Şimdi Ara

CD Player Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

elimde bulunan cihazlar soyle

yamaha rx 773 ampf
    Definitive Technology Powerfield Subwoofer
    focal 716v seri kule hopr ve ayrica surround ve center

ayrica samsung bluray player d6500 popcorn a110 mediaplayer var

dinledigim muzik turleri jazz blues vs

cok temiz kaliteli ses almak icin sadece muzik dinleme amacli (bu arada sacd gibi ibareler nedir bilmiyorum) player almak istiyorum bu konuda nasil bir yol izlemeliyim kablo player vs ne almaliyim fiyat performans acisindan onerilirenizi bekliyorum saygilarimla

tesekkurler

• arkadaslar bir tavsiye lutfen
  • Amac muzik kalitesi ise sadece cd player odaklı cihaz almalısınız. Degisik seviyelerde cihazlar var. Giris, orta ust vs. Fiyatlarda cok degisken.
    Mesela yamahanın referance serisi CD-S2000 modeli var. Fiyatıda biraz tuzlu. 4.000 tl uzerinde. Daha yusek fiyatlılarda var ayrı konu.
    Butce oranında cihaz secmeniz lazım. Kablolarda aynı sekilde ucuk fiyata 1 metre interconnect kablolar var.

Uygun fiyata ust seviye cihazlar icin ikinci el cd playerlara bakabilirsiniz. Mesela sony ES serisi populerdir.
    Bana orta halli yeter derseniz takım olması acısından yamahanın giris ve orta modellerine bakabilirsiniz.

Ayrıca cok temiz ve kaliteli sonuc icin AVR ler yeterli gelmez, sadece muzik odaklı uretilmis olan stereo amfide olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gti206

arkadaslar bir tavsiye lutfen

Cd player isi istemin kalbi ondan ne gelirse digerleri ancak ona yon verir adı üstünde kaynak iste. Butcenizi bir bilsek ona göre test ettigimiz dinlediğimiz c playerler den önere bilirim ve diğer arkadaslar da Yardim ci olur sacd demek süper audio compact disc demek normal cd Ler 16/44 bit iken sacd Ler 24 /96 bit ses çözünürlüğü daha yüksek medyalar bunlara cok takılmayın tr de sacd yok denecek kadar az normal cd alın düzgün kayıt alın dinleyin bu sacd işine bulaşmak istiyorsanız yani master kayıt işine girecek senız sacd player yerine 24/96 iyi isleyip çalan aynı zamanda bluray player olan oppo 95 Yada oppo 105 alın keyifle dinleyin üstündeki Dac iyi sizin sisteminize cok fazla fazla yeter ha bu da az derseni ki demezsiniz bu sefer ya iyi bi cd player ki oppo dan iyi olması İcin 4000 Ustu olması lazım be cok daha Ustu Yada ben digitalle uğrasam iyi cd kayıtlar alıp arada bilgisayar Yada transport aracılığı ile dinleyim derseniz iyi bir cd player ve güzel bir Dac alın her kes kendi ısını yapsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cevap icin tesekkurler oppo fikri aklima yatti ayrica kullandigim popcorn cihazida kaldirabilirmiyim yani mkv perfo=rmansi nasildir tesekkurler
  • Başlığı hortlatalım biraz.

500 TL bandında 2. el bulabileceğim tavsiye edeceğiniz bir CD player mevcut mudur?
  • Sinema amplisine cd player tavsiyesi vermeden evvel şunu belirtmekte fayda görüyorum.amaç görüntü değil ses ise öncelik iyi bir stereo ampliye geçmektir.ha yok dersen ben amplimden memnunum o zaman cd playera da gerek yok bence.elindeki samsung blueray playerdan çok daha iyisini bulamazsın.ses açısından konuşuyorum.sonuçta hoparlörlerin kısıtlı (giriş seviyesi),ampli kısıtlı,kabloları,elektrik filtresini falan bilmiyorum.buraya en baba cd playerı koysan çok bir fark hisetmezsin.ben olsam cd playerdan önce focallerden kurtulurdum.iyi bir stereo ampli alırdım...
  • klonajinsky kullanıcısına yanıt
    the wade kullanıcısına yanıt
    Hocam adamın imzasinda Rn500 var sinema amplifier degilki.

Pardon siz ilk mesaja cevap yazmışsınız 2013 senesininin

CDS 300 bulabilirsen ampliyle uyumluda olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 21 Ekim 2016; 23:26:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500-700 arası Marantz CD5004
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.