Şimdi Ara

cengiz hanın 16 milyon torunu olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar herkezin bildiği gibi cengizhan nerede ise asyanın tamamını fethetmiştir bu arada boşdurmayacak olacakki kaynaklara göre 16 milyon torunu var hatta dünya nufusuna oranı vardı soyundan gelenlerin %1-2 arası birşeydi bulamadım onu bulursanız yazın görüşleriniz nelerdir.

1-http://www.hurriyet.com.tr/dunya/6555355.asp?gid=200

2-http://qha.com.ua/dunyada-cengiz-han-in-16-milyon-torunu-var-130362tr.html

• Her aldığı yerin güzel kadınlarıyla (evlenirmiş) diye duymuştum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cengiz han ölümsüzlük istemiş çinli bir bilginde ona ne kadar çok cinsel ilişki kurarsa o kadar uzun yaşarsın demiş o yüzden işgal ettiği heryerdeki en güzel kızı cengiz hana sunmuşlar dünyanın yarısını işgal ettiği baya kadın sunmuşlar yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Theboysareback kullanıcısına yanıt
    yani 16 milyon kşinin soyundan gelmesi için kim bilir ne kadar cinsel ilişki kurdu
  • 16 milyon kişinin Cengiz soyu olması, onların hepsinin Cengiz'in yaptığı işler olduğu anlamına gelmez.

Cengiz tek eşliydi. Karısının ismi Börte'tir. Cengiz'den sonra ülkeyi yöneten oğulları; Cuci, Çağatay, Ögeday, Tuluy. Bu çocukların hepsinin annesi Börte. Ee. Nasıl oluyor bu iş?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sevişgen olduğu bilinir ama bu rakamlar çok gerçekçi değil bence. Biraz daha ömrü olsa hızını alamaz Amerika'ya giderdi diyeceğim ama Japonya'yı geçemediler diye biliyorum. Olan eski topraklara oldu.

@Tarîhçî Hacı her daldan bir elma koparmış, ısırmış, sonra onu yere atmış. Onlarda filizlenmiş demek istemişler ama 16 milyon tohum baya fazla bir beklenti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ottoman_PoweR -- 26 Nisan 2014; 19:13:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman_PoweR

Çok sevişgen olduğu bilinir ama bu rakamlar çok gerçekçi değil bence. Biraz daha ömrü olsa hızını alamaz Amerika'ya giderdi diyeceğim ama Japonya'yı geçemediler diye biliyorum. Olan eski topraklara oldu.

@Tarîhçî Hacı her daldan bir elma koparmış, ısırmış, sonra onu yere atmış. Onlarda filizlenmiş demek istemişler ama 16 milyon tohum baya fazla bir beklenti.

Vallahi ben ne çok fazla seviştiği ve çok karısı olduğu tezine, ne de 16 milyon torunu vardı iddiasına inanmıyorum.

• Hıhh, tarihçi milleti ne anlar Genetikten!
    Çalışmış işte adam, 800 yıl sonra tarihçilerin hala niye diline düşüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Hıhh, tarihçi milleti ne anlar Genetikten!
    Çalışmış işte adam, 800 yıl sonra tarihçilerin hala niye diline düşüyor?

Adamın başka çocuğu olsa pay alırdı. Bozkırda her erkek pay alır. Cengiz öldükten sonra Büyük Kağan Ögeday oluyor. Çağatay toprak istemiyor ve kardeşinin yanında hukukçu (Cengiz Yasası) olarak yaşıyor. Cuci zaten Cengiz'den önce ölüyor. Bu yüzden onun oğlu Batu Han Deşt-i Kıpçak'a gidiyor. Tuluy da İran taraflarına. Ee bunların hepsi Börte'den olma. Nerede başka kadınların çocukları diye sormazlar mı?

• caner103 kullanıcısına yanıt
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:31:31 >
  • Haplogrup C(Y-dna) ye bakarak böyle bir yorum yapmışlar muhtemelen.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_C-M217_(Y-DNA)
    Haber değeri olsun diye bu soyun hepsini Cengiz Hana bağlamışlar. Batıya yayılışında Cengiz Hanın kendisi kadar
    diğer Moğolların ve hatta Türklerin de etkisi var. Aynı gen Amerikan yerlilerinde, Japonyada ki Ainularda falan görülüyormuş.
    Bu da zaten Moğollardan önce de çeşitli yerlere dağıldığının göstergesi.
    Kısaca 16 milyon kişinin dedelerinden birisi ortak gibi ancak o dede Cengiz Handan çok daha eski dönemlerde yaşamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

16 milyon kişinin Cengiz soyu olması, onların hepsinin Cengiz'in yaptığı işler olduğu anlamına gelmez.

Cengiz tek eşliydi. Karısının ismi Börte'tir. Cengiz'den sonra ülkeyi yöneten oğulları; Cuci, Çağatay, Ögeday, Tuluy. Bu çocukların hepsinin annesi Börte. Ee. Nasıl oluyor bu iş?

çok uzun zaman dizi şeklinde cengiz han belgeseli izledim benlki 6-7 ay sürmüştür dediğin gibi börte her zamn bir numaradı arada tek tük gelen olduğunu hatırlıyorum ama gittiği her yerde kadınlarla cinsel ilişki kurduğunu göstermiyolardu belgeselde. tabi yapmışta olabilir o güçtki bir imporrotara herkez güzel kadınları sunmak ister
  • maşallah diyelim

16 milyon
  • maşallah (dedik)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caner103 -- 29 Nisan 2014; 16:03:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner103

maşallah (dedik)

herkes demeli
  • adamın eli şeyine gitmemiş yahu
  • Uçkuruna pek düşkünmüş sanırım.
  • Sedat Peker'in yeğenleri kadar değil:D

• 16 milyonmu ? Oha
  • çüş derler adama bu nedir yahu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.