Şimdi Ara

'çekmiyor' martavalı...Siz ne düşünüyorsunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
2.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla seyahatim boyunca kesintisiz iletisim sagladi avea. Yol tunel koy yayla her yerde cekio. Masallahi var aveanin. 3500 km boyunca hic sorun yasamadim. Seyahatim boyunca beni en cok sasirtan sey rize ikizderede dag arasindaki otele indoor altyapi koymus avea. Otelin heryerinde sorunsuz kullandim telefonumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokden0732

Bu safsata bitmedi mi hâla

Kolay kolay da bitmez.

Çünkü insanlar kullansa bile bir sorunla karşılaştıysa araştırmadan hemen "Avea çekmiyor!" yaftasını yapıştırıyorlar.

Dediğim gibi Turkcell'in zamanında çıkardığı dedikodular hala devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 11 Ağustos 2014; 18:52:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Valla seyahatim boyunca kesintisiz iletisim sagladi avea. Yol tunel koy yayla her yerde cekio. Masallahi var aveanin. 3500 km boyunca hic sorun yasamadim. Seyahatim boyunca beni en cok sasirtan sey rize ikizderede dag arasindaki otele indoor altyapi koymus avea. Otelin heryerinde sorunsuz kullandim telefonumu.

Aynen katılıyorum.

Ne varki bunu insanlara anlatamıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Valla seyahatim boyunca kesintisiz iletisim sagladi avea. Yol tunel koy yayla her yerde cekio. Masallahi var aveanin. 3500 km boyunca hic sorun yasamadim. Seyahatim boyunca beni en cok sasirtan sey rize ikizderede dag arasindaki otele indoor altyapi koymus avea. Otelin heryerinde sorunsuz kullandim telefonumu.

Avea o eski avea değil.

Ama

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Bu safsata bitmedi mi hâla

Kolay kolay da bitmez.

Çünkü insanlar kullansa bile bir sorunla karşılaştıysa araştırmadan hemen "Avea çekmiyor!" yaftasını yapıştırıyorlar.

Dediğim gibi Turkcell'in zamanında çıkardığı dedikodular hala devam ediyor.

Avea'yı tecrübe etmeden "çekmiyor" diyenler konusunda haklısınız. 8 yıllık Türkcell macerasının ardından, Avea'ya geçtim. Bir kere arada gerçekten ses kalitesi, internet kalitesi anlamında olsun fark var. Avea ile konuşurken sesler o kadar net değil, sürekli"anlamadım, efendim, ne dedin" gibi cümleler kurmak zorunda kalıyorum. Çekim meselesine gelirsek; Avea'dan önce İstanbul da daha önce telefonumun sıfır yada bir diş çektiğine hiç rastlamamıştım. Genelde dört, beş diş çekiyordu. Avea'ya geçtikten sonra ise birkaç yerde bu az çekme olayına rastladım. Ancak Avea sunduğu tarifeler ve ucuz fiyatlarla bu kalite açığını kapatmayı başarıyor. 15 tl'ye kim 200 dk 250 sms 250 mb sınırsız net veriyor; Avea. Türkcell, yapamazda da, böyle bir tarife çıkarsa şuan pttcell 14'luk tarife kullanan çoğu kişi Turkcell'e geçer. Ayrıca çekmeme konusunu Türkcell dedikodu olarak bile çıkarmış olsa, demekki bir gerçekliğide varmış ki bu zamana kadar sürmüş. Son olarak müşteri aldığı hizmete, kaliteye ve cebine bakar, manyak mı durduk yere herhangi bir operatöre sallasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rindane

1 yıdır aveayım heryerde canavar maşallah :) nazar değmesin. Ben küçük bir ilde yaşıyorum.Metropollerde nasıldır bilmiyorum :D

Antalya Aksu ilçesi Barbaros Mahallesi nde çekmiyor.

Not:

Aksudan geçen "Antalya-Alanya"
    Şehirlerarası yolunun

Kuzeyinde kalan Barbaros Mahallesi'nde çekmiyor.

Yolun güneyinde kalan yerlerde çekim kalitesi gayet guzel,

Oraya söyleyecek lafımız yok

• Rizede yaylada avea 3g ile tango araciligiyla almanyadaki teyzemizi aradik diorum daha ne olsun. Allah razi olsun Aveadan :)

• Bende pttcell kullanıyorum. 6 ay önce köyde 3g şebekesi tatmin edici şekilde çekerken bayramda bırakın 3g yi 2g bile çekmemeye başladı internete giremedim bile. Ses kalitesi de oldukça düşüktü. Hizmet kalitesi gün geçtikçe artacağı yerde geriye doğru gidiyor..
    Pazar günü de kocaeli kandıranın bir köyüne denize gittim o bölgede de 2g bile çekmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webze

Bende pttcell kullanıyorum. 6 ay önce köyde 3g şebekesi tatmin edici şekilde çekerken bayramda bırakın 3g yi 2g bile çekmemeye başladı internete giremedim bile. Ses kalitesi de oldukça düşüktü. Hizmet kalitesi gün geçtikçe artacağı yerde geriye doğru gidiyor..
    Pazar günü de kocaeli kandıranın bir köyüne denize gittim o bölgede de 2g bile çekmiyor.

Avea nın çekim kalitesinde ve diğer hususlarda gerileme olduğunu iddia etmek
    Haksızlık tır.

Lokal sorunların sonlandırılması da tabiki uzun sürebilir.

Turkcell hizmete baaşlayalı 20 sene mi oldu ?

Onunla kıyaslamakta doğru değil.

Avea 10 sene oldu daha...

• quote:

Tarih konusunda yanlışınız var. Avea resmi olarak 2004'de kuruldu ama Avea'nın esas şirketi Aria ismiyle 2000'de kuruldu. Bir yakınım 2000 yılında Aria'da ilk işe girenlerden ve hala Avea'da çalışmaya devam ediyor.

Avea 2004'de değil gerçekte 2000 yılında kuruldu. Aynı yıl ciddi yatırımlara imza attı. 2004'de devletin Aycell şebekesi iflas konumuna gelince Aycell'i ve Aycell müşterilerini Aria ile birleştirme kararı aldılar ve şirket ismini Avea olarak değiştirdiler.

Telsim nasıl ki 1994'de kuruldu ve Vodafone Türkiye satın alıp ismini Vodafone olarak değiştirdiği halde kuruluşu isim değişim tarihi olan 2006 yerine 1994 diyorlarsa, Avea içinde aynı şey söz konusu. Kuruluşu 2000 ve aradan 14 sene geçmiş. 14 sene de az bir süre değil.

Avea ile Vodafone - Turkcell ikilisi arasında 6 yıl fark var. Aradaki fark büyütülecek bir fark da değil, Vodafone (Telsim) ve Turkcell ilk kurulduklarında zaten çok az kapsama alanına sahiptiler. 1998'de atağa geçtiler. Avea geç kurulduk işlerini bırakmalı ve şu kapsama sorunlarını çözmeli.

Avea'nın 2G'deki kapsama sorununda devletinde suçu var. GSM 900 lisansı yerine sadece GSM 1800 lisansı verdiler, aslında en iyisi buymuş ama 2-3 katı yatırım gerektiriyormuş. Turkcell'de var 35 milyon, Vodafone'da var 25 milyon abone. Avea'da 12-13 milyon abone varken diğerlerinin 2-3 katı yatırım yapması beklenemez.

Avea 3G konusunda diğerleri ile eşit durumda. 3G'deki sıkıntıları tamamen kendi iş bilmezlikleriyle alakalı, 14 seneden beri Avea çekmiyor lafını hala zihinlerden kazıyamadılar ise bu Avea'nın suçu.

• avea çekiyor çekmesine de 1800 mevzusu sayesinde damgalanmış.. evde çekmiyor mesela.. hizmetleri mükemmel ama
  • 3G si cidden yetersiz. Disarida cekse evde hemen sinyal dusuyor. 2g si gayet yeterli iletisim kuramadigim bir ani hatirlamiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesele çekip çekmeme değil. Benim tel şu an avea ve 3g de Full çekiyor olarak görünüyo ama internete girmiyor, bekliyor mal gibi. 2g ye alınca giriyor.avea da durum genelde böyle. Göstermelik çekiyor.

• Peki avea niye itıraz edip 900mhz gecmek istemyor.bu durumda avea rekabette geri kalmıyörmu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ejke

Peki avea niye itıraz edip 900mhz gecmek istemyor.bu durumda avea rekabette geri kalmıyörmu.

İtiraz ile olsa hemen itiraz ederlerdi. Bu frekans olayları sanıldığı kadar kolay değil. Milyon dolarlar konuşuyor. Kaldı ki Aycell ve Aria ilk kurulduklarında bile 1800 frekansını kullanıyorlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Orijinalden alıntı: ejke

Peki avea niye itıraz edip 900mhz gecmek istemyor.bu durumda avea rekabette geri kalmıyörmu.

İtiraz ile olsa hemen itiraz ederlerdi. Bu frekans olayları sanıldığı kadar kolay değil. Milyon dolarlar konuşuyor. Kaldı ki Aycell ve Aria ilk kurulduklarında bile 1800 frekansını kullanıyorlardı.

bence tek sorun para olsa.900mhz gecınce zaten milyonlarca musterı kayacak avea'ya.vodafonun koltuguna oturacak aveanın sistemı vodafon'dan daha iyi.ben hattımı tasımıstım avea tamam ekonomık paketlerı cok guzelde gece yataga yatınca konusamıyodum işde çekmıyordu sonra tasıdım bende

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: webze

Bende pttcell kullanıyorum. 6 ay önce köyde 3g şebekesi tatmin edici şekilde çekerken bayramda bırakın 3g yi 2g bile çekmemeye başladı internete giremedim bile. Ses kalitesi de oldukça düşüktü. Hizmet kalitesi gün geçtikçe artacağı yerde geriye doğru gidiyor..

Avea nın çekim kalitesinde ve diğer hususlarda gerileme olduğunu iddia etmek
    Haksızlık tır.

Lokal sorunların sonlandırılması da tabiki uzun sürebilir.

GSM 900 İLE GSM 1800 ARASINDA NASIL FARKLAR BULUNUYOR.

Bana sorarsanız radyasyon açısından
    GSM 1800
    DAHA SAĞLIKLI

• Antalya'nın göbeğinde oturuyorum.Işıklar'da.Hattım da Avea.Vodafone ve Turkcell'in full çektiği evde, Avea'da durum bu maalesef.
     'çekmiyor' martavalı...Siz ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Antalya'nın göbeğinde oturuyorum.Işıklar'da.Hattım da Avea.Vodafone ve Turkcell'in full çektiği evde, Avea'da durum bu maalesef.

yıllarca oralarda bulundum

Ama avea nın çekmrediğini görmedim.

Antalya nın lüks cafe lerinin , mağazalarının bulunduğu IŞIKLAR caddesinde çekmediğine hiç şahit olmadım.

Bu istanbul Beyyoğlu nda avea
    çekmiyor demek ile aynı birşey :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Antalya'nın göbeğinde oturuyorum.Işıklar'da.Hattım da Avea.Vodafone ve Turkcell'in full çektiği evde, Avea'da durum bu maalesef.

yıllarca oralarda bulundum

Ama avea nın çekmrediğini görmedim.

Antalya nın lüks cafe lerinin , mağazalarının bulunduğu IŞIKLAR caddesinde çekmediğine hiç şahit olmadım.

Bu istanbul Beyyoğlu nda avea
    çekmiyor demek ile aynı birşey :)

Hocam valla evime gelin beraber test edelim. Ben de çok şaşkınım bu durum karşısında.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.