Şimdi Ara

Cem Yayınevi nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Freud ve Adler setlerini almadan önce sormak istedim.

Yayınevi hakkında olumlu/olumsuz yorumları duymak isterim.

Freud seti için Tutku Yayınevi için ayrı yorum alabilirim eğer bileniniz varsa.

Teşekkürler

• Jack London'ın tüm kitaplarını İş bankası yayınları dışında neredeyse sadece bu yayından okudum. Kaliteli kitaplardı, iyiler bence.

• Teşekkür ederim, cevabınızı şimdi gördüm.

Biraz araştırma yaptım ve psikoloji kitaplarının çevirilerinde problem olduğunu öğrendim.

• Evet belki terimsel sıkıntılar olabilir. Felsefe kitaplarında bu sıkıntı daha genel. Schopenhauer okurken acı çekiyordum terimler nedeniyle ama Freud'un iyi bir çevirisinde muhtemelen bu sıkıntıyı yaşamazsınız.

• Kesinlikle katılıyorum, Yakamoz Yayınlarının 'Böyle Buyurdu Zerdüşt'ünü okurken biraz sancı çektim. Yayınevleri biraz sıkıntılı. İngilizce kitapların da fiyatları epey yüksek.

• Cem yayınevi eski ve klas bir yayınevi .uyduruk merdiven altı yayınevi değil .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt

Edit: 10 yıl olmuş.

Evet Jack London'ın eserlerini 2011'de almıştım. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-94E0EF87A -- 8 Aralık 2021; 18:41:51 >
  • klasiklerini pek okumadım emme, sherlock holmes serisini çok iyi basmışlar.

• istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt

Eski eşit değildir kalite.

• Bir yerde çocuk kitaplarının aşırı saçma ve çocuklardan kesinlikle uzak tutulması gereken kitaplar olduğunu duymuştum. Bende Ömer Hayyam'ın dörtlükleri var bir sahafta yerde duruyordu 2 liraya aldım 1996 basım. Güzel gözüküyor

• ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen çoktan aldın hocam ama ilerde okuyan olursa diye yazayım. Cem yayınevinin Freud çevirisinin inanılmaz zayıf olduğunu düşünüyorum. Zaten karışık olan Freud üslubunu Türkçe'ye olabildiğince düşük, karmaşık aktarmışlardı. Say Yayınevini daha çok tavsiye ediyorum Freud kitaplarında.

• Çok teşekkür ederim, araştırmalarım sonucunda sizin yazdıklarınızla aynı sonuca ulaşmıştım ve haliyle siparişlerimi iptal etmiştim.

Keşke Türkiye İş Bankası Kültür yayınları ya da Yapı Kredi Yayınları, psikoloji kitaplarına el atsa. İngilizce kitaplar kurdan dolayı biraz cep yakıyor, kötü çeviriler ise beyin yakıyor.

• Ucuz kurtulmuşsun hocam, iki kitap elimde patladı benim :)

Freud sanırım çevirmesi epey çetrefilli bir adam. Almanca bilmiyorum fakat Freud'un Almancası da anlaşılması zor olarak tanımlanıyor. Büyük yayınevleri neden bu topa girmiyor anlamıyorum.

• Türkiye İş Bankası bu ülke için bir nimet bu konuda. Hem kaliteli çeviri hem de ucuza kitap arz ediyorlar. Keşke skalayı genişletseler de yararlansak :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.