Şimdi Ara

Çekici ve işe uygun dorse tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, İlçeden ile (86 km) paletli mal taşımak için birçok kamyonum var. İşler artık ilerlediği için ikinci el bir çekici almak 18 metre ve üzeri jumbo açık tip dorse ile malı taşımak istiyorum. Çekiciye 55 lira civarı bütçe ayırdım. Dorse ayrı olarak alacağım. Sormak istediğim bir kaç soru var

* 55 bin lira civarı alınabilecek, yüklü halde %30-35 arası yakıt yakan, kronik arızası olmayan, olsa dahi çözümü ucuz ve kolay olan bir model tavsiye eder misiniz ?

* Mal 110 cm kare taban palet. Tek sefer de 17*2=34 adet palet taşıyabilirsem benim için ekonomik olur. Dorsenin boyunun 19 metre olması mümkün mü ?

* Çekicilerin km genelde 850 bin civarı. Bu rakam çekicinin ömrünü tükettiğini mi gösterir ?
    Tavsiye edeceğiniz modeller de motor anahtar değmeden kaç km gidebilir ?

*Eğer motor yapılmaya kalkılırsa maliyeti ne olur ?

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxiromulus

Merhaba, İlçeden ile (86 km) paletli mal taşımak için birçok kamyonum var. İşler artık ilerlediği için ikinci el bir çekici almak 18 metre ve üzeri jumbo açık tip dorse ile malı taşımak istiyorum. Çekiciye 55 lira civarı bütçe ayırdım. Dorse ayrı olarak alacağım. Sormak istediğim bir kaç soru var

* 55 bin lira civarı alınabilecek, yüklü halde %30-35 arası yakıt yakan, kronik arızası olmayan, olsa dahi çözümü ucuz ve kolay olan bir model tavsiye eder misiniz ?

* Mal 110 cm kare taban palet. Tek sefer de 17*2=34 adet palet taşıyabilirsem benim için ekonomik olur. Dorsenin boyunun 19 metre olması mümkün mü ?

* Çekicilerin km genelde 850 bin civarı. Bu rakam çekicinin ömrünü tükettiğini mi gösterir ?
    Tavsiye edeceğiniz modeller de motor anahtar değmeden kaç km gidebilir ?

*Eğer motor yapılmaya kalkılırsa maliyeti ne olur ?

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Şimdi Dorse olarak 18 metre dorse yok özel yaptırmak gerekir onun içinde özel izin felan almak lazım 13.60 tente dorse alın eğer malı üst üste atabilirseniz 13.60 dorse alın bizim tırda 13.60 daha 2 gün önce arka arkaya 12 palet aldı
    araç olarak 55.000 tl az bir para o paraya fazla yakıt yakan kronik sorunu olan bi araç alırsınız ancak 60-70.000 tl arası 1997-2000 model arası mercedes actros modelleri var kronik sorunu yok,arıza durumunda parçası ucuz ve kolay bulunyor eğer kesenin ağzını dahada açarsanız 100.000 tl civarından 2003-2004 model axorlar var

• Paletleri üst üste koymam mümkün değil. En uzun 13.60m dorse mi satın alabilirim ? 97-00 arası actros % kaç yakıt yakar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxiromulus

Paletleri üst üste koymam mümkün değil. En uzun 13.60m dorse mi satın alabilirim ? 97-00 arası actros % kaç yakıt yakar ?

Yakıt olarak pek bi bilgim yok ama %35 civari yakar
    Paletler büyük komple tabandan tavana kadar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler. Paletler üst üste koymaya müsait değil. Üstten kancalı
  • O zaman 2 tane tir veya 2 tane kirkayak alacaksiniz..
    Veya sal dorse yapan firmalar ile konusun onlar istege bağlı uzun dorse 15 metre lik dorse yapabilirler.

• Çekici ve treyler birlikte max. Katar uzunluğu 16 metre olabilir. Daha uzunu ve 2550 mm genişlikten fazlası özel amaçlı araçlar sınıfına girer ve özel izin ve eskort ile yola çıkabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.