Şimdi Ara

çeçenler ne yapıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

70 kişinin öldüğü SALDIRILARI ÇEÇENLER ÜSTLENDİ.

arkadaşlar çeçenlere terörist değil direnişçi dedik senelerce,ama bu haklı davalarında yaptıkları terör olayları,ölen masumlar.ne bileyim içime sindiremiyorum artık.

• HANGİ SALDIRILAR NE DİYOSUN HOCA YA KONUYU ACSANA.
    A.B.D ŞEREFSİZİDE IRAKTA NUKLEER SİLAH VER DİYE GİRMİŞTİ,SONRA OLMADIGINI KENDİ İTİRAF ETTİ.

BESLAN I DA CECENLERİN ÜZTÜNE YIKMISLARDI,ÖLEN 400 KİŞİYİ SÖZDE CECENLER VURMUSTU
  • biz cecenlere terorist degilde DiRENiSCi diyorsak, diger ülkelerinde PKK'a terörist degilde DiRENiSCi demesini aslında bir anlamda meşrulaştırmış oluruz. Cecenler direnişçi degil Teröristtir arkadaşlar. Müslüman olmaları yada bize yakın olmaları hiçbirşeyi degiştirmez..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcse2k3

HANGİ SALDIRILAR NE DİYOSUN HOCA YA KONUYU ACSANA.
    A.B.D ŞEREFSİZİDE IRAKTA NUKLEER SİLAH VER DİYE GİRMİŞTİ,SONRA OLMADIGINI KENDİ İTİRAF ETTİ.

BESLAN I DA CECENLERİN ÜZTÜNE YIKMISLARDI,ÖLEN 400 KİŞİYİ SÖZDE CECENLER VURMUSTU
    arkadaşım az önce altyazı geçti.

ben çeçenleri haksız demiyorum "haklı davaları" dedim,yanlış anlama olmasın ama bu yaptıklarını da onaylamıyorum artık.böyle yaparak kendilerini haksız duruma düşürdüler.

NoVaRiX"e katılmamak elde değil.
  • ölen 400 çocuğun hesabını kimsenin veremeceyeği insanlık ayıbıdır geçen sene osetyada yaşananlar.

rustu çeçendi farketmez. insan olan bunu nasıl yapar anlayamıyorum.

çeçenler çocuklara şeker dağıtmaya girmedi o okula.3 gün aç susuz bıraktılar bebeleri.sonunda canlarından oldu masumlar.

direniş arayanlar istiklal savaşımıza baksın.
  • ne alakası var ya Çeçenler de bir devlettir ve bunu rusya zamanında kabul etmişti, Boris yeltsin döneminde..nasıl pkk ile bir tutarsın anlayamıyorum ki...biri devlet ve kendini savunuyor, biri de örgüt ve devlete karşı kendince sebeplerden dolayı masum insanları öldürüyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: NoVaRiX

biz cecenlere terorist degilde DiRENiSCi diyorsak, diger ülkelerinde PKK'a terörist degilde DiRENiSCi demesini aslında bir anlamda meşrulaştırmış oluruz. Cecenler direnişçi degil Teröristtir arkadaşlar. Müslüman olmaları yada bize yakın olmaları hiçbirşeyi degiştirmez..

ruslar 400 senedir kafkasya peşinde.milyonlarca insan öldü,işkence tecavüz her pislik yapıldı ve hala yapılıyor,hiç kimse onlara terörist diyemez .adamlar ülkelerini savunuyorlar,asıl direniş budur 400 senedir devam eden bir direniş.dunyanın en güçlü ordularından rusya ya karsı elinde ak-47 ve vatan haini ruslardan parayla aldıkları stinger ve 3-5 tank la savasıyorlar. neden rusya hala alamadı kafkasyayı ?
    ?
    iyi düşünün 400 sene ,seyh şamilden bu yana bagımsızlık mücadelesi veriyorlar koca rus ordusuna karsı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 13 Ekim 2005, 12:53:07 >

• Arkadaşlar kafkaslarda çok büyük oyunlar oynanıyor. Hatırlarsanız Beslan diye bir kasabaya bir baskın düzenlendi geçen yıl, bu baskını çeçenlerin yaptığı söylendi, ama daha sonra anlaşıldıki baskını yapanlar başka uyruklu insanlar... Düşünebiliyromusunuz ki müslüman bir insan masum ve savunmasız insanlara terörle zarar verecek. Benim aklıma başka şeyler geliyor. Benim tahmini me göre amerika çeçenleri ruslara karşı el altından destekliyor, nedeni de rusyanın kafkaslarda ki nüfuzunu azaltarak oradan atmak...
  • Daha önce tartışıldı
    Çeçenistan hiç bir zaman bir devlet olmadı..Sadece özerkliği var
    Bu yüzden Rusya niye salak gibi adamlar bağımsızlığını versin..Bu işler böyleyse yarın da Kürtler ister bağımsızlığını ki zaten istiyolar..Ama teröre taviz verilmemeli

Şimdi kimse salak gibi Sovyetler dağıldı..Düğer ırklar bağımsızlığına aldı falan demesin..O zaman bizim Osmanlı dağıldı Arnavutundan, Arabına herkes bağımsızlığını aldı..Kürtler demez mi hani bize??
  • quote:

biz cecenlere terorist degilde DiRENiSCi diyorsak, diger ülkelerinde PKK'a terörist degilde DiRENiSCi demesini aslında bir anlamda meşrulaştırmış oluruz. Cecenler direnişçi degil Teröristtir arkadaşlar. Müslüman olmaları yada bize yakın olmaları hiçbirşeyi degiştirmez..

Herkes şunu bilmeli: Çeçenistan, rusya dahil bir çok ülke tarafından tanınmış bağımsız bir ülkeydi! Ülkeydi, diyorum çünkü rusya çeçenistandaki zengin petrol yataklarını ve kafkasların en stratejik ülkesini bırakmamak için çeçenistanı işgal etti!

İşgal sonucu ne mi oldu?

1 milyondan fazla nüfuslu çeçenistan'nın nüfusunun yarısı ruslar tarafından yok edildi! Bu bölgede yaşayan insanlar dünyada cehenemi yaşadılar ve yaşıyorlarda. Bu süre içinde binlerce kadının ırzına geçildi! Ve her türlü pislikler yapıldı...

Belki senin için yarım milyondan fazla insanın bir değeri olmayabilir fakat en azında bu insanların haklı mücadelerini Amerika ve diğer emperyalist güçlerin kuklası olan pkk ile karşılaştırma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neu -- 13 Ekim 2005, 13:07:46 >

• arkadaşım o günkü tartışmada sana anlaşma metnin göstermiştim, metnin altında çeçen cumhurbaşkanı sıfatıyla imza vardı...bu ne demek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: neu

quote:

Herkes şunu bilmeli: Çeçenistan, rusya dahil bir çok ülke tarafından tanınmış bağımsız bir ülkeydi! Ülkeydi, diyorum çünkü rusya çeçenistandaki zengin petrol yataklarını ve kafkasların en stratejik ülkesini bırakmamak için çeçenistanı işgal etti!

İşgal sonucu ne mi oldu?

1 milyondan fazla nüfuslu çeçenistan'nın nüfusunun yarısı ruslar tarafından yok edildi! Bu bölgede yaşayan insanlar dünyada cehenemi yaşadılar ve yaşıyorlarda. Bu süre içinde binlerce kadının ırzına geçildi! Ve her türlü pislikler yapıldı...

Belki senin için yarım milyondan fazla insanın bir değeri olmayabilir fakat en azında bu insanların haklı mücadelerini Amerika ve diğer emperyalist güçlerin kuklası olan pkk ile karşılaştırma

ulan yuhh.....
    çeçenistan hiç bir zaman uluslararası statüde bir devlet olarak dünyanın hiç bir ülkesi tarafından tanınmadı
    türkiye bile tanımadı
    sen neden bahsediysun

çeçenler cia destekli teröristlerdir

sıkı müslümandırlar, nitekim gâvurun silahıyla dövüşürler.. çok cesur ve savaşçıdırlar, bu nedenle göğüs göğüse çarpışmak yerine tiyatro basıp, feribot kaçırırlar..

• aynen katılıyorum arkadaşım.
    quote:

• dostum onların çok cesur oldukları kesin, tarihlerine bakarsan anlarsın...senin de bu kadar bağırmanın nedeni rusya olsa gerek... sana anlaşma metnini gösterdik ama inanmak istemeyince ve karşıdaki rusya olunca böyle oluyor sanırım....feribot kaçırmalarının nedeni de dikkatleri üzerilerine çekmek...diyelim ki teröristler ama şu bir kesin ki rusya kadar terörist değiller...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aguney

quote:

quote:

İşgal sonucu ne mi oldu?

ulan yuhh.....
    çeçenistan hiç bir zaman uluslararası statüde bir devlet olarak dünyanın hiç bir ülkesi tarafından tanınmadı
    türkiye bile tanımadı
    sen neden bahsediysun

sıkı müslümandırlar, nitekim gâvurun silahıyla dövüşürler.. çok cesur ve savaşçıdırlar, bu nedenle göğüs göğüse çarpışmak yerine tiyatro basıp, feribot kaçırırlar..

http://www.kavkazcenter.com/tur/video
    Çeçenistan'da çatışmalar

burdan nasıl göğüs göğüse carpıştıklarını ,ve ne için savastıklarınıda patlattıkları araclardan,vurdukları askerlerden sonra duyabilrisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 13 Ekim 2005, 13:20:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aglamak

dostum onların çok cesur oldukları kesin, tarihlerine bakarsan anlarsın...senin de bu kadar bağırmanın nedeni rusya olsa gerek... sana anlaşma metnini gösterdik ama inanmak istemeyince ve karşıdaki rusya olunca böyle oluyor sanırım....feribot kaçırmalarının nedeni de dikkatleri üzerilerine çekmek...diyelim ki teröristler ama şu bir kesin ki rusya kadar terörist değiller...

saçmalıyosun
    çeçenistan rusya'nın 16 özerk bölgesinden biridir
    asla bir devlet olmadı tarih boyunca..daha önce sovyet kontrolündeydi..daha da önceyse çarlık rusyasına bağlıydı
    antlaşma metni..bak dediğin gibi..sadece bir antlaşma metni
    bir bağımsızlık bildirgesi vs değil

rusya çok mu suçsuz..hayır değil..rusya çok sert önlemler alıyo belki ama bu asla terörü doğurmamalı

• quote:

Evet haklısın arladaşım bizde vakti zamanında Mustafa kemal ile birlikte teröristlik yapıp bu devleti kurmuştuk...
    Aslında kardeş sen işgal edilmiş bağımsız bir devletin istiklal mücadelesi ile pkk gibi menşei belli olmayan ve tarihi olmayan ve hatta temisl ettiği bir devleti olmayan oluşumu aynı kefeye koymamlısın. Çeçenler dediğin insanlar mücadelelerini 200 senedir sürdürüyorlar.He dünden tek farkı bugün tv'de terörist ilan edilmiş olmalarıdır ki bu devlet teörölerinin yanında çocuk mamasıdır.

Ayrıca iktidar devlettir ve muhalefet silahlı gücü daima teröristtir.Ne zaman muhalefet iktidara gelir, dünkü devlet terörist ,dünkü terörist ise devlet oluverir!!

• Arkadaşım anlaşma metninin altında Çeçen cumhurbaşkanı yazıyor diyorum anlıyor musun...eğer diyorsan ki özerk cumhuriyetlerinde cumhurbaşkanı olur o zaman onu bilemem
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcse2k3

quote:

quote:

quote:

İşgal sonucu ne mi oldu?

ulan yuhh.....
    türkiye bile tanımadı
    sen neden bahsediysun

http://www.kavkazcenter.com/tur/video
    Çeçenistan'da çatışmalar

burdan nasıl göğüs göğüse carpıştıklarını ,ve ne için savastıklarınıda patlattıkları araclardan,vurdukları askerlerden sonra duyabilrisin.

güldürme beni
    50 yıllık savaşın izlenimini 2dk lik bir video ile mi değiştireceksin

çeçenler madem bu kaar müsülmün peki niye tükiye'de de terörist eylemler yaptılar
    (marmara oteli baskını)

• quote:

quote:

quote:

İşgal sonucu ne mi oldu?

ulan yuhh.....
    türkiye bile tanımadı
    sen neden bahsediysun

Yarım milyondan fazla çeçen, ruslar tarafından öldürülüyor ve sen hala bu insanlara terorist diyorsun!
    Artık diyecek kelime bulamıyorum!!!!!! Sana ne söylense boş

90'ların başında çeçnistan bağımsızlığını ilan edince evet bir çok ülke tanıma girişiminde bulundu ve ayrıca yeltsin döneminde çeçnistan bağımsız devlet olarak anlaşmalarca tanındı fakat rusya daha sonra bu anlaşmalara uymadı!!!!!!!!

quote:

Orjinalden alıntı: aglamak
    arkadaşım o günkü tartışmada sana anlaşma metnin göstermiştim, metnin altında çeçen cumhurbaşkanı sıfatıyla imza vardı...bu ne demek...

fakat yukardada dediğim gibi çeçenlerin bağımsız bir devlet olup olmaması hiç önemli değil!

Burda bir ülkeyi oluşturan insan topluluğunun yarısının ruslar tarafından yok edilmesi(yarım milyondan fazla), binlerce çeçen kadınına yapılan tecavüzleri ve çeçen çoçuklarının kundakta öldürülmesi hakkında konuşuyoruz ve sen hala bu insanlara terorist diyorsun
    .

söylenecek laf bulamıyorum offffff ya offfffffffffff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neu -- 13 Ekim 2005, 13:31:53 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.