Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
3.551
Cevap
38
Favori
364.335
Tıklama
Giriş
    433 Mesaj

ilan numarası verirsen daha hızlı çözüm olur bence
    |
    |
    parlamenter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

evet benim 1,6 dizel turbo en full olanı 2007 model
    |
    |
    fıratdag kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Ya bu aralar kia cerato 2010/11 otomatik fiyatlarına bakıyorum hep 38/41 bin çekiyorlar bu ne ya.Bu arabanın piyasaya çıkış fiyatı zaten 35 bin lira değilmiydi bune aç gözlülük böyle.Birde 2011 cerato otomatik aracı olanlar 6 ileri şanzumanın modeli nedir yazabilirlermi birde nasıl performans ve sağlamlık iyimi.Aklım 2010 larda çünkü onlarınki eski otomatiklerden ve en sağlam olanlardan acaba bu 6 ileri olanlar nasıldır.Araç nasıl biraz bilgi verebilirmisiniz tok ve ağırmı duruyor yoksa teneke gibi görüntü var içimi boş.Malzeme yapısı ve kalitesi nasıl bilgi verirseniz sevinirim.

• Er
    2 Mesaj
    Arkadaslar araniza yeni katildim,almayi dusundugum 2006 cerato adv 127bin km arac var.arac tavan haric boyali sag arka taraftan darbeli ve 2300 tl hasar kaydi var.degisen yok.motorunda ve diger aksamda sikinti yok.son fiyat 24bin diyor.sizce arac alinir mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: selcuk6161

Arkadaslar araniza yeni katildim,almayi dusundugum 2006 cerato adv 127bin km arac var.arac tavan haric boyali sag arka taraftan darbeli ve 2300 tl hasar kaydi var.degisen yok.motorunda ve diger aksamda sikinti yok.son fiyat 24bin diyor.sizce arac alinir mi.
    quote:

Orijinalden alıntı: selcuk6161

Bu araca bu fiyat verilmez arkadaşım bence sabret hasarsız bir araç bul kendine.Hyundai elantra 2004 bu aracada bi bak çok konforlu ve sağlam bir araçtır.Kendimde otomatiğini kullanıyorum senelerdir.Dediğin aracı tavsiye etmiyorum hem boyalı hemde hasar kayıtlı bu parayı verme başka araca bak.
    |
    |

• Er
    2 Mesaj
    Tavsiyeniz icin tesekkurler.aramaya devam yani.

Orijinalden alıntı: selimkk

Ya bu aralar kia cerato 2010/11 otomatik fiyatlarına bakıyorum hep 38/41 bin çekiyorlar bu ne ya.Bu arabanın piyasaya çıkış fiyatı zaten 35 bin lira değilmiydi bune aç gözlülük böyle.Birde 2011 cerato otomatik aracı olanlar 6 ileri şanzumanın modeli nedir yazabilirlermi birde nasıl performans ve sağlamlık iyimi.Aklım 2010 larda çünkü onlarınki eski otomatiklerden ve en sağlam olanlardan acaba bu 6 ileri olanlar nasıldır.Araç nasıl biraz bilgi verebilirmisiniz tok ve ağırmı duruyor yoksa teneke gibi görüntü var içimi boş.Malzeme yapısı ve kalitesi nasıl bilgi verirseniz sevinirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

BU SORUMA CEVAP VERECEK YOKMU!!!

• Yüzbaşı
    433 Mesaj

2007 dizel en fulu var bende 29 000 tl kazasız değişensiz düşünürsen görüşelim.
    |
    |
    selcuk6161 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2011 5 vites düz olanı var bende. Otomatikten anlamam. Ama nedense 6 vitesli olanı daha çok tutuyor. Büyük ihtimal 6 vitesin uzun yolda az yaktirmasi. Örnek bendeki 5 vites düz ile 6 vites düz olanı arasında fark: 100 km hızda 5 viteste 3000deviri biraz geçmesi. 6 vites düz ise 100 km hızda 6, viteste 2500 devirde gitmesi. Bu devir farkı motor sesinin daha az olması demek. İç kalitesi bir corolla kadar değil. Ama corolloya yakın. İçeri rölantide ses almaz. 3000 devirden sonra ses fazlalasir. Deri vites topuzu ve deri direksiyon kalitesi iyi değil çabuk soyuluyor. Elin terleme yapıyorsa daha çabuk olur. Koltuklar döşeme iyi. Araba geniş ferah. Tavanı yüksek. Kapı kolları suni deri. Yanlız konsolun köşelerinden staplize yollarda tıkırtı sesi duyabilirsiniz. Ama sanırım kronik değil. Yol tutuşu güvenlik donanımı olarak sınıfında fiyat olarak bence en iyisi. Fiyatları tutulsa idi daha yüksek olurdu. Bence fiyatını hak ediyor. En son sıfır satış rakamlar 2012 de 49 bin tl idi.

|
    |
    selimkk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    692 Mesaj

Teşekkür ederim kardeş verdiğin bilgiler için.
    |
    |
    polakkus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    514 Mesaj
    arkadaşlar cerato 2004 1,6 ex benzinliye hangi motor yağı konuluyor?
    2006 cerato sahibiyim araci bir kac aydir kullaniyorum.. gecen gun yaklasik bi 400 km kadar gittikten sonra 1900 devirle 2000 devir arasi torpitodan bir ses geliyor. Ince bi cizirti.. hemen kesiliyo sesi.. ancak devirde sabit kalirsam titresime benziyen ses devam ediyor.. arac bosta ikende ayni devirde titresime benzeyen cizirti sesi geliyor. . Sanki konsol orta kismindaki hava kanalindan geliyormus gibi.. bilgisi olan yada bole bisey yasamis olan arkadaslardan yardimlarini bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugrulkolay -- 22 Ekim 2014; 20:34:00 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Orijinalden alıntı: mitralyoz66

Selam arkadaşlar.
    2008 cerato aracımın bazen yokuş çıkarken 2000 devirden sonra gaz kesiliyor turbo sanki devirden çıkıyor.
    arabayı sanki biri tutup arkadan çekiyor gitme diye.
    Sizce bu durumun sebebi nedir yada başına gelen varsa tecrübelerinden faydalanalım

EGR ışığı yanıyor mu?
    araç 2500 devir üzerine çıkmıyor.
    doğru mu?

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Selam arkadaşlar.
    2008 cerato aracımın bazen yokuş çıkarken 2000 devirden sonra gaz kesiliyor turbo sanki devirden çıkıyor.
    Sizce bu durumun sebebi nedir yada başına gelen varsa tecrübelerinden faydalanalım

EGR ışığı yanıyor mu?
    araç 2500 devir üzerine çıkmıyor.
    doğru mu?

merhabalar uzun zamandır uğrayamıyordum yeni fırsat buldum.
    Geçen Sivas ta yetkili servise gittim durumu anlattım usta devrini tamamlamıyor sen yokuştan önce iyi bas gaza dedi.
    Birde beyne reset attırdım şuanda herhangi bir sorun yok çok şükür.
    Yalnız abs ışığı yanıyor bazen geri kendi kendine sönüyor neden olduğunu bilmiyorum muhtemelen sensörlerden biri sıkıntılı en kısa zamanda birde bunun için servise gidecem onun haricinde şimdilik birşey yok.xenon lar vardı onları çıkarıp yerine bir narva taktım on numara oldu
    |
    |

• Çavuş
    67 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: miyav kedi

quote:

Orijinalden alıntı: elletra951

quote:

Selam arkadaşlar.

Turbo lag denilen bir olay var. Turboyu tamir ettirmen gerekecek. İyi bir turbocu bulumalısın

Hocam turbo lag turbonun doğası gereği turbo olan her motorda rastlanılan bir durum
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Turbo_lag
    bunun tamiri yok zaten bir arıza değil

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: miyav kedi

quote:

Orijinalden alıntı: elletra951

quote:

Selam arkadaşlar.

Turbo lag denilen bir olay var. Turboyu tamir ettirmen gerekecek. İyi bir turbocu bulumalısın

Hocam turbo lag turbonun doğası gereği turbo olan her motorda rastlanılan bir durum
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Turbo_lag
    bunun tamiri yok zaten bir arıza değil

teşekkür ederim ilginize şimdilik sorun ortadan kalkmış gözüküyor eğer olursa yeniden görüşelim iyi günler
    |
    |

• Binbaşı
    1569 Mesaj
    Öğlesini akşamını bilmiyorum ama 2010 Cerato Consept Benzinli 3000 devir 100-110 km aralığında. Benim araç 5 vites 140 tan sonra motor sesi başlıyor. 180 km rahat yapıyor. En son 200 km gördüm. Daha basmadım. Zaten ibre 220 yazıyor.
    |
    |

magnatec alıyorum hiç değiştirmedim yağdan memnunum 65 tl
    |
    |
    hakani85 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    34 Mesaj
    Uzun süredir araba aramaktayım ve bugün itibari ile bende cerato sahibiyim artık.

2006 model full paket 120.000 km'de ilk sahibinden aracı aldım. Araç yetkili servis bakımlı ve çok temiz kullanılmış. Bu yüzden km'yi sorun yapmadım. Araçta sadece sağ çamurlukta lokal boya var.

İlerleyen zamanda aracı tanıdıkça daha iyi analiz yapabilirim fakat şuandaki görüşüm alabileceğim en mantıklı aracı aldığımı düşünüyorum. Süspansiyonlar gayet güzel, araç çok seri, full bir araç zaten. Motor çok sessiz. İçi geniş ve ferah.

Dikkatimi çeken olumsuz yönler ise debriyajın sert ve vitesin kemikli olması. Onun dışında herşey çok güzel. Umarım ilerde pişman olmam.

Yakıt tükeminide ilerde ölçerim mutlaka buraya yazarım.

Herkeze iyi forumlar.
    quote:

Orijinalden alıntı: Dayrace16

Uzun süredir araba aramaktayım ve bugün itibari ile bende cerato sahibiyim artık.

2006 model full paket 120.000 km'de ilk sahibinden aracı aldım. Araç yetkili servis bakımlı ve çok temiz kullanılmış. Bu yüzden km'yi sorun yapmadım. Araçta sadece sağ çamurlukta lokal boya var.

İlerleyen zamanda aracı tanıdıkça daha iyi analiz yapabilirim fakat şuandaki görüşüm alabileceğim en mantıklı aracı aldığımı düşünüyorum. Süspansiyonlar gayet güzel, araç çok seri, full bir araç zaten. Motor çok sessiz. İçi geniş ve ferah.

Dikkatimi çeken olumsuz yönler ise debriyajın sert ve vitesin kemikli olması. Onun dışında herşey çok güzel. Umarım ilerde pişman olmam.

Yakıt tükeminide ilerde ölçerim mutlaka buraya yazarım.

Herkeze iyi forumlar.
    quote:

Orijinalden alıntı: Dayrace16

Herkeze iyi forumlar.

Hayırlı olsun.
    Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Aracın yakıtı seni üzmez, gayet iyidir.
    İç hacmi oldukça geniş. Bagajı da epey geniştir. Kalabalık aile için iyi.

1.5cc 102 hp motor beklediğimden seri çıkmıştı.
    Ben aracın iç döşeme ve plastik aksamını sevmedim.
    Çok amatörce yapılmış ve tutunca elde kalacak hissi veriyor.
    bir de 2006 model bir araç için 120 bin km biraz şüpheli.
    Keşke sorgulatsaydın.
    |
    |

özel mesajları okuyamıyor ve gönderemiyorum. özel mesaj göndermeyin bana.

• Onbaşı
    34 Mesaj
    Teşekkürler dostum amin.

Araç kia bayisindeydi oradan aldım. Expertiz yapılmış bakılıp alınmış zaten araba. Arabayı göstermek isteseydim yine orası olacaktı yani :)

İç plastik konusunda sana katılıyorum. Dış kaportada buna dahil. Kıyasladığımız araç opel, ww olursa kalite farkı evet var. Fakat bu paralara reno,pejo,hyundai yerine kia daha iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

25 yaşındayım aracı aile aracı olarak almadım ama aile aracı olarak çok ideal bir araba. Dediğiniz gibi bagaj çok geniş hemde arka koltuk diz mesafesi geniş.Ben biraz aksesuar ekleyeceğim ufak modifikasyonlar yapacağım, zaten tipini beğenip aldım. Hem spor hem aile aracı yani.

Çok uzun tuttum galiba :)

|
    |
SEO
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.