Şimdi Ara

CEP TELEFONU DÜNYA PARAYI HAKEDER Mİ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

geçen yıl 400 ytl ye kodak c360 fotoğraf makinesi aldım 5 megapiksel. kral resimler çekiyorum walla.
    2 sene boyunca 3200 kullandım onu da 200 e almıştım. o da kullanışlı sağlam bi telefondu.
    iki hafta önce de 6111 e terfi ettim. sadece bluetooth la internete bağlanıyorum.onun dışında hiç bir özelliği de işime yaramıyor.

bu kadar para verilerek bence çok daha kullanışlı şeyler alınabilir.

6630 yada muadili bir telefon en az iki yıl götürür.

karizma?? bir telefonun sağladığı şey karizma ise bel çantamda taşıdığım kodak her zaman ortamın en dikkat çeken oyuncağı walla..

bana göre telefona bir dünya para boşuna gömülüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybora -- 27 Mart 2006; 19:29:02 >

• belki haklısın ama buna biz bir taşla birkaçkuş vurmak diyoruz.anlatabildim sanırım
  • işte keşke bir taşla birkaç kuş vurabilsen..

adamlar megapikseli nazlana nazlana koyuyolar..

çok düşük özelliklere çok yüksek fiyatlar ödeniyor..
  • niye öyle düşünüyorsun ki en basit mp3 çalar 200 milyon olsun
    foto.mak:300
    telefon:300

nokia n70.gayet kaliteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedambian -- 27 Mart 2006; 19:40:27 >
  • BAYBORA Arkadaşa sonuna kadar hak veriyorum. Toplum olarak bilinçli tüketici olmamız lazım. Fotograf seven ala bir kamera alabilir o cep telefonuna vereceği paraya. Bence tüketim toplumu olma yolunda reklamlara bakıp "gaza gelen" bir millet oluyoruz.

Şimdi şu saçmalıklara bakın "Taşınabilir DVD PLayer al götür istediğin yerde seyret" A kardeşim ona vereceğin paranın biraz fazlasına laptop alıp hem hem DVD seyredip hem de bilgisayardan istifade edersin. Hem DVD seyretmek istersen evde rahat rahat seyret çok mu lazım sana dağ başına pikniğe gidip manzarayı seyretmek yerine gene dvd seyretmek. Milleti bu tüccar firmalar iyici ahmaklaştırıyor. Kimse kusura bakmasın. Maalesef çok çok hayıflanıyorum. Saygılar....

NOT: YAKINDA FORUMDA BİR BİLİNÇLİ TÜKETİCİ KÖŞESİ AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM. (TÜKETİCİ OLARAK HAKLARIMIZ, YAŞADIĞIMIZ SORUNLAR VS. KONULARINDA YARDIMLAR İÇERECEKTİR) KATILMANIZI BEKLİYORUM.
  • Tamam bir telefona dünya kadar para vermek komik gözükebilir...

Fakat bu telefonlar sayesinde fotoğraf makinası mp3 çalar ve telefonu ayrı ayrı taşımak zorunda kalmıyoruz...

Cep telefonları sürekli cebimizde oluyor ve istediğimiz zaman istediğimiz yerde fotoğraf çekebilir veya müzik dinleyebiliriz...

Bir dijital fotoğraf makinesini ise sürekli yanımızda taşıyamayız...

Gene de tercih meselesi ama bir kişi profesyonel amaçlı fotoğraf çekecekse bir dijital fotoğraf makinası alıp kullanabilir... Ve gene dediğim gibi (tercih meselesi olarak) kaliteli bir fotoğraf çeken bir telefon alırsın sürekli cebinde taşırsın ve hiç unmadık yerde ve zamanda fotoğraf çekmen gerekebilir. O zaman da çıkarır çekersin...

Şahsen ben sürekli her gittiğim yerde fotoğraf makinası taşıyamam...
  • Ben yaz sonunda k800 düşündüğüm için, artık foto makinesini de cebimde taşmış olacağım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Revolver40

Ben yaz sonunda k800 düşündüğüm için, artık foto makinesini de cebimde taşmış olacağım

telefonlu digital fotoğraf makinen(mp3 çaların da)şimdiden hayırlı olsun Revolver40

ayrıca sorunun cevabı da;

isteyen istediğini alır..bu zevk işi..bunun israfı olmaz diye düşünüyorum..beğeniyorsan,içine sindiyse,"alabilecek paran varsa" alacaksın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuNTeR_1907 -- 27 Mart 2006; 22:07:21 >
  • hiçte israf değil bence telefon zevk işidir beğenir alırsın sadece kamerası için bi telefon alan kişi tanımıyorum ben yani öyle biri yoktur herhalde.. sonuçta bir telefonu alınca hem video kameran oluo hem digital fotoğraf makinen oluo hem mp3 çaların oluo hem konuşabilecek "alo" diyebilecek bi telefonun oluyo bunlar önemli şeyler teknoloji insanlar içindir yani;
    Teknologi Connecting People
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellat206

hiçte israf değil bence telefon zevk işidir beğenir alırsın sadece kamerası için bi telefon alan kişi tanımıyorum ben yani öyle biri yoktur herhalde.. sonuçta bir telefonu alınca hem video kameran oluo hem digital fotoğraf makinen oluo hem mp3 çaların oluo hem konuşabilecek "alo" diyebilecek bi telefonun oluyo bunlar önemli şeyler teknoloji insanlar içindir yani;

evet..
    telefonu günde 5 saat kullanıyorsak bunun 10 dk'sı arama/mesaj falan(genelde)..onun için çok para harcanabiliyor..sadece telefon olarak bakmamak lazım..mp3 player,video cam.,fotoğraf makinesi,oyun oynayabileceğin renkli ekranlı bi alet,internete girebileceğin..vs bi sürü işlevi olan bişey yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuNTeR_1907 -- 27 Mart 2006; 22:18:10 >
  • şimdi basit bir telefon aldık diyelim 100 ytl'ye maksat sadece zır desin sende alo de yeter diyorsun,buraya kadar tamam ondan sonra sana bi adet radyo şöyle anteni baya bi uzananlardan,yanına bi mp3 çalar ( sen radyolu mp3 çalar alırım diyorsan radyoyu o zaman boşver), bir adet en az 3 megapiksel çözünürlüğe sahip bi kamera, canın sıkılıpta oyun oynamak istersin diye bi adet gameboy ( egerki yanında ufak bi jenaretör taşıyacak yerin varsa play station alabilirsin ),karizma yapmak içinde bir adet gözlük, bol miktarda jöle e bunları taşımak içinde bond bi çanta aldımmı tamam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: **hunter*1907**

quote:

Orjinalden alıntı: cellat206

hiçte israf değil bence telefon zevk işidir beğenir alırsın sadece kamerası için bi telefon alan kişi tanımıyorum ben yani öyle biri yoktur herhalde.. sonuçta bir telefonu alınca hem video kameran oluo hem digital fotoğraf makinen oluo hem mp3 çaların oluo hem konuşabilecek "alo" diyebilecek bi telefonun oluyo bunlar önemli şeyler teknoloji insanlar içindir yani;

telefonu günde 5 saat kullanıyorsak bunun 10 dk'sı arama/mesaj falan(genelde)..onun için çok para harcanabiliyor..sadece telefon olarak bakmamak lazım..mp3 player,video cam.,fotoğraf makinesi,oyun oynayabileceğin renkli ekranlı bi alet,internete girebileceğin..vs bi sürü işlevi olan bişey yani

ama tabi bunu da her telefonla gerçekleştiremezsin yaa 3310'u olanlar naapsın.. aa pardon unutmuşum onlar da yılan oynarlar
  • arkadaslar fotograf mak. ilk baslarda kullaniyosun ama bikac ay sonra pek aklina gelmiyo,program yukluyosun belli sure sonra onlari da unutuyosun,teli ilk aldigimiz heves bizi bikac ay goturur..daha sora bu tupiclerde sunlar konusulacak,n93 cikti,k950 muthis el vs. ve eldeki teli yok pahasina satip,dokulecez n95 e parayi...sonra n96 cikacak..olay bir surectir arkadaslar bunu kimse engelleyemez!ben sadece sunu soyluyorum,simdi w550i kullaniyorum belki 1 sene sonra w1050 kullanacagim ama inanin ki,yillar once kullandigim o ericsson 688 de aldigim tadi alamiyorum
  • en temizi vallaa.. hiç değilse daha bi karizma olur bi ortmaa girdiğin zaman dökersin hepsini;
    "heeyyyt lan benimle kapışacak olan var mı gelin kameraysa kamera müzikse müzik oyunsa oyun heeeeyttt savulun uleeeeen" dersin daha bi ilgi çekici olur
    quote:

Orjinalden alıntı: kahraman34

şimdi basit bir telefon aldık diyelim 100 ytl'ye maksat sadece zır desin sende alo de yeter diyorsun,buraya kadar tamam ondan sonra sana bi adet radyo şöyle anteni baya bi uzananlardan,yanına bi mp3 çalar ( sen radyolu mp3 çalar alırım diyorsan radyoyu o zaman boşver), bir adet en az 3 megapiksel çözünürlüğe sahip bi kamera, canın sıkılıpta oyun oynamak istersin diye bi adet gameboy ( egerki yanında ufak bi jenaretör taşıyacak yerin varsa play station alabilirsin ),karizma yapmak içinde bir adet gözlük, bol miktarda jöle e bunları taşımak içinde bond bi çanta aldımmı tamam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: **hunter*1907**

quote:

Orjinalden alıntı: Revolver40

Ben yaz sonunda k800 düşündüğüm için, artık foto makinesini de cebimde taşmış olacağım

telefonlu digital fotoğraf makinen(mp3 çaların da)şimdiden hayırlı olsun Revolver40

ayrıca sorunun cevabı da;

isteyen istediğini alır..bu zevk işi..bunun israfı olmaz diye düşünüyorum..beğeniyorsan,içine sindiyse,"alabilecek paran varsa" alacaksın..

Saol kardeş.
    Benim için foto önemli ve dijital makinem yok. Almayı da düşünmüyorum. Tellerin bir gün
    dijital seviyeye ulaşacaklarını biliyodum ve nihayet k800 le Sony dijital foto makine segmentli
    bir tel çıkarıyor. Flaş desen led değil xenon tamamen gerçek bir flaş. Pozlu makinem var ama
    onunla uğraşmak işkence. Yanma sorunu çektiğin resmi önceden görememe sorunu... vs..
    Şimdi iyi bir dijital alayım desene 500 ytl den başlaman gerek ve aldığın sadece foto mak. olacak.
    Senin de dediğin gibi mp3player, telefon, video, dijital makine, VCD player gibi kullanabileceksin.
    Sırf bu nedenlerle dijital almıyorum ve k800 bekliyorum
  • genelde yeni çıkan bir telefonla ilgili konuşulan şeyler megapikseli oluyor.
    açın bakın herkes n90 ın k800 ün sadece kamerasını konuşuyor.onun dışındaki çoğu özellik ilk hevesle kullanılan şeyler.
    eğer amaç fotoğraf çekmekse çözümü telefonda aramamak lazım. mp3 playere gelince de ben kullanmadığım için öyle bir sıkıntım da yok. hepsini bir araya uygun bir fiyata topladıkları zaman ben de size katılıcam.

ama şu an için piyasadaki en güncel telefon bile henüz tam anlamıyla bir fotoğraf makinesi, video kamera, mp3 player sıfatlarını taşımıyor nedeni de ticari kaygılar.

hepsi bir arada ama hem fiyatı çok pahalı hemde özellikleri yetersiiz..
  • cep telefonu almak çok mantıklı:
    Fotoraf makinası+ mp3 player + vcd kalitesinde film+ kitap okumak + internette göz ucuyla bakmak + Game boy + web cam daha ne olsun..
    Bence bas çek olan fotoraf makinaları (bizde sony DSC p73 var ) telefonlardan üstün değil.
  • hak eden birçok model var
    önemli olan en mantıklı seçim yaparak telefon almak
  • ne biçim benzetme
  • Ulu geyik yine başlamış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.