Şimdi Ara

'çekmiyor' martavalı...Siz ne düşünüyorsunuz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
2.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaç yıldır avea kullanıyorum ve doğru düzgün çektiğini görmedim. Sadece fiyati uygun diye katlanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Çekmiyor. Açık ve net. Alsancağın göbeğinde(net) (izmir'in kalbi), Çeşme'de, spor salonumda avea çekmiyor-çekmiyor-çekmiyor.
    7 yıllık avea kullanıcısıyım avea'yı da çok severdim fakat son zamanlarda artık işin suyu çıkmaya başladı. Vodafone'a geçtim dünya varmış dedim resmen. Annem, babam, ablam, eniştem top yükün vodafone'a geçtik. Alsancağın göbeğinde internete giremeyen avea'dan sonra, evimde "1 diş bile çekmeyen (2g'de. 3g'yi bulamıyor bile)" hem 3g'de hem 2g'de çatır çatır internete giren, çeken vodafone ilaç gibi geldi.
    Velhasıl benim deneyimlediğim kadarıyla olay bu. Ha dediğiniz gibi bu olaylar bölgelere göre farklılık da gösteriyor. Lakin benim işimi görmedikten sonra bana internet+konuşma+sms full+full bedava verse ne yapıcam.

Ek: Vodafone'a geçme nedenimiz de kampanyaların neredeyse avea ile aynı olması. Mesela double 1000 vs ikili 1000 gibi. Yoksa kazıkçı turkcell'e de karşıyım o ayrı

Bu arada @kokden0732; son koyduğun resimde de 3g çekmiyor tam sanırım

4gb internet
    1000 dk
    1000 sms
    Yetiyor ♥ (29 tl)♥
    bana

Vodafone' un da heryerde çektiğini görmedim

3g varmıydı o anda dikkat etmedim.

İnternetin yettiğini;
    faturanın ucuz geleceğini
    bilsem Turkcell'e geçerdim

• En berbatı vodafone izmirde bariz sorunlu
    Turkcell iyi ama bariz pahalı
    Avea kamu mega kullanıyorum 29 TL ye 1000dk heryone 1000 sms 4gb internet. Aynı hattı türkcell 39 TL ye versin anında geçerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Nalk

Balıkesir'de oturuyorum. Çevremde Avea kullananlar çok fazla ve memnunlar. Bizim evden (şehir merkezi) Vodafone de Avea da hepsi full çekiyordu. Taşındık yine merkezde fakat çarşı merkezine 5,5km uzaklıkta. Avea 5/3 (en düşük, Vodafone 5/4 (en fazla) çekiyordu. 1 hafta önce Avea'ya geçiş yaptım.

yazımda hata var.

5/3 yazılmaz.

Eğer "5'te 3" demek istiyorsan 3/5 yazarsın.

Yaptığın hatayı ilkokul çocukları bile yapmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Kaç yıldır avea kullanıyorum ve doğru düzgün çektiğini görmedim. Sadece fiyati uygun diye katlanıyorum

Kaç yıldır kullanıyorsun bilmiyorum ama babam 2005'ten AVEA beri kullanıyor. Babam 40 senedir SERBEST avukatlık yapar yani devlet memuru DEĞiLDiR.

Mesleği ve işi gereği her yere gidiyor. Ne zaman sorsam çekmediği yer GÖRMEDiĞiNi söyledi.
  • quote:

Çekmiyor. Açık ve net. Alsancağın göbeğinde(net) (izmir'in kalbi), Çeşme'de, spor salonumda avea çekmiyor-çekmiyor-çekmiyor.
    7 yıllık avea kullanıcısıyım avea'yı da çok severdim fakat son zamanlarda artık işin suyu çıkmaya başladı. Vodafone'a geçtim dünya varmış dedim resmen. Annem, babam, ablam, eniştem top yükün vodafone'a geçtik. Alsancağın göbeğinde internete giremeyen avea'dan sonra, evimde "1 diş bile çekmeyen (2g'de. 3g'yi bulamıyor bile)" hem 3g'de hem 2g'de çatır çatır internete giren, çeken vodafone ilaç gibi geldi.
    Velhasıl benim deneyimlediğim kadarıyla olay bu. Ha dediğiniz gibi bu olaylar bölgelere göre farklılık da gösteriyor. Lakin benim işimi görmedikten sonra bana internet+konuşma+sms full+full bedava verse ne yapıcam.

Ek: Vodafone'a geçme nedenimiz de kampanyaların neredeyse avea ile aynı olması. Mesela double 1000 vs ikili 1000 gibi. Yoksa kazıkçı turkcell'e de karşıyım o ayrı

Kapalı alanda 3G çekmemesi normal, 1800 mhz frekansı.

Arkadaşlar,

Evde, işyerinde, okulda veya gittiğiniz her yerde HER YERDE Wi-Fi (WLAN) kullan daha ucuza gelir.

Konuşma için 2-2,5G yeterli. Ayrıca Konuşma esnasında 2,5G kullanırken konuşma kesiliyor mu ona bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 11 Eylül 2014; 17:31:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Orijinalden alıntı: Nalk

Balıkesir'de oturuyorum. Çevremde Avea kullananlar çok fazla ve memnunlar. Bizim evden (şehir merkezi) Vodafone de Avea da hepsi full çekiyordu. Taşındık yine merkezde fakat çarşı merkezine 5,5km uzaklıkta. Avea 5/3 (en düşük, Vodafone 5/4 (en fazla) çekiyordu. 1 hafta önce Avea'ya geçiş yaptım.

yazımda hata var.

5/3 yazılmaz.

Eğer "5'te 3" demek istiyorsan 3/5 yazarsın.

Yaptığın hatayı ilkokul çocukları bile yapmaz.

Tamam. Eğer yazım hatalarını kontrol edeceksek, cümlenin ilk harfi büyük olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nalk -- 13 Eylül 2014; 13:10:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uakoc

yıllar sonra tekrar aveaya dönmek zorunda kaldım döndüm ve hala çekmiyor..tamam ekonomik ama kardeşim yıl 2014 ya çekmeme mi kaldı Allah aşkına..ankaranın keçiören ufuktepe mahallesinde oturuyorum evim 6. kat benden daha yüksek bina yok çevremde. benden sonra gökyüzü başlıyor ama salonun uc kısmında çekiyor sadece..görüşmelerimiz ailecek orada yapıyoruz..müşteri hizmetlerini aradım halk tepkisi veya belediye izin sorunundan mütevellit baz istasyonu kurulamadığını alternatif çalışmalara bakıldığını söyledi fakat bu 3. aramam somut bir gelişme yok yani..size şunu soruyorum bu konuya taktım ben ciddi anlamda bir yerlere başvursam sonuç alabilir miyim? avea ankara bölge müdürlüğü falan sonuç verir mi? 4 gb internet var ama sonuç sıfır trcell de edge modu bile daha hızlı idi.

Buradaki faktör baz istasyonu.

İnsanlar bir yandan baz istasyonlarına tepkiliyken diğer yandan telefonları çekmediği içinde tepki gösterirler. 2 tepki taban tabana zıt tepkidir. Bir tepkiyi gösteriyorsan diğerini gösteremezsin.

Ayrıca Turkcell baz istasyonu kurarken "kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" mantığıyla çok cazip teklifler yapıyor. Diğer operatörler de baz istasyonu kurmaya kalktığında insanlar istemiyorLar.

• serdarski S kullanıcısına yanıt
    Kullanıcının nerede ne kullanacağı kendi insiyatifine kalmış bir şey. Ben istersem evde, dışarda, tuvalette, gezerken her yerde mobil operatörümün bana kesintisiz sunmak zorunda olduğu mobil internetimi kullanırım. Gel gelelim zaten o saydığınız her yerlerde her zaman wifi mevcut olamıyor. Böyle bir yer var da benim mi haberim yok? Sokağın ortasında wifi nerden bulucam ben
    Ayrıca kapalı alan 1800 mhz falan demişsiniz 3g'yi geçtim 2g bile çekmiyor aveada, vodadone 3g canavar gibi çekiyor diyorum.
    Benim yaşam alanımda bir şey bana fayda sağlamıyorsa, o şey benim için kaliteli veya iyi bir seçenek değildir. Bu kadar basit.
  • quote:

Kullanıcının nerede ne kullanacağı kendi insiyatifine kalmış bir şey. Ben istersem evde, dışarda, tuvalette, gezerken her yerde mobil operatörümün bana kesintisiz sunmak zorunda olduğu mobil internetimi kullanırım. Gel gelelim zaten o saydığınız her yerlerde her zaman wifi mevcut olamıyor. Böyle bir yer var da benim mi haberim yok? Sokağın ortasında wifi nerden bulucam ben
    Ayrıca kapalı alan 1800 mhz falan demişsiniz 3g'yi geçtim 2g bile çekmiyor aveada, vodadone 3g canavar gibi çekiyor diyorum.
    Benim yaşam alanımda bir şey bana fayda sağlamıyorsa, o şey benim için kaliteli veya iyi bir seçenek değildir. Bu kadar basit.

Güzel söylüyorsunuz, hakkınızı vermeliyim.

Ancak;

Sabahtan akşama kadar sokağın ortasında durmuyorsun değil mi? Yoksa duruyor musun?

Geceleri berduşlar gibi sokakta yatmıyorsun değil mi? Yoksa berduşlar ve tinerciler gibi sokakta mı yatıyorsun?

Gittiğin yerlerde mutlaka Wi-Fi- vardır. Mesela bir kafeye gidiyorsun orada var. Restauranta gidiyorsun orada var, arkadaşa gidiyorsun orada var, komşuya gidiyorsun orada var, iş ve okulu demiyorum bile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 11 Eylül 2014; 18:02:07 >

• serdarski S kullanıcısına yanıt
    Dostum senin kafa başka kafa ben bişey demiyorum takıl sen he haklısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimcell24

avea çekiyor çekmesine de 1800 mevzusu sayesinde damgalanmış.. evde çekmiyor mesela.. hizmetleri mükemmel ama

Hizmetleri güzelde müşteri hizmetleri ve bayiLeri zayıf kalıyor.

Neyin ne olduğunu kendileri bile bilmiyor.

Bilen müşteriyle karşılaştıklarında
    ya baştan savma iş yapıyorlar
    ya inatlaşıyorlar
    veya öküzün tren baktığı bakıyorlar..
  • quote:

quote:

Arkadaşlar,

Evde, işyerinde, okulda veya gittiğiniz her yerde HER YERDE Wi-Fi (WLAN) kullan daha ucuza gelir.

Konuşma için 2-2,5G yeterli. Ayrıca Konuşma esnasında 2,5G kullanırken konuşma kesiliyor mu ona bakın.

sayın serdarski

son kullanıcı frekansın kaç olduğuyla ilgilenmez ben şahsen ilgilenmiyorum ilgilendiğim ankaranın göbeğince internetin çekmediği,telefonunda gene merkezde zemin 1.katta doğur dürüst çekmediği ..aycell aria zamanlarından beri avea kullanıyordum doğur dürüst çeksin gene kullanırım babamın şirkti değil hiçbiri.ankarada vodafone 3 gsi açıkken konuşma hiç kesilmedi.dediğim gibi bursada memnundum ankaraya iyileştirme yapmaları lazım şaka gibi.vodafone a nerdeyse 2 kat parayı boşuna vermiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alp_Tigin

quote:

quote:

Arkadaşlar,

sayın serdarski

son kullanıcı frekansın kaç olduğuyla ilgilenmez ben şahsen ilgilenmiyorum ilgilendiğim ankaranın göbeğince internetin çekmediği,telefonunda gene merkezde zemin 1.katta doğur dürüst çekmediği ..aycell aria zamanlarından beri avea kullanıyordum doğur dürüst çeksin gene kullanırım babamın şirkti değil hiçbiri.ankarada vodafone 3 gsi açıkken konuşma hiç kesilmedi.dediğim gibi bursada memnundum ankaraya iyileştirme yapmaları lazım şaka gibi.vodafone a nerdeyse 2 kat parayı boşuna vermiyorum.

Aslında evet,

Ankara'daki pek akrabamdan ve tanıdığımdan AVEA'nın kapsama alanı problemi olduğunu duyuyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Kaç yıldır avea kullanıyorum ve doğru düzgün çektiğini görmedim. Sadece fiyati uygun diye katlanıyorum

Kaç yıldır kullanıyorsun bilmiyorum ama babam 2005'ten AVEA beri kullanıyor. Babam 40 senedir SERBEST avukatlık yapar yani devlet memuru DEĞiLDiR.

Mesleği ve işi gereği her yere gidiyor. Ne zaman sorsam çekmediği yer GÖRMEDiĞiNi söyledi.

Ankara Keçiören de oturuyorum ve evde kimi odada çekiyor kimi odada çekmiyor. Turkcell böyle değil işte. Kardeşimde turkcell var o yaşamıyor bu sorunu. Köye gittiğim zaman imkansız zaten çekmesi. Zehir oluyo köye gitmek. Ama işte 4 GB internet 1000 sms ve 1000 dk her yöne 28 liraya başka hangisinde var? Evde wifi ile idare ediyorum daha merkezi yerde telefonun internetini kullanıyorum. Şehir içi yerlerde çekiyor ama kırsalda çok kötü

• yıllardır kullanırım hiç çekmeme problemi yaşamadım
  • Yola çıkıyorsun şehir merkezi bittiği anda 3g kesiliyor, telefonun çekim kalitesi düşüyor, hareket halinde konuşma yapmak istesen sürekli kesilmeler oluyor, avea ve turkcell'in çekmediği yerde tamamiyle çekmemesi gibi bir durum var ama avea'nın sağı solu belli değil. ankara'nın göbeğinde çankaya'da en üst kat evde çekmiyor, dışarı çıkıyorsun çekiyor, bir sokağa giriyorsun gidiyor vs. Avea kalitesiz, kendimizi kandırmayalım ama ucuz. Ucuz diye kullanmıyor musunuz siz de, kimseyi kandırmaya gerek yok.
  • Geçen istanbula gittim Metroda benimki çekmiyordu adam telefonla konuşuyordu pttcell kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeslaSpaceX -- 13 Eylül 2014; 17:28:23 >
  • Gravaze kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum şehir merkezinde iyi de şehirler arasında çok fazla çekmediği oluyor
  • Avea istanbuldaki tum metro istasyonlarinda sorunsuz cekmekte hattinizda ya da telefonunuzda sorun vardir.

Avea haciosman metro
    Avea ato metro
    Avea sishane metro
    Avea vezneciler metro
    Avea yenikapi metro yazio telefonun ekraninda. Bunlar bi kac ornek. Hatta marmarayda da cekiyo. Yolculuk ederken. Avea marmaray yazio. Taksim kabatas finukilerde de cekiyo. Istanbuldaki 3 tunelde de cekiyo. Abartiyosunuz bazi seyleri.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.