Şimdi Ara

çevir sesi ve int yok ama arayinca telefon caliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
9.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar telefonda cevir sesi yok internette yok şuanda.ama ben cep telefonumdan numarayı aradigimda çalıyor.tabi sabit telefona elektrik gitmediğinden duyulmuyor.bu durumda arızanın kaynağını ogrenebilirmiyiz kablodanmi yoksa başka nedendenmidir diye.gerci kablolarida yeni degistirttik elektrikciye.benim korkum yanlismi bagladi acaba diye.adam kutudan gelen kabloya bakti elektrik ölçüm cihaziyla.burda elektrik yok tt araman lazim ben kutudan anlamam dedi.bir tek benim internetim kesik suan apartmanda.birde sabit hat kullanmadan internet kullanabilirmiyiz.boyle bir alternatif varmı çünkü biktim bu ttnetten.dsmart kullanicisiyim yinede sorun olduğunda TT yonlendiriyorlar.TT tekel olduğundan isi pek sallamiyor.
    Yardımcı olanlara şimdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaydan sinyal yollarlar kullanırsın

Turk telekoma 121 den ariza kaydı bırak.

• 121 aradim arıza kaydı bıraktım ztn.ilgilenmedikleri için simdi kendim çözüm ariyorum.

• BitirimAbi B kullanıcısına yanıt
    Kendin hiçbirşey yapamazsın ev içi kablolarını kontrol et.
  • Çevir sesi yoksa sen aradığındada çalmaz, sana çalıyor gibi görünür (normal çalışan telefondan kabloyu çıkartıp ara o numarayı oda çalıyor görülür.)
    Elektrikçi kablo değişimi yapmadan önce mi kesildi sizin internet? Öyleyse ttnet telekom vs arıza kaydı bırak ama elektrikçi kablo değişimi yaptıgında gittiyse elektrikçi bakacak o işe.
    Zaten ev içinde sorun var ise telekom ekibi evin içinde ki arızaya bakmaz..
    Yalınnet kullanabilirsin ev telefonu kullanmak istemiyorsan ama ondada sabit ücret gibi bişey eklenecek yine aynı kapıya çıkacak 5T filan farkediyor olsa gerek..
  • teşekkür ederim cevabın için.apartmanın telefon kutusundaki bana ait olan kabloyu bulamadık.bizim telefonun etiketi olduğu bi kablo vardı ama oda yanlış bağlanmış zamanında.benimle alakası yokmuş o kablonun.türk telekomu defalarca aradım gelmiycekseniz birisini yönlendirin parası neyse verip yaptırayım dedim.anlaşmalı bi firma varmış onun telefonunu verdi.adamlar geldi telefon kutusundaki soketlere tek tek bi cihaz sokup telefonu arattık.en sonunda taktığı cihaz bir sokette ötmeye başladı.o sırada telefonu hep çaldırıyorduk.Daha önceden gelen türk telekom elemanları çok baştan savma iş yapmışlar.kablolar karman çorman olmuş.birtanesini düzeltelim derken 5tanesini bozduk.uğraştırdı ama adam halletti saolsun.50 lirada para verdim 121de hala arıza kaydım var.Hala gelicek ttci abiler.sonuç olarak sorun çözüldü.
  • BitirimAbi B kullanıcısına yanıt
    Elit ekibi gelmiş.

• Aynı problemi yaşıyorum bir farkla;
    Ev telefonun ahizede ses yok, internet routerda bağlantı da yok.
    Cep telefonumundav evi arıyorum ve ev teli çalıyor, zili ötüyor ışığı yanıyor ve internet de bağlanıyor.
    1 dakika sonra yine gidiyor her ikisi de!

• iceman0 İ kullanıcısına yanıt
    Arıza kaydı bırakın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.