Şimdi Ara

İnternet var, çevir sesi yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3-4 aydır internetimde ara ara kopmalar oluyor. SNR değeri18 lerdeydi 8 lere inmiş. Modemim Fritzbox 7530. Zyxle VMG8623 ve Keenetic Extra DSL de bağlayıp denedim SNR aynı seviyelerde.
    Bende sabit telefon hattı da var. İnternet bir şekilde idare ediyor ama 1 ayı aşkın süredir sabit hattım komple kesik, çevir sesi yok.
    Dışarıdan arayınca çalıyormuş gibi dııııııııt dııııııııt ses geliyor ama çalmıyor.

Turknet e sorun bildirdim. Turk telekom inceleme yaptı ankastrenizde sorun var dediler. Ev müstakil, tesisatı kontrol ettim sorun yok. Evin dışındaki kutudan hattı ayırıp modem ve telefonu ayrı ayrı bağladım modem yine çalışıyor ama telefonda çevir sesi yok. Hat uçlarında 40-50v gibi bir voltaj olması lazım o da yok.

Sitenin bahçe duvarı dibinde telekomun fiber kutusu ( sanırım fiberi kabloya çeviriyor ), onun yanında da sitenin telefon hattı dağıtım kutusu var. Sorun sanırım bu kutuda, fotosunu ekledim.

İnternet olup telefon hattı olmaması ilginç. Bağlantı klemenslerinde büyük bir direnç oluşmuş olsa gerek.

Dağıtım kutusundan benim eve gelen kablo mesafesi yaklaşık 100 metre

Sorum şu bu kutudaki bağlantılardan telekom mu sorumlu site mi?

İnternet var, çevir sesi yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.