Şimdi Ara

Cemaat - Siyaset (520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.326
Cevap
52
Favori
242.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonkurt

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Cumhurbaşkanlığına uygun gördüğünüz kişiler kimdir? Her 2 taraftan da yanıt bekliyorum lütfen parti fanatizmini bir kenara bırakıp ülkenin durumunu göz önünde bulundurun cevap verirken.

Bu günkü konjonktürde olması gereken, ve her tarafı memnun edecek kişi, İlker Başbuğ'dur. İlker Başbuğ'un dışındaki her aday gerilime ve arkası gelmeyen tartışmalara yol açacaktır. Umarım böyle olur; huzura ihtiyacımız var.

Bence Tayyip olsun.
    Böylece siyasete biraz denge gelir belki.
    Tayyip AKP nin başında durduğu müddetçe diğer partilere nal toplatır ve işin sonunda ülkede kaos çıkar.

• İyi de Tayyip Erdoğan "Hadi ben CB oldum, artık bu sembolik mevkide tarafsız görev yapacağım. Siz de nasıl biliyorsanız öyle yönetin ülkeyi" der mi sizce? Bu sefer de ülkeyi başkanlık sistemine götürmek için ayrı bir tartışma konusu başlatır.

Bence kalsın BB olarak madem ülkeyi yönetmek istiyor. CB yetkileri de iyice budansın, hepten sembolik bir makama dönüşsün. Sonrasında da CB'nı yine TBMM seçsin. Durduk yerde bunca yıllık parlementer sistem tecrübemizi çöpe atıp sil baştan sistem dizayn etmeyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

İyi de Tayyip Erdoğan "Hadi ben CB oldum, artık bu sembolik mevkide tarafsız görev yapacağım. Siz de nasıl biliyorsanız öyle yönetin ülkeyi" der mi sizce? Bu sefer de ülkeyi başkanlık sistemine götürmek için ayrı bir tartışma konusu başlatır.

Bence kalsın BB olarak madem ülkeyi yönetmek istiyor. CB yetkileri de iyice budansın, hepten sembolik bir makama dönüşsün. Sonrasında da CB'nı yine TBMM seçsin. Durduk yerde bunca yıllık parlementer sistem tecrübemizi çöpe atıp sil baştan sistem dizayn etmeyelim.

Gittiği yeri karıştırır yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

quote:

Orijinalden alıntı: bjkjb

kızları çıkartıp şarkı söyletiyorlar birde bu İslama hizmettir diyorlar, Fetullah Gülen de diğer taraftan bunlara haram diyem hazımsız, kıskançtır diyor. Akıllarını kaybetmişler, şirazeleri kaymış, nelerini kıskanıcaz onu çözemedim?

Hayır stadyum doldurmak marifetse shakira yı getiririm daha fazla kalabalık olur.

http://www.samanyoluhaber.com/web-tv/hakim-bey-sarkisi-turkce-olimpiyatlarina-damga-vurdu-8253-video-haberi/

Kadınların şarkı söylemesi islamda haram mıdır.Daha doğrusu islamda her türlü çalgılı aleti kullanmak ve müzik yapmak yasak mıdır?

kadının erkeklere kuran okuması uygun değil zaten, isterse çarşaflı olsun. müzik konusunda içeriği, sözleri, kullanılan aletlerle ilgili detaylar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdar

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Cumhurbaşkanlığına uygun gördüğünüz kişiler kimdir? Her 2 taraftan da yanıt bekliyorum lütfen parti fanatizmini bir kenara bırakıp ülkenin durumunu göz önünde bulundurun cevap verirken.

- İlker Başbuğ
    - Metin Feyzioğlu

İlker Başbuğ'un cumhurbaşkanı olmasını çok istesem de hukuki duruşu ve haklıya hakkını vermesiyle Feyzioğlu'nu makama layık görüyorum.

Zıt iki karakterli isim vermişsiniz hocam, bunlar her ne kadar hakşlnas olsalar da sistemi tıkarlar gibime geliyor, metin feyzioğlu son zamanlarda benim de aklımdan geçiyordu ama işte sistemin devamını sağlama konusunda sıkıntılı duruyor, ilker başbuğ gelirse zaten kriz olmadığı gün görmeyiz gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arınç TÜRGEV’e bağışı doğruladı!

Cemaat - Siyaset

quote:

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç TÜRGEV’e yurtiçinden 29 milyon lira, yurtdışından ise 99 milyon 999 bin 990 ABD doları bağış ve yardım yapıldığını bildirdi.

Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde bulunduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) yurtdışından 99 milyon 999 bin 990 Amerikan Doları para geldiği iddiası resmen doğrulandı...

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLA

Montaj diyenler şimdi ne diyecek?

• quote:

BDDK'da paralel izler. Tüketiciye BDDK çalımı BDDK'nın ücret ve komisyon taslağı tepki çekti. Taslak bu haliyle çıkarsa, yargı kararıyla yasaklanan kredi tahsis ve hesap işletim ücretiyle kart aidatı kalıcı olacak. Dosya masrafına da gizli zam geliyor

Forumdaşım,

Belki 10 defa sordum fakat yanıt alamadım;

- Bahsettiğiniz "Paralel yapı" kimler tarafından, nasıl ve neden o pozisyonlara getirildi ve neden o yapıda olmayan adaylara tercih edildi?

Bu sorunun cevabı, en az bu sorun kadar önemlidir.

• sonkurt kullanıcısına yanıt
    Hocam despot yönetim söylemim tabiki de herkesin görüşünü yansıtmıyor, bunu ben kabul ediyorum...akp zaten kamu yararı gözeten bir parti değildir...akp iyi örgütlenmiş, kamu algısını çok iyi yöneten bir partidir...Ölen genç arkadaşlara gelince, polisin orantısız güç kullanması emrini başbakan bizzat kendisi vermiştir...elbette ki azmettirici olarak kabahat onundur..

Seçimlerde ki hileye gelince, Ankara da görev alan arkadaşlarımız vardı.Ve ıslak imzalı tutanakları YSKnın sitesiyle tutmuyordu.seçimlerde görev aldıysanız ıslak imzalı tutanağın ne olduğunu bilirsiniz..Oylar sayıldıktan sonra Sandık Başkanı ve her partiden sandık görevlisinin imzaladığı tutanaktır.ve ciddi bir belgedir...Eğer Akp kendine güveniyorsa neden oyların yeniden sayımına karşı çıkmıştır...

Ve son olarak bürokrasiye gelince, elbette ki her yönetim kendi adamlarıyla çalışmak ister bu doğaldır..Ama çalıştığı ve çalışacağı bürokratlar o kurumun niteliklerine uymalıdır.bu dünyada böyledir.
    Fakat akp hükümeti ne yapıyor? KPSSyle Diyanet üstünden binlerce memur olmuş imam ve müezzini hülle yoluyla diğer kamu kurumlarına kaydırıyor...
    Bu yüzden bürokrasiyi ele geçirmiş durumda zaten...Milli Eğitim Bakanlığına son 12 yılda Diyanetten hülle yoluyla ne kadar memur atanmış bakabiliriz.
    Her yönetim nitelikli bürokratlarla çalışmak zorunda...bu gelişmiş ülkelerde böyle olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazzaam -- 10 Nisan 2014; 11:49:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Remlak

Arınç TÜRGEV’e bağışı doğruladı!

Cemaat - Siyaset

quote:

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç TÜRGEV’e yurtiçinden 29 milyon lira, yurtdışından ise 99 milyon 999 bin 990 ABD doları bağış ve yardım yapıldığını bildirdi.

Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde bulunduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) yurtdışından 99 milyon 999 bin 990 Amerikan Doları para geldiği iddiası resmen doğrulandı...

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLA

Montaj diyenler şimdi ne diyecek?

Kayıt dışı parayı kayıt altına alıyorlar. Montaj denilenler le bir alakası yok. Vakıfın bağış alması suç değil, ancak nerede kullandığı suça konu olabilir. Bununla ilgili haber varsa paylaşınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: kazzaam

Hocam despot yönetim söylemim tabiki de herkesin görüşünü yansıtmıyor, bunu ben kabul ediyorum...akp zaten kamu yararı gözeten bir parti değildir...akp iyi örgütlenmiş, kamu algısını çok iyi yöneten bir partidir...Ölen genç arkadaşlara gelince, polisin orantısız güç kullanması emrini başbakan bizzat kendisi vermiştir...elbette ki azmettirici olarak kabahat onundur..

Seçimlerde ki hileye gelince, Ankara da görev alan arkadaşlarımız vardı.Ve ıslak imzalı tutanakları YSKnın sitesiyle tutmuyordu.seçimlerde görev aldıysanız ıslak imzalı tutanağın ne olduğunu bilirsiniz..Oylar sayıldıktan sonra Sandık Başkanı ve her partiden sandık görevlisinin imzaladığı tutanaktır.ve ciddi bir belgedir...Eğer Akp kendine güveniyorsa neden oyların yeniden sayımına karşı çıkmıştır...

Ve son olarak bürokrasiye gelince, elbette ki her yönetim kendi adamlarıyla çalışmak ister bu doğaldır..Ama çalıştığı ve çalışacağı bürokratlar o kurumun niteliklerine uymalıdır.bu dünyada böyledir.
    Fakat akp hükümeti ne yapıyor? KPSSyle Diyanet üstünden binlerce memur olmuş imam ve müezzini hülle yoluyla diğer kamu kurumlarına kaydırıyor...
    Bu yüzden bürokrasiyi ele geçirmiş durumda zaten...Milli Eğitim Bakanlığına son 12 yılda Diyanetten hülle yoluyla ne kadar memur atanmış bakabiliriz.
    Her yönetim nitelikli bürokratlarla çalışmak zorunda...bu gelişmiş ülkelerde böyle olur....

AKP'nin kamu yararı gözetip gözetmediğine seçmen karar vermelidir ve verdi de.
    Diğer iddialarınız bakış açınıza göre şekillenmiş. Toplumsal olaylarda, kolluk kuvvetlerinin nasıl davranması kanunlarda ve yönetmeliğinde yazar. Burada münferit olaylar kurumu değil yapan kişiyi bağlar. Eğer kanun dışı bir müdahale varsa mahkemeler bunun kararını verecektir. Bizim bunlar hakkında yorum yapmamız elimizdeki veriler ve ideolojik bakış açımız nedeniyle imkansız. Toplum olaylarında, iyi niyetli, kötü niyetli bir çok oluşum, grup ve örgütler sokağa çıkar. Bunların ayırımını yapmak, kolluk kuvvetlerinin işi hükümetin değil.
    YSK konusunda yanılıyorsunuz. Daha önce çok kereler yazdım, tekrar yazayım. YSK sitesinde verileri yayınlamadı. YSK sadece tutanakları partilerle paylaştı. YSK'nin sitesi dediğinizhttp://sts.chp.org.tr/ se bu YSK'nın sitesi değil. CHP'nin denetleme için kurduğu, fikir olarak çok güzel ama uygulamada başaramadıkları bir uygulama oldu. Gelecekte bunu her parti yaparsa(dürüstçe) seçimlerin son derece şeffaf olacağını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

BDDK'da paralel izler. Tüketiciye BDDK çalımı BDDK'nın ücret ve komisyon taslağı tepki çekti. Taslak bu haliyle çıkarsa, yargı kararıyla yasaklanan kredi tahsis ve hesap işletim ücretiyle kart aidatı kalıcı olacak. Dosya masrafına da gizli zam geliyor

Forumdaşım,

- Bahsettiğiniz "Paralel yapı" kimler tarafından, nasıl ve neden o pozisyonlara getirildi ve neden o yapıda olmayan adaylara tercih edildi?

İsterseniz 100 defa sorun. Sorduğunuz soru anlamsız. Hükümet kendi ağzıyla söylüyor biz getirdik diye. Cevabı bilinen bir soruyu devamlı gündeme getirmekle nereye varmayı düşündüğünüz anlayamadım. Yıllardır personel işe alır, işten çıkarırım. Kimisi iyi çıkar, kimisi kötü. İyilerde övünürüm, kötülerde hatamı telafi ederim. Son derece doğal değil mi?

Sorunuzu eksik yanıtlamışım.
    nasıl ve neden o pozisyonlara getirildi ve neden o yapıda olmayan adaylara tercih edildi?

Partiler ideolojik oluşumlardır. Haliyle kadrolarını kendi ideolojisine yakın insanları getirmesinde bir sakınca görmüyorum. Ancak bunlar zaman içinde parti politikalarına aykırı hareket etmeye başlarlarsa, bunları tekrar sistem dışına atmalarında da bir yanlış görmüyorum. Siz nasıl isterdiniz, bu kadroları Hükümet DHKPC'ye mi verseydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkurt -- 10 Nisan 2014; 12:32:59 >

• quote:

quote:

quote:

Forumdaşım,

İsterseniz 100 defa sorun. Sorduğunuz soru anlamsız. Hükümet kendi ağzıyla söylüyor biz getirdik diye. Cevabı bilinen bir soruyu devamlı gündeme getirmekle nereye varmayı düşündüğünüz anlayamadım. Yıllardır personel işe alır, işten çıkarırım. Kimisi iyi çıkar, kimisi kötü. İyilerde övünürüm, kötülerde hatamı telafi ederim. Son derece doğal değil mi?

nasıl ve neden o pozisyonlara getirildi ve neden o yapıda olmayan adaylara tercih edildi?

Partiler ideolojik oluşumlardır. Haliyle kadrolarını kendi ideolojisine yakın insanları getirmesinde bir sakınca görmüyorum. Ancak bunlar zaman içinde parti politikalarına aykırı hareket etmeye başlarlarsa, bunları tekrar sistem dışına atmalarında da bir yanlış görmüyorum. Siz nasıl isterdiniz, bu kadroları Hükümet DHKPC'ye mi verseydi.

Bahsettiğiniz ve adını son dönemde "Paralel yapı" olarak değiştirdiğiniz örgütlenme hakkında "İdeolojik birliktelik" kelimesini kullandınız. Bu birliktelik, aynı örgütlenme birçok insanı çeşitli davalarla hapse atarken, cezaevlerinde öldürürken, sahte belgeler düzenlerken, sınav sorularını kendi adamlarına dağıtırken, tüm eğitim, sağlık ve adalet sistemini istediği gibi ve göz önünde değiştirirken "İdeolojik birliktelik" sorunu olmadığını düşünüyorum.

Bu durumda, bahsettiğiniz "İdeolojik birliktelik" devletin bekası, adalet, vatanseverlik gibi konular üzerine değil, iktidarın sadece kendisini ilgilendiren çıkarları üzerine şekillenmiş, bu çıkarlar içerisinde tüm hukuksuzlukları ve ahlaksızlıkları kabul eden fakat bu çıkarların dışına çıkıldığında en doğru ve hukuki durumu bile reddeden bir bir birliktelik olarak görünüyor.

Eğer ben sade bir vatandaş olarak bu adamların 10 senedir hertürlü sahtekarlığa ve hukuksuzluğa sahip bir örgütlenme olduğunu görüyor ve söylüyorsam, iktidarın bugün çıkıp da "Çok safmışız" demesi en azından bana inandırıcı gelmiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Forumdaşım,

Bahsettiğiniz ve adını son dönemde "Paralel yapı" olarak değiştirdiğiniz örgütlenme hakkında "İdeolojik birliktelik" kelimesini kullandınız. Bu birliktelik, aynı örgütlenme birçok insanı çeşitli davalarla hapse atarken, cezaevlerinde öldürürken, sahte belgeler düzenlerken, sınav sorularını kendi adamlarına dağıtırken, tüm eğitim, sağlık ve adalet sistemini istediği gibi ve göz önünde değiştirirken "İdeolojik birliktelik" sorunu olmadığını düşünüyorum.

Bu durumda, bahsettiğiniz "İdeolojik birliktelik" devletin bekası, adalet, vatanseverlik gibi konular üzerine değil, iktidarın sadece kendisini ilgilendiren çıkarları üzerine şekillenmiş, bu çıkarlar içerisinde tüm hukuksuzlukları ve ahlaksızlıkları kabul eden fakat bu çıkarların dışına çıkıldığında en doğru ve hukuki durumu bile reddeden bir bir birliktelik olarak görünüyor.

Eğer ben sade bir vatandaş olarak bu adamların 10 senedir hertürlü sahtekarlığa ve hukuksuzluğa sahip bir örgütlenme olduğunu görüyor ve söylüyorsam, iktidarın bugün çıkıp da "Çok safmışız" demesi en azından bana inandırıcı gelmiyor.

Ayrıca bundan yakayı sıyırmasıda söz konusu olamaz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Forumdaşım,

+1

Ayrıca bu 17 Aralık olayı patlamasaydı, akpliler paralel yapı, çete falan diyecekler miydi onu çok merak ediyorum. Yoksa dereyi geçene kadar ayıya dayı mı dediler ?

• quote:

quote:

Hay ağzına sağlık webbie. Benim takatim kalmadı artık aynı görünen "gerçekleri" söyleyip aynı "izahsız" cevapları almaktan. Sabrına hayranım.

• sonkurt kullanıcısına yanıt
    para birimi konusuna cevap basit

bitcoin tarzı sanal para, ileriki yıllarda nakit tamamen ortadan kalkacak...

bunu tahmin etmek zor değil....
  • bazı durumlar gerçekten komik.
    Adam bana diyor ki: bu cemaat şöyle kötü, böyle kötü, sen bunları mı destekliyorsun diye kızıyor.
    Bunu diyen adam çocuğunu cemaatin okuluna vermiş, dershanesine göndermiş, yardım göndermiş.
    Benim ise bu cemaatle alakam yok. Ne okulunu bilirim, ne dershanesini bilirim ne de vakfını bilirim.
    Şu bank asya'nın cemaatle ilgili olduğunu bile bu olaylarda öğrendim.
    ama adam bana kızıyor
    Adam malını mülkünü cemaate vermiş, gelmiş bana söyleniyor.
    Gülümseyip geçmek lazım bazen.

• webbie kullanıcısına yanıt
    Hocam seni can-ı gönülden tebrik ediyorum ne sabırlı insanmışsın kaç zamandr bu konuyu takip ediyordum 2 ay önce baya bi dengeli, tartışma grubumu diyim ne diyim, öyle bi ortam vardı ama artık bi taraf diğer tatafa laf anlatmaya çalışmaktan bıkmış ve yeter bırakıyorum moduyla konuyu iktidar yanlilarina birakmış görünüyor ben de uzun bi sure sonra tekrar bakayım dedim konuya ve hala siz bu ortamda birilerine sabırla laf anlatmaya çalışıyorsunuz ya gerçekten sizi tebrik ediyorum..tabi bi kaç arkadaşın da hakkını yememek lazım bu konuda

• 
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.