Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.579
Cevap
37
Favori
398.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de kia bayisinden almıştım ve feci kazık yemiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Araba işi biraz şana işi. Umarım bi sıkıntı çıkmaz, bende orayı başlarına yıkmak zorunda kalmam :)

• Dayrace16 kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun kazasız belasız kullanmalar. doğru tercih yapmışsınız. rahatlık ve donanım olarak aynı segmentteki diğer araclardan önde cerato tabi fiyat yönünden. şuan piyasası kaç bilmiyorum gerçi. ceratonun tek kusuru kemikli vites yapısı. birde ben frenlerini zayıf buluyorum. eğer bakımları mevcut ise ortalama 6 lt görürsünüz normal kullanımda.
  • kia ceratoya sağlam araba değil diyenler varmıs halbukı bnde 2005 cerato var dizel 1.5 gaza basınca korkuyolarmıs felan hepsı yalan arbada oyle kuvvetli bir motor varkı gaza bastıgın anda koltuga yapısıyorsun 160 180 vurmuslugumuz arabada tık yoktu ama tek sıkıntısı kıs aylarında 40 50 kurus arası yakıyor kıanın buna bı cozum bulması gerekıyor bırde el frenını bn pek sevemedm acıkcası el frenı cekıp yanlamak ıstedıgımde arba donmuyor kıanın bu eksıklıklerı duzeltmesı lazım dıye dusunuyorum ama bn arabadan cok memnunum
  • mevlo38 M kullanıcısına yanıt
    merhaba dizel arac ise onda zincir olması laım. benim aracta zincir var çünkü. benzinlide belki kayış vardır. değişim ise 90 000 katları şeklinde fakat en iyisi ustaya gösterip son halini kontrol ettirmek
  • emretrkr51 E kullanıcısına yanıt
    el freni baskı balatalarla ilgili olabilir. kışın araç dizel ise tüketim değerlerinin artması normal.
  • Arkadaşlar forumu bir süredir takip ediyorum, ve katılma kararı aldım. Cerato ile ilgili de paylaşılan bilgilerin çoğunu okudum, forumdaki bilgiler çok faydalı. 2011 cerato 1.6 gsl comfort almayı düşünüyorum, tiptronic direksiyondan f1 vites, lpg li. Kafamda iki soru kaldı. Bilen varsa ve cevaplarsa sevinirim.

1. Bu modelin Brc lpg ile uyumu nedir kullanan var mı? Subap konusu da dahil.

2. Bu arabaların tiptronic şanzımanları nasıldır sıkıntı yaşayan var mı ? Kronik sorunu var mı ?

• Sayın hakanumanoğlu almayı düşündüğünüz araç Lpg ye son derece uyumlu Bende manuel 6 ileri GSL Comfort aracıma BRC uygulattım. 20 bin km yi geçti, bir sıkıntı çıkarmadı. 6 ileri otomatikler de ise şanzımanların bir sorun çıkarmadığını hep duyuyorum.. Gönül rahatlığı ile aracı alabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: şahinaliural

Sayın hakanumanoğlu almayı düşündüğünüz araç Lpg ye son derece uyumlu Bende manuel 6 ileri GSL Comfort aracıma BRC uygulattım. 20 bin km yi geçti, bir sıkıntı çıkarmadı. 6 ileri otomatikler de ise şanzımanların bir sorun çıkarmadığını hep duyuyorum.. Gönül rahatlığı ile aracı alabilirsiniz...

Merhaba,

Cevabınız için teşekkürler. Ben de bir Cerato'cu olma yolunda ilerliyorum.
  • hakanumanoglu H kullanıcısına yanıt
    LPG ye uyumlu olmayan araç çok az zaten, yılda 15000 km nin üzerine çıkmayacak san hiç lpg li araç almanı tavsiye etmem,eğer genede alacaksan ya hiç lpg takılmamışşını alır, sen taktırırsın yada 20000km nin üzerine çıkmamış lpg takılı araç alınır, ama yüksek km lerdeki lpg li araç alınmaz bana göre sebebi , motor yorulmuş hırpalanmış olur,siboplar ya erimiş yada erimek üzeredir ve bunu gibi olaylar,motor plokları normalinden fazla aşınmış olur. Araştırısanız göreceksiniz lpg motor içerisinde benzine göre neredeyse 2 katı yüksek derecede ısı açığa çıkarıyor. Tabiki doğal olarak bununda motara zararı olacaktır ki olmadığını söylemek biraz abes olur. o yüzden insanlar lpg li bir araç olmasını istediklerinde genelde ikinci elde LPG takılmamış olanın makbul görür, kendileri sonradan taktırır.
  • 2006 cerato sahibiyim araci bir kac aydir kullaniyorum.. gecen gun yaklasik bi 400 km kadar gittikten sonra 1900 devirle 2000 devir arasi torpitodan bir ses geliyor. Ince bi cizirti.. hemen kesiliyo sesi.. ancak devirde sabit kalirsam titresime benziyen ses devam ediyor.. arac bosta ikende ayni devirde titresime benzeyen cizirti sesi geliyor. . Sanki konsol orta kismindaki hava kanalindan geliyormus gibi.. bilgisi olan yada bole bisey yasamis olan arkadaslardan yardimlarini bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tugrulkolay

2006 cerato sahibiyim araci bir kac aydir kullaniyorum.. gecen gun yaklasik bi 400 km kadar gittikten sonra 1900 devirle 2000 devir arasi torpitodan bir ses geliyor. Ince bi cizirti.. hemen kesiliyo sesi.. ancak devirde sabit kalirsam titresime benziyen ses devam ediyor.. arac bosta ikende ayni devirde titresime benzeyen cizirti sesi geliyor. . Sanki konsol orta kismindaki hava kanalindan geliyormus gibi.. bilgisi olan yada bole bisey yasamis olan arkadaslardan yardimlarini bekliyorum

aynısı bende de var bende cam ile konsolun bitiştiği yerden geliyor gibi bir bızlama var ayrıca rolanti sarsıntısı zaten ömür törpüsü kia özel servisleri çözemiyor anlamıyorum var bi sıkıntı ama takoz mu enjektör mü turbo mu?
  • takoz enjektör yada turbo oldugunu düşünmüyorum.. turbo zaten 2100devir gibi açıyo sesini zaten kialarda belli bu ses..benim duydugum ses 1700-2000arasında sanki ön konsolda radyo üstü havalandırma kanalından geliyormuş gibi... kimi zaman yapıyor kimi zaman yapmıyor.. sogukken daha cok apıyor gibime geliyor.. plastik sesimi mekanik sesimi bilemiyorumm..
  • Arkadaşlar merhaba 2008 model 148binde ilk sahibinden 1.6 dizel cerato alarak araniza katilmiş bulunmaktayım eş dost işi oldu 24500e aldim. Bagaj kaputunda ex yaziyo ama advance mi comfort mu nasil öğreniyoruz 4 cam otomatik dijital klimali

• Jeolojici kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun ıyı fiyata almışsınız kazasız belasız kullanın. evet advance modeli. otomatik kararan dikiz aynası 10 tane hava yastığı var ayrıyetten.
  • mrb arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
    CERATO almaya karar verdim 2006 model 1.5 crdi ex comfort modelini almaya niyetlendim. orta seviye donanım.
    araba 51000 km de. hatasız boyasız doktorun 3. arabası pek kullanmamışlar 28000 son diyor.
    km orijinal onda problem yok.

soru-1 bu fiyata bu temizlikte bu cerato alınırmı?
    soru-2 diyelim ki aldım aynı şekilde hatasız boyasız 2 sene sonra araba 100000 km ye gelince
  • soru-1 bu fiyata bu temizlikte bu cerato alınırmı?
    soru-2 diyelim ki aldım aynı şekilde hatasız boyasız 2 sene sonra araba 100000 km ye gelince değer kaybı ne kadar olur?
  • Arkadaşlar selamlar

2. el bölümünde cerato satılık ilanım var

2006 model 1.6 ex confort hb 96500 km de değişen boya yok orjinal

24250 tl fiatlı
  • Arkadaşlar selamlar. 2006 model Cerato ex advance hachback otomatik, 47000 km değişen boya yok. Çok temiz duruyor. 27000 TL istiyor sahibi. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Araç LPG siz, bu fiyat normal midir? Ve aracı tavsiye ediyormusunuz? Şütfen acil yardım. Şimdiden çok teşekkürler...

• newufuk78 N kullanıcısına yanıt
    Fiyat fena değil ama 47000 km bana inandırıcı gelmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.