyem, chipe ayıracağınız bütçe ile güzel bir bakım yaptırıp aracınızı uzun yıllar boyu sağlıklı bir şekilde kullanmanızdır.

Bu arada konu açılmışken dpf iptali konusunda da birkaç noktaya değinmek istiyorum. Dpf dediğimiz dizel partikül filtresi, euro 5 normunda üretilen tüm dizel araçlarda bulunur ve önceki standartlarda üretilen dizel araçların atmosfere bıraktığı zararlı karbon salınımının büyük bir kısmı bu filtre sayesinde süzülerek, araçtan çıkan karbon salınımı, günümüz teknolojisi ile yapılabildiği kadar, azaltılarak aracımızın çevreye zarar vermesi büyük ölçüde engellenmiş olur. Peki bu dpf'yi iptal ettirmemizin ne gibi avantajları ve dezavantajları olur? Direk olarak iptal ettiğimizde aracımız dpf arızası vereceğinden, öncelikle araca eski bir yazılım yüklenir ve aracımızın dpf'yi unutması sağlanır ki, aracımız arıza vermesin. Yani bu durumda, herkes aracına yeni yazılım yüklemesi yaptırmak isterken, dpf iptalinde eski bir yazılıma dönmüş oluruz. Ayrıca, aracımızın motoru dpf ile kullanılmak üzere üretildiğinden, filtreleme öngörüldüğü gibi yapılamayacağından, aracımız, gaza yüklenme gibi durumlarda siyah duman atacaktır. Bu da kimsenin istemeyeceği bir durum. 2 yılda bir aracımızın muayenesini yaptırırken egzoz pulu da alıyoruz bildiğiniz üzere. Yarın öbür gün yeni çevre koruma düzenlemeleri çerçevesinde avrupa ülkeleriyle birlikte Türkiye' de de bu egzoz muayenesindeki emisyon oranlarında değişiklik ve düzenlemeler yapıldığı taktirde, ki yapılacaktır, aracımızın egzoz muayenesinden geçememesi gibi bir durumla da karşılaşmamız olası.

Zaten bu dpf iptali, yenisi çook pahalı olduğundan, genellikle arızalanması durumunda yapılmakta olan bir işlemdir. Yani zevk için, halihazırda sağlam, çalışır durumdaki bir dpf' yi iptal ettirmek pek akıl kârı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 28 Ocak 2017; 19:10:52 >

• BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Ustaya falan değil de, mutlaka kurumsal bir yere gidin. Ben geçenlerde Maslak sanayide otorapor diye bir yere gitmiştim. Şimdiki arabayı almadan önce bir captiva daha baktırmıştım. Çürük çıktı almadım :)) anadolu yakasında da şubesi olabilir. İnternetten bakın. Ben şahsen çok memnun kaldım. Ama 4x4 araçlara motor testi yapmıyorlar. Eğer captiva baktıracaksanız ve motor performans testi de istiyorsanız, 4x4 lere motor performans testi yapan bir yer bakın. Bu dyno dediğimiz test için 4x4 lere özel platformu olan bir yer bulmanız lazım. Her yerde bulunmuyormuş, hatta İstanbul' da bile sadece 3-5 yerde varmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Ustaya falan değil de, mutlaka kurumsal bir yere gidin. Ben geçenlerde Maslak sanayide otorapor diye bir yere gitmiştim. Şimdiki arabayı almadan önce bir captiva daha baktırmıştım. Çürük çıktı almadım :)) anadolu yakasında da şubesi olabilir. İnternetten bakın. Ben şahsen çok memnun kaldım. Ama 4x4 araçlara motor testi yapmıyorlar. Eğer captiva baktıracaksanız ve motor performans testi de istiyorsanız, 4x4 lere motor performans testi yapan bir yer bakın. Bu dyno dediğimiz test için 4x4 lere özel platformu olan bir yer bulmanız lazım. Her yerde bulunmuyormuş, hatta İstanbul' da bile sadece 3-5 yerde varmış.

Hmmm, teşekkürler. iyi düşünmek lazım artı ve eksilerini
  • 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.