Şimdi Ara

cennet ve cehennem (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
2
Favori
8.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kendi kafandan uydurduğun din oluyorsa ,o zaman ateistlik de bir dindir
  • TEK ADAM kullanıcısına yanıt
    harbi müslüman diye bir din daha mı çıktı ?
    ben hiçbirisini kabul etmem
    Allah'a ,onun kitabı Kuran'a ve bildirdiği peygamberlere inanırım
    yani babamız İbrahim ve Hz. Muhammed gibi hanifim
    dalga mı geçiyorsun ?
    hadislerle değil ,Kuran ile hükmetti
    Allah'ın indirdiği Kuran'dır ,hadisler değil ve tabi ki o ayetlerle hükmetmek mecburiyeti vardır
    din bütünüyle Allah'ın oluncaya kadar savaşın ayeti Mekke için inmiş bir ayettir ama genelde kabul edilir ,savaş deyince illa kılıçla ,tankla,topla mı yapılır zannediyorsun (misal biz burada inkarcılarla savaşıyoruz)
    gerçek müslümanın sunnisi yada başka bir şeyi olmaz ,Kuran da nasıl ve kimlerin müslüman olacağı ayrıntılı anlatılıyor ve bu şartlar içinde sunnilik yada hadisler yoktur ,var diyorsan ayet getireceksin
    eğer ben din uydurmuş isem o zaman Allah'a ,Kuran'a ve peygambere inanan herkes din uydurmuş demektir ,Allah'ın bildirdiğini umursamayıp ,uydurma hadisleri kabul eden mi doğru yolda oluyor ?
    sen benim için korkma ,Allah hiçbir müslümanı hadislere iman için mecbur tutmamıştır

hangi ayeti inkar ediyormuşum ?
    kusura bakma ama sen daha ayet nedir, hadis nedir ayırt edemeyip birbirine karıştırıyorsun ,ayeti inkar dinden çıkartır ama hiçbir hadis dinden çıkartmaz ,aksine doğru yola iletir (insan uydurması istesek çevremizde bir yığın var zaten)

iyiymiş ya o zaman inanmıyorum diyenin kafasını uçurt ,nerede yazıyormuş bu ?
    nereden biliyorsun belki o inanmayan kişi ileride inanacak ,böyle olan insanlar yok mu ?
    islamda savaş sadece kendini koruma amacıyla yapılır ,yani birileri seni dinin yüzünden öldürmeye kalkıyorsa işte o zaman savaşabilirsin ama durduk yere her inanmıyorum diyenin kellesini uçurtamazsın

• fakesin deyince adam bütün mesajlarını silmiş ve sanki ben kendi kendime konuşmuş gibi olmuşum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

quote:

Orijinalden alıntı: RealW

quote:

bende sana bir müslüman olarak şunu tavsiye ederim ;
    din konusunda her söylenene inanma (bende eskiden senin gibi inanırdım ,o bahsettiğin durumları din zannederdim)
    Kuran dan ayrılma ,o seni en doğru yola götürür ,insanlar ise her yere

Kuran beni yanlış yere götürüyorsa bırak götürsün ,çünkü ben ondan hesaba çekileceğim (hadislerden yada ehli sünnetten değil)
    sen anlaşılan tarikata üyesin (ta başta anladım ama söylemek istemiyordum) ,sana tavsiyem Kuran'a dön ,o sana her konuda yol gösterecektir

eğer ben senin dediklerini bilmesem sen haklı olurdun ,oysa ki çok uzun yıllar bende senin gibi düşündüm ve bir gün araştırma gereği duyduğumda yazıklar olsun bunlara dedim
    sabah erken kalkan din icat etmiş ve bir insan Allah adına yalan söylüyorsa daha ne diyeyim ?

Buradaki yazıyı iyice oku istersen.

http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=776

ben Kuran okurum ve başka bir şeye ihtiyacım yok
    daha önceleri de defalarca söylediğim gibi başkalarının fikirleri kendini bağlar

Kuranı Kerim'i kim sana açıkladı ? Kuranı Kerim kendiliğinden mi insanlara vahiy olundu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C302EA147 -- 30 Ocak 2016; 11:36:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

din konusunda her söylenene inanma (bende eskiden senin gibi inanırdım ,o bahsettiğin durumları din zannederdim)

Kuran beni yanlış yere götürüyorsa bırak götürsün ,çünkü ben ondan hesaba çekileceğim (hadislerden yada ehli sünnetten değil)
    sen anlaşılan tarikata üyesin (ta başta anladım ama söylemek istemiyordum) ,sana tavsiyem Kuran'a dön ,o sana her konuda yol gösterecektir

eğer ben senin dediklerini bilmesem sen haklı olurdun ,oysa ki çok uzun yıllar bende senin gibi düşündüm ve bir gün araştırma gereği duyduğumda yazıklar olsun bunlara dedim
    sabah erken kalkan din icat etmiş ve bir insan Allah adına yalan söylüyorsa daha ne diyeyim ?

daha önceleri de defalarca söylediğim gibi başkalarının fikirleri kendini bağlar

Kuranı Kerim'i kim sana açıkladı ? Kuranı Kerim kendiliğinden mi insanlara vahiy olundu ?

Maalesef Hz.Muhammedin icraatlerini ve sözlerini inkar edenler artti. Sünneti reddediyorlar. Kuran bize yeter diyorlar halbuki Allah Teâlâ peygamberi Kuranı açıklasın diye gönderdim diyor. Ayette bu açıkca geçiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MuhendisTurk

quote:

quote:

quote:

quote:

Maalesef Hz.Muhammedin icraatlerini ve sözlerini inkar edenler artti. Sünneti reddediyorlar. Kuran bize yeter diyorlar halbuki Allah Teâlâ peygamberi Kuranı açıklasın diye gönderdim diyor. Ayette bu açıkca geçiyor.

Peygamberi kabul etmeden sadece Kuranı Kerimi kabul etmek olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MuhendisTurk

quote:

quote:

quote:

quote:

Peygamberi kabul etmeden sadece Kuranı Kerimi kabul etmek olmaz.

Kesinlikle olmaz kardeşim. Bu Allah korusun bizi küfre bile düşürebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabiki de olmaz. Bazı rivayetleri ve hadisleri de öyle. Araştırmadan Kuran süzgecinden geçmeden alırsak Resûlallah sav'e iftira varsa ortak oluruz. Çok ince konular dikkat etmek lazım.

• Hristiyanlar ne kadar iyide olsa cehenneme gidecektir.arkadaş sormuş cok iyi bir insan olsada yinemi gidicek evet.o hristiyan dünyada yaptığı iyiliklerin karşılığını bu dünyada görecek yanlışım varsa düzeltin

• Kişi müslüman olduğu için cennete gitmez veya müslüman değil diye cehenneme gitmez.

Müslüman gibi yaşarsa cennete müslüman gibi yasamazsa cehenneme gider.

• http://www.ihya.info/tr/kimyai-saadet/ruhla-alakali-uc-cins-cehennem-atesi.html

beyler çok önemli okuyun

hatta bi ss atayım ayrıca

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutbulmus

quote:

Orijinalden alıntı: Anomalist

Vesvese değil o mantığın konuşması. Beynin anlamlandıramıyor. Biraz daha gayret edersen bize katılcan sende. Ha gayret.

Ne biliyim ya işte öyle bir şey

sende biraz umut var. al bunu oku ve cehennemin aslinda dunyadan bir yer oldugunu gor.

https://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=5798

• quote:

Orijinalden alıntı: P. Alemdar

quote:

Orijinalden alıntı: el kamer

quote:

Orijinalden alıntı: Kutbulmus

quote:

Orijinalden alıntı: Anomalist

Vesvese değil o mantığın konuşması. Beynin anlamlandıramıyor. Biraz daha gayret edersen bize katılcan sende. Ha gayret.

Ne biliyim ya işte öyle bir şey

sende biraz umut var. al bunu oku ve cehennemin aslinda dunyadan bir yer oldugunu gor.

https://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=5798

Turan Dursun gibi çarpıtma uzmanının adını alan bir siteden örnek vermeniz niyetinizin ne kadar masumane olduğunu bizlere gösterdi. İlgi için teşekkürler.

sizinde daha verdigim linkteki makaleyi okumadan bu karsi cikisiniz amacinizin ne oldugunu gosterdi. biz de tesekkur ederiz.

kardesim sitenin isminden sana ne sen icindeki makaleye olan itirazini dile getirsene.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Şöyle düşün. İnsanlığa bir iyiliğin olmamış, kötü, cahil, acımasız birisin ama yine de bütün bu pisliklerin içinde Allah'a inancın var. Sence de cennete girmeyi hak etmez mi? (Tabi burada günahlarının da cezasını hakkıyla ödeyeceği belirtiliyor zaten.)
    Ayrıca çoğu dine inanmayan insan genellikle Hristiyanlardan çıkıyor. Burada iyi düşünürseniz çok açık bir detay var. Hristiyanlıktan dinsizliğe dönmüş bilim adamları malum ilk kendi dinlerini araştırır ve dinlerindeki insan eliyle yazılarak yapılmış hataları bulurlar. Böylece bütün dinlerin insan eliyle yazıldığı kanaatini getirip dini bırakırlar.

Fakat biz Müslümanların dinden çıkma eğilimimiz tamamen Avrupa özentiliğinden geliyor. Bizim dinden çıkmamız için bir sebep yok. Hangi Müslümanlıktan çıkmış insan dini ön yargısız bir şekilde ayrıntılarıyla araştırıp çıkmıştır ki? Kuran'ı okudum diyenler var fakat okumuş mu göz mü atmış bilinmez.

Allah'ın "Ne kadar günahkar olsan da inanıyorsan bir şekilde cennete girebilirsiniz." sözünü düşünün. En basit bir şeyi bile yapamıyoruz. Öyle bir Şeytan'ın kucağına düşmüşüz ki Allah'ın bizden istediği o basit şeyi, en azından inan istediğini yerine getiremiyoruz. Ön yargılarımız düşünmemizi engelliyor...

Ben okuyodum baygınlık geldi, boş boş tavanı izlesem bundan daha çok fayda sağlayacağımı fark ettim devam etmedim. Nasıl oluyor bu? Bir insan kutsal kitap, Tanrı tarafından gönderilmiş bir kitap okurken kayda değer şeyler bekliyor. Fakat gördüğüm sadece, her kimkiler, biz onlara demedik milet, ey iman edenler, şuphesizler, o en büyük en süperler. Ve bunların arasına konan hiçbir kimsenin hiçbir işine yaramayacak, şeyler. Kitabın sayfalarını yarıya indirsek fark etmeyecek çünkü, aynı şeylerle dolu, bir kere okuduğum şeyi 3 sayfa sonra okuyorum. Ve benden bunu okumamı isteyen bir Tanrı var. Boyle bir şeye ihtimal vermek mümkün değil. Yani özentilik falan yok. Okumaya hiç çalışmadan önce daha az inançsızdım, o derece.

Okumayın ateist. Her dini inanışa saygı duyarım ama inançsız olmak çok saçma insan yaptığı yanlışın doğruluğuna bile inanır siz bir dine inanmıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Şöyle düşün. İnsanlığa bir iyiliğin olmamış, kötü, cahil, acımasız birisin ama yine de bütün bu pisliklerin içinde Allah'a inancın var. Sence de cennete girmeyi hak etmez mi? (Tabi burada günahlarının da cezasını hakkıyla ödeyeceği belirtiliyor zaten.)
    Ayrıca çoğu dine inanmayan insan genellikle Hristiyanlardan çıkıyor. Burada iyi düşünürseniz çok açık bir detay var. Hristiyanlıktan dinsizliğe dönmüş bilim adamları malum ilk kendi dinlerini araştırır ve dinlerindeki insan eliyle yazılarak yapılmış hataları bulurlar. Böylece bütün dinlerin insan eliyle yazıldığı kanaatini getirip dini bırakırlar.

Fakat biz Müslümanların dinden çıkma eğilimimiz tamamen Avrupa özentiliğinden geliyor. Bizim dinden çıkmamız için bir sebep yok. Hangi Müslümanlıktan çıkmış insan dini ön yargısız bir şekilde ayrıntılarıyla araştırıp çıkmıştır ki? Kuran'ı okudum diyenler var fakat okumuş mu göz mü atmış bilinmez.

Allah'ın "Ne kadar günahkar olsan da inanıyorsan bir şekilde cennete girebilirsiniz." sözünü düşünün. En basit bir şeyi bile yapamıyoruz. Öyle bir Şeytan'ın kucağına düşmüşüz ki Allah'ın bizden istediği o basit şeyi, en azından inan istediğini yerine getiremiyoruz. Ön yargılarımız düşünmemizi engelliyor...

Ben okuyodum baygınlık geldi, boş boş tavanı izlesem bundan daha çok fayda sağlayacağımı fark ettim devam etmedim. Nasıl oluyor bu? Bir insan kutsal kitap, Tanrı tarafından gönderilmiş bir kitap okurken kayda değer şeyler bekliyor. Fakat gördüğüm sadece, her kimkiler, biz onlara demedik milet, ey iman edenler, şuphesizler, o en büyük en süperler. Ve bunların arasına konan hiçbir kimsenin hiçbir işine yaramayacak, şeyler. Kitabın sayfalarını yarıya indirsek fark etmeyecek çünkü, aynı şeylerle dolu, bir kere okuduğum şeyi 3 sayfa sonra okuyorum. Ve benden bunu okumamı isteyen bir Tanrı var. Boyle bir şeye ihtimal vermek mümkün değil. Yani özentilik falan yok. Okumaya hiç çalışmadan önce daha az inançsızdım, o derece.

Okumayın ateist. Her dini inanışa saygı duyarım ama inançsız olmak çok saçma insan yaptığı yanlışın doğruluğuna bile inanır siz bir dine inanmıyorsunuz

Aylar öncesinin, Allah'ın unuttuğu mesajı alıntılayıp güncelleyip, altına okumayın yazan adamın bana saygı duymamasını iltifat olarak alırım.

• ülkücüadam kullanıcısına yanıt
    Hadislerde bunlara örnek var.

"Fâhişe bir kadın, sıcak bir günde, bir kuyunun etrafında dönen bir köpek gördü, susuzluktan dilini çıkarmış soluyordu. Kadıncağız mestini çıkararak (onunla su çekip köpeği suladı). Bu sebeple kadın mağfiret olundu." [Müslim, Tövbe 155, (2245)]

"Bir kadın, eve hapsettiği bir kedi yüzünden cehenneme gitti. Kediyi hapsederek yiyecek vermemiş, yeryüzünün haşerâtından yemeye de salmamıştı." [Buhârî, Bed'ü'l-Halk 17, Şirb 9, Enbiya 50; Müslim, Birr 151, (2242)]

bunlar genelde hayvanlarla ilgili ama sorudaki örneğiniz ile alakalı. Allah insanların azap çekmelerini istemez. Bu iyi insan da mantıksız geliyor artık. Çünkü insanların artık araştırma ihtimali var daha önceleri araştırma ihtimali olmayan insanlar olduğunu varsayalım. Alllah bu insanlara azap etmez. Ancak şu anda ki insanların araştırıp öğrenme ihtimali vardır. Umarım anlatabildim. Her türlü kötülüğü yapan insanların da cennet'e gidecekleri gibi bir durum olduğunu da hiçbir yerde okumadım. Zina gibi büyük suçlardan işleyen birini işleyen biri kolayca affedilmez. Ancak burada da Allah günahları affetmez demiyorum. Eğer tövbe eder ve iyi biri olarak yaşamaya çalışırsa onunda günahları affedilebilir. Bunları tamamını kesinlikle sadece Allah bilir. Bu yüzden bu insan cennete gider bu insan cehenneme diye bir sonuca varamazsınız. Allah rahmet etsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

sana şimdi peygamber mi okuyup anlatıyor ?
    o devirlerde Kuran kitap halinde kitapçılarda satılmadığı için tabi ki peygamber okuyup anlatacaktı
    okuma yazma oranı sıfıra yakın olan bir dönemde ,alın size kitap kendiniz okuyun mu diyeceklerdi ?
    her olay sonrası gelen ayetleri yerlerine koyup nasıl anlayacaklardı ?

siz şimdiki zamanı sanki o zaman da aynıymış gibi düşündüğünüzden sürekli hataya düşüyorsunuz ama inatla haklı çıkmaya çalışıyorsunuz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sana şimdi peygamber mi okuyup anlatıyor ?
    o devirlerde Kuran kitap halinde kitapçılarda satılmadığı için tabi ki peygamber okuyup anlatacaktı
    okuma yazma oranı sıfıra yakın olan bir dönemde ,alın size kitap kendiniz okuyun mu diyeceklerdi ?
    her olay sonrası gelen ayetleri yerlerine koyup nasıl anlayacaklardı ?

siz şimdiki zamanı sanki o zaman da aynıymış gibi düşündüğünüzden sürekli hataya düşüyorsunuz ama inatla haklı çıkmaya çalışıyorsunuz

"... Resûlullah'ın size getirdiklerine yapışınız. O'nun size yasak ettiği şeylerden de uzak olunuz. Allah'dan korkunuz. Çünkü Allah'ın vereceği ceza ağırdır."(Haşr, 59/7)

"Bana Kur'an-ı Kerim ve onunla birlikte, bir onun kadarı daha (yani sünnet) verildi."

Başka bir hadis-i şerifte de, "Bir kişiye, koltuğuna yaslanmışken hadisim ulaşır da, 'Aramızda Allah'ın kitabı var, ondaki helali helal, haramı da haram sayarız.' derse (bilsin ki) Resûllullah 'ın haram kıldığı da Allah 'ım haram kıldığı gibidir." buyurulmuştur.

Kur'an sünnetsiz, sünnet de Kur'ansız düşünülemez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.