Şimdi Ara

'çekmiyor' martavalı...Siz ne düşünüyorsunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
2.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul / Bağcılar'da oturuyorum hiçbir odada çekmiyor tuvalette çekse bile razıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindane

1 yıdır aveayım heryerde canavar maşallah :) nazar değmesin. Ben küçük bir ilde yaşıyorum.Metropollerde nasıldır bilmiyorum :D

Antalya Aksu ilçesi Barbaros Mahallesi nde çekmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokden0732

quote:

1 yıdır aveayım heryerde canavar maşallah :) nazar değmesin. Ben küçük bir ilde yaşıyorum.Metropollerde nasıldır bilmiyorum :D

o zaman hocam :) ama cidden kampanyalarını çok seviyorum aveanın :)
  • 3-4 aydır avealıyım şuana kadar sıkıntı çıkarmadı inşallah böyle devam eder..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kokden0732

quote:

o zaman hocam :) ama cidden kampanyalarını çok seviyorum aveanın :)

Bayramda Isparta yalvaç hatta köylerine gittim

Avea nın çekim kalitesi köyde bile süper

Ama expo 2016'nın yapılacağı
    Antalya hava alanının hemen 3km ötesindeki

AKSU ilçesinin kuzeyindeki BARBAROS MAHALLESİ ve TOPARLAR KÖYÜNDE

avea'nın çekim kalitesi gerçekten çok kötü.

Görüşme esnasında kesilmeler dahi oluyor.
    Şikayet dilekçesi oluşturuldu verilen cevap

: "ŞU AN İÇİN BAZ İSTASYONU KURULUMU GÜNDEMİMİZDE YOK"

• http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/EssizTarife

Eşsiz tarifeye geçtim İstanbul'da kanser olmamak için uğraşıyorum. 12 ay taahhüt verdim hayatımın en büyük hatalarından birini yaptım. Konuşma da ve SMS'de sorun yok ama 3G'si neredeyse hiçbir yerde çekmiyor. 2 GB'lık paketin EDGE ile 500 MB'ını bile zor kullanıyorum. İstanbul'da 3G sorunluysa diğer yerleri düşünemiyorum. İzin zamanım geldi ve bir ege turu yapacağım, büyük ihtimalle oralarda beni yarı yolda bırakacak.
  • Evet avea yerine göre çekmiyor.Önceden şehirde olduğum için H+ veya H ile çekiyordu ve hiç sıkıntım olmuyordu ama ne zaman köye geldim başladı edge çekmeye ve uyuz hızıyla internete girmeye.Sonunda sabrım kalmadı internete girmek işkence gibi şimdi en kısa sürede uygun bir tarifeyle vodafone veya turkcell e geçmeyi düşünüyorum.
    Şu turkcell in 25 tlye olan 2 gb lı kampanyası fena değil aslında ona geçmeyi düsünmeye başladım eğer vodafoneda iyi bir kampanya bulamassam o kampanyaya geçebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avea eskisi gibi degil su an rizede bi yayladayim. Rakim 2500 civari. Buraya gelirken turkcell kullananlar burda sadece turkcell cekiyo dedi hatta ben yanima bi tane turkcell hat aldim ne olur ne olmaz diye. Yaylaya geldim. Kaldigimiz evde avea full cekiyo turkcell 1 2 dis anca cekiyo. Sivastan orduya giderken koyulhusari gectikten sonra orduda kalacagim yeri aramam gerekiyodu cok sapa bir yerdeydik turkcell cekmiyodu aramayi aveadan yaptik. Bir diger ornek kastamonundan sinopa gelmeden once yaklasik 15 dakika boyunca turkcell cekmiyo burada sadece avea cekiyo. Yolun solunda koyde istasyonu var. Bu örneklere bakarak avea turkcellden ii diyemem ama ben aveadan cok memnunum. 3000 km yol yaptim yollarda tünellerde ve koylerde hic sorun yasamadim

• Geçen izmir Çeşme'nin sayfiye yerlerinde ya telefon çekmiyor ya internet doğru düzgün işlemiyor diye yardım edeyim durumu bildireyim dedim. Demez olaydım. Sanki baz istasyonlarının önüne duvar örmüşüm gibi muamele ettiler. Yer veriyoruz sokak adı veriyoruz. İyice tarif edin diyorlar. Ya neyi iyice tarif edeyim. Size şu sokak bu mahalle, şu köy diyoruz. Yahu sen nerede baz istasyonun var, onun çekim alanı nereyi kapsar bilmiyor musun? Sonunda yardım ettiğim edeceğime lanet ettim. Ne haliniz varsa görün ben tatilim biter dönerim, siz de bilin ki burada oturanlar sizi kullanmaz dedim kapadım. Üstüne de geçirilmiş faturayı yedim. Yunan adalarından Yunan mobili çekiyor. Kapadık tabi ama işte sinirin bozulduğuyla kalıyorsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çekişini bilmem de dünkü fırtınada alayı sınıfta kaldı. Operatörler olsun, Elektrik Sağlayıcıları olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Avea eskisi gibi degil su an rizede bi yayladayim. Rakim 2500 civari. Buraya gelirken turkcell kullananlar burda sadece turkcell cekiyo dedi hatta ben yanima bi tane turkcell hat aldim ne olur ne olmaz diye. Yaylaya geldim. Kaldigimiz evde avea full cekiyo turkcell 1 2 dis anca cekiyo. Sivastan orduya giderken koyulhusari gectikten sonra orduda kalacagim yeri aramam gerekiyodu cok sapa bir yerdeydik turkcell cekmiyodu aramayi aveadan yaptik. Bir diger ornek kastamonundan sinopa gelmeden once yaklasik 15 dakika boyunca turkcell cekmiyo burada sadece avea cekiyo. Yolun solunda koyde istasyonu var. Bu örneklere bakarak avea turkcellden ii diyemem ama ben aveadan cok memnunum. 3000 km yol yaptim yollarda tünellerde ve koylerde hic sorun yasamadim

2G telefon konuşmasıyla 3G İnternet'i veya 2G EDGE'i karıştırmamak lazım. Telefon çekiyor çekmesine ama konuşma için kullanabiliyorsunuz. Benim yaptığım görüşmelerin yarıya yakını Skype üzerinden oluyor. Kısaca İnternet çekmiyorsa veya berbat çekiyorsa işimi görmüyor.

Konu başlığı Avea çekmiyor yerine Avea 3G çekmiyor veya Avea İnternet çekmiyor olarak düzeltilse daha iyi olurdu.

• Bende adanadayim eşim silifkeli.önce kavak diye köye gittik silifke'nin bir koyu avea yok gibi biseydi cekmiyordu yani.sonra Susanoğlu pilajina geçtik orda normalde aveanin neti yeterliydi ama bayram yoğunluğu olduğu için avea nin neti felaketti yok gibiydi.sonra da osmaniyenin kadirli ilçesinde bi köye gittik avea yine yoktu.bende turkcelle geçtim avea biraz sans isi

• Bahsettigin konularla ilgili fazlasiyla bilgi sahibiyim.

Yaylada bahsettigim sinyal turkcell 2g avea 2g

Diger iki lokasyonda avea 2g turkcell 2g. Sinop ve koyulhisarda turkcell sinyali yok. Ha bu arada yaylada bugun almanyadaki teyzemizle görüntülü konusma yaptik 2g ile yaptik. Donma seste kesilme vs oldu ama oradaki insanlarin birbirini gorme heyecani cok guzeldi.

• Avea Vodafone'dan çok daha kötü gibi bir imaj var halbuki benim evimde Avea daha iyi(tabiki belirli bölgelerde değişiyor çekim gücü demek istediğimde bu aten) ama kabul etmek gerekirki Turkcell bu iki firmaya göre ülkede çekme oranı daha yüksek , pahalı olabilir ama diğerlerinden daha iyi olduğuda bir gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcskn -- 8 Ağustos 2014; 23:17:52 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Bugün zemin kat bi mekanda otururken arkadas vodafone ile sayfayi acamiyorken ben avea ile youtube den 3g ile video izliyordum. Vodafone lu arkadaş bile sasirdi Avea mi o diyerek :)
  • İzmir tire,de 83000 nüfuslu bi yerde AVEA ful çekse bile internet sürekli kopuyo google playden download hızım 1500 kb'larda iken şimdi 200 300 hatta akşamları 5 10 kb'lara düşüyor. Defalarca mail atmama, aramama rağmen sonuç çıkmadı. Ocak ayı sonuna kadar sözleşmem var kış aylarını sevmediğim halde iple çekiyorum . Heralde hiç sevmediğim türkcell'e geçcem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmirdeyim sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9008

ömründe hiç avea görmemiş insanlar bile avea çekmiyor diyor ya

geçen hafta bir arkadaşımla şu olayı yaşadım: (bu kişiye daha önce aveaya geçmesi için çok ısrar ettim tcellde hiç kontörü olmadığı için acil durumlarda beni arayamıyor)

X: Numaramı taşıyacam babam da taşıdı bimcell diye bişey çıktı çok iyiymiş 19tlye bıla bıla bıla veriyor
    ben: iyi olur kontör sömürgesinden kurtulursun ama aveaya geç 23 tlye onlara ek sms de veriyor
    X: yok aveaya geçmem o çekmiyor hiç uğraşamam
    Ben: hmm tmm o zaman(!)...
    quote:

Orijinalden alinti: 9008

ömründe hiç avea görmemis insanlar bile avea çekmiyor diyor ya

geçen hafta bir arkadasimla su olayi yasadim: (bu kisiye daha önce aveaya geçmesi için çok israr ettim tcellde hiç kontörü olmadigi için acil durumlarda beni arayamiyor)

X: Numarami tasiyacam babam da tasidi bimcell diye bisey çikti çok iyiymis 19tlye bila bila bila veriyor
    ben: iyi olur kontör sömürgesinden kurtulursun ama aveaya geç 23 tlye onlara ek sms de veriyor
    X: yok aveaya geçmem o çekmiyor hiç ugrasamam
    Ben: hmm tmm o zaman(!)...

"Bimcell zaten Avea'nyn altyapysyny kullanyyor." deseydin ke?ke.. En azyndan yüzünün ifadesini görürdün..

• quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

Avea Vodafone'dan çok daha kötü gibi bir imaj var halbuki benim evimde Avea daha iyi(tabiki belirli bölgelerde değişiyor çekim gücü demek istediğimde bu aten) ama kabul etmek gerekirki Turkcell bu iki firmaya göre ülkede çekme oranı daha yüksek , pahalı olabilir ama diğerlerinden daha iyi olduğuda bir gerçek
    quote:

Orijinalden alynty: melihcskn

Avea Vodafone'dan çok daha kötü gibi bir imaj var halbuki benim evimde Avea daha iyi(tabiki belirli bölgelerde de?i?iyor çekim gücü demek istedi?imde bu aten) ama kabul etmek gerekirki Turkcell bu iki firmaya göre ülkede çekme orany daha yüksek , pahaly olabilir ama di?erlerinden daha iyi oldu?uda bir gerçek

AVEA vodafone'dan daha iyi olmasyna ra?men o imajy o algyyy de?i?tiremedi.

O kadar yatyrym yapmasyna ve reklamlarynda o kadar söylemesine ra?men.

Milletin a?zyna pelesenk olmu? "Avea çekmiyor" diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Avea eskisi gibi degil su an rizede bi yayladayim. Rakim 2500 civari. Buraya gelirken turkcell kullananlar burda sadece turkcell cekiyo dedi hatta ben yanima bi tane turkcell hat aldim ne olur ne olmaz diye. Yaylaya geldim. Kaldigimiz evde avea full cekiyo turkcell 1 2 dis anca cekiyo. Sivastan orduya giderken koyulhusari gectikten sonra orduda kalacagim yeri aramam gerekiyodu cok sapa bir yerdeydik turkcell cekmiyodu aramayi aveadan yaptik. Bir diger ornek kastamonundan sinopa gelmeden once yaklasik 15 dakika boyunca turkcell cekmiyo burada sadece avea cekiyo. Yolun solunda koyde istasyonu var. Bu örneklere bakarak avea turkcellden ii diyemem ama ben aveadan cok memnunum. 3000 km yol yaptim yollarda tünellerde ve koylerde hic sorun yasamadim

Zamaninda 2001'de Avea ilk çiktigi zamanlarda Turkcell'in bayilerinin "Avea çekmiyor." diyerek yaptigi dedikodular bugün hala devam ediyor.

Gecen zaman içinde avea çok yatirim yapti, eskisi gibi değil.

Evet avea'nın çekmediği yerler var.

Varsin oralarda da insanLar bana ulasamasinLar, beni rahat biraksinLar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.