Şimdi Ara

Cevap: Watch Dogs GTX 760 ULTRA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bnde de gtx760 var dun biraz oynadm watch dogsu evet normal free dolanırken ultrada sıkıntı yok ama bi aksiyona yada arabaya bn polisten kaçarken tok tekliyor bazen kacaip kare atlıyor ve kasılıyor bir süre sonra.full hd oynuyorum ram 8 işlemci core i5 4670K.

• bende de durum aynı 660 ti var. ultra da 40 lara düşüyor fps

vsync açınca 30 lara düşüyor. ama high ve vsync kapalı oynarsam 50-55 fps oynatıyor
  • Ekran kartı hem gpu olarak hem de vram olarak şu an için Watchdogs'u ultrada sorunsuz oynatamaz, 2gb Gtx770'ler bile sorun yaşıyor, yama ve sürücü bekleyip daha sağlıklı oynayabilirsiniz.
  • alıp oynayamadim henüz bakalim 780Ti 1080p de ne yapacak.
    1080p icin fazla diyorlar ama bence 1080p icin en iyi secenek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni sürücü de mi sorun var anlamadım.Önceki sürücüde 780 bu kadar takılmıyordu şimdi yerlerdwe sürünüyor 20 fps lere düşüp düşüp duruyorum.
  • 2 GB
  • sorun oyunda bence
  • R9 280 almaya zorlicam sirf bu oyun icin fakat vs550 psu'm var calistirir mi bilemiyorum..

• Yaktıkları değer hemen hemen aynı.

• Yaktıkları değer hemen hemen aynı.
  • Öncelikle, oyun orijinal veya sorunsuz bir release olmalı. Son patch de kurulu olmalı, performans getirisi var.

Buna rağmen problemliyse, muhtemelen 2 GB vram sorun çıkarıyor. O durum için önerilerim:

- Öncelikle, 337.88 veya 337.91 sürücüsünü kur.
    - AA olarak SMAA seç (hem vram tüketmez, hem gpu'yu az zorlar. Kalitesi ise, pek çok durumda MSAA gibidir.)
    - Arka planda vram yiyecek uygulama olmadığına emin ol. Web browser'lar, MSN falan vram tüketir.
    - Win7 ise, aero'dan classic'e geç. Vram tüketim iyice azalır (masaüstüdeki tüketim 61 MB falan olur bu şekilde.) Win8 ise, maalesef tüketim fazla olacak.
    - Hiçbiri yeterli olmazsa, texture kalitesini ultra'dan high'a düşür. Zaten önemli bir kalite etkisi yok, çoğu zaman dikkat çekmez.

- Son olarak, daha da iyi performans için, MHBAO kullan. High HBAO+ biraz fark yaratsa da, fazla FPS yiyor:

http://abload.de/img/watch-dogs-ambient-ocu3sz0.png

Ek bilgiler:http://www.geforce.com/whats-new/guides/watch-dogs-graphics-performance-and-tweaking-guide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 30 Mayıs 2014; 2:59:58 >

• HOCAM OYUN ORJİNAL TABİKİ.GAMER-MARKET'TEN ALDIM KEY ŞEKLİNDE.BEN BU KARTA 800 LİRA BAYILDIM BÖYLE YAPACAKSA KONSOLCULAR HAKİKATEN HAKLI DAHA ALALI 4 5 AY OLMAMIŞTIR.GÜZEL ALTERNATİFLER SUNMUŞSUNUZ SAÜOLUNDA BU BÖYLE GİTMEZ 3 4 SENEDİR XBOX 360TA SIKINTISIZ GİDİYORDUM ARTIK ESKİ DİYE TOPLADM PC HEP HAYALİMDİ BÖYLE YÜKSEK DONANIMLI NEYSE TOPLADIM TOPLAMASINA HALE BAK OYUN ÖLÜYOR RESMEN.BENDE YAMA İLE GİDERİLCEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM BU KARTIN OKADAR DA DÜŞÜK OLCAĞINI SANMIYORUM. İNŞ Bİ ÇÖZÜM BULURLAR.TEKRAR TEŞEKKÜRLER
  • bende sırf watch dogs gittim msi twin frozer gtx 760 aldım ultrada açmassa ver voltajı ver overclocku taaki ultrara 30-40 fps yapana kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByOrkO89

Merhaba bnde de gtx760 var dun biraz oynadm watch dogsu evet normal free dolanırken ultrada sıkıntı yok ama bi aksiyona yada arabaya bn polisten kaçarken tok tekliyor bazen kacaip kare atlıyor ve kasılıyor bir süre sonra.full hd oynuyorum ram 8 işlemci core i5 4670K.

harbiden yav arabaya binerken bendede çok tekliyo bu tekleme sorunu nedendir oyunda kasma yok ama çok tekliyo acaba vram mi yetmiyor (yetiyoda ucu ucuna öyle mi acaba)
  • Söylendiği gibi, 2 GB ram, Ultra texture'larla problem çıkarıyor.
    Bahsettiğim yöntemlerle kabul edilir düzeye gelebilir; eğer gelmezse texture'ları high'a indirmeniz gerekiyor.

Optimize özürlü bir oyun, düzelmeler olacaktır. Ancak ultra texture konusu değişmeyebilir.
    Bioshock Infinite de lüzumsuz vram yiyen bir oyundu mesela, halâ aynıdır..

Nesil değişimlerinde bu vram konusu sıkıntı oluyor. 2007-2008 döneminde de 512 MB kartlar sıkıntı yaşamıştı, nvidia kartların bellek yönetimi nedeniyle kullanım fazla yüksekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 31 Mayıs 2014; 1:26:03 >
  • Oyunda aslında düşük performans sorunu yok.Sabit 60fps alırken birden 20-30fps'lere düşme durumları var.Birnevi stuttering gibi.Bu da oyun zevkinin içine ediyor.Sebebi artık vram yetersizliği midirr yoksa optimizasyon özürlüsü olması mıdır bilmiyorum.Canavar gibi kartların bu vasat grafikli oyunda teklemesi bence yapımcıların hilesi.Alın grafikleri medium-high arasına takılın.Arada dağlar kadar fark yok zaten.Kıyaslamak gibi olmasın ama bir Gta 5 olsa ekran kartına verilen paraya acınmaz.Oyun yıllar sonra da oynanıyor.Fakat watch dogsu bir kez bitirdikten sonra çoğumuz yüzüne bakmayacak.Belki mod falan yapılır da ikinci kez oynama sebebi olur.O yüzden fazla takmayın.
  • Bu arada, ek olarak belirtelim: Oyunun bazı release'lerinde bitcoin miner yükleniyor, bu da kasmalara yol açabilmekte. Yanlışlıkla o release'leri yüklemiş arkadaşlar, sistemi güzelce temizlesin.

@aterikasedi

Evet, 2 GB kartla Ultra texture açılırsa, oyun o an kullanmadığı texture'ları siliyor, belli aralıklarla doldur-boşalt işlemleri gerçekleşiyor. Bu da stuttering ve lag oluşmasına yol açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 31 Mayıs 2014; 3:20:40 >
  • Beyler oyunun patch ı çıktıysa paylaşın lütfen, ben bakıyorumda bulamadım düzgün bişey?

BURADA bişeyler yazmışlar ama çıktı mı çıkacak mı anlamadım..
  • sorun kesinlikle oyunda çünkü aralarda takılma yapıyor ve 780'de de durum böyle maalesef. ubisoft patch üzerinde çalıştığını yazmıştı 1 haftaya adam ederler oyunu
  • Texture ultra değil de high yaparsan 760'ın rahat rahat yetmesi lazım.

Ultra kaplama için ya büyük kapasiteli ya da çok hızlı bellek gerekli.
    Gerçi Titan SLI kullananların bile bu oyunda anlık takılma sorunu yaşadığını okuyorum yabancı forumlardan. Oyuna biraz daha ayar çekmeleri lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.